Doktorlara zam gelmiş... Bize, pompaya 😛 , nasıl yansır, özelde mesela bilemiyorum.

...Buna göre bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira ek gösterge zammı yapılacak....

https://tr.sputniknews.com/20211201/doktorlara-zam-duzenlemesi-mecliste-kabul-edildi-1051342522.html

Doktorlara zam düzenlemesi Meclis'te kabul edildi

Doktorlara maaş artışlarına ilişkin düzenleme Meclis'te siyasi partilerin ortak önergesi ile kabul edildi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burhan @epsilon

  Çoğu doktor beyin göçüyle gitti. Elinde tutamadı ülke. Haklılar elbette. Biz de burda doktor ararız sonra

 • marquis @marquis

  Son zamanlarda 9000 den fazla uzman doktor istifa etti ve özel hastanelere geçti. Ablam ve eniştem de doçent. Yıllardır prof kadrosu alamıyorlar torpilleri olmadığı için. Onlar da istifa etmeyi düşünüyorlar, hatta Dubai ve Kanada'dan teklifler de var. Yapılan 5000 lira zam hiçbir şey değil. Pandemi başladığından beri döner sermaye alamadılar, söylenen ve yapılan arasında büyük fark var. Ablam çocukları için tuttuğu bakıcıya 500 dolar maaş veriyor, yakında bütün maaşını bakıcıya vermek zorunda kalacak. Yani doktorlar çok falan kazanmıyor, 36 saat nöbeti var her hafta üstelik. 5dk da bir hasta bakıyor eğer ters bir durum oluşursa bütün sorumluluk doktorda, cebinden ödemek zorunda zararı. Kalifiye olmayan belediye işçilerinin 6-7 bin maaş aldığı ortamda, belki de 5bin lira olacak olan asgari ücret te düşünülürse doktorlar bedavaya çalışıyor. Saatlik ücret konusunda zaten sağlık sektöründe en az kazanan doktorlardır. Gecesi gündüzü olmayan bir iş, sabah 3 te hastaneden ararlar kalkar gidersiniz. Yakında doktor bulunamayacak duruma gelinebilir. Özellikle Hacettepe gibi okullardan mezun olanlar zaten devlette kalmadı gibi bir şey. Sadece bizimkiler orada, o da şimdilik.

'Türkiye’de bizim gördüğümüz kadarıyla yeterli sayıda kişiye uygulanmadı aşı. Bu veri ile acil kullanım onayı alıp yaparsanız kanun açısından bir engeli yok ama bilimsel kurallar açısından bu ciddi sakıncalı bir durumdur. Bilim dünyasında güvenirliğimizi kaybederiz, ürettiğimiz diğer ürünlere bakış da değişebilir. Bu yüzden bu konuda çok dikkatli olmamız lazım.'

https://onedio.com/haber/prof-ceyhan-yerli-asida-bilimsel-acidan-sakincali-bir-durum-var-1020741

Prof. Ceyhan: 'Yerli Aşıda Bilimsel Açıdan Sakıncalı Bir Durum Var'

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, acil kullanım onayı başvurusu yapılan yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC'ın henüz yeterli sayıda kişiye uygulanmadığını söyledi. Ceyhan, ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turist kılığına girip taksiye binen fenomenler dolandırıldı

YouTube'da TheBoss kanalında çektikleri sosyal deney ve şaka videolarıyla tanınan Mert Karakaş ve Burak Tutal, İstanbul'da Arap turist kılığında bindikleri iki taksi tarafından...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

163 liraya Rotring 600 mekanik kurşun kalem, güzel fiyat, son 2 saat.

https://www.amazon.com.tr/dp/B00AZX0GOM/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aşısızları kapatmaktan herkesi kapatmaya geçen Avusturya'da şubattan...

Haftabaşında sadece aşısızlara sokağa çıkma yasağı getirmesine rağmen rekor Kovid vakası sayılarında düşüş göremeyen Avusturya, pazartesinden itibaren herkese yönelik kapanmaya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Bu aşısızların pandemesi değil miydi? Aşılılar niye eve kapatılıyor? Bunlar gerçekten aptal, aşı karşıtlarına malzeme veriyorlar sadece. Aşısızları kaptıyoruz diye şov yapıp, 1 hafta sonra aşılıları da kapatmak nedir? Ek olarak 2 dozun bir işe yaramadığı ortada TS’liler, 3. dozunuzu olana kadar kendinizi aşısız sayın derim. Şahsen ben öyle yapıyorum artık.

Tarihe not düşelim.

Güncelleme: ahmet engeli basmış hemen tabi. Ben de engelledim doğal olarak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Elixir @elixir

  Bence de hayatta uzak durulması gereken insanlar var.

 • Kayrakli @kayrakli

  hakkı alkan'dan zerre hoşlanmam, ömrü hayatımda videosunu izlediğim 5-10 yoktur.
  adam sponsorlu iş yapıyor olabilir, iş yapış veya yaşayış şekli bizim TeknoSeyir'den alıştığımız şekilde olmayabilir. ama bu onun tercihi. tasvip etmeyiz, takip etmeyiz olur biter.

  Levent abi 45-50 yaşında bir adam, 15-20 yıldır tanıdığı bir insanla teknoloji sohbeti yapıyor, ne var bunda? ve kiminle konuşacağı konusunda ona ya da başka birine telkinde bulunmak bana enteresan geliyor.

  • CinSimit @cinsimit

   Telkinde bulunmak? Yok öyle birşey, zaten buralara uğramıyor ki LP. Ama fikir beyan etmek de serbest herhalde. Yaş burada çok önemli değil, siyasiler var LPden de yaşlı, herkes eleştiriyor, yaşlarına hürmeten susmak mı lazım? Herkesin kendi fikri var.

