Merhabalar

Yakın zamanda anarkartımın sata portları arızalandı, bende Pci Express yuvasına takılan bir sata kartı aldım ancak bu kart sata modunda çalışmıyor IDE modunda çalışıyor ve AHCI yok, üstelik sata 1 hızı alıyorum. Ayrıca Samsung Magician benim SSDmi tanımadı.
Bu ürünü aldım;
https://www.hepsiburada.com/alfais-al-4619-pci-express-pci-e-sata-ide-esata-e-sata-kart-p-HBV000003NK31?magaza=Hepsiburada

Bildiğiniz sata 3 hızı veren AHCI destekleten pci-e to sata bir kart varsa yada başka bir öneriniz varsa önerilerinize açığım 🙂 Teşekkürler şimdiden.

Alfais AL-4619 Pci Express Pci-e Sata Ide Esata E-Sata Kart Fiyatı

Alfais AL-4619 Pci Express Pci-e Sata Ide Esata E-Sata Kart en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Sürücülerini kurdunuz mu, bios'ta ahci aktif mi?

 • Orcun @orcun

  Anakartın ne ? pcie x1 nesli kaç ? 1. nesilse oradan en fazla 250mb/sn hızı alabilmen lazım. Anca versiyonu 2.0 ise 500 mb/sn görüyor ama tabi teori hızları bunlar pratikte biraz daha düşük. https://urun.n11.com/diger-aksesuar-yedek-parca/dark-4x-sata-30-destekli-pci-express-x1-kart-P118477057 bunların birde üzerindeki yonga önemli, + olarak anakarttan harici hat yonga ile sağlanıyor falan gene de kayıp olur. + anakarttan sata gittiyse güney köprün nanay yakında usbler vs de giderse hiç iyi olmaz. 🙁

  • .70 @carpediem

   Bu ürün çok tuzluymuş bu fiyata zaten anakartın yenisi alıyorum 🙂
   Pci-e 2.0 x1 yuvasına taktım, zaten sata 2 kullanıyordum o hıza ulaşsam bile yeterdi ancak sata 1 de ve ahci modu olmayınca ssd nin bi anlamı kalmıyor 7bin iops değerleri ile acıyorum aldığım ssd ye 🙂

  • .70 @carpediem

   Ayrıca güney köprüsü ile alakalı değil sadece sata portlarını yöneten çipin üstüne bir damla sıvı dökülünce sata portları teklemeye başladı bende bunu aldım yani anakartın geri kalanı sağlam, yenisi alacaktım aslında ama 2. elde bile çok pahalı bu eski kartlar sıfırı zaten 300 lira diyor 8 senelik anakarta 😀

  • Orcun @orcun

   @carpediem Malesef biraz tuzlu ama bunlarında gene tamamen anaakrttaki gibi olacak hızlar ahcı olur gibi bir olayları da pek yok. Bende etherneti bozuk anakart vardı, pcie kart aldık neyse, ya internet dalgalı geliyor gidiyor stabil değil, pc her açılışta o kartı denetliyor bios logosu vs geçiyor birde o kartın 10 saniyelik boot şeysi var o da geçiyor vs. yarım dk her halde bekliyoruz windows ekranı geldi açılacak diye vs. saçma sapan bir durum oluyordu sonra anakart komple öldü gitti. O çip değişir yada en iyi ihtimalle kısadevreye düşmüştür yapılabilir. Anakart tamircileri var dh'de vs. konuları var bir konuş durduk yere şimdi yeni anaakrt masrafı olmasın.

