Filtre kahvenin tadı çok mu güzel ?

Genelde nescafe gold yada jacobs gold alıyorum ama artık @at gibi farklı lezzetler denemek istiyorum, filtre kahve fiyatları normal kahveden biraz fazla ve ek donanım gerektiriyor. Gerekli teçhizatı alıp denemeye değer mi ? Yoksa eski usul devam mı edeyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

Okullarda, özellikle ana okulu ve ilk okullarda çocuklarımıza son 15-20 yıldır nasıl bir eğitim veriliyor ?

Şu anda 10-20 yaş arası gençlerin büyük kısmı, ne oturmasını, ne kalkmasını, nerede nasıl davranması gerektiğini, nasıl konuşması gerektiğini neden bilmiyor ?

Ana okullarında ve ilk okullarda neden çocuklara saygı, terbiye, davranış, kültür ve gelenekler öğretilmiyor ? Toplum içinde nasıl davranmaları gerektiği neden öğretilmiyor ?

Neden davranışlarının ve sözlerinin bir sınırı olduğu ve olması gerektiği öğretilmiyor ?

Neden binlerce işsiz öğretmen varken çocuklarımıza istediği dilin dersi verilmiyor ? (korece, çince, japonca, italyanca, vb.)

Neden binlerce işsiz öğretmen varken, hâla sınıflar kalabalık ?

Neden bunca işsiz öğretmen varken bir öğretmende: "Genel Kültür Öğretmeni" diye okullara konulmuyor ? Neden bir öğretmende "Gelenek ve Görenek Öğretmeni" olarak ders vermiyor ? Neden tüm okullarda en az bir kaç tane tüm öğrencileri yakından inceleyecek bir "psikolog" bulunmuyor ?

Neden herkes okutuluyor ? Neden serseri tarzı öğrenciler okullarda barınmaya devam ediyor ? Neden bu tür öğrencilerin televizyonlarda okullardan atıldığını duymuyoruz ? Neden öğretmenini bıçaklayan / döven / öldürmeye teşebbüs eden öğrenciler "normal" okullarda okutulmaya devam ediliyor ?

Eğitim sistemimiz ana okulundan başlamış kokmaya, ilk okulda çürümeye ve ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • bitlikarinca @bitlikarinca

  Çok mu zor ulan getirin kuzey avrupadan bir heyet, adam etsinler şunu. Gurur yapılacak mesele değil bu

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  son 15-20 yıldan daha önceki dönemde de verilmiyordu sadece belli başlı öğretmenlerin (çoğu da 35 yaş üstüydü) özverisiyle o konular sınıfta anılıyordu ki... onlarda tabiki son 15-20 yılda emekli oldular...

 • memedeath @memedeath

  Çünkü çocukların eğitiminin %90' ı ailede verilir. Bir ćocuk günde 5,5-6 saat okuldayken geriye kalan yaklaşık 18 saat evdedir. Yani okulda ağırlıklı olarak öğretim yapılabilirken eğitimin ağırlığı ailededir.
  Kuzey Avrupa ülkelerindeki uygulamaların işe yaramamasının en büyük sebebi ise orada ilk-orta-lisedeki öğrenci sayısı birkaç yüzbin iken Türkiye'de yaklaşık 12,5-13 milyon öğrenci bulunmaktadır.
  Çözüm ise mecburi "Aile Eğitimi" uygulaması getirilmesidir (bence).

 • protego @protego

  "Gelenek ve Görenek Öğretmeni" Öğretecekleri gelenek ve görenekleri şimdiden hayal edebiliyorum. İstemez kalsın.

  "Neden binlerce işsiz öğretmen varken sınıflar kalabalık?" Çünkü daha fazla öğretmen almak demek daha fazla insana maaş vermek demek, bazı kişilere tırtıklayabilecekleri daha az para kalması demek. Bu yüzden.

  Bu ülkede biyoloji dersi kaldırılıp yerine din dersi kondu. "Neden binlerce işsiz öğretmen varken çocuklarımıza istediği dilin dersi verilmiyor?" Bu soruyu cidden soruyor musun?

