arkadaşlar orta-üst bir okulun teknoloji fakültesi mi yoksa orta-düşük bir okulun mühendislik fakültesi mi daha iyi olur ? diploma da sonuçta tek. fak. yazmıyor değil mi. mühendis ünvanı veriliyor. işveren tek. fak. olmasına dikkat eder mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24
 • totsu @totsu

  İyi bı üniversite tercih edin. Ülkede adı bilinen üniversite işinizi kolaylaştırır. Örnek olarak ege ve dokuz Eylül mezuniyeti İzmir de daha fazla tercih edilebiliyor. Piyasadan ve arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla geri kalan üniversiteler hep aynı gibi.

 • Agab @agab

  Mühendislik fakültesi. Yarın bir gün teknoloji fakültesi diploması geçersiz yapıyoruz mühendis olarak saymaz derlerse kalırsınız ortada. Ülkede hiçbir şeyin garantisi yok. Bunu tanınmış bir üniversitenin mühendislik fakültesi başkanı söyledi.

 • lterlemez @lterlemez

  Erasmus bağlantıları iyi olan okulları tercih etmeye çalışın; mutlaka araştırın, hangi üniversiteler ile anlaşmaları var ve bu üniversitelerin durumu nedir bulmaya çalışın.

 • kei @kei

  Yurtdışı için nerede okuduğunun farkı yok. Burada şimdi gelip ama x üniversitesinde müdek akreditasyonu var derler onlar hikaye müdek olmayan tonla üniversiteden mezun olup yurt dışında gayet iyi işlerde çalışan ve diplomasını tanıtan kişiler de var müdek kimseye hiçbir garanti sunmuyor, sadece okullardan yıllık belirli bir ücret alıp "kontrol ettik iyi değitim veriyorlarmış" diyor. Zaten dikkat ettiyseniz bazı okullar uzatmamış bile müdek akreditasyonunu boşuna para tuzağı çünkü.

  Ben şunu anladım ki odtü'den 2.5 ortalamayla mezun olacağına sütçü imamdan 3.5 ortalama ile mezun olsan yurt dışı için daha iyi oluyor. Edirne sınırının ötesinde bir üniversiteye yüksek lisansa başvursan bu karşılaştırmada sütçü imamdaki 3.5 ortalama kabul edilir.

  Onun haricinde şu an makine mühendisliğine kaydı olan biri olarak net şekilde boşuna gençliğini harcama derim. Yıllar önceye dönsem üniversite okumak yerine gider çiğ köfteci ya da emlakçı falan açardım en kötü gider sigortacı dükkanı açardım. Makine mühendisliği okumak bu ülkede yapılabilecek en büyük kerizliklerin başında gelir bunu ben tartışmam bile. Yok diyorsan ki ben demir tozunu, kaynak dumanını bir kere solumuşum o zaman yapacak bir şey yok.

Arkadaşlar şimdi burada hangi ülkenin yaptığı doğru o nüfus ile hindistanın mı ? 120 milyonluk japonya mı ? yoksa japonyadan nüfusu çok olan ama hindistan ile aynı olan çin in yaptığı mı 😀 bir yandan Arjantin e bakıp gülüyorum 😀 bence bizim temel sorunumuz üniversite değil öğrenci kalitesi. Bugün bu ülkede 10 net matematik ile mühendis olunuyor ve ona rakip çıkmıyorsa kalitesiz eğitim yüzünden

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 42

arkadaşlar dgs ile %100 ing. bir bölüme geçince önlisans da aldığımız bölüm dersleri muaf sayılıyor mu ? bilgisi olan var mı ?

@kgk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 22

kur bir yandan, vergiler bir yandan 😀 dışarıdan almayalım tamam da yerlisi olmaz ki bunun. neyse vatandaşım ben böyle şeyleri düşünmem manasız....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar amazondan mi band 5 aldığımız da memnun kalmazsak iade edebilir miyiz paketi açılıp kullanılmış ürünü ? 4 ten hiç memnun kalmamıştım sensörler yüzünden bu yüzden soruyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

vay arkadaş 1 tl uç alsan da amazon prime getiriyormuş bu kadar olduğunu bilmiyordum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar mi band 5 hb da 215 TL geliyor indirim koduyla beraber. 4 alıp sattım 2 ay sonra, uyku ölçümü nabız falan yanlış idi sağlam bağlamama rağmen bunda da aynı sorun devam ediyor mu ? En azından uykuyu adam akıllı analiz etse yeterli zaten oda nabız ile alakalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar a plague tale tarzı böyle çok tanınmamış ama iyi hikayeye sahip oyunlar var mı önerdiğiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

win10 2004 ilk çıktığı anda yüklemiştim 2 ay falan oldu herhalde yaklaşık yüklemeyen varsa devam etsin 😀 güncellemelere önem veren birisiyim ama bilgisayarın fanı durmaz serinlemez oldu boşta bile 70 derecedeydi üstelik oyunlarda yarattığı sorunlar da cabası. 1909 geri döndüm dün şuan en iyisi bence, işlemci 50-55 lerde dolaşıyor aynı işlemleri yapmama rağmen 70-80 arasında olan sıcaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2-3 sene kadar french press sonrası kahve makinasına geçtim kendi plastik filtresi tortu bıraktığından kağıt filtre kullanmaya başladım ama başlamaz olaydım kahveden soğuttu hiçbir tat alamıyorum niye böyle oluyor ? her zamanki yaptığım ölçeklerde kullanıyorum. tortu kalmıyor istediğim gibi ama bu sefer tüm tadı kaybettim :/ acaba çekirdek ile mi alakalı bu durum. bu sıralar ucuz bir çekirdek denemiştim fakat aynı ürünü makinanın kendi plastik filtresi ile yaptığımda kahvedeki o sert tadı alabiliyordum(tortu kalsa da) kağıt neden böyle yapıyor. kağıtta mı sorun var pek sanmıyorum ama 🙂 yada ben yüksek aromaya alıştım diye mi böyle nasıl çözeriz bunu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12