Pc-3000 hakkında bilgisi olan var mı ?

Keramet cihazda mı ? yoksa bu cihaz ile gelen yazılımda mı ? Mesela kafa vuran hdd'yide kurtarıyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsumg SM-B310E

Bu telefon internet sitelerdeki şahıs mağazalarında ve küçük telefoncularda satılıyordu. Telefoncudan tekini 230 TL den iki adet aldım.

Şimdi soru şuydu bu telefon samsung mağazalarında satılmıyor. Resmi yerlerde satışı bulunmuyor. Peki bu ürün o zaman 1e1 taklidmiydi ?

İşin doğrusu internet sitelerden alıp onlarca teşekkür edenler, bataryasının uzun gittiğinden bahsedenler, olduğu gibi onca insanın içinde sadece 2-3 kişi ürünlerin orjinal olmadığını belirtmişti yapılan youmlarda.

Benim aldığım telefonların her ikisininde seri numarası aynı olduğu için bende taklid olduğunu düşünüyorum. Siz ne dersiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Turk patent ve marka kurumundan isim aldım ve onaylandı 10 yıllığına bende. Ancak daha önceden şu an almış olduğum marka ismi ile twitter'da 2013 yılında 2 ayrı kişi hesap almış olup, aynı ismi oluşturamıyorum. İsimde değişiklik yapmadan olmuyor.

2003 yılında hesap açanların sayfalarının silinmesine gerek yok, isimlerini bir miktar değişmeleri benim için yeterli.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

not: twitter destekten yazıyorum, şu otomatik cevap geliyor:
I'm not sure what you mean. Try selecting one of the options from the list below in order to get started.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  hesap sahipleri ile iletisime gecmek en kolay yöntem aksi halde twitter musteri hizmetlerine sorman lazim. gerekli belgeler ile basvurdugunda eger bahsi gecen hesaplarda ayni ulkede ise twitter buna izin veriyor degilse, zor biraz.

 • turker @turker

  Hesaplar aktif kullanılıyorsa birşey yapamazsınız

  • bosu @bosu

   Abi ciddimisin ? Biz bu belgeyi ne diye alıyoruz o zaman ?

  • turker @turker

   @bosu aldığınız belge TR sınırları içinde, kayıt yaptığınız sektörlerde geçerli. twitter da ilk gelen alır mantığı var. tek ihtimal, adam firmayı karalayıcı birşey yaparsa şikayette bulunabilirsiniz olmadı mahkemeye gidip erişim engelleme yaptırabilirsiniz.

   aldığınız markayı tescil etmediğiniz başka sektörde keyfime göre kullanabilirim.

  • bosu @bosu

   @turker haklısınız aldığımız belge türkiye sınırı içinde geçerliymiş. Şimdi usa eyaletleri ve avrupa ülkelerinde geçerli olması için ne yapılması gerektiğini araştırıyorum, ama pahalıya patlarsa hiç bulaşmayacağım. Çünkü aldığım isim dünya çapında iş yapmak için düşünülmüş bir marka değil. @ad33p nin verdiği sayfadan ismi kullanmak istediğimi belirttim şimdilik yanıt bekliyorum.

  • turker @turker

   @bosu dediğim gibi hesap aktifse boşa uğraşmayın. ismi alamazsanız. usa de tescil yaparsanız bir ihtimal...

 • ad33p @ad33p

  Kullanıcı adı ve İsim diye iki farklı kısım var. Ayarlar kısmındaki bölüm twitter.com/bosu olan kısım ama Profilinize gidip düzenle deyince orada da isim kısmı var. Siz isim olan yere marka isminizi yazın, kullanıcı adı kısmına da bosuoffical vs gibi başka bir şey yazın.
  Zaten en önemli belirti olan mavi tiki bir süredir vermiyor sanırım Twitter. Siz kendi sitenize twitter linki ekleyince resmi isim olduğu belli olacaktır.
  Bir de 2 kişi nasıl aynı ismi alıyor bilmiyorum ama dediğim gibi ayarlardaki kısım eşsiz (ünik) olmak zorunda. Belki siz isim ile karıştırdınız.

PHP NUKE' yi hatırlayan var mı ?

Eskiden girdiğimiz sitelerin en az yarısı nuke ile yapılmıştı. 19 yıl önce çıkmış olup, zamanının en gelişmiş modül ve eklenti desteğine sahip php scriptlerinden biridir. Bir zamanlar forum modülü olarak phpBB2'yi kullanmıştır.

