Bu hafta 160 odalı öğrenci yurdu projesini (tüm mimari ve mühendislik hizmetleri) iş verene teslim edecektik. Şansa bakın ki tüm odalarımız iki kişilik. Tüm emeğimizin boşa gitmesinden ziyade proje muhtemelen rafa kalkacak. O arsaya bu saatten sonra yurt değil apartman dikerler, böyle zihniyeti anlamak mümkün değil. İki kişi yalnız kaldığında ne gibi sakıncalı durum olabilir? Bu sayede küçük çocukların tecavüzünü engelleyebilecek misiniz? Yakın zamanda üstü kapatılan olaylarda çocuklar yatakhanede yada kalabalık odalarda kalıyordu. Bu zihniyete iki çift lafım var ama yasayı çıkaranların odasına tek başına gitmeye korkarım. Allah korusun odada iki kişi kalırız falan…..

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/787664/Ozel_Ogrenci_Yurtlari_Birligi_Federasyonu__2_ogrencinin_birlikte_kalmasi_sakincali_1_3_5_6_olabilir.html

Özel Öğrenci Yurtları Birliği Federasyonu: 2 öğrencinin birlikte kalması...

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre, odalarda yalnızca bir, üç, dört, beş ve altı öğrenci kalabilecek
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Yakup ULUTAŞ @yhackup

  bende kyk da 2 kişilik odada kaldım adanalı oda arkadaşım benden gizli sigara içip odamdaki elbiselerime sigara dumanı sindirmesi dışında gayet rahattı.

 • Mehmet @mehmet

  Ben 12 kişilik, 8,6 ve son olarak şuanda 3 kişilik odada kalıyorum 😀 hepsini denedim 😀 hepsinin ayrı bir tadı var, olay zihniyette, eğitimde 🙂 keşke iki kişilik oda da kalsaydım diye düşünürdüm şimdi bu dönem iki kişilik odaya bakacağım 🙂

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  hiç 2 kişi kal(a)madım bizim kyk 4 kişilikti, ama oda arkadaşlarımdan biriyle çok samimiydik ve çok iyi anlaşıyorduk. diğer 2 kız evine, memlekete falan gittiğinde biz yalnız kalıyorduk ve kafamızı dinliyorduk, kalabalık yok, ses yok, karışan, dırdır eden yok… çok rahattı. odaya yemek söylerdik istediğimiz gibi, alkol bile soktuk yasak olmasına rağmen. ve inanır mısınız hiç sevişmedik.
  biz 4 kişilik odaları olan koca yurtta sadece 1-2 eşcinsel söylentisi duyduk, onlardan bir tanesi sapıkmış galiba diğer kızları taciz ediyormuş, şikayet etmişler gönderilmiş. diğerini de tam bilmiyorum ama o da ortaya çıkınca müdür baskı yapmış kız başka yere taşındı. bunlar ortaya çıkanlar peki çıkmayanlar ne olacak? ayrıca kime ne ki? kimseye zarar vermiyorsa kime ne onun cinsel yöneliminden? ayıp valla nasıl bir zihniyet bu. 2 kişi en ideal öğrenci yurdu odasıdır ayrıca, tek kalsan sıkılır patlarsın, 3 kişi ve diğer kalabalık yerler bunaltıcı. 2 iyiydi.

#KonuDışı #BirazMizah herkese günaydın, teknoloji dışı ama sabah içinizi serinletmesi için ufak bir paylaşım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@can @meric özlemişsinizdir 🙂 Test etme fırsatı buldum. Gerçekten güzel bir araç çocuklar bayıldı, fakat fiyatı duyunca ayıltmak zorunda kaldım.
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Canon EOS M ile bu uyarıyı alıyorum. önce kart bozuldu zannettim ama elimde bulunan ve pc de çalışan üç ayrı kart ile de sonuç değişmedi. Makine üzerinden karta format atılamıyor, denediğimde “karta erişilemedi” uyarısını alıyorum. Muhtemelen kart yuvası arızası var. Tamir masrafı hakkında bilgisi olan, uygun fiyata tamir yeri önerebilecek yada elde ki imkanlar ile basit bir çözümü varsa bilen arkadaslardan yardım bekliyorum. #canon #bascek

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme WannaCry virüsü nedeni ile japonya fabrikası bir gün süre ile kapalı kalmış.
http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/hondada-flas-gelisme/70000/70219/

Honda`da flaş gelişme! - Uzmanpara Milliyet

Honda`da flaş gelişme! Tüm finans haberleri uzmanpara.com'da. Türkiye'nin bir numaralı finans ve ekonomi portalı uzmanpara.com.Türkiye'nin borsa, finans ve yatırım portalı. Piyasalarla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak özdener paylaştı.

6 yıllık ve en az 300 bölüm çekilmiş haftalık gündemi öldürmeyi başaran ekşi trollerini ve emeği geçen herkesi kutlarım. Muradınıza erdiniz. İntikamınızı aldınız. Egolarınızı tatmin ettiniz. Tebrikler. İçi boş, kof, tercüme, dirsek temaslı içerik üreten herkesi de tebrik ederim, meydan size kaldı. Dilediğiniz gibi at koşturun, cahil cahil yorumlarınızla milleti zehirleyin.

Yönetimi de kutlarım. Bu kadar yıllık zerre ticari kaygısı, kini, nefreti olmayan müdavimlerin, çekilmiş her gündemi en az 2 kere dinlemiş takipçilerin sözleri, yorumları hiçe sayılmış ve 3-5 troll’ün lafına bakılıp yorgan yakılmış. Ülkenin elle tutulur tek teknoloji programının köküne kibrit dökülmüş. Daha bu saatten sonra bu gündemin 6 yıllık imajını nasıl düzelteceksin? İnsan ekibi dağıtacaksa bile bunu 1 ay sonra yapar. Güzel şekilde yapar. Bir kutlama ile yapar. Sonuçta 6 yıl olmuştur, insan yorulur, her hafta aynı işi yapmak büyük enerji ister, adamı yıpratır. Tatil yapmadan 6 yıl gündem çekmek kolay mı? Değil. Ama böyle mi yapılır bu iş? “Kendi siteme maksimum zararı nasıl veririm” desen böyle hareket edersin. 20 yıldır sevdiğin saydığın hürmet gösterdiğin bir ekibin en olmayacak işi yaptığını görmek feci üzücü. Bir kere daha iyi niyetli yapıcı eleştirinin, troll’lerin palavraları yanında bir değeri olmadığını görmüş olduk.

Emeği geçen tüm troll’leri tekrar kutlarım. TS’nin bu 3 ortağı size hayal edemeyeceğiniz bir erken bayram hediyesi vermiş. Dilerim sizin yazdığınız o rezil ötesi, toplumu zehirleyen platformun da sonunun geldiğini görürüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Yeni vergi Düzenlemesi hakkında video gelir mi bilemem ama bence şart ( @gamsizm @hkellecioglu) , çünkü ucu çok açık, kafa karıştırıyor. Düz mantık gidince sadece aliexpres ve muadillerinin değil Steam, Appstore, Googleplay ve tr ofisi yoksa netflix gibi online yayıncılar ve içerik dağıtıcılar da bu vergilendirmeden etkilenecektir. Bakanın söylediklerinin ucu çok açık, ama tüm bunlar bile köprülerden geçmeyenlerin açığını kapatmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap