Merhaba dostlar, bir arkadaşım çok fazla kitap okuyor. Ona bir e-kitap hediye edelim dedik. Dışarıdan PDF, epub gibi şeyler yükleyebileceğiniz bir ekitap okuyucu bakıyoruz. Uygun fiyatlı olması olsun istiyorum ama uyduruk da olmasın. Fiyat performans ürünü dediğiniz bişiler var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16
 • Saku @saku

  Elimde jelatini açılmamış kutusunda ışıklı kindle var. İlgilenirsen mail veya numara bırakabilirim.

 • Pix50Adam @zero2900

  Kindle işi yaş. Yok kıracan edecen. En güzeli kobo. Mis gibi. Kindle zaten tablete döndü son serileriylre. Ebook dediğini şarj edicen 2 ay unutucan bir daha şarj kavramını. e-ink bu noktada hem çok iyi hem çok yeterli. Carıl carıl lcd de kitap okunmuyor.

  • Airoso @airoso

   Kindle da e-ink? şarjı inanılmaz gidiyor dediğiniz gibi 🙂 kitap atmak da kolay, ya Kindle mailine mail atıyorsunuz ya da kabloyla calibre kullanarak, neden kırmak gerektiğini anlamadım 😀

  • Pix50Adam @zero2900

   @airoso iphone larda 5 sene önceye kadar tek bir dosya indirerek kırılıyordu. Adam kitap satıcısı istese yarın engeller. Bir şey yapamazsın. Garanti yok. Resmi satış yok. Kindle fire ları kast ediyorum. Eğer e-ink alınacaksa kobo dururken kindle gereksiz bir macera.

  • Airoso @airoso

   @zero2900 e-kitap okuyucu deyince akla fire değil e-ink paperwhite vs. gelir ama kırma kısmını hala anlamadım gerçekten, kırmak sadece ekran koruyucu vs değiştirmek için yapılıyor e-kitap okuyucu kindlelarda 🙂 e-ink arayan adam neden fire alsın, o bildiğin tablet. Kindle macera değil de, hangisi ucuzsa o alınıp geçilir.

  • Pix50Adam @zero2900

   @airoso Garantisi olmayan, "resmi olarak" sadece Amazondan kitap satın almanı bekleyen bir ürün Türkiyede maceradır. Amazon kindle serisini insanlar daha çok kitap okusun diye değil amazondan e-book alsın diye üretti.

  • Airoso @airoso

   @zero2900 kobo üreticisi korsana teşvik için üretti zaten 😀 Amazon'un kendi yöntemi Kindle için oluşturulan mail adresine .mobi dosyasını attachment olarak göndermek ya da satın almak. Ek yöntem ise calibre, ki kopyala yapıştır kadar kolay calibre de 🙂 Garanti kısmı doğru 🙂

  • Pix50Adam @zero2900

   @airoso Ya cihaz olarak harika ama olay korsan değil. Amazonun hayali sadece kendi mağazası. Yoksa pdf şeklinde kitap almak için illa korsan kullanman gerekmiyor. Kendin bile tarayabilirsin sonuçta. 🙂 Demişti dersin amazon günün birinde tüm cihazlara sadece resmi mağaza olayını getirecek. Diyorum ya bundan 5 sene önce iphone jail etmek 10 mb llık bir dosyaydı. Bugün yok. 🙂

  • Airoso @airoso

   @zero2900 😀 inşallah haklı çıkmazsınız, benim anlatmaya çalıştığım, şu anda öyle bir şeyin olmadığı 🙂

  • Pix50Adam @zero2900

   @airoso Valla mail işide zor. Ben direk atabilmeyi ve üründe resmi olarak 3. parti dosya desteğini firma tarafından kabul edilmiş olmasını isterdim. Zamanında çok araştırdım yuvarlak cümleler var. ama amazon asla açık açık " buna istediğini at karışmıyorum" demiyor. Yaygınlaştığında 1 güncellemeye bakar. Kanlı canlı örneğini apple dünyası yaşadı. Adamlar gitti jb grubuna ve dahisine para teklif etti. Hacı dedi açıkları bize sat. Gerçekten sattılar ve satıyorlar. Jb falan yok artık. Günü gelince amazonda yamar her açığını. Hop bi bakmışsın bir sabah ansızın "Sadece amazonun mağazasından satın alınan x formatında kitaplar kabul ediliyor" yazısı. 🙂 Neyse umarım yanılırım. 🙂

 • Airoso @airoso

  Kindle paperwhite kullanıyorum ben 1 seneyi geçti, PDF işi yaş, koboda daha iyi diyorlar ben şahsen denemedim ama izlediğim kadarıyla onda da pek iyi değil. ders kitabı gibi kitaplar eklenmeyecekse neredeyse her kitap .epub .mobi olarak bulunabiliyor 🙂 olmayanlar da fiziksel olarak alınır ya da yavaşlığa katlanılır.

Sonunda kurtuldum mühendislikten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 47

Öğrenci evim için Sağlıklı uyku alacağım yatak ve başlıklı baza almayı düşünüyorum. İkinci el bakamıyorum çünkü Antalya’da ikinci eller taşıma ücreti ile çok pahalı oluyor. Bildiğiniz kampanya vb. var mıdır acaba? 97 kiloyum, 100x200 yatak bakıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başta @umtk olmak üzere diğer eski Radyospor dinleyicilerine güzel bir haber vereceğim. Doğan’ın Kanunları programı ile tanınan Doğan Öncel tekrardan radyolara dönüyor. (Başka bir radyo)

Fotoğraf 4-5 sene önceden ziyaretimde çekildi. ☺️

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese günaydın,
İzmir’den Antalya’ya geldim, burada eşya falan bakacağım. Bedava şekilde palet ayarlayabileceğim bir yer var, karyola almak yerine bunları kullanmayı düşünüyorum ama temizlenmesi ve ilaçlanması konusunda tecrübem yok, daha önce yapan oldu mu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

EDİT: Vazgeçtim yazmaya, Antalya'da ev varken özel yazarım 3-5 daha verip.

Burdur’da okuyan var mıdır acaba? Yaşayan da olur. Ev kiralanacak, mümkünse eşyalı. Eğitimi, sosyal yaşamı nasıldır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 23
Burak Özkes paylaştı.

kendi bölümünü bırakıp gıda ile ilgili bir bölüm okumak isteyen bi abi vardı naptı o

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle mail gelmişti ama son dakika değiştirdiler galiba oyunu, çok iyi geldi. Zaten PES’in MyClub’ı ücretsiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsteyene verebilirim, kod çift kişiliktir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 29

MiBox 3 ile PS4’deki Netflix uygulamasında ne fark bulunmakta? PS4’de bariz daha iyi görüntü alıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap