Çok sevdiğim bir atasözü var o aklıma geldi “Topu topu 7 nota var, Kaç çeşit şarkı yapılabilir ki?” ekranda bu görüntüyü görünce aklıma Serdar Ortaç’ın bu meşhur sözü geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merak edeneler izleyebilir. elde bulunan yada kolay temin edilebilen malzemeler ile yapılmış. Esasen ben evde çocuklar ile yapılabilecek şeyler listesine ekledim.

https://www.youtube.com/watch?v=nfxlaS8u_I4

3 TL ile Tekne Yapımı

3 TL ye tekne yapalım dedik eldeki malzemelerle güzel birşeyler ortaya çıktı. American diye tabir edilen yemek altlığını 1 TL ye milyonculardan almıştık :) s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
burakzdnr paylaştı.

Selanik’te bulunan Atatürk’ün evinden fotoğraflar. Geçenlerde paylaştığım Ata topraklarına gittiğim gezimin 2. Günündeyim.

Balkanlar maalesef ki çok fakir, hele hele Yunanistan Balkanlara oranla çok daha gelişmiş ama Ülkemiz gibi değil, kıymetini bilelim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Anladığım kadarı ile amd yeni üretim teknolojisine geçti ama yeni üretim zihniyetine geçememiş. Şimdi bu 580 eski 480 in üzerine ne katıyor? Neden Ryzen da olduğu gibi rakibine kafa tutan bir kart çıkarma peşinde değil?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#apple #Disney i satın almak istiyormuş. Yastık altı birikimleri buna yetermiş. Komisyon bizim cari açığımız kadar tutarmış. Çevrim içi yayın dünyasının anasını ağlatmaktan ziyade Pixar ı Steve Jobs a geri vermek için bile alabilirler.
#HaftalıkGündemeMalzeme
https://m.donanimhaber.com/haberler/Apple-Disneyi-satin-aliyor-iddiasi-1-Trilyon-dolarlik-degere-ulasabilir.htm

Apple, Disneyi satın alıyor iddiası: 1 Trilyon dolarlık değere ulaşabilir

Uzun zamandır Apple'ın Disney'i satın almak için planlar yaptığı iddia ediliyordu. Son raporlara göre iki şirket birleşerek dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip şirketi olabilir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  apple hayır kurumu gibi yaptın ölmüş adam için para harcıcaklarınımı düşünüyosn kar getirirmi getirmez mi onu düşünücekleri gün gibi ortada heykel filan yapmak gibi düşünme çok para harcanıyor büyük ihtimal amaçlarında filmlerde apple ürünleri ile bilinç altına msj yollamak için alıcaklardır https://www.youtube.com/watch?v=rDwr1-LOHRQ

 • Zibrokan @zibrokan

  Nerdeyse bütün iş dünyası bu olayı konuşuyor. Yani uydurma bir haber kesinlikle değil. Walt Disney Studios, Disney Music Group, Disney Theatrical Group, Disney-ABC Television Group, Radio Disney, ESPN Inc., Disney Interactive, Disney Consumer Products, Disney India Ltd., The Muppets Studio, Pixar Animation Studios, Marvel Entertainment, Marvel Studios, UTV Software Communications, Lucasfilm, ve Maker Studios gibi holdingleri elinde tutuyor Disney. Ayrıca Disney–ABC Television Group
  ABC Television Network
  ABC Family Worldwide
  Freeform
  ABC Owned Television Stations Group
  Live Well Network
  A+E Networks (50%)
  Vice Media (20%)
  Disney Channels Worldwide
  Radio Disney
  Disney Television Animation
  Hulu (30%)
  ESPN Inc. (80%)[68]
  BamTech (33%)

  hisselerine de sahip. Apple Disney’i satın aldığında bir medya devine dönüşebilir. Düşünün Hulu’da bile %30 ortaklığı var Disney’in

 • joevitti @joevitti

  Apple-Disney işbirliği olabilir ama satın alma olacağını zannetmiyorum. Apple hisselerini yükselmek için yapılan bir spekülasyon da olabilir.

burakzdnr paylaştı.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ekşisözlük gibi bir konuda bin ayrı fikrin soylendigi platformda uzerinde uzlasilan, ortak beğeni kazanan ender başlıklardan biri de teknoseyir ve editörleri. Ama bugün sözlüğe girince açıkçası aral skandalı yüzünden teknoseyir için tekrar ama ağır elestirilerde uzlasildigini görmek beni üzdü https://eksisozluk.com/teknoseyir--2697489?a=dailynice burada @gamsizm in yaptigi açıklamaları da okudum ama tatmin edici olmaktan çok uzak. Bir çuval incir nasıl berbat edilirin guncel bir örneği olmuş.
#teknoyazık

teknoseyir

aral'ın skandal rekabet cezasına haber niteliği taşımıyor dediler. donanımhaber ise 2si1 programında bunu ilk haber olarak görmüş. oyunlar aral'dan geliyor herhalde böyle bir haberi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Housedakitopal @housedakitopal

  Teknoseyir burada daha onceden alengirli isler ceviren ve gercek olmadigi ortaya cikan bir site hakkinda dahi yazilari silme yoluna gitmisti , zira o site sahibi yasal haklarimizi kullaniriz diye tehditvari konusmustu.

  Ayni konu Dh de de acildi ve sitenin ne oldugu alenen ortaya cikti ve orada konu kapatilmadi.Hatta guya anlasmali olduklari hukuk burosu ile irtibata gecildi ve bizim bura ile ilgimiz yok dedi o buro.

  Kisaca, Teknoseyir boyle. Onlarin yayini tabiki,karisamayiz. Ancak “ulan tikirinda yuruyoruz iste, isimize geleni haber yapariz” soylemi de kendi mottolari olan “musteri odakli yayin” felsefesine pek uymuyor.

 • kemal.dn @kemal-dn

  Ekşide ne kadar çok troll olsa bile bir o kadar da aklı başında insan var. Bence bazı yorumlar gayet haklı ve yerinde yapılmış. Bu tavır bu adamlara yakışmadı onu kabullenmek lazım.