Arkadaşlar Turkcell çatlat ile bip ile falan aylık ne kadar ekstra GB yapabiliyorsunuz ? Geçmeyi düşünüyorum da duruma göre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Türk Telekom 2. Hattımı kaybetmiştim yazın bayramda suan tt 5 GB hediye ettiği için yeniden çıkarayım dedim 30 TL istediler kayıp hatta ? Bu normal mi eskiden böyle değildi diye biliyorum ben

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

ios 13 , 3 kere kurdum farklı versiyonlarını sıfırdan maalesef bu sefer olmadı Apple 🙂 iOS 12 akıcılığı ve batarya performansı efsane onu geçemiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar ios 12.4.1 imzaları ne zaman kapanır acaba tahminen ? 13.1.1 deneyeceğim de ios 13 te sorunlar vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar bioshock serisini baştan oynamak mı lazım yoksa infinite den başlasak olur mu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Arkadaşlar birsey sormak istiyorum şimdi yarın iOS 13.1 çıkacak ben ota dan güncellesem imzalar kapandıktan sonra falan iOS 13.4 çıktı diyelim. Dfu mod deniyor galiba ona falan alıp sıfırdan 13.1 kurabilir miyim telefonu sıfırlayıp ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  İmzalar kapandıysa kuramazsın. Dfu mod'a al alma farketmez.

 • TR_TR_Turkish @tr_tr_turkish

  iOS sürüm düşürme olayı mantığı şu şekilde:
  1-) 3. Sürümden 2. veya 1. Sürüme düşmek için imzası açık olması şart. Eğer kapalıysa hangi programı kullanırsanız kullanım ve hangi mod okursa olsun fark etmez düşmez.
  2-) 2. Yöntem ise jailbreak ile olur ama bu yöntem içinde bazı kurallar var. İyi yönü ise Apple’ın katı kuralları gibi değil eğer şartları (yani imza yapmak diyelim) yerine getirirsen olur.
  Şartlar:
  1. Düşmek istediğin iOS (örneğin 12.4) sürümün Jailbreak yayınlanmış ve düşmek istediğin iOS (12.4) sürüme ait cihazın SHSH2 kaydın olması.
  2. Doğal olarak cihazdaki yüklü iOS (örneğin 12.4.1) sürümü düşmek istediğiniz iOS (12.4) sürümünden yüksek olacağı için (en önemli ayrıntı burası) cihazda yüksek iOS yüklü sürümünde jailbreak çıkması gerek ki Jailbreak yapıp ve bazı ayarları yaptıktan sonra ancak sürüm düşürülebilir SHSH2 kaydı varsa.

iOS 13 kurmadan Apple arcade kullanmak mümkün mü ? Birde 6s gibi cihazlar da performans sorunu yaşanır mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi de bu tarz bir ürün yoktu iyi oldu amazfit in ilk versiyonu çok kötüydü bu iyi olmuş gibi. Fiyatıda uygun olursa alınır

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Engelli, veya organları sorunlu kişilerin neden çocuk yapmasına izin veriliyor genlerini bir sonraki nesile aktarıp onlara da hayatı zehir ediyorlar devletler bu olaya hiç karışamaz mı acaba ? Dünyada bunu limitleyen ülkeler var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • Taha @ctg10

  Bunu devletin değil insanın kendi düşünmesi lazım başta. Çocuğuna böyle şey yapmak istiyorsa kendi kararı zaten.

 • Osman Öztürk @ptseeker

  Eşler engelli kişileri tercih etmeyerek gerekeni yapıyorlar zaten.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Geçen bilim gündeminde bahsedilen hindistanlı çifte kızdım doğrusu. Belki çocuk sakat olmaz (ki ihtimali yüksektir diye tahmin ediyorum) ama sen o yaşta o çocuğa bakabilecek misin? O kadar büyük bir yaş farkı çocuğu etkileyecektir. Ki ömürleri de ne kadar kaldı kim bilir şunun şurasında? Yine aynı şekilde akraba evliliği yapan insanlar da var. Çocuğun bir kusurla doğma oranı artıyor en nihayetinde. Bu konu hakkında gattaca filmini tavsiye edebilirim. Filmin sonundan çıkarılan bir sahne de var. Hastalığı olan ama buna karşın başarılı insanları gösteriyor. Albert Einstein, Stephen Hawking vs. Ve diyorlar ki genleri ile oynansaydı belki bu insanlar oldukları kişiler olmayacaktı.

 • murat burç @muratburc

  Sağlıklı bir nesil yetiştirilimek isteniyorsa sağlıksız genleri olan insanları aşağılayıp ayıklamak yerinde dünyanın ağzına sıçmayı bırakıp gıdların sağlık oranını yükseltmeleri gerekiyor. O zaman herşey yoluna girer.