Bir e-kitap okuyucu almak istiyorum. Bu tür spesifik iş yapan aletlerde teknik veriden çok kullanıcı deneyiminin daha kıymetli olduğuna inanıyorum. Önerebileceğiniz bir model, "bu özellik yoksa para verme" diyebileceğiniz bir durum varsa bilmek isterim. Kullanmadığınız / satmayı düşündüğünüz bir cihaz varsa ona da talip olabilirim, neden olmasın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 22

Ofisteki Asus RT-AC3200 Routerımız her gün saat 16:00-17:00 arası wifi'da sorun yaşatıyor.
Panele de erişilmiyor bu sürede. Log şu şekilde:

Jul 2 16:42:30 rc_service: ntp 244:notify_rc restart_diskmon
Jul 2 16:42:30 disk_monitor: Finish
Jul 2 16:42:31 disk monitor: be idle
Jul 2 16:43:08 crond[298]: time disparity of 725142 minutes detected

Fikri olan, başına gelen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çalıştığım firma'nın yeni açtığı cafede 5651 sayılı kanun kapsamında wifi üzerinde log tutmak istiyoruz. Mevcut ttnet altyapısını bozmamız mümkün değil, dolayısıyla wispotter vs. kullanılamıyor. harici cihaz ile bu işi yapmış olan var mı?

Memnun kaldığınız servislerle ilgili bilgiye ihtiyacım var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bi halt yedim ve miladını dolduran iPhone 5S'ime veda edip iPhone 7 aldım. Bu işlem iOS11 update'iyle de aynı zamana denk gelince maalesef durum üzücü bir hal aldı. 2 sorun var:
Motosiklet kullanırken kasktaki bluetooth aracılığıyla müzük dinleyip görüşme yapabiliyodum. Artık ikisini de yapamıyorum.

iOS 11 ile birlikte spotify'dan müzik dinlerken ana ekrana play next tuşları her zaman gelmiyo. ne zaman ve nasıl geldiğini anlayamadım, şarkı geçemiyorum, durduramıyorum, ses açıp kapatamıyorum.

Ama asıl sorun bu değil.

Bu gereksiz olmayan home tuşu yüzünden siri çalışmıyo. normalde telefon montun cebindeyken düğmeye basıp onu ara bunu yap derdim ama artık o düğme çalışmıyor, çünkü kapasitif bi materyal yok ortada. Hey siri de bluetooth mikrofonlarda çalışmıyo. intercom da telefon da hiçbi işe yaramadan benimle birlikte geziyo sadece.

Çözüm önerisi olan var mı?

#iPhone #iOS
foto hürriyet özentisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acaba sosyal medyaya gelen kısıtlamaların TeknoSeyir sosyale bir katkısı oldu mu son 3 günde? Kendimden yola çıkarsam 2014 yazından sonra belki de en aktif olduğum dönemdi. Bağlantı sıkıntısı olmadığı için oldukça fazla vakit geçirdim sitede. Benim gibi başka kişiler de vardır mutlaka.
@hkellecioglu @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün burada paylaşmıştım, MacBook'a ram ve fan almam gerekiyor diye. İnternetten almayı pek de istemiyordum haftasonu bilgisayarı kullanabilmek adına. O yüzden Yazıcıoğlu'na gitti. Gitmez olaydım. Elektronik component dışında birşey almayalı çok uzun zaman olmuştu Yazıcıoğlu'ndan. Öncelikle tanıdığım, bildiğim birçok dükkanda kadro değişimi olmuş. Tabiri caizse çakal dolmuş. Elinde fan olduğunu söyleyip, kendisi takmazsa veremeyeceğini, 150 lira işçilik bedeli (evet tek bir fan için) ve 50 lira fan parası verirsem takabileceğini söyleyen, çıkma fana 80 lira isteyen, elimde yok ama 100 lira ver yarım saate elinde ama orjinal mi olur yan sanayi mi çıkma mı bilmem maksat işin görülsün diyen, ve buna benzer birçok esnafla (!) muhattap olmak durumunda kaldım.

Evet internetten satış ve zincir mağazalar pasajı çok kötü etkiledi, iyiden iyiye telefoncu pasajına dönmeye başladı. Ancak Türkiye menşeili sitelerde 40-50 lira seviyesinde olan ürüne 2-3 katı para istemek, aynı şekilde 20-25 lira seviyesindeki lightning kablolara ve dönüştürücülere 50-60 lira fiyat çekmenin bence hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Evet dükkan kirası, eleman çalıştırmak vs masraf, kargo bekleme süresi olmaması ve görerek alma avantajı da tartışılmaz ancak bunun bedeli bu kadar fazla değil.

Efsane yazıcıoğlu pasajına birdaha kolay kolay uğrayacağımı sanmıyorum. Yurtiçi kargoyla muhattap olurum ama o çakallarla bidaha muhattap olmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim emektar Late 2011 13" MacBook Pro harika bir zamanlama yaparak beni yarı yolda bıraktı. Bir süredir kullanamıyorum kendisini aşırı ısınmasından ötürü. Bugün kadıköye gidip fan alıcam fakat aklımda 4gb olan ram'i de 8 yapmak var. Mac'e özel ram ne kadar farkeder, ya da şart mı? tecrübeye dayalı yorumlarınızı alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 24