Kargo dahil 10,82₺ ‘ye geldi. Açmadan tutarım, belki 50 sene sonra değerlenir 🥲
@brkadgn @alpolic_fr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün kız arkadaşımla yürüyüşe çıkmıştık. Dönüşte otobüs bekledik, gelmedi. Bizde yavaş yavaş yürümeye karar verdik. Yolda karşımıza kaçmış bir muhabbet kuşu çıktı. Soğuk bir bölgedeyiz ve dün yağmur atıştırdı biraz. 1 saatten uzun süre yakalamaya çalıştık. Büyük ihtimal yeni kaçmıştı ama ne arayan vardı ne soran. İkimiz üzerimizdeki baharlık ceketlerimizi ata ata zar zor yakaladık. Bölgede bir tane pet shop var, oraya kimse sormamış kafes almaya gelen var mı diye. Zaten kuş hep belli bölgelerde uçuyordu. Az kalsın arabalara çarpacaktı. Dün akşam eve geldiğimizde tam 18dk aralıksız yemek yedi, ve tahminimce epey üşümüş. Isıtıcı ile ısıttık, gece üstünü iyice kapattık. Şu an biraz halsiz, doğal probiyotik olması için elma sirkesi verdim. İlk kuşum penceremden girmişti, çok badireler atlatmış bir kuştu. Çok üstüne düşmeme ve veterinere çok defa götürmemize hatta oksijen vermemize rağmen kendisini kaybettik. Ölmeden önce altı ay önce bakılmayan bir kuşu sahiplenmiştim. Şimdi o evde, ben başka şehirdeyim. Yarın inşallah hayatta tutunursa kendisini eve götüreceğim. 30 gün kendi odamda karantinada tutup, evdeki kuşlar için probiyotik vereceğim. Bu da böyle bir anımız. Aktarma durağına yakınlaştığımızda hiç yürümeye halimiz yoktu (dün toplam 17,65km yürümüşüz.) ama az kaldı diyip yürüdük, ve karşımıza çıktı. 1 saat boyunca o yorgunluğu hiç hissetmeden peşinden koştuk. İyi ki yürümüşüz. Şimdi bir can kurtuldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak Özkes paylaştı.

"'2053 Nüfusun 35 milyonu Suriyelilerden oluşacak"
sanki birileri sürekli karışıklık çıksın diye uğraşıyor!
Yakında suriyelilere saldırı başlarsa şaşırmam. Aynı ermeni vatandaşlara yağıldığı gibi olmaz inş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

“Türkiye, Afganistan’da havalimanını koruyacağına kendi sınırını korusun.”

AFGAN GÖÇMENE TÜRKİYE'NİN MERAK ETTİĞİ HER ŞEYİ SORDUK!

Afgan göçmene Türkiye'nin merak ettiği tüm soruları sorduk. #afgan #afgangöçmen #sokakröportajlarıSade Vatandaş kanalı bağımsız ve muhalif gazetecilik anlayı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Satılık ve kiralık ev fiyatları neden artıyor?

Gayrimenkul fiyatları son yıllarda artan bir hızla yükseliyor. Merkez Bankası verilerine geçen yıla oranla fiyat artışı Türkiye genelinde yüzde 94. Bahçeşehi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Behzat Ç. @behzat

  Şuan iki tarafta haklı durumda. Ev sahibide, kiracıda haklı. Ev sahibi haklı çünkü geçen sene 2 bin liraya kiraya verdiği evi şuan 5-6 bin liradan kiraya veriliyor. Sizin bu durumda bir daireniz olsa her ay 2 katından fazlasını kazanmak varken ufak paraya razı olur musunuz ? 2 bin lira şuan çekirdek parası oldu.

  Kiracı haklı çünkü devletin belirlediği enfasyon oranı ve asgari maaş ortada ve kirasına her sene enflasyon oranında zam yapıp kirasını gününde öderse o dairede 10 sene boyunca oturma hakkına sahip. Ev sahibi evi satıp parasını bankada TL olarak faize koysa aylık kiradan daha fazla kazanç sağlıyor. Birde kiracıyla uğraşmak zorunda kalmıyor. TL yerine altın, döviz vs alsa dahada fazla kar ediyor. Dediğim gibi iki tarafta haklı ve çok saçma sapan bir durum oldu şuan.

  • YasinC @yasinc

   Evet ev sahipleri haklı, şuan kendi evimde oturan birisiyim. Şuda bir gercek şuan ki kiralar ortalama maaşlar ile ödenmesi imkansıza yakın. Kıçı kırık 2+1 evlere 3 bin lira falan deniyor. 3+1 eski evlere de 3, 3.5 falan soyleniyor. Bu dedigim rakamlar da merkez olmayan semtler. Ülkedeki maaş ortalaması ortada iken bu paraları anca bir evde 10 kişi oturan suriyeli, afgan, araplar öder.

   Onlarda yarın bir gün en ufak terslikte boğazına bıçağı dayar.

10₺

Steelseries Apex 3 TKL Türkçe Gaming Klavye - 8 Bölge RGB Aydınlatma - IP32 Sıvı Dayanıklılık https://www.amazon.com.tr/dp/B09S759PRY/ref=cm_sw_r_cp_api_i_KZHS1RJCFXJR87QM5Z77

Steelseries Apex 3 TKL Türkçe Gaming Klavye - 8 Bölge RGB Aydınlatma - IP32...

Steelseries Apex 3 TKL Türkçe Gaming Klavye - 8 Bölge RGB Aydınlatma - IP32 Sıvı Dayanıklılık : Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 Mayıs | Taksim Meydanı işçiler için neden önemli?

İşçi sınıfı pandemiyle geçen iki yılın ardından tekrar alanlara çıkıyor. Ancak Taksim Meydanı 1 Mayıs kutlamalarına yine yasak. Sendikaların çoğu Maltepe'd...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Höşelek @benvaryaben

  şimdi klasik olacak ama bunlar amerikanın oyunu.
  kanlı 1 mayısın doğrudan sorumlusu amerikadır.
  malesef biz amerikanın kölesi olmaya devam ediyoruz.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Ülkedeki çalışan herkes işçi ve bugüne özel bir hakka da sahip değiller. Tek istekleri taksime çıkmak, çıkınca ne olacak merak bile etmiyorum. Çünkü kesin bir arbede, bir olay çıkacak. Madem toplanıyorsunuz hak ve özgürlüklerinizin iyileştirilmesi için çabalayın! Zaten bir yerde toplanma ıza izin veriliyor.
  -maaş
  -haftalık izin
  -yıllık izin (istediğin aylarda çıkamama, iş yerinin bu sene çıkmayın baskısı, kışın yaparsınız baskısı)
  -mesai düzenlemesi. 8 saat dışında çalışıyorsan eğer normal saatlik ücret X2 olması lazım. 12 saatten fazla da çalışıyorsan X3-X4 olmalı.
  - yemek giderlerini karşılayacak. Bir et döner + kola parası vermesi lazım.
  - Yol parası, aylık akbili. Tamamını iş yeri ödeyecek! Babasının hayrına gelmiyor işe.
  - İkramiye gibi şeyler olmalı.
  - Çalışanın kılık ve kıyafetini iş yeri karşılamalı.

  Vs vs ile uğraşacaklarına tahhhsime çıkcaz biz, sebep? İşçi bayramı.
  Küçük işletmelere bir şey deme ama 5-10dan fazla adam çalıştıran yerler için düzenleme şart.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak Özkes paylaştı.

Instagram'da reklamını gördüm burada paylaşayım dedim, 14 Hazirana kadar e-posta adresiniz ile linkten ön başvuru yaparsanız 280 liraya 1 yıllık Disney+ alabiliyorsunuz. Sadece ön kayıt yapanlara 14-26 Haziran tarihleri arasında geçerli olacakmış bu fiyat.

https://www.preview.disneyplus.com/tr-tr?cid=DSS-Social-Facebook-%20-Instagram_27668971-334800350-526810281-170709537&dclid=CJLqwpeetvcCFU3luwgd6RgBjg

Disney+ Tanışma Paketi

8 ay öde, 12 ay izle. Disney+ ile Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve daha birçok stüdyodan binlerce saatlik film, dizi ve platforma özel orijinal içerikler tek bir yerde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13