İş aramak için hangi siteleri kullanıyorsunuz? En iyi dönüşler hangi siteden oluyor? Popüler siteler hangileri?

Benim takip ettiğim 2 site var ama arttırmak istiyorum. Listeyi genisletelim bu sayede iş arayan arkadaşlar da nereden başlaması konusunda daha bilgi sahibi olur.

http://www.kariyer.net
http://www.secretcv.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Konudan biraz uzak ama güzel konuşmuş İlber Hoca.
saniyesini verdiğim sorudan sonra anlattıklarına katılıyorum diyebilirim özellikle 32. dakikadan sonra.
https://youtu.be/KyLPJUvZ27A?t=28m34s
1.25x hızda daha akıcı 🙂
Sunumun başından dinlemek için 12:55'te başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el telefon için (kısmen sorunlu bir cihaz) sözleşme yapmak gerekir mi ya da yasal bir zemini var mu bunun? Bozuk bir telefon alacağım da parça için, anakart da olacak telefonda imei vs. herhangi bir belge olmadan telefonu almak sorun yaratır mı?

Ek: Bu tip bir şey yaptırıp iki tarafta da durması en mantıklısı sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 26 / 28
 • Orcun @orcun

  Yapmak şöyle faydalı en azından cihaz atıyorum çalıntı çıktı birşey oldu fetö bilmemnesineymiş vs. vs. o zamanda hakim'e veya avukatına dersin ki ya bir dk ben bunu şu tarihte satın aldım aha buyrun bu da aldığım kişi sözleşme yapmıştık diyip kağıdı verirsin de hani ne kadar gerçeliliği var ? ne kadar yasal bilemiyorum, bende bir ara yapıyordum ama artık yapmıyorum. Kimlik fotokopisi vs verende varda tamam sen kendini koruyacaksın vs ama karşı tarafta diyebilir ki ulan herife bak ya kimliğimin resmini değiştirip printerdan bassa benmiş gibi yaşayabilir ? ben o işe girmiyorum mesela vermem kimlik fotokopisi vs. almazsa almasın ? bugüne kadar biri almadı diye satamadığım hiçbir şey olmadı.

  • anıl @anil_

   Aynen kimlik fotokopisini vermek istemeyebilir telefonu satan kişi. Ben de düşünürüm açıkçası satıcı olsam kimlik fotokopisi verirken. Kimlik fotokopisi olmadan fotoğraftaki sözleşme yeterli olmuyor mu ki acaba? Dediğiniz gibi telefon çalıntı olabilir, başka sıkıntı çıkabilir.

  • Orcun @orcun

   @anil_ Mesela bu iki tarafta da olması lazım. Sadece kendine yaparsan yani alıcı olarak e karşı tarafta yok nasıl sözleşme ? kopyası alıcı ve satıcıya verilmiştir gibi bir ibare de eklenebilir. Sene 2013 galiba htc bir telefonu var bende satıyorum eleman aldı ama dedi ki abi bornova küçükpark sana uyar mı ? iyi dedim uyar gelip vereyim alırsın. Eleman öğrenci neyse ne abi dedi kimlik fotokopisi yok mu ? dedim veremem yani anca dedim faturasından ismime şuya buya bakarsan bak ama vermem, bilemem yani ne yapacağını o fotokopi ile ? imza da atmam sadece faturaya bu kişiye bu tarihte satıldı deyip yazarım o kadar, ha olmadı istemiyorsan almayabilirsin tamam abi almıyorum dedi bende aldım cihazı geri döndüm.

  • anıl @anil_

   @orcun İki tane çıkarmayı düşünüyordum zaten ben de, satıcıya yazdım ama bir şey yazmadı daha. Bugün buluşacağız biz de. Buluşmadan önce yazayım dedim böyle böyle diye, ne diyecek bakalım, ona göre hareket ederim.

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Kanunen hiç bir etkisi yok demişti bir kere birisi bana burada. Noter onaylı vs olmadığı için.

 • anıl @anil_

  Kimlik fotokopisini geçtim, şu kişiden alıyorum, şu kişiye satıyorum yazan belgeye bile gerek yok diyor satıcı. 😀 İster 80 TL olsun ister 180 TL, olayın içinde Imei varsa bu tip şeye gerek var bence. Hoparlör, usb soket değil ki bu, anakart var işin içinde.

 • Oğuz @7ocloguz

  Noter onayı olmadığı sürece bu tarz belgelerin geçerliliği yok.

Uyducu Şirin TED'de konuşmuş.

https://youtu.be/z7iqVvx4Wxc

Fizik bildiğinizin farkında mısınız? | Dr. Egemen İmre | TEDxMETUAnkara

"Bilim felsefesi gibi soyut görünen bir konu bile ilhamını hayattan alır" diyen Egemen İmre, bilimin biz farkında olmasak bile hayatımınızın merkezinde yer a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hasta hasta boş boş yatarken kitap okuyayim dedim ve Vakif'in son bölümünü de(resimdeki kitabın son bölümü)bitirdim
Kitap bana biraz ağır geldi çokta bir şey anlamadım desem yeridir özellikle son bölümden ama seri olduğunu düşünürsek acaba yanlış kitaptan mı başladım okuyan varsa son bölüm olan Tüccarlar kısmını açıklayabilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

"GDO sorun değil"ciler nerede?

Belgesel

Gluten'in ne olduğunu gözünüzle görün.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 54
 • Yiğit @yigit1

  "There is currently no evidence that gluten causes tissue damage when consumed by people without CD.(Celiac Disease)"(Çölyak hastalığı olmayan kişilerde glutenin doku hasarına yol açtığı hiçbir bilimsel kaynak tarafından desteklenmiyor)

  Ayrıca GLUTENSİZ ÜRÜNLERE bakalım. Mesela ekmeğe bakalım:
  https://www.google.com/search?q=glutensiz+ekmek&client=safari&rls=en&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiO5N34reraAhWLyKQKHdHiAksQ_AUI0QEoAA&biw=1440&bih=839

  Sorun çözülmüştür 🙂 Videonun ne amaçla yapıldığı belli. Ayrıca Çölyak hastalığı olmayan kişiler glutensiz yiyeceklerle beslendiğinde "placebo" etkisiyle kendisini daha iyi hissediyor.

  https://examine.com/supplements/gluten/
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5421459/

  • LOOP @loop

   BU dediğiniz bir etkidir ve olabilir, ancak eleştiri tam olarak şu;

   GDO ile ürünlerin normaldeki içerik oranları acayip değişiyor mısırda normalde şu kadar X maddesi varken 3 kat X maddesi bulunmaya başlıyor ve bu tamamen bir şirketin kar hedefleri doğrultusunda kararlaştırılıyor. BU kesinlikle reddedilemez ve geçerli bir eleştiri. Hani gerçekten insan sağlığı adına GDO ile bir üründeki bir fayda artırılsa anlarımda kimse kimseyi yemesin yani, şirketlerin egemenliğini ve bu şirketlerin kimlerin elinde olduğunu ve bu kimselerin dünya görüşlerini biliyoruz.

  • Yiğit @yigit1

   @loop 1. içerik oranları değişiyor ama KONTROLLÜ bir şekilde değişiyor. Yani kimse kafasına göre şu maddeyi arttırayım bunu arttırayım diyemiyor. Yani reddedilebilir -ayrıca bu iddianıza göre bilimsel bir veri sunamıyorsunuz ve eleştiri geçerliliğini yitiriyor-
   2. GDO'lu ürünler hayatımızı o kadar kolaylaştırıyor ve o kadar avantajlı ki ben şu ana kadar bir zararını görmedim ayrıca sağlık açısından zararlı olan ürünler ilacı kafasına göre verilmiş, topraktan çok gübre verilmiş ürünler oluyor.
   Bu arada yanlış anlamayın sakın şirketlerle bir bağlantım yok ama iddialar komplo teorisinden ibaret olunca kendimi tutamıyorum.

  • LOOP @loop

   @deadrow23 Çok basit bir örnek verdim kısırlaştırılmış tohum. Tohum ithalatı için planlanmış göstere göstere yapılan, bağımlı kılan bir adilik. Herkesin bildiği malum bir konu. Nasıl bir bilimsellik bekliyorsunuz? Aynı şekilde mısırın yerken tadından anlamayacak kadar tad alış yetinizi mi kaybettiniz, belkide hayatınızda gerçek bir mısır yemediğinizden olabilir mi? Şuan Türkiyede gerçek mısıra rastlamak oldukça güç, şekerleme gibi saçmasapan bir şey var şu an mısır adı altında raflarda saman gibi. Gerçeğiyle karşılaşmadıysanız sizi suçlayamam...

  • Yiğit @yigit1

   @loop Kısırlaştırılmış tohumun ekonomik olarak bize zararı var evet, ama sağlık açısından zararını anlayamadım. Ayrıca Türkiye açısından değerlendirecek olursak; dünya da kendine yetebilen birkaç ülkeden biri ve ülkemizde tür çeşitliliği çok fazla ama sağolsunlar bizi bağımlı yaptılar. Bunu bana değil bizi dışa bağımlı yapanlara sorun 🙂
   Şöyle söyleyeyim; küçüklüğümün yarısı tarlalarda geçmiştir ve bu tarlaların içine mısır tarlaları dahil. 🙂 Mısırın silaj halinden tutun yenilebilen haline kadar hepsini gördüm. Bakın siz yanlış konuya tepki koyuyorsunuz. Şu an ki politikamızla bu ülkeden ne köy olur ne kasaba. Bilmem anlatabildim mi...
   Bu arada lütfen bilimsellikten uzaklaşınca ad homineme başvurmayın.

  • LOOP @loop

   @deadrow23 GDO en basitinden insanın meyvelerden alacağı tadı kaçırarak psikolojik mutluluğumuzu düşürüyor. Bu gayet bilimsel her gün yaşadığımız bir şey tad alamıyoruz yahu tad daha ne arıyorsunuz? GDO yu savunmak için bir neden yok. GDO nun iplerini elinde tutanlar bu kısır tohumu icad etmediler mi? Zaten piyasadaki GDO lu tohumların çoğu kısır. Dışa bağımlılıkta sağlığa zararlıdır doğrudan olmasada..

 • HaYTo @hayto

  tavukların yavrularını daha doğmamışken yiyebiliyoruz GDO nedir ya 🙂

  • LOOP @loop

   Hayvan endüstriside aynı şekilde herşeyi tatsızlaştırdı, yumurta mesela, zavallılığa bakarmısınız gezen tavuk diye bir şey çıkardılar. Ulan devletin başındakiler akleden olsa gezmeyen tavuğu yasaklar, bizimkiler sonradan görme kapitalist olduklarından freni patlamış kamyon misali her türlü şirketlerden yanalar, kimse tutamıyor, ne gelse kabul yeter ki tüketim olsun, nasıl olmuş insana etkisi neymiş bunlara kafa yoran organlar yok.

 • LOOP @loop

  Bu arada gluten baya güzel slime gibi stres atmalık birşey 1 bardan unu videodaki gibi yapın elinizden düşüremezsiniz 🙂

 • Emre CESTEL @ecestel

  Şuan 1 milyar aç insan var gdo olmasa kaç olacaktı bir de böyle düşünmek lazım.

  • LOOP @loop

   Belkide hiçkimse açkalmazdı, zira o insanların aç kalmasını isteyen küresel sistemin kendisidir. Ve başındakiler sömürmeyi iyi bilirler.

  • Emre CESTEL @ecestel

   @loop bu bence çok romantik bir bakış açısı.

  • LOOP @loop

   @ecestel Asgari ücret veya her ülkeye göre karıntokluğuna yaşam politikaları kıtlıktan kaynaklı değil birileri tarafından korunan düzenlerdir. Bu malum birşey, benim uydurduğum bir şey değil. Her ülkenin sömürge vatandaşları vardır, kimi ülkelerde bu çok fazla ve artmaktadır, zira sömürülmeye daha müsait buluyorlar ona göre ayar çekiyorlar. GDO saesinde kimsenin karnı doymadı beş on şirketinki domuştur, ve gdo sayesinde kendilerine bağlı kılmışlardır onlarca ülkeyi orası kesin bilgi...

  • Emre CESTEL @ecestel

   @loop ekonomik sistem, sömürü, açlık vs bunlar çok derin konular, ve mutlaka da GDO ile ilgisi var. Ancak insan nüfusu bilimin ilerlemesiyle çok hızlı artıyor ve ortalama ömür 15 20 sene içerisinde 10 yıl artacak deniliyor. Modern tarım ve verimli tohum bu işin artık mecburiyeti. bir mısırdan 10 adet tane almakla bu kadar insan doymaz, hele ki dünyada çok az bir kesim tarım vs ile uğraşırken. Beb bunları savunmuyorum, ama gidin organik pazara birgün bakın İstanbul'daysanız Feriköy'de var. Ben gittim gördüm 15 milyonun 20 bini oradan alışveriş yapamaz. Peynirin kilosu 100 TL, yumurtanın tanesi 3 tl. Talebin az olduğu durum bu bir de.

  • LOOP @loop

   @ecestel Yahu şu verimlilik diye tutturmuşsunuz gdosuz tohumların diğerine nazaran ne kadar verimsiz olduğu hakkında bilginiz olmadığı halde bu teraneye ikna oluyorsunuz üstelik kısır tohum gerçeği önünüzde dururken. Yahu herşeyi geçin sadece kısır tohum yüzünden karşı olunur gdoya. Meyvelerin tadının bozulmasını saymıyorum bile. Bugün erik kıvamında domatesler var neymiş böceğe dayanıyormuş, e ama o domateslikten çıkmış oluyor artık.

Gearbest 4.Yıl Dönümüne Özel Fırsatlar

Merhabalar, bir süredir elime Gearbest'ten özel bir kanaldan indirim kuponları geliyor. Ne kadar işinize yarar bilmiyorum ama kuponları sizlerlede paylaşıyım istedim. Gearbest şuan 4.yıl dönümüne özel bir etkinlik yapıyor. Belki işinize yarar birşeyler denk gelebilir...

Yıl dönümü fırsatları maalesef sona erdi. Zaten bir süredirde vaktim olmadığı için yazıyı güncellememiştim. Avantajlı gördüğüm ürünleri son kez paylaşıp, bu yazıyı pasif tutmaya başlayacağım. Güzel fırsatlar denk gelirse yine arada paylaşırım 🙂


7 NİSAN CUMARTESİ


Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds

Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Kablosuz Kulaklık - $23

Satın almak için tıklayın...


Orijinal Meizu EP51 Bluetooth Spor Kulaklıklar

Meizu EP51 Bluetooth HiFi Spor Kulaklıklar - $24

Satın almak için tıklayın...


Xiaomi Mijia Sensor Night Light

Xiaomi Mijia Sensörlü Gece Lambası - $11

Satın almak için tıklayın...


Original Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers Earphones

Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers Kulaklık - $18

Satın almak için tıklayın...


29 MART PERŞEMBE


Orijinal İngilizce Sürüm Xiaomi Mi WiFi Router 3

Xiaomi Mi WiFi Router 3 - $27

Satın almak için tıklayın...


Gamesir G3s Serisi Kablosuz Oyun Kumandası Kontrolü (Geliştirilmiş Sürüm)

Gamesir G3s Serisi Bluetooth Kablosuz Gamepad - $19.5

Satın almak için tıklayın...


Taşınabilir X2T Kablosuz HiFi Çift Bluetooth Kulaklıklı Mikrofonlu

Mini X2T Kablosuz Çift Bluetooth Kulaklık - $18

Satın almak için tıklayın...


Xiaomi Mijia Akıllı LED Masa Lambası

Xiaomi Mijia Akıllı LED Masa Lambası - $32

Satın almak için tıklayın...


27 MART SALI


Xiaomi Mi Dizüstü Bilgisayar Pro

Xiaomi Mi Notebook Pro (Core i5 8GB + 256GB) - $800

Kupon Kodu: XMNB01

Satın almak için tıklayın...


26 MART PAZARTESİ


( Official International Version ) Original Xiaomi Mi TV Box

Xiaomi Mi TV Box (Global, Uluslararası Sürüm) - $65

Kupon Kodu: MIBOXY4 

Satın almak için tıklayın...


25 MART PAZAR


CHUWI Hi10 Pro CWI529 2 in 1 Ultrabook Tablet PC with Keyboard

CHUWI Hi10 Pro CWI529 2 in 1 Ultrabook Tablet PC with Keyboard - $179.5

10.1 inch Windows 10 + Android 5.1 Intel Cherry Trail Z8350 64bit Quad Core 1.44GHz 4GB RAM 64GB ROM IPS Screen Bluetooth 4.0 Type-C Stylus Function

Satın almak için tıklayın...


Orijinal Xiaomi Kulak İçi Hybrid Kulaklık Pro Üç üniteli Sürücü

Xiaomi Hybrid PRO Kulaklık - $22

Satın almak için tıklayın...


24 MART CUMARTESİ


Original Xiaomi Mi Band 2 Smart Watch for Android iOS

Mi Band 2 Akıllı Bileklik - $20

Satın almak için tıklayın...


23 MART CUMA


Xiaomi Erkekler Akıllı Ayakkabı

Xiaomi Akıllı Ayakkabı - $37

Satın almak için tıklayın...


ALLDOCUBE iPlay 8 Tablet PC

ALLDOCUBE iPlay 8 inc Tablet PC - $45

Satın almak için tıklayın...


21 MART ÇARŞAMBA


Original Xiaomi Huami AMAZFIT Sports Bluetooth Smart Watch

Xiaomi Huami AMAZFIT Akıllı Saat - $89

Satın almak için tıklayın...

[ İncelemesi için tıklayın... ]


8.5 inç Yazma Çocuk Tablet

8.5 inç Yazı/Çizim Tableti - 10$

Satın almak için tıklayın...


 

ZANMAX 3101 Multitool Pocket Knife

ZANMAX 3101 Multitool Pocket Knife - $8

Satın almak için tıklayın...


Original Xiaomi Portable USB LED Light ( Enhanced Edition )

Xiaomi Portable USB LED Light - $2

Satın almak için tıklayın...


MEGIR 2002 Erkek Quartz Saat

MEGIR 2002 Erkek Quartz Saat - $10

Satın almak için tıklayın...


Quelima SQ11 Mini Camera 1080P HD DVR

Quelima SQ11 Mini Camera 1080P HD DVR - $11

Satın almak için tıklayın...


Alfawise S2 Akıllı Saat – $21

Satın almak için tıklayın…


Alfawise V10 A3050 USB Kablolu Oyun Faresi – $9

Satın almak için tıklayın…


 

Alfawise SG – 949 Sonic Elektrikli Diş Fırçası – $9

Satın almak için tıklayın…


JJRC H48 2.4GHz 4CH Mikro RC Quadcopter – $9

Satın almak için tıklayın…


JJRC H67 Uçan Noel Baba RC Quadcopter – $10

Kupon Kodu: GBanniversary007

Satın almak için tıklayın…


 

Excelvan Evrensel Manyetik Araç Cep Telefonu Tutacağı – $1

Kupon Kodu: GBanniversary008

Satın almak için tıklayın…


AC – 89 12’li Taşınabilir Kalem Tornavida

Kupon Kodu: GBanniversary013

Satın almak için tıklayın…


X-Wing Savaş Uçağı Metal 3D Bulmaca – $2.39

Satın almak için tıklayın…


Bazı gözüme çarpan indirimler bu şekilde. Fazla vaktim olmadığı için uzun uzun yazamıyorum. O nedenle elimdeki diğer kuponları da aşağıya ekliyorum...

 

Teclast Master T10 Tablet PC Fingerprint Sensor $200 

GBanniversary006

Xiaomi Noise Cancellation In-ear Earphones Type-C Version $44 

GBanniversary009

MD.MRX Metal Case Watch Strap for Xiaomi Miband 2 - GUN METAL $9 

GBanniversary010

ALFAWISE X9100 Mini WiFi 720P Smart IP Camera Home Security System $20 

GBanniversary016

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 33

#akış Telefonu rootlayıp AdAway adlı programı kurdum. Program içine gömülü olan reklamları engellemiyor(maçkolik reklamları vs) gidip oynadığım oyundaki opsiyonel olarak izlenebilen, karşılığında chest hediye edilen reklamı engelliyor ben ne anladım bu işten 😀 Doğru host dosyalarını nasıl bulabilirim bu tip reklamlar için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10