Halen bir destek sitesi mevcut olup: http://www.phpnuketurkiye.com/
Resmi sitesi ise: https://www.phpnuke.org/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yorumsuz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Şu özelliklerde:

1- Kendime alt kullanıcılar açma
2- Bu kullanıcılara istediğim kadar upload kotası verme
3- Kendi kullanıcılarım ile ve belirleyeceğim kullanıcı olmayanlar ile dosya paylaşımı
4- Paylaşım yaparken download linki için parola oluşturma
5- Paylaşım yaparken download linki için ömür belirleme (1 hafta sonra linkin geçersiz olması)
6- Kullanıcılarımın yaptığı tüm dosya yüklemlerini görebilme
7- Sürükle bırak mantığı ile dosya yüklemesine izin verme
8- Sürükleme işleminde klasörün içinde başka klasörler ve dosyalar varsa kendi otomatik olarak oluşturma yani 1 sürükleme işlemi ile 1 klasörü ve onun içindeki 20 alt klasörü ve onlarında içinde bulunan 50 dosyayı bir defada yükleyebilme.

Dosya yükleme ve paylaşım servisi kim var ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Video görüşme özelliğine sahip, VoIP cihaz kullanan oldu mu hiç ? Böyle bir sistem kurmak için neler gereklidir ? Örneğin ankara ve istanbul arası 2 büro birbiri ile video konferans yapacak ama buradaki amaç hiç bir firmanın (outlook, hotmail, gmail, whatsapp, facebook) yazılımını ve serverını kullanmamak.

Yani kapalı devre güvenlik cihazları gibi, kendi sistemimiz üstünden görüşme istiyoruz. VoIP cihazlarda veri şifreleyen modeller bile gördüm, açıkçası hoşuma gitti.

Merak ettiğim 2 adet aynı marka ve model vo ip cihaz alsam, biri ankara biri istanbulda olsa ve her büroda standart bir adsl bağlantısı ile iki şehirdeki iki kişi birbiri ile görüntülü konuşma sağlayabilir mi ?

Bu iki kişi birbirine ulaşmak için nasıl bir numara çeviriyor ? Bu numara vo ip cihazda sabit mi ? Yoksa bir yerden mi satın alınıyor, yoksa ben cihaza bir numara mı veriyorum ?

Yoksa vo ip server gibi cihazlarda mı kullanmak lazım ? Bu konuda beni aydınlatabilecek arkadaşlar durmasın hemen yorum yapsınlar lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSIL kryptik virüsü var elimde.

644 kb'LIK bir dosya, aslında exe dosyası ama simgesi PDF olarak değiştirilmiş, görünürde ismi Fatura 06-02-2019 olan ve pdf görünümlü bir dosya.

Bunu incelemek istiyorum, enazından kime yada hangi siteye veri yolladığını bile öğrensem şu an için yeterli olacaktır, analiz edebilecek - içini açıp - sanal bir şekilde çalıştıracak - virüsün ne yaptığını gösterebilecek bir yazılım var mı yada farklı yollar için önerisi olan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • hex4d0r @hex4d0r

  Online sandboxlar var.

  Hybrid Analysis
  Any.Run

  gibi. Onun haricinde kendi zararlı yazılım analiz ortamını veya sandbox(cuckoo) hazirlayabilirsin. Ama herşeyi kendin yaparsın öyle tek bir yazılımla davranış analizi cikartamazsın. Araç konusu derya deniz, yüzlerce araç var ve yerine göre kullanmak gerekiyor, ayrıca daha karmaşık zararlıları incelemek için reverse engineering(x86 asm, C) bilgisi vs. gerekli oluyor.

  Kendi bilgisayarında sandbox host etmek istersen belirttiğim gibi cuckoo sandbox var.

  https://cuckoosandbox.org/

 • ömer akgül @oglusumben

  .net reflector ile açmadan incelemeye çalışabirsiniz. Ama en basiti ağı dinlemek. Sanal makineye Wireshark indirip, programı açınca hangi adrese nasıl bir paket gittiğini kolayca görebilirsiniz.

Filtre kahvenin tadı çok mu güzel ?

Genelde nescafe gold yada jacobs gold alıyorum ama artık @at gibi farklı lezzetler denemek istiyorum, filtre kahve fiyatları normal kahveden biraz fazla ve ek donanım gerektiriyor. Gerekli teçhizatı alıp denemeye değer mi ? Yoksa eski usul devam mı edeyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30