Burakzdnr paylaştı.

güzel iş valla. iş yeri kurup tırmalamaktansa bir devlet kurmak çok daha karlı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Eşimin eski telefonu olan Iphone 4s için “ıphone’umu bul” özelliğini kapatamıyorum. Sürekli olarak “icloud’a bağlanmayla ilgili bir hata oluştu” uyarısı geliyor. ıphone’umu bulu kapatmadan telefonu sıfırlamamın bir yolu var mı? #TeknoYardım https://teknoseyir.com/durum/814218

#TeknoYardım Atıl duran iphone 4s i sıfırlamak istiyorum ama apple ip yi bir...

#TeknoYardım Atıl duran iphone 4s i sıfırlamak istiyorum ama apple ip yi bir türlü kabul etmiyor. Mevcut şifre ile web üzerinden giriş yapabiliyorum ama te
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Atıl duran iphone 4s i sıfırlamak istiyorum ama apple id yi bir türlü kabul etmiyor. Mevcut şifre ile web üzerinden giriş yapabiliyorum ama telefon üzerinden bunu gerçekleştiremiyorum. Sorunun çözümü hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

28.11.2017 den beri ptt de bekleyen takipli kargonun müşteri hizmetlerini arayıp çemkirdikten sonra teslim edilmesi bu ülkede işini halletmek için insanlıktan çıkmak gerektiğinin bariz bir göstergesi değilde nedir?
#AliExpress

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Benim de Çin’den gelen 10 günde gelen kargom, 1 haftada 5KM mesafedeki PTT’den eve gelememişti. Ben direkt bizim sokağın postacısının numarasını bulup aradım, “Niye getirmiyorsun 1 hafta oldu” deyince “O tarafa gelemedim” demişti. Bu nasıl bahane kardeşim senin görevin değil mi bu? dedim, kem küm etti sonra aynı gün getirdi. Gerçi artık postacılar getirmiyor sanırım, PTT kargonun elemanları getiriyor ama belli ki aynı laçkalık onlarda da var.

 • Emre @emre1393

  postacıların çoğu taşeron, getirmiyorsa şikayet edin getirir seve seve.

https://www.youtube.com/watch?v=4-0uEgiu2AQ
#TakipEdilesiYoutubeKanalları verginin vergisinin alındığı bir dönemde kukağa pek olası gelmiyor ama olması gereken aslında bu:

Japon Prens Nintoku

4. yüzyılda, Japons Prens Nintoku bir kuleye çıkar ve bakar ki, hiçbir evden duman tütmüyor...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#yetişirse #HaftalıkGündemeMalzeme #HemDeBolBol
Kasap Döner bitcoin ile ödeme yapmaya başlayacakmış, booool reklamlı bu hareket bakalım vergi memurlarınca nasıl karşılanacak.
https://www.haberler.com/kasap-doner-2018-de-bitcoin-le-odeme-kabul-10395224-haberi/

Bir trilyonluk davayı “sen milyon milyar, sen bu bir trilyonluk davayı niye açtın” tepkisi ile karşılayan apple özür dilemiş https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/apple-telefonlari-bilerek-yavaslattigi-icin-ozur-diledi-batarya-fiyatlari-da-dus,NZ7tkwmnDk6dOofQZJ_YhA . 6s ve üstü model kullanıcıları bataryalarını indirimli değiştirebilecek. Apple tr bunu ne zaman uygular belli değil ama ülkemize de yansıyacaktır.

Kasap Döner, 2018'de Bitcoin'le Ödeme Kabul Edecek

Kasap Döner, dijital para birimi olan Bitcoin ile ödeme uygulamasını 2018 yılında tüm şubelerinde kullanıma açıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burakzdnr paylaştı.

Bir ülke vatandaşına neden bunu yapar ki?
Üstelik kendimizin ürettiği bir ürün.
https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/cay-kurun-almanya-fiyati-sosyal-medyayi-salladi

Çay-Kur’un Almanya fiyatı sosyal medyayı salladı

Çay-Kur'un bir kilogram turist çayının Almanya'da 9.5 TL Türkiye'de 25.90 TL olması sosyal medyada gündem oldu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • raw @raw

  Normalde 3.99€, market sahibi indirim yapmış.

 • Orcun @orcun

  Bizde ki fark şu. Üretimi vs. türk lirası değersiz olduğundan daha maliyetli. İç pazarda satmak için bunu tır kamyon taşıt neyse yüklüyor ülkede dağıtıyor ama mazot benzin ? über pahallı. E hepsi okey firmaya satıcıya geldi adam kar marjını koymayacak mı ? raf kirası diye birşey var üreticiye yansıttığı vs. en az yüzde 25 onun kar marjı e işletmesi ıvırı zıvırı derken. 10 12 hadi bilemedin 15 lira olması gereken çay 25 lira oluyor. Burada onu satmak için maliyet yüksek çünkü. Parada değersiz olunca fiyat uçuyor.
  Almanya yada neyse e satarken ülkeye döviz sokuluyor, e değeri yüksek 1 euro 5 tl oldu olacak. Burada tamam işletiyor ama değerli paraya takas ediyor. E almanya da yada neyse ülke parası değerli e kazançlar yüksek asgari de olsa az değil. Ne oluyor işte adam ucuza mal ediyor ucuza satıyor. Çünkü maliyeti çok çok az.

 • Burakzdnr @bozdener82

  Asıl atlanan nokta alım gücü. Bir alman vatandaşı için o çay 3 birim para benim için 25 birim paradır. Ben diyeyim açılmaya çalışan şemsiye siz diyin uçurum birileti desin batının kıskançlığı…. ne derseniz deyin gidişat iyi değil.

 • kolcu @kolcu

  2 yıl öncesi ile şu an arasında minimum %40 alım gücü zayıflaması var.

Burakzdnr paylaştı.

#DeepLearning #Database #Twitter #nVidia #GPU-Computing

Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığımız projemiz. Günde yaklaşık 300 Milyon Tweet’i analiz ediyor. İlgili konulara göre insanların düşüncelerini analiz ediyor. Bu analizler sonucunda tavsiyelerde bulunuyor. Özellikle kurumlar için geliştirmeyi düşündüğümüz bir projeydi. İlk kez Yapay Zeka işine girdiğimiz çalışma. Bize günlük 2000 Dolar gibi bir maliyeti var. Henüz test aşamasında yakında betaya çıkacak inş. Amacımız Sosyal Medya analizi yaparak firmalara satmak olacak. Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalışıyoruz. nVidia çözümleri kullanıyoruz. bu projeyle ilgili fikirlerinizi yada önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sistem nasıl işliyor?
— İnsanların kurumlarla (Ürün, Firma Çalışanı vb.) ilgili düşüncülerinin negatif yada pozitif yönlerini tespit ederek ilgili kuruma önerilerde bulunmak.
— Sistem takipçisi yüksek olan kişilerin kurumlarla ilgili olan yorumlarına öncelik taşıyor.
— Kitelerin reaksiyonlarını ölçerek yapılacak olan paylaşımlarla ilgili öneride bulunuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 29