  "Neden herkes okutuluyor ? Neden serseri tarzı öğrenciler okullarda barınmaya devam ediyor ? " Çünkü hükümet için ilkokul/lise vs. bitirme oranı yüksek çıkması gereken bir istatistik. Bu yüzden ilkokulda lisede vs. çocuklar derslerden geçirilir. Hükümetin düşüncesi "nasıl olsa üniversite sınavında elenecekler" mantığı.

  Toplum içinde nasıl davranması gerektiği konusuna gelirsek, bu okulda öğretilebilecek birşey değildir. Aileye, çevreye ve genetiğe bağlı olarak gelişir ve okula geldiğinde zaten iş işten geçmiş olur. Okullarda böyle şeylerin öğretilmesi olacak iş değil. Bunun yanında, oturup kalkması, sözleri saygı vs. X kuşağı Y kuşağı için bu sözleri söylüyordu, Y kuşağı da Z kuşağı için aynılarını söylüyor. Z kuşağı da sonraki kuşak için aynısını diyecek. Hiçbir kuşak kendinden sonraki kuşağı beğenmiyor. Yaptıkları batıyor. Kuşak çatışması bu. Hiçbir kuşakta sorun yok. Kuşakların birbirini anlayamaması var. "10-20 yaş arası" diyerek "Şimdi gençler" anlamında cümle kalıbını kullanmanız ve Z kuşağını hedef göstermeniz de bu durumu özetliyor zaten. Yaşınız kaç bilmiyorum ancak sizden sonraki kuşağı bu kadar eleştirmeden önce biraz kuşak çatışmaları konusunda araştırma yapmanızı öneririm. Bu konuda çuvaldızı kendinize batırmanız gerekiyor. Şu videoyu izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=YJtCZZ5dy-g

  Bir de, soru işaretinden (ve diğer noktalama işaretlerinden) önce boşluk bırakılmaz.

  • bosu @bosu

   @protego Aman efenim eleştirisel tam sizlik bir mesaj yazmışsınız, yine şahsa hitap şekliniz yerlerde, artık alıştık birşey demiyoruz size. Lâkin, Fransızca' dan dilimize geçen yaklaşık 5.000 bin kelimeyi ne çabuk unuttunuz ? Fransız Aralığı nedir, ne değildir biliyorsunuzdur diye düşünüyorum, hoşçakalın.

  • protego @protego

   @bosu Eleştiri kaldıramıyorsanız eleştiri içerikli yazılar paylaşmayın o zaman 🙂 Yazımda hakaret yok argo yok ima yok. "Hitap şekli" konusunda nasıl yargılarınız var anlamakta zorlanıyorum.

Site çok güzel, farklı bilgiler mevcut: http://www.enpedi.com

Örneğin bizim günümüzde kullandığımız Led Ekran Televizyonlar ve Led Ekranlı Monitörler, aslında (gerçekte) led ekranlı değiller.

Led ekranlarda her bir görüntü pixeli için minimum 1 led kullanılması gerekiyor, oysa her bir pixelin çapı o kadar küçük ki, şu an için belkide bu mümkün değil. (?)

Gerçek Led Ekranlar, Stadyumlarda gördüklerimiz, konserlerde gördüklerimiz aslında bunların her bir pixeli için minimum 1 adet rgb ledleri mevcut.

Bizlerin led ekran dediğimiz monitörler yada televizyonlar ise LED Backlight, yani Led Arka Aydınlatma teknolojisine sahipler, Led Ekran teknolojisine değil. Ticari ürünlerde tahmin edersiniz ki, satış ve pazarlama ile ilgili husular her zaman gözümüzü boyar, ürünlere ait isimlerin anlamları farklılaşır.

Çoğumuzun günlük hayatında ne derece bu bilgi işe yarar tartışılır, yinede bilginin doğru olanı makbuldür. LED Backlight ile ilgili olarak sitenin aşağıda verdiğim linkine tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.enpedi.com/2011/09/ekran-cozunurlugu-karmasas-ve-gercekler.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gün ışığından yararlanma, servera bağlanma, saati otomatik alma / ayarlama gibi seçenekler kapalı olmasına rağmen, bilgisayarımın saati bir ileri bir geri gidiyor. Geri olursa ileri alıyorum, ileri olursa geri, içim sıkıldı. Micsoroft tarafından KB güncellemeleri ile fix'i varmı bu sorunun ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monster Parça Satmıyor !

Monster marka notebook'ta işlemci fanında aşırı ses sorunu mevcut, notebook iş bilgisayarı olup sürekli kullanıldığından servise gidemez. Fan istiyoruz, satın alacağız diyoruz, hayır servis dışında size fan göndermeyiz diyor.

Neden diyorum, şirket politikamız böyle diyor.

Sitesinde bugün cumhuriyet bayramını kutluyor biz insanların, ama neye fayda bir müşterisini bile memnun edemiyorken ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25
 • TeknoStil @teknostil

  ASUS servisi de parça satışı yapmıyor. Muhtemelen hiçbir servis sadece parçayı satmıyordur. 🙂

  • turker @turker

   yanlış hatırlamıyorsam bizdeki kanunlar bunu zorunlu kılıyor. sattığın ürüne göre 5-10 yıl yeedek parçasını bulundurmak zorundasın ve tüketici talep ederse satacaksın. 1 liralık ürüne 100 lira derler orası ayrı. orada kanuni bir boşluk var. apple vb. şirketler de onu kullanyor. telefonun anakartı bozuluyor, sana yeni telefundan daha fazla fiyat çekiyor ki isteme.

 • turker @turker

  burada mevzu farklı bence. siz ürünü alıp takmaya çalışırken bozabilir ve sonra aa bu bozukmuş diyebilirsiniz. o yüzden "genelde" ilk reaksiyon satmayız oluyor. sonra ben bu işleri bilirim diye ikna etmek gerekiyor. örneğin samsungdan laptop kasası aldım. ücretsiz takarız demediler ama ilk başta satmayız dediler, sen takarsan ürünün garantisi gider dediler vs. sen bana sağlam teslim gerisi benim sorumluluğumda , faturanın altına yazarsın dedim. kabul ettiler.

 • M U H A M M E D @muhammed

  HP bize yetkili servis olmamasına rağmen garantili üründe bozulan parçanın yenisini gönderiyor biz değiştirip gelen kutuya bozuk parçayı koyup gönderiyorduk. Şuan yerinde servis hizmeti olduğu için gelen teknik servis elemanı parça değiştirip gidiyor. Garantisi biten cihazda Lenovo, HP veya Asus'a ücretini ödedikten sonra istediğin parçasını gönderiyor. Ayrıca Türk markalarında böyle saçmalıklar oluyor. Global markalar esnek davranıyor.

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Monster önce bir clevonun tırnağı olsunda, mesele barebonedan üretip satmak değil. Size hak veriyorum.

Arkadaşlar mirc diye bişey varmış, bir sohbet programı, oda açıp sohbet edebiliyormuşsun, bende buna girmek istiyorum, bilen biri varsa nasıl yapacağımı tarif edebilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Beyler odama internet kablosu çekiyordum ama deliği biraz büyük mü delmişim, nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Ekran kartı içerisinde bulunan ısı pedlerini değiştirmek için kaç mm kalınlığındaki pedler kullanılmalıdır ?

Piyasada 0.5 mm - 1 mm ve 2 mm var, dikkat etmek lazım çünkü ince gelirse ram çipine değer bir tarafı ama diğer tarafı ustteki sohutucuya deymez, yada kalın gelirse sohutucu ile gpu arasını açıp sohutucunun gpu ya temas etmesini bile engelleyebilir.

Kullanan deneyen ve memnun kalan var mı ? Birde internet yorumlarında bir kaç kişinin çinden getirilip satılan ısı pedlerinden hiç memnun kalmadıklarını, ekran kartlarının içinden çıkan pedler ile aralarında kalite farkı olduğunu belirtmişler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap