arkadaşlar tor browser kullanırken captchaları geçemiyorum alternatif şöyle rahatçe gezilebilecek takip korkusu olmadan başka bir yöntem yok mu ? vpn ler var fakat bazen kendi kendine çıkmış oluyor falan garipler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kei @kei

  tor kullanırken javascript kapalı oluyor büyük ihtimal ondan geçemiyorsunuz, kapatırsanız da anonimlik gider sakın kapamayın. Açıkçası vpn kullanınca da sürekli captcha çıkıyor çünkü cloudflare ve google anlıyor bizim evden ya da iş yerinden değil de datacenter'dan(sunucu) bağlandığımızı ve robotmuşuz programmışız falan sanıyor.

youtube da masaüstünde çöplük ile karşılaşmamak için isteyen kullanabilir. müge anlı, survivor, ali biçim falan hepsini engelleyebilirsiniz keyword veya channel olarak. aynı şeyi mobil de yapan uygulama var mı ?

Video Blocker

Block YouTube videos from any channel you want.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube Vanced + Teknoseyir Muhabbet= Deliksiz uyku

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ciddi olamazsınız :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yahu senelerini emeğini verip mühendislik okuyorsun migrosta 1-2 yıl çalışıp alacağın maaşı alıyorsun. Migrosta 3-3.5k veriyorlar, yeni mühendiste aynı alıyor 2 sene deneyim sonrasında tamam herşey para değil entelektüel birikim de önemli ama attığın taş ürküttüğün kuşa değmiyor. O kadar yaşadığın stres verdiğin çaba boşa gidiyor.. 🙁 her yere üniversite mi açmak sorun, döviz yüzünden mi böyle, asgarî ücret mi yüksek! Anlamadım umarım düzelir yoksa bu ülkeyi inşa edip geliştirecek kitle boşuna heba olup gidiyor. Her geçen gün daha da batmayım diyorum ama bir hortumda gibi sürüklenip gidiyoruz, herkes ile aynı şeyi yaparak.

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Çalışma alanına ve kişinin bireysel çabasına göre durumlar çok değişken. Ben mezun olduğumda çalıştığım alanda zaten 2 sene tecrübeliydim. Hiç Junior developer olma fırsatım olmadı. 2 sene önce 4K maaş ile başlamıştım. Maaşın birkaç katı kadar faydam vardı aylık. Bu pozisyonda yeni mezun birinin oturup maaş pazarlığı yapmak hakkı var. "Ben mezun oldum ne yapacağız şimdi nerede ne öğreneceğiz?" diyen biri askeri ücretler sağdan sola sürünür. Çok şanslıysa kendini geliştirecek bir ortam bulur.

 • Emre Yüce @emreyuce

  Gıda Mühendisiyim, o kadar işe yaramaz tipler gördüm ki, 20 yıllık deneyimli mühendis çağırıyor exceldeki otomatik toplam için. Ben yeni girdim diye beklentimden düşük alıyorum ama olay tamamen aslında para kazanmak değil deneyim ve entelektüellik. Yoksa Gıda Mühendisi olup Bim'de kasiyer arkadaşımda var 😀

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Çevremdeki genç herkese üniversite okumayın diyorum çünkü hiç bir anlamı yok. Sen 18 yaşında üniversiteye yazılıyorsun diyelim, senle birlikte aynı dönem bir yerde işe girip çalışan adam üniversite okumamayı seçerek 5 yıl iş deneyimi kazanıp senin gibi "okumuş adam" statüsündeki kişileri ezip geçiyor. Neden? Çünkü o 5 yıldır piyasada, çalıştı, didindi ve senden önce köleliğe başladı o senden daha değerli. Sen okumuş adamsın çok şey beklersin okul sırasında dirsek çürüttüm dersin. Bana bağrı yanık alnından şıpır şıpır ter damlayan köle lazım diyor her yer. Bu sisteme ses çıkarmamaya devam edin bakalım büyüklerimiz, devlet adamları, otoriteler. Bu sessizliğinizden doğacak büyük çöküntü yaşanırken götümü kaşıyarak köle aradığınız zamanlarda size kahkahalarla gülücem.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Mühendislik gibi aşırı değerli bir mesleği her yere mühendislik fakültesi açarak ve torpiller yapıp kendi adamlarını iyi yerlere sokarak mahvettiler. Bir de üstüne üretim, arge gibi şeyler de olmayınca iş bulamaz hale gelindi. Hukuk fakültelerinde de aynı işi yaptılar. Yakında aynısı doktorlar içinde olacak merak etmeyin. Plansız programsız o kadar fazla fakülte açıyorlarki çok değiş 10 yıl sonraya iş bulamayan doktorlar vs. çıkarsa hiç şaşırmayın.

  Öyle hadi şu kadar çocuk yap demekle olmuyor. Önce altyapısının hazırlanması gerekiyor da onu düşünecek kapasite nerede.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

arkadaşlar 2-3 yıldır yulaf tüketiyorum internetten alıp deneyim birde dedim güvenilir birisinden aldım 120 yorumun hiçbirisi kabuk dışında kötü yorum yapmamış lakin tadı yenilecek gibi değil niye böyle ? kabuk falan yok içinde güzel ürün ama tadı markette satılanlar ile alakasız. normalde yiyeceklerin tadına pek bakmam kötü olsa da katlanırım ama bu çok kötü geldi midem bulandı resmen, yulafın gerçek tadı bu mu 😀 normalde nötr şeklinde bir tadı olması gerekiyor. süt bozuk sandım ilk başta sütsüz yiyince gerçeği anladım, normal markette satılan yulafta hiç böyle birşey gelmemişti başıma.. sizce tüketmeli mi? 🙂

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

La böyle spoiler mi verilir birkaç haftaya okuyacaktim 🙁
Jack London-martin eden ---------SPOILER----------

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar ryzen 3700u oc ile 25w tdp de kullanırsak sorun çıkarır mı sizce ? ısınması problem değil. yani birkaç ay sonra bozulma olur mu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Notebookta oc işi çok sakat. Neden sakat ? yeni nesillerde adaptörden güç yetmeyince pile de abanıyor. Ona verdikleri adaptör cihazın en çok pik noktasından çekeceği güce göre herşey hesaplı kitaplı oluyor. Soğutma sistemi de ona göre dizayn ediliyor vs. vs. sen şimdi oc yapınca bütün denklem bozuluyor. Zaten o yüzden notebookların oc menüsü bios vs hala daha 25 sene önceki gibi ki kullanıcı girip kurcalamasın. Birkaç boot ayarı ıvır zıvır dışında pek ayarda yok. Ha masaüstünden yaparsan da dene illa ki merak ediyorsan ama kapanır aşırı ısınır mavi ekran verir vs bunları hep deneme yanılma işliyor.

Arkadaşlar geçen haftalarda sordum fakat kimse yorumda bulunmadı. php, kotlin vb. şeyleri öğrenmek için btkakademi mi iyidir yoksa udemy deki kurslar mı ? tayfun erbilen in php dersleri var udemy de fakat btkakademi de iyi gibi. hangisi daha faydalı olur ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cenk Akay @cenk_akay08

  İngilizcen varsa youtube oldukça yeterli.

 • ozturka @ozturka

  bu soruyu net cevaplamak için ikisinden de eğitimi almış, gerçekten yazdıklarını bilen ve yorumlama yeteneği yüksek biri bulman lazım, kolay gelsin 🙂

 • Robin @robin

  Şöyle söyleyeyim yaklaşık 7 yıldır php ile uğraşıyorum sürüyle php ile site yaptım eticaretten tut özel eğitim sitesi vs aklına ne gelirse şimdi de ufaktan da eticaret sitesini mobile bağlıyorum. En en en güzel öğrenme yolu adam akıllı çekilmiş ingilizce eğitim kaynakları ile kullanacağın framework veya dilin ana mantığını öğrenip aklına gelebilecek bütün projeleri oturup sanki gerçekten kullanılacak veya satılacakmış gibi ticari uygulama gözüyle oturup sıfırdan geliştirmek onu birebir uygulamak.

  Örneğin php için konuşursak Symfony cast efsane konu anlatıyor hem eğlenceli hemde baya öğretici şekilde yapıyor, öğrenciysen videolara da 3 ay ücretsiz erişebiliyorsun ama değilsen videoların altında metin ve kodları veriyor oradan da takip edebilirsin.

  Her dil ve framework için doküman veya sağlam ingilizce kaynaktan temel yapıyı öğrenip seni zorlayıcı projeler yapmak en iyi yol.

  Udemy de adam akıllı kurs bulman çok zor. Tayfun erbilen iyidir çoğu phpci onun videoları ile başladı ancak bu iş yurt dışından geliyor direkt kaynağından öğrenmen daha yararlı olur. Tayfun erbilenin daha videosunu çekmediği ama symfony, php vb dokümanında eğitimlerinde olan bir sürü konu var