  • .70 @carpediem

   @orcun Evet dediğiniz gibi özellikkleri tam olmayabiliyor ve boot sırasında bekletiyor ancak bayağı sıkıntılı bir kart boot etmedi zaten driverını krumam gerekti ssd yi çıkartıp başka bilgisayara takıp driverını kurdum öyle açtım hep sıkıntı hep dert üstelik çok yavaş. Sata 5-6 numaralılar çalışıyor bende ancak onlar ahci desteklemiyordu o yüzden almıştım bu kartı ama bi anlamı kalmadı, şuanda 5. slota taktım ssd yi ide modunda çalışıyo üstelik sata 2 hızında. Sanırım boşuna kart aramaya gerek yok hepsi bu kadar yavaşsa 😕 Tamir işine çok güvenmiyorum özellikle tanımadığım birinden yada dışardaki bilgisayarcıları pek güvenmiyorum diyelim 🙂 Ama teşekkürler yinede ilgilendiğiniz için 😊

  • lterlemez @lterlemez

   @carpediem; Ben Çin'den iki sata 3 portlulardan aldım. Profilimdeki Phenom II için ana kartım SATA 2 destekliyor.

  • .70 @carpediem

   @lterlemez çinden pek alışveriş yapmadım sanırım dediğim şekilde devam edicem yeni sistem dizene kadar

  • lterlemez @lterlemez

   @carpediem; Açıkçası, müşteri yorumlarına bakarak, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Üstelik, çoğu artık, görsellerle (hem donanımı hem de test sonuçları için) destekleyerek yorum yapıyorlar.

Yaklaşık 3-4 senedir kullanmadığım facebook'a dönme kararı aldım. Teknoseyir sosyal çok sakin.

Sayfalar gönderiler düzgünleşmiş. Bütün saçma antin kuntin espri yapan saçma şeyler paylaşan insanlar sayfalar instagrama göçmüş. Kısacası gerçekten facebook'u kullanıp aktif olanlar kalmış diyebilirim, süzülmüş yani. Daha aktif, olgun ve dolu bir ortam gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hukuktan anlayan arkadaşlar bir sorum olacak

Beni sürekli taciz eden bir kız için nasıl bir süreç izlemem gerekir? Kendisi sms yoluyla beni taciz etmekte uyarılarıma rağmen devam ediyor, kapımın önüne geliyor bekliyor istemiyorum düzgünce uyarıyorum ancak taciz etmeye devam ediyor. Çok uzun bir süredir böyle yaklaşık 6 aydır bu şekilde. Hukuki işlem başlatmak istiyorum ancak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Polise direk gitmek istemiyorum çünkü başından sağıveriyorlar birşey olmaz vs. diye.

Nasıl bir süreç izlemem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 27
 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Sıkıntılı ise dikkat et iftira falan da atabilir.

 • fsh77 @fsh77

  eve at 😃 güzellikten anlamıyorsa...

 • Orcun @orcun

  Savcılığa gidip oradaki memur vs şikayetini dinliyor savcıya ifade veriyorsun, beni taciz ediyor tehdit ediyor neyse ne ona göre şikayette bulunuyorsun. Ama anlattığı gibiyse diyeyim başına bela alırsın. O kız gider anası danası ailesi abisi vs beni dövdü taciz etti vurdu vs vs iftira yalan da atabilir o zaman işte varya sittin sene kurtulamazsın. Köpeği yapar seni ciddiyim yani şaka değil, köpeği yapar gel oğlum git oğlum fino köpeğine çevirir. Aman diyeyim çok dikkat et.

  • .70 @carpediem

   Ailesi düzgün insanlar bildiğim kadarıyla. Ama gerçekten bu kadın milletinin kötüsü çok illet oluyor. Yarın gideceğim savcılığa, bi insanin psikolejisiyle bu kadar oynanmaz, hayatım kaydı yemin ederim

  • Orcun @orcun

   @carpediem Hani işin zor, biliyorum benimde başıma yıllar önce geldi bu anlattığına benzer olay. Yani çekmeyen bilmiyor, kadınlar çok kurnaz akıllı, benim anneme işte akrabama vs daha yakın oluyordu sanıyordu ki beni öyle elde edecek vs yahu ben sana karşı birşey hissetmiyorum ki ? güzelce anlatıyorum kırmadan etmeden olmuyor yani ne yapayım ? illa kalbini mi kıralım ? ben yıllarca uğraştım kız sonra delirdi kafayı yedi vs. vs. ilaçlar kullanıyordu vs. en son artık tedavi falan birşeyler oldu da öyle bırakıldı yoksa yani annem ben ailede huzur kalmadı, annemi devamlı arıyor geliyor konuşuyor vs. vs. neler neler ya, hayır arkadaş gibi görünüyor ama değil başkasını kıskanıyor vs. bende bu iş yani çok kötü bitmedi, yoksa ben sıyırtıp birgün zarar verebilirdim.

  • .70 @carpediem

   @orcun Gerçekten kadınlar kurnaz oluyor insanda ne psikoleji ne huzur bırakıyor böyle şeyler, bende kafayı sıyırmak üzereyim hayatımın en önemli dönemlerinde uğraştığım şeylere bak! Başına gelmeyen bilemez gerçekten çok zor birşey, kadınlar daha alışkın istediğini kolay elde etmeye, böyle şeyler ayarlarını çok bozuyor sanırım.

  • Orcun @orcun

   @carpediem Normalde benim öylesine kız arkadaşımdı yani neyse bu bir ara sevgilisinden vs ayrıldı olaylar oldu, anlattığına göre bunu hep kullanmışlar. Aileden biraz zengin sayılır erkekler bunu hep kullanmış yamamaya çalışmış vs bu da hep farkedip ayrılıyordu, ama buna yazan yazana hani adamın tipi kıvanç tatlıtuğ gibi ama yazdığı kızın tipi kötü değil iyiye yakın diyeyim güzel ya davul bile dengi dengine demişler olmuyordu. Ama ben hep yanındaydım, parası var yok şuyu buyu umurumda değil, iyiliğini düşünüyordum. Oralardan işte yakınlaşma oldu ama benim hatam oldu demek ki güven vermişim zor zamanında hep çünkü yanındaydım işte arkadaşlık vs vs ama ben kendimden taviz de vermedim değişmedim öyle bir deneyelim vs olursa devam ederiz falan meğer tanıdığım kişi biraz farklıymış. Hani huy olarak değilde yakınlaşınca anlıyorsun cinsellik en basiti ben ona karşı içimde bir kıpırtı heyecan vs hissetmiyordum, böyle olunca mesela benim için işkenceye dönüyordu bazen. En son işte bunla konuştum bak olmuyor yani kırılmanı üzülmeni istemiyorum devam etmesek daha iyi olur gene arkadaş olarak kalabiliriz sıkıntı değil ama ötesi olmasın. Bir süre devam etti böyle sonra baktım iş başka noktaya gidiyor bana işte pahallı hediyeler almaya başladı, anneme akrabalarıma vs yakınlaştı onlara hediyeler yemekler şunlar bunlar vs. e ama benden tık yok, ailesini tanıyorum biliyorum ama işte diyorum ya sevmiyorum yani insan sevdiği kişiye bir heyecan duyar içi titrer vs bende o olay olmuyor. En son işte dedim arama bitsin bu ilişki arkadaşta olmayalım, birdaha annemi akrabalarımı kimi ararsan cep telefonu numaralarımı herşeyi değiştirip taşınacağım, illa dedim vurayım mı sana onu mu istiyorsun ? al dedim hediyelerini de görüşme benle vs. bu ondan sonra kesti ama bir öğrendim ki meğer tedavi görmeye başlamış hastanede yatıyor terapi şu bu vs. öyle kurtuldum.

  • .70 @carpediem

   @orcun Gerçekten istemeyince istemiyosun arkadaş, böyle insanlarla başa çıkmak çok güç gerçekten sizede büyük geçmiş olsun diyorum, insanda huzur bırakmıyor böyleleri.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  Allah yardımcın olsun benimde başım o şekilde yandı ve evliyim o kişi ile şuanda. İntihara kadar sürüklüyor demedi deme. kaybol ortalıktan.