Gidiyorsun, kendine bir web sunucusu kuruyorsun.

Hemen bir takım IP adresleri, geliyor ve smtp parolanı bulmak için mail sunucunda cirit atıyorlar. Sürekli deneme yanılma yolu ile smtp bağlantısı kurmaya çalışıyorlar.

Başka IP adresleri ise hemen FTP Sunucusuna çöküyor ve yine deneme yanılma yolu ile ftp şifreni bulmaya çalışıyorlar.

Yaptıkları istekler site sunucunun bant genişliğini boşu boşuna harcıyor. Yaptıkları istekler ddos salıdırısı kadar sürekli ve hızlı olmadığı için genellikle herhangi bir güvenlik yazılımı yada donanımına bloke olmadan işlerini yapıyorlar.

Saniyede belirli bir sayının üstündeki istekleri bloklasam bile o limiti aşmadıklarından sunucu içinde rahat rahat geziyorlar.

Manuel olarak IP bloklamak zorunda kalıyorum, o kadar fazla farklı IP adresi kullanıyorlar ki, uğraşmak ciddi ciddi tüm işiniz gücünüzü bırakıp buna yoğunlaşmanızı gerektiriyor.

Ama en sevdiğim şey ise satiyoruz78268723@sitesi.com gibi mail adresleri ile sadece bu kısmı değiştirerek 78268723 onlarca reklam maili atmaları.

141.98.9.5 ile 141.98.9.230 arası ... (Litvanya)
org-name: SPEEDYINTERNET LIMITED

Kısaca günümüz Brute-Force yani Kaba Kuvvet Saldırısı ile geçiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her bir dosyayı ayrı ayrı ama aynı anda nasıl rar ile sıkıştırabiliriz ?

Örneğin masa üstünde

1.mp3
2.jpeg
3.pdf
4.exe

adlı dosyalarımız var mouse ile hepsini seçip, 1 defada rar'lamak istersek bunların hepsini örneğin desktop.rar gibi sıkıştırıyor. Tam tersine hepsinin aynı anda ama ayrı ayrı sıkışmasını istiyorum.

1.rar
2.rar
3.rar
4.rar gibi, nasıl yapabileceğimi bilenlerden yorum yapmalarını rica ederim. Bilgisayarımda 7zip ve winrar yüklü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Merhaba bir arkadaşım,

Dell Gaming G315 Intel Core i7 8750H 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1050Ti (Ekran Kartı Hafızası4 GB) notebook kullanıyor. Üstünde windows 10 yüklü ve onunda üstünde 3d max 2017 ve Vray 3.4.01 Max 2017 sürümünü kullanıyor.

Render yaparken fotoğrafta görünen bu hatayı alıyor. Bilgisayar kapasitesi yeterli değil mi ? Yada yaptığı bir eksik - fazla bişey mi var ?

#VRay #3dmax

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

KMS Pico yazılımının arka planda ntp1.home4u.ch ve ntp2.home4u.ch web sitesine girdiğini tesbit ettim. Kullananlara yazılım konusunda dikkatli olmalarını öneririm.

ESET anti virüs ile Gelişmiş ayarlar içerisinde yer alan -> Kişisel Güvenlik Duvarı içerisinden Kurallar ve Bölgeler menüsünden yeni kural oluşturup kms klasörü (C:\Program Files\KMSpico) içerisinde yer alan AutoPico.exe dosyasının internete çıkışını engellemeniz tavsiye olunur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Reklamlı ve raklamsız teknozeyir ile Opera'da göz alıcı özellikler ve ben.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, time lapse işi için nasıl bir kamera önerirsiniz ?

Amaç nerede ise 2 sene sürecek bir inşaatı hızlandırarak 3-5 dakikada göstermek.

time lapse için internette sürekli karşıma brinno diye bir kamera çıkıp duruyor, ama ben bu cihazdan emin olamadım, time lapse işi için içinde menüsü vesayre bir sürü ayarı varmış. Ama cihaz nerede ise 8 bin lira bende diyorum ki, ne üdühü belirsiz bir cihaza bu kadar para vermektense altta fotoğrafta paylaştığım sistem daha iyi olmaz mı ?

Önerilere açığım fiyat - cihaz - işlem - kadrajı bozmadan pil - batarya - yedekleme anlatın, ben dinlerim gâri 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epson L3070 mürekkep yükleme.

Epson'a çok kızıyorum, çok kızdığım bir firma. Bu yazımda L3070'e nasıl mürekkep dolumu yapılır onu anlatacağım. Zira ne web sitesinde, ne kullanım klavuzunda bu bilgi yer almamaktadır !

İlgili renkleri yazıcı tankında ilgili depolara doldurduktan sonra, cihazın USB fişi bilgisayardan çekilmeli, ekranda mürekkep ile ilgili hata yazısı mevcuttur.

Ardından OK tuşu 4 saniye basılı tutulur. Mürekkep yükleme menüsü çıkar, ardından mavi prizma sembolü olan düğmeye basılır, sonra bir kez daha OK düğmesine ve yaklaşık 10-15 dakikalık mürekkep doldurma serüveni başlamış olur. LCD ekrandan bunu takipedebilirsiniz.

Bu işlemin bitmesini bekleyin ve sakın elektriği kesmeyin. Dolum işlemi bitince LCD ekran üstünden otomatik olarak menüye geçecektir. Ardından USB kablosunu takıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Hocam sanırım yazıcıya sahipsiniz. Bildiğim kadarıyla Epson'un tanklı yazıcıları en az mürekkep kuruması yüzünden kafa arızası veren yazıcılar. Canon'dan çevremde ve internette çok şikayet alırken Epson'dan şikayet duymadım. O yüzden siyah rengi tıkanıp asla açılmayan ve sonrasında da B200 hatası veren iş yerimdeki Canon IP 7200 yazıcıyı Epson L serisinden bir modelle değiştirmeyi düşünüyorum. Yazıcının özelliklerinden ve baskı kalitesinden memnun musunuz? A4 boyutunda kağıda tamamen kenarlıksız baskı alabiliyor mu?

  • Batuhan @achfighter

   Çok fazla baskı alıyorsanız tanklı yazıcılar da bir süre sonra bozuluyor. Günde ortalama ne kadar çıktı alacaksınız?

  • bosu @bosu

   Epsonlarda ped olayı var. İçinde bir bölgeye mürekkep sızması oluyor. Pedin kontrolü içinde sayaç var. Sayaç o rakama ulaştığı zaman, sayacın sıfırlanması ve pedin değişmesi gerekiyor. Ped değişmesi garanttiye ya girmiyor ya senede 1 defa giriyor.

   Ped hatası veren epson çıktı vermiyor. Sayacını sıfırlayacak yazılım internette bedava olanlar işe yaramıyor, ücretli satılan 100 TL gibi bir maliyeti oluyor.

   Kafası ömürlü yaklaşık 2 sene sonra kafa bozuluyor, kafa nerede ise yazıcı kadar pahalı oluyor.

   Epson L3070, windows fotoğraf görüntüleyicisi ile açılmış fotoğrafı, yazdır dediğimizde ve bu işlemden önce resmi çerçeveye sığdır seçeneği seçilirse, kağıdın sağında solunda ve altında üstünde 1 pixel bile boşlık bırakmadan çıktı veriyor.

   Kağıtların milimetrelri farklı olabileceği için: gold copy A4 ile denediğimi belirtmek isterim. Ayrıca yazıcıda varsayılan olarak kapıt boyutu olarak A4 210x297 seçili.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @achfighter Okulda çalışıyorum ve çok değişken oluyor hocam. Mesela bazı zamanlar ayda 50'yi geçmezken arada bir broşür, davetiye tarzı bir şey yazmamız gerekirse 400-500'ü bulabiliyor ama bu dediğim seneden 2 kez falan.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @bosu Çok teşekkür ederim hocam. Pedin dolması için belli bir yazım sayısı var mı? Mesela ortalama 100K sayfa basınca doluyor gibi.

  • bosu @bosu

   @coolnquiet 100.000 çıktı alınır mı bir yazma kafasından tartışılır. Ama kafa bozulmadan önce ped doluyor bunu bilirim.

Windows 10, windows update'yi tamamen kapatmanın yolu.

1- İlk önce sol alt köşede bulunan windows arama bölümüne "hizmetler" yazıp hizmetler masa üstü uygulamasını seçelim.

2- en altlara doğru windows update var, üstüne sağ tıklayıp "durdur" diyelim ardından yine sağ tıklayıp özellikler diyerek başlangıç türü "devre dışı" seçelim. (zaten kapalı ise durdur düğmesi pasiftir)

Çoğu kaynakta bu şekilde anlatılır ve bir kaç gün sonra tekrar otomatik olarak devreye girip açılır. Yazanların geri kalanını yapınız.

3- sol alt köşede bulunan windows arama bölümüne "komut istemi" yazın, üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve tırnak içindeki bu kodu yapıştırın: "sc delete wuauserv" ardından enter düğmesine basın.

Windows update hizmetini kapattıktan sonra, sc delete wuauserv komutu ile güncellemeyi hizmetlerden kaldırmış oluyoruz. Bilgisayar artık güncelleme yapmayacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap