Battlefield 5'in oyun optimizasyonu çok çok iyi. 2560X1080 çözünürlükte bütün ayarlar en sonda hiç bir sıkıntı çıkarmadan gayet akıcı biçimde oynatıyor. 75 FPS civarında grafik işlemcisi zaten bu çözünürlükte çerez niyetine çalışıyor. Aynı çözünürlükte ve full ayarlarda şu UBISOFT'un oyunlarının ne kadar rezalet FPS verdiğini ve işlemciyi deli gibi kullandığını, optimizasyonlarının berbat olduğundan bahsetmeye bile gerek yok...

Bu arada Geforce Ekran kartında GSYNC yani Freesync sorunsuz çalışmakta... 🙂

#geforce #BattlefieldV #gtx1070 #Oyun #OyunSeyir #akış #teknoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2.Nesil RYZEN 3000 serisi listelere girmeye başladı.

Daha önceki sızıntılarda olduğu gibi yeni nesil RYZEN serisi söylendiği şekilde geliyor.

İTOPYA Sitesindeki listelere göre;

3700X 12 Çekirdek / 24 İzlek (4.2 GHZ)
3700 12 Çekirdek / 24 İzlek (3.8 GHZ)
3600X 8 Çekirdek / 16 İzlek (4.0 GHZ)
3600 8 Çekirdek / 16 İzlek (3.6 GHZ)
3300X 6 Çekirdek / 12 İzlek (3.5 GHZ)
3300 6 Çekirdek / 12 İzlek (3.2 GHZ)

şeklinde sıralanmış işlemcilerin 14nm olarak yazılması sanırım site editörünün yazım yanlışından
kaynaklı olarak belirtilmiş.

Daha önceki sızıntılardan 16 çekirdek / 32 izleğe sahip bir modelin olduğunu görmüştük.
Sanırım ilerleyen zamanlarda 3800 ve 3800X olarak adlandırılması muhtemel bu modelinde
çıkıp çıkmayacağını göreceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Geforce RTX 2060 ortalığı karıştıran bir kart oldu. Sanırım 6600GT Efsanesinin yerini alabilecek bir kart çıkardı Nvidia. Öyle bir performans veriyor ki 3DGuru ve diğer bütün inceleme sitelerinde 2070'in dibinde, GTX1080'i bile geçebilen bir kart olarak bahsedilmiş.

Ki GTX1080 320GB/S bellek bant genişliği sunarken RTX2060 yeni DDR6 bellek ve algoritmaları sayesinde 338GB/S ile onu geçmiş durumda. Ray Tracing muhabbetini yok sayarsak, yüksek fps ve akıcı oyun için bence tercih nedeni olacak. Çünkü diğer üç kart alınabilecek seviyelerde değil. Fiyat performans oranları çok kötü durumda.

RTX2070 almayı düşünürken artık 2060'a yöneleceğim sanırım.

#Nvidia #nvidiaturing #RTX2060 #ekrankartı #gpu #tavsiye #akış #teknoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tam 20 yıl olmuş
Daha henüz liseye başlamış bir öğrenciyken para biriktirip Gigabyte GA BX2000+ anakart alıp kendi sistemimi toplamaya başlamıştım.

Zamanının en baba BX chipset anakartlarından biriydi. Yurt dışından gelen ablam'a da 4 adet 64mb 133mhz sdram aldırmıştım. Pentium 3 650mhz işlemci ve yanına da Asus V3800/32 M TNT2 Ultra ekran kartı almıştık. Zamanının ötesinde çok güçlüydü. Ta ki bir buçuk sene sonra AMD Athlon K7 Sisteme geçene kadar...

Güzel günlerdi... 🙂

#akış #TozluRaflar #Pentium3 #teknoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Normalde Nvidia kartlarla 60Hz çalışan ve sadece AMD kartlarla Freesync yüzünden "oyunlarda" 75Hz çalışabilen monitör de, GSYNC ve 75hz aktif halde artık. 🙂

GSYNC monitör alanlara geçmiş olsun diyorum 🙂

#nvidia #gsync #FreeSync #akış #gündem #TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nvidia 417.71 güncellemesi ile yaklaşık bi kaç saat önce GSYNC teknolojisini Freesync monitörler için sundu. An itibari ile indirip aktif ettim. Bakalım oyunlarda ne gibi bir değişiklik yaratacak veya uyumlu şekilde sorunsuz çalışacak mı...

Bu arada monitörüm LG 29UM68-P. Yayınlanan listede yok. 🙂

#nvidia #gsync #FreeSync #akış #gündem #teknoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 34 / 39

Yaklaşık 8 aydır kullandığım Huawei Mate 10 Pro ile deneme amaçlı tripod ile çektiğim iki örnek fotoğraf. İki fotoğrafta Gece Modu ile ISO 100 ayarında ortalama 15 saniye pozlama ile çekildi. Hatırlamak gerekirse iki kameralı ve F1.6 diyaframa sahip telefon hiçte fena çekmiyor. Noise beklediğim kadar çok olmadı. Yakın zamanda farklı yerlerde başka uzun pozlama fotolar çekerek paylaşacağım..

#CepTelefonuFotoğrafçılığı #HuaweiMate10Pro #fotoğraf #inceleme #deneme #ceptelefonu #akış #teknoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni AMD işlemci sızıntılarına göre sadece çekirdek sayılarında değil işlemci hızlarında da ciddi bir artış söz konusu.

En sevindirici gelişme ise bu yılın üst seviye işlemcilerinin artık orta seviyeye konumlanması.
8/16 Thread işlemciler standart orta seviye CPU olacak bu tablo gerçek ise eğer.
Giriş seviyesi bir RYZEN 3 bile 6/12 Thread olarak geliyor ki şu durumda oyun bilgisayarı kuran birinin artık işlemci darboğazından söz etmesi sanki tarih olacak gibi...

#Ryzen #AMD #7nm #işlemci #donanım #akış #teknoseyir #teknoyardım #öneri #bilgisayar

Kaynak: https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-3800x-matisse-listed-with-16-cores-and-125w-tdp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

Eskiden PCLABS vardı Darkhardware vardı. Oralara üyeyken insanların birbirine karşı olan üslubu konuşması ve iyi davranışı çok saygılı ve edepliydi. Lakin donanımhaber ile başlayan genç nesilin candida mantarı gibi çoğalarak bütün teknoloji kanallarını ele geçirmesi üslubun ve saygının zedelenmesine neden oldu. Vakti zamanının bilişim işleri ile uğraşan olgun, herşeyden önce saygılı meraklı araştırmacı gençleri yerini herşeyi benbilirimci egoist şımarık bir kitleye devşirdi. Tabi bunda kapitalizmin insanların ruhunu esir etmesi de ayrı bir konu. Teknoseyiri çok sevip ve buradaki kitleyi apayrı tutmama karşın ne yazık ki burada da "o kişiler"den çoğalmaya başladı. Umarım sohbet seviyesi ve tartışma üslubu donanımhaber forumlarındaki gibi bir noktaya evrilmez zaman içerisinde.

#pclabs #darkhardware #teknoseyir #akış #makale #düşünce #TeknoSeyirPlus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Herşeyin kırılma noktası var. Ama ilk kırılma noktası şuydu; her eve adsl geldi, burada büyük bir kırılma oldu.
  Daha sonrası o böyle yeni yeni internete alışmış kesim de saygı duyardı, niye ? çünkü bilmiyor, naif üslubu belliydi. Ama o kesimi bazıları başka bir noktaya itti. Bunu çekemeyen, işte internetin böyle bir ortam olmasını istemeyen birkaç kişi böyle böyle yapa yapa o naif kişiyi de bozdular. Ne oldu işte günümüzdeki durum ortada, ha bende o DHW DH arasında takıldım yıllarca, DHW ama bıraktım, DH bana daha yakın geliyordu o zamanlar tabi dediğim yıllar 2006 2007 2008 falan.
  E ne oldu ? bende haliyle bu gibi kişilerin arasında kala kala değiştim. Ben nabza göre şerbet veriyorum. Çok başıma geldiği için yazıyorum. TS'de bile bana '' abi çok uzun yazdın okumam '' işte '' bunu kim okuyacak '' diyenler vardı.

  İkisi arasında gördüğün gibi hitap farkı var, Birinde abi diyor yani saygı duyuyor ama biraz rahatsız olmuş, öbüründe geliyor yaftalayarak kim okuyacak diyip aşağılamaya başlıyor. E arkadaşım sen kimsin ? ben 2005'den beri bu arada internette yazıyorum. Adamın doğum tarihi belki 2005, hadi onu geç kundakta bebe emzik emiyorken belki ben yazıyordum. Geliyor bak hiç tanımadığı adam hakkında hakkında böyle yazıyor.

  Ama onun harici benim genelde yaptığım şey yardım etmek, bilenler biliyor zaten buradan da olsun DH'den de olsa ana amaç bu ama işte yukarıda verdiğim örnek gibi birşey olursa o zaman iş değişiyor. Bende çirkefleşirim çirkinleşirim ama karşımdaki o minvaldeyse yaparım. Yoksa neden yapayım ? ha öyle takılanlarda yok mu ? var, adam sırf o amaçla yazıyor mesela bariz belli çünkü geçmişi yok. Mesela dikkat et beni takip et arada bak görürsün. Yeni yeni üyeler geliyor yazıyor, geçen biri ekran kartını sordu mesela sisteme takmış siyah ekranmış vs. o arkadaş herkesin engellediği troll aslında sırf bu yüzden yeni üyelik almış sormuş ha ama gene yardım ettim çünkü gördüm, biliyordum troll olduğunu ama gene de ederim eğer tabi bildiğim konuysa ama işte herkesin bir sinir olduğu nokta var, mühim olan nasıl hitap edeceğini bilmek, edemeyip ortalığa yapar gibi gelip yazıyorsan e ben de senin bana göstermediğin şeyi sana göstermem yani öyle değil mi ?

 • Basteryus @basteryus

  Maalesef bu gerçekten hissedilir hale geldi Teknoseyir için, birkaç yıl öncesini özletir duruma geldi akışın kalitesi. Ayrıca sadece site popülerliğinin artmasıyla gelen yeni üyeler yapmadı bunu, uzun zamandır burada o "kalite" için bulunanlar da onlara eşlik etti. Üzücü olan da bu zaten. Levent Bey'in sitede bulunmama kararı gitgide haklılığını ispat eder hale geldi maalesef.

 • Joe @joe

  Pclabs dönemi çok güzeldi.

Türk Telekom 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak olan limitsiz internet paketlerine fiyat indirime gitti. İlk olarak 11 Aralık’ta duyurulan ve tüketicilerden gelen yoğun eleştirilerin ardından dün revize edilen Türk Telekom’un yeni limitsiz internet tarifelerinde fiyatlar, aylık 69.90 TL’den başlayıp, 239.90 TL’ye kadar çıkıyor.

Daha önce açıklanan paketlerde ise bu fiyatlar 59.90 TL ile 336.90 TL arasında değişiyordu. Geçen hafta Turkcell Superonline'ın yeni limitsiz internet paketlerinin açıklamasının ardından Türk Telekom da fiyatlarını revize etti.

4 MBPS'LİK PAKETİ KALDIRDI

Türk Telekom’un internet sitesinden duyurulan yeni paketlerde ayrıca 4 Mbps’lik paket de kaldırıldı.

Adil Kullanım Kotası (AKK; diğer adıyla Adil Kullanım Noktası, AKN) olmayan yeni paketlerde Türk Telekom’un başlangıç hızı 6 Mbps oldu.

#internethızı #AKNsizinternet #AKN #akış #internet #TeknoSeyir #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11