Burak Özkes paylaştı.

TAŞ FIRIN - KÖY FIRINI - PİZZA FIRINI NASIL YAPILIR | How to Build Outdoor...

TAŞ FIRIN - KÖY FIRINI - PİZZA FIRINI NASIL YAPILIR | How to Build Outdoor Pizza Oven Toros Dağlarında kuzenin bahçesine taş fırın yaptım ve aşama aşama kayd...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Özkes @burakozkes

  Az önce pizza yapmaktan geldim, size taktik vericem az dinlenem:)

  • Burak Özkes @burakozkes

   Öncelikle merhabalar, Papa’nın hamurları hazırdır o konuda bilgi veremeyeceğim ancak şöyle söylemeliyim. Evde pizza için fırın kullanacağız, altı için bu elimde gördüğüm pizza tellerinden kullanabilirsiniz. Mayalı hamur olduğundan pizza tarağı kullanmak şart. Pizza telinin 3 milim dışına kadar taşıyabilirsiniz, piştikçe kendini çeker. Sosu iyice yayın. Malzemeleri dıştan içe doğru yayınız, kenarların şekil almasında önemli. Aşırı malzeme olmamalı, pişme sırasına göre malzeme konulmalı.

  • erigma @erigma

   @burakozkes pizza taşı almaya gerek var mı burak abi ? https://www.youtube.com/watch?v=-4ILZKEMSO4 bide şu yöntem ile pişirmiş bu adam taş fırın tadı aldım diyor bilgin var mı ? papa johns hamuru satıyor mu dominos satıyordu fakat ben hiç memnun kalmadım hamurdan. Bu arada burak abi ben bayağı araştırdım en önemli konu hamur genelde hamuru beceremiyor evde yapanlar (Tabi malzemeninde kalitesi tadı değiştiriyor fakat hamur olmadıktan sonra malzeme iyi olsada tadı güzel olmuyor.)

  • Emre CESTEL @ecestel

   @erigma basit hamurla olur su un tuz maya. Yarum saat dinlendirmek lazım. Bir de fırını sonuna kadar açacaksın limit yok. Diğer türlü kızarmıyor ve hamur kabarıyor. Bir de benim en çok yaptığım hata, içine çok malzeme koymak. Malzemenin suyu hamura akıyor güzel olmuyor

  • Burak Özkes @burakozkes

   @erigma Dostum en güzeli odun ateşinde pişirmek, bu yaptığı yöntem ile aldığı tad ne olursa olsun o hamuru yerken keyif alınmaz. Zaten yakmış, ısıyı kontrol edememiş. Hamur Papa’da gizli formül, bilen biliyor da ben bilmiyorum açıkçası. Zaten şubelerde yapılmıyor, merkezden gönderiliyor. Hamur 10-15 derece olduğunda kullanılır, normalde soğuk odada saklanır. Fotoğrafta gösterdiğim telden bulursanız daha iyi olur, fırın telinin içine yerleştirirsiniz. Yerleştirmenin de incelikleri var mesela, 3 milim taşırıyoruz hamur kendini çekeceğinden, tele yapışmaması iki tel arasında kalmaması lazım. @ecestel ’in dediği çok doğru, malzeme çok koyunca çok güzel olacak diye bir şey yok, hepsinin pişmesi ve mantar domates gibi şeylerin suyunu salmaması lazım.

 • lterlemez @lterlemez

  Malzemenin suyunu salmaması için ani yüksek ateşe maruz kalmalı, yani salar salmaz buharlaşmalı. Yavaş yükselen sıcaklıkta bu pek mümkün olmuyor.

Antalya’da bir köpeğe araba çarpıp kaçtı, insanlar aldı kenara koydu , ben otobüsteyken başından ayrıldılar. Nereyi aramak lazım, adresi biliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Üniversite öğrencileri için bir araştırma var da yardımcı olursanız seviniriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hocam Amazfit Bip ile lite versiyonu arasındaki fark nedir? @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O kadar çok Bluetooth kulaklık çıkmış ki ne alacağımı bilemedim. Günde 2-3 saat otobüs yolculuğu yapıyorum. Kablo istemiyorum artık, özellikte kullanıp memnun kalan varsa tavsiyelerinizi alırım. Telefonla görüşülecek, bütçe 300-350.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

Günaydın, oldukça sıcak fırsat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen günlerde Arzum’un filtre kahve makinesini aldım, bardağı 3-4 saat sıcak tutuyor. Ben White Mocha dışında pek bişi içmezdim ama yediğime içtiğime dikkat etmek istiyorum bu yüzden sizden kahve önerisi isteyeceğim. Mehmet Efendi Colombian içiyorum, süt ile, gayet memnunum. Aroması farklı kahve önerlerinizi bekliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Epey sıcak indirim. Ekim sonuna kadar, büyük boy karışık papa pizzada geçerli. Gel Al veya Eve Siparişte. Pizzaları iyidir.

Kendi sitesinde 75 lira iken HB’de 50’ye satılıyordu, 25 oldu. Daha önce 20’ye yemiştim ama epey oldu onun üzerinden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Mutlu yıllar dostum, sevdiklerinle beraber nice mutlu senelere 🥳 🎉 @doga

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aradım polisi, ihbar ettim ekini bekliyorum. Gece acil dışarı çıkmam lazım, her yer boşken gelmiş garaj kapısına park etmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 52
 • Burak Özkes @burakozkes

  Arkadaşlar polis sabaha kadar gelmedi, araç sahibi gelince cezasını yazdırdığımı söyledim sesini yükseltince üzerine yürüdüm, bindi kaçtı. Polis sanırım cezayı yazdı, benden tüm bileğilerini aldılar çünkü, ceza ona gidince itiraz etme hakkı var sanırım.

 • KontDRACULA @kontdracula

  Geçenlerde aynısı başımıza geldi. Çocuğu acile götüreceğim. Adam böyle öküz gibi park etmiş. baktık komşularda da da değil. Kelebek camını kırıp aracı abuk subuk bir yere iteledim. Acilden eve gelince de sileceklerini kırıp egsozuna soktum. Gelsin polisle birlikte diye de bekledim. gelen giden olmadı. Zaten çocuk hasta hepimiz çok gergindik, çok pis döverdim.
  Şiddeti sevmem ama isteyene ikram etmekden de kaçınmam. böyle park eden birinin zaten kimseye saygısı yok demektir. Benden de beklemesin. Bu tiplerin başka birşeyden anlayacağını sanmıyorum.
  Para cezası, uyarı, kızma, ayıplama vd den anlamaz bunlar.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Küçük bir kutu kırmızı yağlı boya alıp ön camına boca etsek , kaput, cam , tavanda ucundan nasibini alsa nasıl olur?

  • Burak @burakk

   sen suçlu olursun mala zarar verdin diye. yok ben illa yapacam bu böyle olmaz bir daha park etmesin diyosan kafana bir maske geçirmen lazım 😀 kameralar her şeyi herkesi çekiyor artık. 😀

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  ülkede polis sadece ceset toplamaya ve insanların yasal demokratik haklarını engellemeye yarıyor. Bu tip adli vakalarda gelip de yardımcı olan polis görmedim. Musalla taşındaki imamdan önceki son durak polisler sadece.

  Hayatımda bir kere polise ihtiyacım oldu onda da gelmediler, daha da tövbe ettim.