'Anahtarlıklar Teknoseyir'de, satışa hazır.'

https://teknoseyir.com/karantina-muhabbetleri-23#comment-5113644

Foto copyright @asaltek special thanks to @polemik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

'Doğan Ailesi ve ABD’li Templeton tarafından yönetilen hepsiburada.com’un sahibi D-Market Elektronik Hizmetler şirketinde bir hisse değişimi daha yaşandı. Doğan Ailesi’nden Hanzade Doğan Boyner, hepsiburada.com’un tek sahibi oldu.

Yani özetle ABD’li Templeton yüzde 25’lik hissesini sattı ve yatırımdan çekildi. Doğan Ailesi de paylarını aile üyesi Hanzade Doğan Boyner’e devretti.

Bu yıl 21’inci yılını kutlayan hepsiburada’nın 33 milyon üyesi ve 9 milyon
aktif müşterisi var. Şirketin değeri de milyar dolar sınırını aşmış gibi görünüyor.'

https://www.patronlardunyasi.com/haber/Templeton-hissesini-satti-Hepsiburada-nin-hepsi-kimin-oldu/251743

Templeton ve Doğan, Hepsiburada'nın kontrolünü kime verdi

2000 yılında kurulan hepsiburada.com, Türkiye’nin en önemli e-ticaret platformlarından biri. Son yıllarda bu alanda önemli markalar çıktı. Önemli yatırımlar aldı, yurtdışına açıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tahterevallide oynayacak arkadaş, Fotoğrafta zayıf gözüktürecek bir partner ve Ismarlanan dev pizzaya ortaklık edecek bir yardımcı vadeden firma, 100 kilogram üzerindeki bireyleri aralarına katılmaya çağırıyor.

Şimdilik sadece Japonya'da 😀 #iş

https://tr.sputniknews.com/yasam/202106121044717162-japonyada-bir-firma-kilolu-insan-kiralama-hizmeti-vermeye-basladi/

Japonya'da bir firma, 'kilolu insan kiralama hizmeti' vermeye başladı

Japonya'da bir şirket, "Tahterevallide oynayacak arkadaş", "Fotoğrafta zayıf gözüktürecek bir partner" ya da "Ismarlanan dev pizzaya ortaklık edecek bir yardımcı"...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

'Pulitzer Ödül Kurulu, siyah Amerikalı George Floyd'un Minneapolis kentinde geçen yıl gözaltı esnasında öldürülmesine ilişkin cep telefonuyla kaydettiği görüntüler ABD ve dünya çapında yankı uyandıran Darnella Fraizer'ın özel ödüle layık görüldüğünü açıkladı.'

Bizde polisi çekmek yasak, özel ödül hapis olur ancak 😛 Halbuki bana sorarsanız cep telefonları ve kameraların hayatımıza bu kadar girmelerinin olumlu sayılabilecek 3-5 etkisinden birisi...

https://tr.sputniknews.com/abd/202106121044714753-george-floyd-cinayetini-goruntuleyen-darnella-fraziera-pulitzer-odulu-verildi/

George Floyd cinayetini görüntüleyen Darnella Frazier'a Pulitzer ödülü verildi

ABD'nin Minnesota eyaletinde siyah George Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürüldüğünü cep telefonunun kamerasıyla görüntüleyen Darnella Fraizer...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

EURO 2020'nin ilk golünü biz atmışız...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) @lterlemez

  Uzun pasların hiçbirisi yerini bulmadı ve kaleci dahil bir oyuncuyu bile uyarmamış Şenol Hoca, kısa pas ve toplu git-gel ile oynanması gerektiği apaçık ortada idi ama işte. Kaleci oyun kuramıyor ise (kaldı ki Dünya üzerinde oyun kurabilen kaç tane kaleci var?) uzun pas attırmayacaksın, bir golü de aynen yedik zaten.

