İstanbul kart uygulamasına aylık yükleme özelliği gelmiş. NFC'li cihazınız varsa telefondan işlemleri halledebiliyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Raspberry Pi için tavsiye ettiniz VPN server uygulaması var mı?
#RaspberryPi #vpn

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Logitech MX Master USB/Bluetooth Mouse Business Pack Fiyatı

Logitech MX Master USB/Bluetooth Mouse Business Pack en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Play / Play store kredisi için bildiğiniz kampanyalar neler?
#googleplay #kredi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kasalardan hangisini tercih ederdiniz?

Carbide Series SPEC-DELTA RGB
https://tinyurl.com/yc8yvvfu

CoolerMaster MasterBox MB520 ARGB
https://tinyurl.com/y9pnqjo2

Thermaltake Commander C35
https://tinyurl.com/ybrskktp

Corsair iCUE 465X
https://tinyurl.com/ybjbew54

Corsair Delta, küçük ve atx boyutları için oldukça kompakt kasa. Canlı halinde ön taraf biraz garip görünüyor. İkinci ssd için aparatın eksik olması kötü özelliklerinden.

MB520 klasik atx kasa boyutlarında güncel tasarım diline sahip. Canlı hali oldukça derli toplu Deltaya göre büyük ve ssd montajı daha kolay. Kablo kanallarında silikon koruma yok. Ön panel pleksi ve yanlardan hava alıyor.

Thermaltake Commander ve İcue 465x'i fiziki olarak inceleyemedim. TT'yi satan yer yok gibi. Eskiden oldukça popüler markaydı, görece de kaliteliydi. Corsair ise fotolarda oldukça güzel duran, pek eksiği olmayan model.

Kasada Atx anakart, 27cm uzunuluk, 11cm kalınlıkta ekran kartı, şimdilik birer tane hdd & ssd ve dört fanı ile 9cm kalınlığı olan AIO kit kullanılacak. Değişim amacı da bu soğutmayı üst tarafta dört fanı ile düzgünce takabilmek.

Veya bunlar haricinde bu ekipmanları düzgünce saklayabilecek, fiyatını hak eden alternatif ne önerirsiniz?

#tavsiye #BilgisayarKasası #OyuncuKasası

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19
 • sawgent @sawgent

  Yamuk yumuk kasaları sevmediğim için Carbide direkt elenir.
  Masterbox ve iCUE ise ön tarafın kapalı olmasından elenir.
  Commander iş yapar. Noctua U14S de sığıyormuş. Yüksüz durumda fanları çalışmayan bir PSU ve ekran kartı da taktın mı sessizlikte on numara bir sistem çıkar ortaya. Yanında vga aparatını da veriyorsa süper.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   Commander'ı satan fiziki mağaza yok, onlineda da tek tük yer var. @awsalli pek iyi bahsetmedi markadan. Big typhoon hala dolabımda yedek olarak durur.

   ARCTIC COOLING Liquid Freezer - 240mm var, radyatörü 3.8cm. Noctua'ya rakip olamaz belki ama görece iyi sayılır. Ayrıca Nocutua'nın renk teması pek hoşuma gitmiyor. U14'ü değiştirmek için baya masraf ederim. NH-D15 chromax.Black daha şık bence.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @burakadagun Typhoon ile Thermaltake kullanmaya başladım. Yapısı gereği aldığım iki anakartta tam oturmadı. O şekilde kullandım. Thermaltake element kasa aldım. Önüne muazzam filtre koymuşlar, yan ve üst fanlarda filtre yok. İçerisi hep toz, ayda bir temizlik yapıyorsun. Yan fan elektriğini kasanın üzerinden alıyor. Ayağın dokunsa fan duruyor. Disk takmak adeta bir çile, fanları 1 sene gibi bir sürede aşındılar.

   Dergilerin yaygın olduğu zamanlarda çok reklamı dönerdi. Benimde kafama oralardan kazınmış. Thermaltake ile şansımı bolca denedim, hep kötü sonuçlandı. Şu an düzeltmiş olsalar bile, benim yaşadığım tecrübelerden dolayı kimseye tavsiye etmiyorum. Ben tercihimi corsair tarafında yapıyorum. Şu ana kadar daha problem yaşamadım. Mesela H100i'yi 6 sene kullandım, Ryzen 2000 serisine destek kesilince bıraktım.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Alabilecek olsam direk 465x alırım ilk iki tanesi zaten malzeme olarak baya kötü kasalar

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  @12ozkan123 @awsalli @muhammet-aktas @marquis Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Amazon'da bulunca ICUE 465x'i aldım.

Şuan en düşük 2070 super sanırım ve satın alınabiliyor.

MSI GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_ms%C4%B1-geforce-rtx-2070-super-ventus-oc-ekran-kart%C4%B1-1204667.html?rbtc=rek|oaf|||||

https://www.epey.com/ekran-karti/msi-geforce-rtx-2070-super-ventus-oc.html

#fırsat #rtx2070super #RTX

MSI GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC Ekran Kartı

MSI GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC Ekran Kartı en uygun fiyatlarla MediaMarkt'ta! MSI GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC Ekran Kartı fiyatı ve özelliklerini incelemek için hemen tıkla, sen de...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Söyleşi: Bilgem Çakır (Oyun Geliştiricisi & Yazılım müh.)

Bu canlı yayında Bilgem Çakır ile söyleşi yapacağız. Kimdir? Kendi sözleriyle: "Bilgem Çakır, kodda yalınlığa ve başlanan projelerin bitirilip yayınlanmasına...
BeğenFavori PaylaşYorum yap