Taşınabilir SSD kullanan var mı aramızda ? Ürün önerisine ihtiyacım var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Evde masaların üzerinde biriken tozları her gün temizlemek zor bir hal almaya başladı. Hava temizleyici kullanan varsa etkili olup olmadığı konusunda bilgi verebilir mi ? Xiaomi Hava Temizleyici 4 Pro dikkatimi çekti şimdilik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süredir foruma uğramamışım bu modelle dönüş yapmış olayım. Yeni bir model değil aslında ama bir türlü sıra gelmemişti. Çocukken en çok keyif aldığım oyunlardan birisi olması hasebiyle bu model rafta yerini almış oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar dostlar. Veri depolama için (fotoğraf, belge, film vs.) için HDD mi alınmalı yoksa SSD mi ? Ara sıra indirdiğim 4K içerikleri TV’ye usb üzerinden bağlayıp izlemeyi de düşünüyorum, bu anlamda HDD ve SSD fark oluşturur mu TV’de gördüğüm kalite anlamında bilen varsa yazarsa çok memnun olurum. Teşekkürler herkese hayırlı sağlıklı güzel yıllar olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Tarık @xahve

  İkinci el yenilenmiş HDD aldım ben, 320GB olanlarını 50 liradan almıştım geçen yaz, çok ucuza geliyor öyle olunca

 • qubit @qubit

  Öncelikle 4K film, dizi şu bu tarz içerikleri saklamaya para harcamayın derim. İsraf. Bir daha izleyecek filan değilsiniz. Çekmecede 20 yıl duracaklar. Ailenize ait içeriklerdir, şirket verisidir, onlar için akıl vermiş olayım.

  İki: SSD uzun süre rafta duracaksa veri saklamak için halen %100 uygun değil. Mekanik lazım. Ama tek kopya olmaz.

  Şifrelemeden de nete koymayın. Yapay zekaya kullanırlar.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   Ben de eklemiş olayım. Amaç kişisel önemli verileri arşivlemekse 2 ayrı disk kullanılmalı ve ayrı yerlerde saklanmalı, biri evde biri ofiste gibi. Üstüne bir de bulut eklenebilir. Ben böyle yapıyorum. İndirilen içerikleri TV'de falan oynatmak için orta halli bir USB flash disk zaten iş görür.

 • Ş.A.Y. @sahin

  Ben HDD kullanıyorum. Tüketilecek içerikleri bellek ile taşıyorum, işim bitince de siliyorum. Fotoğraflar için 2 fiziksel disk bir de bulut yedeği tutuyorum.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Ben hdd den yanayım. Ssd bozulursa geçmiş olsun ama hdd bozulsa sanki baş kısmını vs değiştirip kurtarırız gibi geliyor. Daha kolay geliyor ve daha ucuz

Philips PML9008 modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı dostlar ? PML9507 ellerinde olmadığı için bu modeli öneriyorlar. İlk etapta aynı modelin 2023 yılı olanı gibi duruyor ancak Google TV değil, dahili subwoofer yok gibi birkaç ufak detay var. Kullanılan panel aynı mı farklı mı onu da bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar merhaba. Hatırlayanlar olacaktır PML9507 TV'mde ambilight sorunu yaşamıştım ve süreç THH'ye taşınmıştı. 5 ay sonra bugün güzel bir haber aldım ve karar lehime sonuçlandı. Bu süreçte yardımcı olan tüm arkadaşlara tekrardan teşekkürlerimi sunarım, hem kendi adıma hem de tüketici adına güzel bir sonuç aldık. Tabi bunda Adem Helvacı hocamın da yardımları göz ardı edilemez. Karar metninin ekte paylaşıyorum. Herkese hayırlı akşamlar dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Philips’in EP ile başlayan tam otomatik espresso makinesinden kullanan var mı arkadaşlar ? Bu lanet makineyi Ocak ayında almıştım, Allah var keyifle kullanıyorum ama bu temizlik işinden bezdim. Demleme ünitesinin hali bu. Elinizin ulaşmadığı yerler bile kahve tozu. Ünitenin oturduğu boşlukta da her yer kahve tozu alan dar olduğundan temizlenmiyor da. Benim makinede mi sorun var bilenler aydınlatabilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • armagan @93-truva

  Ben de var 2 3 senedir kullanıyorum memnunum, kitapçığında haftada bir demişler ama ben iç mekanizmayı ayda bir falan suya tutuyorum.

  • Çağrı @cby60

   Su haznesinin oradaki kapağı açınca kahve artıkları oluyor mu sizde de hocam ? Bahsettiğim kapak iç mekanizmaya ulaşmak için açılan kapak. Bir de yağlama yapıyor musunuz mekanizmaya ?

  • armagan @93-truva

   @cby60 yağlamayı ilk zamanlar bir kaç kere yaptım ama sonradan hiç yapmadım, evet iç kısımda kıyıda köşede kahve tortuları birikebiliyor ama aylık temizleyince sorun olmuyor bir peçeteyi ıslatıp silip atın.

  • caerium @cozalp

   Ben de 1,5 senedir kullanıyorum. 2 haftada bir ılık suyla yıkıyorum bu üniteyi ama hiç resimdeki kadar kahve tozu görmedim. Ayda bir tablet temizliği, 6 ayda bir su filtre değişimi ve yağlama yapıyorum.

  • Çağrı @cby60

   @cozalp Hocam kutudan çıkan gres yağ bitince nereden temin ettiniz ? Üniteyi ben de su ile yıkıyorum ama malum kahve tozu su ile çok arınmıyor bir de yağlı parçaların oralar su ile hiç arınmıyor zaten. Hiç yağlama yapmadım ben ama acaba yağ ile kahve ve suyun geçtiği yer birbirine temas ediyor mu o soru işareti oldu bir de kafamda. Bildiğim kadarıyla gres yağ kanserojen çünkü.

  • caerium @cozalp

   @cby60 ben bunu kullanıyorum. https://www.amazon.com.tr/dp/B009Q14DFM
   İlla ki temas ediyordur, bunlar gıdaya uygun gres yağı olarak geçiyor. Ama zarar kısmını bilemiyorum tabi ne kadardır.

  • armagan @93-truva

   @cby60 su filtresini hiç değiştirmedim, içme suyu koyduğum için sorun olmadı kötü tat gibi bir şey yaşamadım, 1 kaç kere philipsin yağ çözücü tabletleri ile çalıştırdım bilmem içindeki borulara katkısı olmuş mudur. mekanizmada yağ sürülecek parçalar sarı renkli olanlar, kırmızı contanın olduğu kısım kahvenin presslendiği kısım oraya yağ sürmediğiniz sürece temas etmez diye düşünüyorum.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Kullanıyorum ama 2 haftadan daha az oldu alalı. İlk aldığımda filtre kahveyi fazla koymuştum, içine dökülmüştü. Süpürgeyle temizledim.

BİM’de satılan RKS ZF15 e-bike. Önceki bisikletim Salcano NG650 7-8 yıllık bisiklet. Elektrik desteksiz bile kullanımını çok beğendim. Direksiyon tutma yerlerinin açısı güzel ayarlanmış. Ekrandan destek seviyesi seçilebiliyor. Az bir pedal çevirmeyle sizi oldukça iyi ileri itiyor. Maks seviyede 25 km/sa hıza kadar güzel hızlandırıyor. Park modunda hiç pedal çevirmeden belirli bir seviyede hızlandırıyor, böylelikle park yerinden rahatlıkla çıkarabiliyorsunuz. Kısmen arka tarafı ağır motor ve aküden dolayı. Ekranda toplam km, anlık voltaj, o sürüşe ait km ve süre bilgileri yer alıyor. Ben oldukça beğendim, bir eksisi süspansiyon ancak onun artısı da daha rahat hızlanabilmesi. Fiyatı 9999 ₺. Fiyat performans olarak çok iyi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Pit stop ekibimiz de geldi. Küçük ve düşük bütçeli bir pit stop dioraması tamamlandı böylece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sparky 1/64 modellerimiz geldi, pit-stop ekibi figürleri de gelince şahane olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap