Ufak bir soru soracaktım. Bu tüketici hakem heyeti başvurularında 08.08.22’de savunma istenmiş, ve hala ilerleme gözükmüyor. Savunmasını sunması için verilen süre nedir acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Çetin @zrrckkk

  Yanlis okuyup, yanlis hatirlamiyorsam 1 ay yaziyordu tebligatta. Tarihcede savunma istendi dedikten 3 ay sonra bilir kisi gorusu istendi bizimkinde. Bu arada savunma yapmamisti karsi taraf.

 • Fikri @fikri

  Süre 30 gün. Düşük ihtimalle de olsa uzatılabilir.
  Cevap geldikten sonra ya da süre dolduktan sonra yoğunluğa göre karar verilir. Bilirkişi istenirse de 15 gündü sanırım bilirkişinin inceleme süresi.

Az önce TOKİ Sosyal konut projesine başvuru yaptım. Çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum ama araştırdığıma göre sıkıntılı bir proje. Biraz “dedim, oldu” işine benziyor. Güven vermiyor. Otel bölgesine yakın bir proje seçtim, meslekten kaynaklı. Merkezden ve tahminimce talepten uzak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Ayda yurtdışından kargo ile kaç ürün alınıyor acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese günaydın, bundan yaklaşık 4 sene önce mühendislik okumayı bırakıp Gastronomi’ye karar verdiğimde çok eleştiren olmuştu çevremde. Şu an işe gidiyorum, ayaklarım hiç geri gitmeden. Büyük bir keyifle. Şu an tercih dönemi sanırım. Sevdiğiniz meslekleri tercih edin, benden ufak bir tavsiye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Mühendis diploması alsan işsizdin şimdi. Gerçi şef falan olacaksan o yol da çok taşlı, dikenli.

 • Johan @johan28

  Hayırlı olsun, sevdiğin işi yapmak çok mühim.

  Seçim zamanı geçti ancak ileride yine seçim var.

 • ARMv7 @armv7

  Mesaj güzel fakat çok fazla dinamiği olan bir konuyu tek dinamiği üzerinden ele alıp tavsiye vermek de doğru değil. Tek kriter sevdiğin işi yapmak için bir bölüm okumak değil. Kazanabildiğin okulun mezunlarının alanında iş bulabilme şansı ne? Galatasaray üniversitesi işletme mezunları iş konusunda pek sıkıntı çekmeyecekken Hakkari üniversitesi işletme mezunları iş bulma sıkıntısı çekebilir. Sırf o işi seviyor diye işsiz kalacağı bir bölüm okumak pekala mümkün. Bence bu ülkede tercih yapan çocuklar ne istediğini bile bilmiyor ki. İş hayatına hiç dahil olmamış bir insandan, çalışma ortamını, şartlarını, dinamiklerini bilmeyen bir insandan seçim yapması bekleniyor. Çalışmak sadece çalışmak değil, işin insan ilişkileri boyutu var. Ben reklamcıyım, dışardan bakıldığında güzel ve keyifli içerik üretiyoruz ama işin insanla iletişimde olma boyutu beni içerik üretme kısmından soğutuyor. 18 yaşında bir çocuk için işi bilmeden çok güzel görünen bir iş ama şuan bana bir fabrikada hiç kimseyle muhatap olmadan sadece somun sıkarak iş hayatımı geçirmek daha çekici geliyor. Tabii ki herkes seveceği işi yapsın ama bu tavsiyeyi vermek tek dinamik üstünden olmamalı. Hele ki öngörüleri henüz hayatı kavrayacak kadar oluşmamış gençlere hiç olmamalı.

 • cgdincer @cgdincer

  Ananın babanın dediğine bile kulak asmayacaksın

Bu dünkü fritöz indiriminden sonra siparişim iptal oldu haliyle. Daha önce @orcun ile uyguna kasa almıştık Thh ile. Bundan sonrasında benzer alışverişlerim olmasına rağmen hiçbirini THY’ye vermedim çünkü 10’da bir fiyat ile aldığım ürünlerdi. 1000 liralık klavyeyi 10 liraya falan almıştık. Ama bu fritöz %62 indirimli olduğu için iptal edildi. Eee kardeşim fiyatları şişirip %60-70-80 diye indirim günleri yapıyordunuz, noldu bir tane üründe gerçekten %62 indirim yapınca mı kıyamet koptu. Sabaha kadar satıldı ürün. Bana sorarsanız siteye trafik çekmek için yapılan bir hareket. Sonrasında veririm 200/50 kuponu, bir de öyle kazanayım. Ohhh ne güzel hayat. Tüketici hakem heyeti ilgilensin sonrasıyla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

Bimcell’in sitesinde 10GB internet 45₺ yazıyor, gönderdim sms’i 79₺ çekti. Bunu nereye şikayet edebiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
Burak Özkes paylaştı.

Teknoseyir hayırlı olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ev sahibi kiracıya, evde ben oturacağım diyerek çıkartabilir mi acaba? Kiracının yasal ne gibi hakları olur?

6 ay süre vermesi gerekiyor değil mi kiracıya?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 19
Burak Özkes paylaştı.

Gözünüz aydın gençler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akbank mobil, martı kodu veriyormuş. Kullanmayacak olan varsa talibim 🙂 burakozkes2 gmail com

İlk defa martı kullanacak arkadaşlar için referans kodum YX6AP3

BeğenFavori PaylaşYorum yap