I Believe.

#teknoseyir #akış

Ex-UFO program chief: We may not be alone

Luis Elizondo, a former military intelligence official who ran the Pentagon's secret UFO unit, says it is his personal view given all the evidence he's seen ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz fotoğraf..

Konak Pier

Sony A7II
Sony Zeiss Vario Tessar 24-70 F.4

ISO 2500
F/4
1/60

#akış #TeknoSeyir #sony #sonya7mark2 #sonya7markII #zeiss #fotoğrafçılık #amatörfotoğrafçılık #aynasızfotoğraflar #GününFotoğrafı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nvidia'nın yeni ekran kartları gram heyecan vermedi. Sene 2007. Aylardan temmuz. Geforce Gtx260 ekran kartımı 685 lira gibi bir paraya almıştım. O dönem en yüksek kart olan Gtx280 900 lira civarıydı. Ve çok uzun bir süre Gtx480 ve sonrasında gelen tüm kartlar 1000 tl civarında şekillendi. Oysa şimdi en üst segmen olan Geforce Rtx 2080ti tam 11.000 Tl. Bu fiyatı ne yazık ki asla haketmeyen bir ürün. Bu paralara fire gl ya da quadro profesyonel kartlar satılırdı eskiden. İster dolar kuru diyin, ister ekonomik kriz ister baska bir tanımı olsun. Cuvalla param da olsa asla almayacagım. Kapitalizmin teknolojiyi kullanarak insanları olmayan ihtiyaçlarına var gibi inandırıp yolup soymasına müsaade etmeyeceğim açıkçası. O fiyatlar tamamen rezillik. Başka bir tanımı yok.

#akış #nvidia #GeForceRTX #TeknoSeyirPlus #TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Feliçita Mehmet @gameboy

  GeForce GTX 260
  ///release date///
  June 16, 2008
  o 2008'in Temmua ayıdır 😀

 • spawn_king @spawn_king

  teknolojiler daha da karmaşık hale geliyor, çalışan mühendislerin sayısı artıyor ve fiyatlar da yükseliyor. Bu tek başına yeterli olur mu bilmiyorum da tabii kar paylarını da yüksek tutmuşlardır artık. 2010 senesinde en iyi iphone+en iyi ekran kartı almak istesek belki 2.000 tl'ydi. Şimdi bu kombo 20.000 Tl'ye yakın sanırsam. Ben 2050 veya 2050 ti gibi bir modeli bekleyeceğim 😀 . 2080 ve sikletini aldık desek onları besleyecek işlemciler de ucuz değil maalesef. En azından şunu söyleyebiliriz diğer teknolojik ürünlere göre ekran kartları daha dayanıklı.

 • Orkun @orkkoc

  2007 yılı dolar kuru - 1.30TL
  21 Ağustos 2018 11:34 dolar kuru - 6.13TL
  Bu arada 11000 TL olacağını nereden çıkardınız? Henüz bir kaç onsiparis fiyatı hariç fiyat yok. Onlarda hep fahiş fiyat olur zaten önsipariş olacağı için.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Banada pek heycan vermedi. Işık hesaplama tamam ok de ne bileyim pek heycanlandırmadı çokda işlevsel olcak gibi gelmedi. LP'nin söylediğin görede yanlış hatırlamıyorsam zaten olan teknoloji AMD de demişti gündemde.

İşlemcime hız aşırtma uygularken aşağıdaki resimde işaretlediğim sorunla karşılaşıyorum. Çözümü ne olabilir?

Çıkamadım işin içerisinden..

#TeknoYardım #hızaşırtma #yardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Modifikasyon V.3

Ne yazık ki çok sevdiğim Cooler Master Master Lite 5 kasanın kronik sıcaklık sorunu yüzünden o kasadan vazgeçip yoluma Cooler Master Master Box 5T ile devam etme kararı aldım. Masterlite 5 görsel olarak ATX Formatında ufak ve estetik olarak çok iyi bir model olmasına karşın ön pleksi kapağının tamamen kapalı olması, alt ve üstte çok ufak hava girişi bulunmasından dolayı ciddi ısınma sorunu yapmaktaydı. Cooler Master ML240L soğutucuyu ön kısıma taktığımda ciddi temiz havayı dışarıdan yeteri kadar çekemediği için işlemci boşta 45 derecelerde seyrediyordu. Tam yükte 75 derece civarında geziniyordu.

Üst seviye sistemler için tasarlanmış bir kasa olmadığından bende Master Box 5T Modeline geçtim. Lite serisine göre çok daha geniş ve ön kısımdan rahat hava akışı sağlayacak fan girişlerinin olması, kablolama için daha rahat hacim sunması ve en önemlisi ekstra cooler master aksesuarları için daha uygun olması en önemli etmenler oldu. Ön tarafta 3 tane 120'lik arkada 1 adet 120lik fan üstte ister 120 ister 140mm fan havalandırma kısımları mevcut. Kasanın renkleri Siyah kırmızı ve oldukça hoş. Artık İşlemci sıcaklığı boşta 32 dereceye yükte 62-63 derecelere kadar düştü. Ortalama 15 dereceye yakın farkediyor ki bu ciddi bir değer. 240 mmlik radyatörün ön kısıma rahatça takılması ve havalandırma için boşluk kalması da büyük avantaj.

Ola ki kasa alacak kişiler sık sık parça değiştiriyor ya da büyük sıvı soğutma kullanıyorsa bu kasayı öneririm. Eğer bir önceki Post'ta paylaştığım Master Lite alacaksanız Ya hava soğutma kullanacaksınız ya da 120mm sıvı soğutmayı Çift fanla kasa arkasındaki egsoz girişine takacaksınız. Opsiyonunuz oldukça sınıırlı.

Kasa toplama işi sırasında çektiğim bazı fotoları da paylaşıyorum. Kasa hakkında bir fikir verecektir. 🙂

@coolermasterturkiye #CoolerMaster #masterbox5t #KasaModifikasyon #benimkasam #OyuncuKasası #Intel #Gigabyte #MSI #akış #TeknoSeyir #pcmodificate

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 28

Modifikasyon V2 🙂

#TeknoSeyir #akış #Intel #Corei7 #gigabyte #msi #CoolerMaster #pcmodificate #modding #KasaModifikasyon #Modifikasyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15