Burak Özkes paylaştı.

@yasinilkaya millet çalışıyor 🙂 Sizde var mı böyle hizmetler 😀

Ücretsiz SSL!

Artık bütün Linux web hosting ve reseller hosting hizmetlerimiz için, dedicated IP adresi zorunluluğu olmaksızın, ücretsiz SSL sertifikası sağlamaktayız!

İster yeni alacağınız hizmetlerde, ister mevcut hizmetlerinizde, bir destek bildirimi oluşturarak ücretsiz SSL kurulmasını talep edebilirsiniz.

SSL sertifikaları Let’s Encrypt tarafından 3 aylık olarak sağlanmakta olup, süresi bittikçe otomatik yenilenmektedir.

Not: Mevcut hizmetlerinize SSL için almış olduğunuz IP adreslerinin ücretleri tarafımızdan ödenmiş olduğundan, bunların iptali ve iadesi sağlanamamaktadır. Ancak hizmet süre bitiminde dedicated IP iptal ettirip IP olmadan SSL kullanımı yapabilirsiniz.

Bilgilerinize sunulur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ooooo bende isterim 😀 @yasinilkaya

 • zubizarreta @zubizarreta

  orada zaten bedava değil mi isteyen alıp kuramıyor mu ? ek özellik gibi neden sunuyorlar ? 😀 Ip adresinden dolayı zaar

 • Necmi @aglaknecmi

  Kullandığım yabancı bir hostıng firması cPanel üzerinden Lets Encrypt sertifikası ile HTTPS desteği sunuyor. Burada önemli olan otomatik olması, yoksa Lets Encrypt ücretsiz ama SSL sertifikası almak kurmak öyle kolay değil (komut satırı falan gerektiriyor), zaten 3 aylık kısa dönem yapma nedenleri de insanları otomatizasyona yöneltmek. Son bir not, dedicated IP gerektirmiyor ama bundan dolayı örneğin XP ile erişimde sadece Firefox HTTPS ile erişebiliyor (o da SP3ten itibaren galiba), IE ve Chrome neredeyse hiç giremiyor ve anlamsız bir hata veriyorlar (yani kullanıcı site çalışmıyor zannediyor). Eğer maksimum erişilebilirlik isteniyorsa o zaman dedicated IP ile paralı bir sertifika şart (ki 10-15 dolar/yıl gibi çok ucuz fiyatlar vardı sertifikalarda en son).

  • Fırat 2.0 @frt

   ssl kurduktan sonra kullanıcının xp ile geldiğini anlayıp ona göre http sayfaya yönlendirebiliyor muyuz peki? yoksa mutlaka https mi olmalı her sayfa? @aglaknecmi

  • Necmi @aglaknecmi

   @frt Kullanıcının durumunu anlayıp yönlendirme olmuyor malesef (araştırmalarım sonucu benim bilebildiğim kadarıyla). Zaten asıl problemi bu oluşturuyor, hatta kullanıcıya düzgün bir hata mesajı çıkartmak bile mümkün değil.

   Bir bağlantı verdiğinizde HTTP ya da HTTPS diye protokol belirtiyorsunuz ama HTTPSi belirtemedikten sonra ne işe yaradı… Otomatik HTTP trafiğini HTTPSe yönlendirmek mantıklı (bir nevi HTTPyi iptal etmiş oluyorsunuz) ama o zaman da işte XP ile gelenler hiç erişemiyor.

   Şu mümkün, HTTP ile erişimi anlayıp ‘sitemizi çalışırsa HTTPS gezin’ gibisinden bir mesaj gösterilebilir, ama ideal değil…

  • Fırat 2.0 @frt

   @aglaknecmi sayafyı http ile çağırıp uygunsa otomatik https’e yönlendirsek?

  • Necmi @aglaknecmi

   @frt Bu mümkün olabilir (en azından teoride) ama HTTP ile çağrılmayı nasıl garanti edeceksiniz? Google HTTPS sayfayı indeksliyor, tercih ediyor. Adam basacak, çalışmayacak…. Benim gördüğüm seçenekler XP kullananları desteklemiyorum demek ya da biraz paraya kıyıp dedicated IP+paralı sertifika almak. (Bu konuda başka çözüm bulabilirseniz bilmek isterim).

  • Fırat 2.0 @frt

   @aglaknecmi yarın analytics’e bir bakayım siteye girenlerin ne kadarı xp kullanıyor ona göre düşünürüm 🙂

   esas önemli olan botlar zarar görmesin 🙂 curl’de bir sorun çıkarsa tüm sistem çöker çünkü 😀

Burak Özkes paylaştı.

😀 Artık… İpek Hosting tüm müşterilerine ücretsiz olarak SSL sağlıyor.

Çalışmalardan önce SSL kullanmak için 80 TL ip ücreti + 20 TL SSL sertifikası (Yıllık) ödenerek sahip olunan güvenlik sertifikası. Tüm müşterilerimizin hizmetine ücretsiz olarak sunulmuştur.

En küçük paketten en büyük pakete, kadar tüm paketlerde geçerlidir…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 25

Humble Bundle’daki Monstercat Gold üyeliği sayesinde flacları indirdik, Winamp’a geri döndük. Eğer düşünen varsa baksın. 1 dolarlık pakette var. (Normalde üyelik 5 euro)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye’de kargoculuğun en kötü örneğidir Aras Kargo!1!

Sabah elime paket gelir 3 saat sonra kargonuz dağıtıma çıktı diye mesaj atarlar. İmzalatmadan kargo verirler sonra şubeden alınmamış paketiniz var der gittiğimde paket falan yok. İmza almayınca alınmadı girilmiş. Bugün’de mesaj geldi 22.03.2017 tarihinde teslim edilecek diye paket hala HB deposunda gözüküyor. Yurtiçi mis gibi çalışıyordu. Kim ellediyse evine ateşler salsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Gencecik ses. #BirazMüzik

Naz Ölçal - Tek Nefes

Söz: Naz Ölçal Müzik: Caner Karamukluoğlu Bugün anladım Hayatın tek nefeste, Ölümün, o nefesin Ötesinde gizlendiğini Herkes başımda Ne yapacağımı merak ediyo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD’nin çirkin tavırları nedeniyle videoda olmaması gerektiğini düşünmüştüm ancak @leventp haklı sanırsam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27

@yuvenutu ‘nin paylaştığı 9binliği inceleyince hazır indirim varken Hepsiburada’da balıkta, kampta kullanmalık çakı bakmaya başladım. Sap tercihinizi merak ediyorum. Kayın sap mı Ceviz saplı mı? Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sanırsam Prey ile bu oyun 2017’de beklediğim oyunlar.

AGONY Trailer - Survival Horror Game

A video made in cooperation with MadMind Studio - creators of Agony. Add to a STEAM wishlist: http://store.steampowered.com/app/487720/ https://www.facebook....
BeğenFavori PaylaşYorum yap