Yer Antalya, Konyaaltı. Bu kadar sıcağın manası yok. Nem rahat şekilde nefes almayı bile güçleştiriyor adeta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese günaydın, dün saat 2-3 gibi ikinci doz aşımı oldum. Ağrıyla uyudum ve saat 04.30’da ağrı yüzünden uyandım. Sol kolum ve koltuk altımın oradaki tüm kaslara sanki fazla yüklenmiş gibi ağrıyor. Ne zaman geçiyor bu tahminen acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Bilenler vardır Gastronomi ve Mutfak Sanatları okuyorum. Daha öncesinde mühendislik okurken kötü bir tesisin satış şefliğini yaptım, bir süre de tesiste lojmanlarda konakladım. Bu sebepten lojman kültürünü bilen bir insanım ama bu yaz mutfak stajına başladığım Alaçatı’daki otel hayatımın en kötü iki gününü geçirtti bana. Bir lojman bu kadar mı pis olabilir dedirtiyordu. Yaklaşık 30-35 kişi, 8’erli odalarda konaklamakta ve tüm koridor afedersiniz idrar kokusu kokuyor. Gece defalarca sigara kokusu ve tuvalet kokusu ile uyandım. Sadece 2 gece geçirdim orada ama sanki ömrümden yarısı geçmiş gibi. Tuvaletler ve duşlar ayrı bir pis. Ve ben oraya gittiğimde kulak misafiri oldum, bir müdür beni otel odasına yerleştirecekken diğer müdür biraz lojmanda kalsın burnu sürtsün dedi. Bense ikinci gün kendisine stajımı yakıp bıraktığımı söyledim, sonrasında sana yöneticilerin kaldığı odalardan veririm teklifini ve ısrarlarını da geri çevirdim. Kimse o ortama birinin burnu sürtsün diye gönderemez. Tavrım net bir şekilde çıkışımı yaptım, ve inşallah 26’sında başka bir yerde staja başlayacağım. Siz siz olun, stajerde olsanız size değer vermeyen bir yerde bulunmayın. Kendinize saygınızı bir kere kaybederseniz, devamı gelir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

Kız arkadaşım Hepsiburada’dan Mi kulaklık almış hediye ama başka satıcıdan. Altındaki kodu kazıdım 39 kez denenmiş kod sistemde. Sahte midir kutusunu açmadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karantinam birlikten sonra mutfak stajım başlayacak, fiziksel olarak görüldüğünden daha yorucu olduğundan kendimi dinç tutmam için tavsiyeniz var mıdır acaba, multivitamin aldım, karantina sürecinde evde kendimi hareketli tutarak vücudumu alıştırmaya çalışıyorum. Eczaneden satın alabileceğim bir tavsiyeniz olursa beklerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 28
 • Orcun @orcun

  @burakozkes Bende işte 120 lerden 70 lere seneler önce indim. 80 lerde takıldım uzun süre derken en son 100'e yaklaştım. İşsiz kaldık yok şöyle böyle evde pinekliyoruz derken saldık gitti. NE sindirim sistemi düzgün işliyor ne de sağlık yani iyice manyak gibiyim.

 • zubizarreta @zubizarreta

  Ben spor yapınca dinç oluyorum. Sporu bırakınca sabahları uyanamıyorum bile 😀

 • johan @johan28

  Mutfak çok ağırdır ya, kolay gelsin. Eskisi kadar değil diyorlar ama hala güç istiyor.
  En güzeli traktör tekerleği ediniyorsun bir tane de balyoz. Sabahları onu sağa sola yuvarlıyorsun öğlen de gölge de balyozla dövüyorsun. 10 numara antrenman

 • freshmind @freshmind

  Kilo ... Vitaminlere, takviyelere servet harcamış birisi olarak, hiç bir şey aktif bir yaşantı ve verdiğim 11 kilo kadar pozitif yönde etkilemedi beni. Hep kulak arkası ediyordum, 3 kilo 5 kilo nedir diye ... Hala istediğim noktada değilim ama nabzım 180-190'lara vuruyordu, kalbim çıkacak gibi oluyordu, gece uyurken 90-100'lerde gezen bir nabızdan bahsediyorum. Kiloyu verince bayağı rahatladım. Terden, çarpıntıya kadar. Eve şeker girmiyor, ekmek girmiyor artık. Yaz sonuna kadar bir 10 daha versem tamamdır bu iş 😀

Merhabalar, kız arkadaşım Poco X3 kullanıyor. Şarj kablosunda oynaklık varmış 😅, orjinalini arıyorum ama bulamadım. Nerede satılır bu acaba, online alma şansımız yok mu? Adaptörü ile 45-50₺’ye satanlar var ama bu şarj cihazı Çin’de bu kadar ucuz değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

2 gün önce Bimcell’e geçiş başvurusu yaptım. Hala geçmedi ve bugün Türk Telekom tarifem yenilendi. Acaba kullandığım gün mü ödememi istiyorlar yoksa tüm tarifeyi mi. Tarifenin de 12 ayı bitmişti, bundan sonra 150₺ civarı alacaklardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Sabah aşı oldum. 3 saat sonra ekipler aradı 23ündeki otobüs seyahatimde biri pozitif çıkmış. 1 Temmuz iş başı yapacaktım, 7’sine kadar evdeyim. Bi’ kere de güldürsün şu hayat yemin ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

97’liyim ve aşı gelmiş, şaşırdım açıkçası. Bugün gidip olacağım bakalım, evde ben kalmıştım aşılanmayan. Zaten gelmese 1 hafta sonra otelde çalışacağım için listeye girecektim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
Burak Özkes paylaştı.

Sipariş hazırlanıyor aşamasına ilerlemiş. İade mal mı acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 24