   Ben niye LP videolarını seyrediyorum? LPnin tarzından, yaklaşımından, duruşundan dolayı. Şimdi LPye bakışım biraz değişti, bu şeklilde hareketleri devam ederse seyretmem, izlemem olur biter. 'Özel hayatıdır' istediğini yapar denecek birşey değil ki bu, gayet iş ile ilgili yapılan bir seçim söz konusu. LPde yarın çıkar Exper iyidir derse MÇnin yanında yeriniş alır benim için.

  • Kayrakli @kayrakli

   @cinsimit tabi ki fikir beyan etmek hepimizin hakkı, ben de sadece "bana enteresan geliyor" dedim.

   yaşından dolayı eleştirilmez demek istemedim yani kendince kararları artık oturmuş biridir anlamında söyledim.

   LP ve TeknoSeyir kendi stilini değiştirmedikten sonra benim için sorun yok. HA, MÇ, Erdi gibi kişilerin erişebildiği kişiler haliyle daha fazla. bu kişiler tarafından TeknoSeyir adının dile getirilmesi daha fazla kişiye daha kaliteli içeriğin ulaşabilmesi açısından önemli diye düşünüyorum.

iPhone 12 ve iPhone 13 sahiplerinin batarya, ekran ve kamera modülü gibi en önemli yedek parçaları doğrudan Apple'dan satın alabilecekleri ifade edilen açıklamada, bunları şirketin sağlayacağı aletlerle kendi başlarına değiştirebilecekleri bildirildi. .... 2022'de diğer ülkelere yayılacak. Kullanıcılar daha sonraki zamanda M1 çipli Mac bilgisayarlar için de parçalar satın alabilecek.

https://tr.sputniknews.com/20211117/apple-evde-akilli-telefon-tamiri-icin-kullanicilara-parca-ve-alet-saglayacak-1050904037.html #HaftalıkGündemeMalzeme

Apple, evde akıllı telefon tamiri için kullanıcılara parça ve alet sağlayacak

ABD'li teknoloji şirketi Apple, akıllı telefon onarımlarını kendileri yapmak isteyenlere orijinal parçalar, dokümanlar ve aletler sağlayacağını bildirdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Yalova'da yavru kedi tekmeleyen çocuk Suriyeli değil Iraklıymış. ( @omerf97 doğru tahmin etmiş.)

https://tr.sputniknews.com/20211115/yalovada-yavru-kediyi-tekmeleyen-irak-uyruklu-cocuk-tutuklandi-1050829827.html

Yalova'da yavru kediyi tekmeleyen Irak uyruklu çocuk tutuklandı

Yalova'da, sosyal medyaya paylaşılan bir videoda kediye tekme attığı görüntüsüyle gündeme gelen Irak uyruklu çocuk tutuklandı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon'un 'gülümseten Cuma' (orjinali Black Friday) indirimleri Pazar akşamı başladı, bugün Pazartesi (Salı olacak birkaç dakikaya), erken erişim diye açılmış 'Cuma' fırsatları 2 güne, 3 güne bitiyor. Buna nasıl Cuma fırsatıdır, Pazar başlıyor, Salı, Çarşamba bitiyor??

Bu da böyle bir anımdır 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  Yersen "gülümseten" Cuma. Yemezsen hiç gülümsetmemişti ki😀

 • sawgent @sawgent

  Black Friday diye geçen cuma günü, normalde kasım ayının son cuma günüdür. Dünya genelinde bunu tek bir gün yaparlarsa öyle bir yığılma olur ki insanlar çoğu fırsattan yararlanamazlar. Dolayısı ile bunu belli bir döneme yaymak zorunda kaldılar. Türkiye'de 14'ü akşamında başlayıp 26'sına kadar sürecek.

  Fırsat süreleri de her kampanyada olduğu gibi ürün grubu yada ürün bazında limitli sürede bitirilebiliyor. Bu dönem boyunca indirimde olan ürünler de olacaktır. İlk gün başlayıp üç gün içinde biten olduğu gibi beşinci gün başlayıp üç saat içinde biten de olabilir.

  Sürelere ve günlere çok takılmadan almayı düşündüğünüz ürün varsa ona odaklanıp son güne kadar sabredin. Geçen 11.11 indirimlerinde son güne kadar bekledim ve hepsiburada'nın son saatlerdeki %15 sepette indirim fırsatından çok güzel fiyatlara istediğim bir ürünü aldım.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  cuma günü indirim günü gibi bişey oldu artık. selpak, aygaz, pilot kalem gibi 😀

Sosyal medya fenomenlerine 'dolandırıcılık' tutuklaması

....Tutuklanan Yeşim Aydın'ın da "Geçimimi sosyal medyada reklam yaparak sağlıyorum. Bu kişiler benimle temasa geçip reklam vermek istediklerini söyledi. Ben de işim bu olduğu için kabul ettim. Böyle bir dolandırıcılık suçunun işlendiğini bilseydim asla kabul etmezdim. Bana verilen isim ve soyadlarının sahte olduğunu emniyette öğrendim. Kimseyi dolandırmak için çalışmadım. Müştekilerin hiçbiri ile iletişime geçmedim, para istemedim. Sadece reklam ücreti aldım. Çok üzgünüm" dediği öğrenildi.

https://tr.sputniknews.com/20211113/sosyal-medya-fenomenlerine-dolandiricilik-tutuklamasi-1050765086.html

Sosyal medya fenomenlerine 'dolandırıcılık' tutuklaması

Sosyal medyada "para ödülü kazandınız" denilerek vergi istedikleri öne sürülen suç şebekesine operasyon gerçekleştirildi. Aralarında sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu ile Yeşim...
BeğenFavori PaylaşYorum yap