  • CanSimit @cansimit

   Benim pek alakam yok futbol işleriyle... İlk golü biz atmışız işte, önemli bir başarı 😛

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Kalecinin ayağı kötü, stoperlerin oyun kuramıyor ve orta sahanda stoperlerin arasına gelip onlardan top alıp oyuna girecek adamın yok. Maçta vasat oynayan bile yoktu bana göre.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @definitive; Bu sezon hariç, yani kaleci dışında, bahis ettiğiniz yerlerde hep yabancılar oynuyor ulusalda; dışarıda oynayan adamlar da ya yerlerinin adamı değil ya da yanlarında göreceli daha kaliteli oyuncular var.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @lterlemez Yurt dışında oynayan üç stoper (Merih, Çağlar ve Ozan) kesici hamle stoperi, bana göre en kötüsü Merih. Hepsinin yanında oyuna giren ve top kullanan adamlar oynuyor. İki hamle stoperiyle oynamanın da yöntemi olur ama onların önüne de aralarına gelip oyunu yönlendirecek adam yok. Şenol Güneş bu maçtan ümitli değilmiş bence hiç iplememiş.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @definitive; Bana da öyle geliyor ama beraberlik çıkartma şansımız varmış bence. Uzun pası çok kastırdılar (ör; Burak koşuya ya). İçeride zaten oynayan yerli adam kalmadı ya, hala da yabancı sayısının düşürülmesine kızıyorlar (alabildiklerinden değil ha).
   Beşiktaş şampiyon oldu (Beşiktaşlıyım) bir Oğuzhan (oda dışarıda yetişme) vardı ki o da eski formunu yakalayamadı bir türlü; Rozier, Gezzal, Atiba (onu da zorla oyun kurucu defansif orta yaptılar) ve de Souza ile götürdü. Defans desen pek farklı değil.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @lterlemez Beşiktaş taraftarıyım, şampiyon olduğumuz bu sezonda ideal 11'e girebilecek tek Türk Rıdvan olabilirdi onun nedeni de Nskala'nın 3.sınıf bir futbolcu olması. İtalya'ya yenilmek beklenmedik bir durum değil ama -3 averaj kötü oldu, en iyi grup üçüncüsü olarak gruptan çıkma şansı ortadan kalkmış oldu.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @definitive; Kalan maçlardan birisinde 3+2 (en az) atmamız lazım. Rıdav da iyi topçu olacak ama orta açık/iç olması gereken adamı sol bekte heba ediyorlar. Evet, defansif yönünü de güçlendirir ama girdiği zaman tecrübe vereceklerine yük veriyorlar...

Aklıma bir yarışma fikri geldi ama kendim yapım işleriyle uğraşamayacağım için fikrimi buradan kamuya hediye ediyorum 🙂

Fikrim şu: Haber başlığı gösterilecek, ve soru sorulacak, soru ise hep aynı 'Zaytung haberi mi, gerçek haber mi?'. Gayet eğlendirici ve bilgilendirici olur diye düşünüyorum. Yapana hayırlı olsun 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özet: Vatandaşa zorluk olsun... İşin komiği esnaftan alacakları 5 oy, market müşterisinden kaybedecekleri 500 oy, bunu göremiyorlar.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202106111044707287-market-alisverisinde-yeni-duzen-neler-degisecek/

Market alışverişinde yeni düzen: Neler değişecek?

Kovid-19 salgını dönemi ile birlikte gündeme gelen marketlerin çalışma düzeninde değişiklik konusunda atılacak adımlar netleşiyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Flash Call özelliği hesap doğrulama işlemlerinin cihazlara SMS ile gelen 6 haneli tek kullanımlık şifre yerine otomatik bir çağrı gerçekleşmesini sağlayacak. Yani WhatsApp, kullanıcının telefonunu çaldırıp kapatarak cevapsız bir çağrı bırakacak. Doğrulama, kullanıcının arama kayıtlarındaki yanıtlanmamış son çağrının gerçekten WhatsApp'tan gelip gelmediğini kontrol edilerek gerçekleştirilecek.

https://tr.sputniknews.com/yasam/202106101044701932-Whatsapptan-sadece-android-telefonlarda-calisacak-yeni-ozellik/

WhatsApp'tan sadece Android telefonlarda çalışacak yeni özellik

WhatsApp'ın bir süredir üzerinde çalıştığı 'Flash Call' isimli özelliğin sadece Android cihazlarda çalışacağı, iPhone ve iPad'lerde kullanılamayacağı belirtildi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap