İnternet sayfası üstünden oynanabilen, web tabanlı, sosyal amaçlı, birşeyler alıp sattığınız, birşeyler topladığnız, birşeyler kurduğunuz, karakterinizi güçlendirdiğiniz, diğer oyuncular ile oyun içi chat yapabildiğiniz ve türkçe dil destekli oynadığınız oyunlar var mı ? (görsel temsilidir)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, Casio edifice garantisi devam eden bir saatim vardı 20 gün önce durduğunu fark ettim. Garantili olduğu için Ersa'ya gönderdim. Bugün aradılar saatin içerisine su girdiğini ve masrafının 675 TL olduğunu belirttiler.

Şimdi saat 100 metreye kadar su geçirmiyor ve en fazla lavaboda elinizi yıkıyoruz. 100 metreye kadar su geçirmeyen saatin lavaboda el yıkarken su geçirmesi ve servisin garantili ürüne ücret istemesi konusuna ne diyorsunuz ?

Henüz servis ile görüşüp yaptırın yada yaptırmayın birşey demedim.

Ama su geçirmez diye satılan saatte böyle vir durum ile karşı karşıya gelmek bana pek doğru gelmedi. Yorumlarınızı bekliyorum, ne yapabiliriz ?

#casio #saat #edifice #ersa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Yusuf İle Kenan eski bir türk dram filmi, şimdiye kadar hiç izlememişim. Konusuda çok ilgimi çekmedi, lâkin yeşil kazaklı küçük çocukta bir oyunculuk var ki pek çok oyuncuya taş çıkartır şekilde. Bu yeşil kazaklı çocuk kimdir ? Günümüzde hâla oyunculuk yapar mı bilen var mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=YmVX0V_ANcY

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Site yönetiminden şikayetçiyem tam yorum yazacağım sırada konu uçmuş yine...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok değişik bir japon filmi izlemiştim. Filmde aynı okula giden bir çocuk ve bir kız vardı çocuk kızdan hoşlanıyor ama kıza bir türlü açılamıyordu, daha sonra kızı başkası ile çıkarken görüyor ve okul bitince araya ayrılık ve uzun yıllar giriyordu.

Sonra bu kız diğer çocuk ile evleniyor ama sürekli dayak yemeye başlıyor adam kızı evden dışarı bile çıkartmıyor, herşey ama herşey yasak hayatında.

Bir gün kızı okul zamanından beri seven çocuk bir şekilde kızın nerede oturduğunu bulup öğreniyor ve aynı mahalleye taşınıyor orada bir akvaryumcu dükkanı açıyordu sonrasında ise gizlice kızın evine saklanıyordu kızı daha yakından takip etmek için. Bu filmin ismini bilen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternette gördüğüm bir iş ilanını buraya ekleyerek eleştiride bulunacağım.

İlan Başlığı: Bilgisayar Programcısı

İlan içeriği: Medya ajansımıza, inovatif dokunuşları ve tekniğe hakimiyetiyle işimize değer ve artı güç katacak takım arkadaşları aramaktayız.
• İlk ve en önemli aradığımız özellik; ekip ruhuna ve takım çalışmasına uyum,
• Sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten,
• WordPress ve HTML5 konusunda iş bitirici bilgiye sahip,
• İnternet sitelerinin yönetimini gerçekleştirecek;
• Sosyal medya ve dijital reklam mecralarına uygun inovatif tasarımlar yapabilen,
• Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve Google reklamlarını yönetebilecek ve benzeri Sosyal Medya alanlarında yapılan paylaşım ve dijital pazarlama faaliyetleri konusunda iş bitirici bilgiye sahip,
• Sosyal Medya takipçi sayısını arttıracak çözümler bulabilecek,
• SEO, SEM, e-Mail marketing, sosyal medya pazarlaması yapabilecek,
• Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,
• Dil bilgisi ve yazım kuralları konusunda bilgili ve bunları uygulama konusunda hassas,
• İşimize değer katacak, TAKIM ARKADAŞLARI ARAMAKTAYIZ!

Başvuru yapmak isteyenler için Türkçeyi güzel ve doğru şekilde bilmek ve kullanmak bir zorunluluk, ALMANCA bilmek tercih sebebidir.

--------------------------------------------------------------

İlanı okuduysanız zaten iş ilanının bilgisayar programcılığı ile bir ilgisi olmadığını az çok anlamışsınızdır. Aslında burada iş veren 2 işi yapacak 1 işçi aramaktadır. Bunlar;
1- sosyal medya uzmanı
2- web tasarımcı

Yani bu iş ilanlarına insan ne desin gerçekten bilemiyorum, daha ne aradıklarını bile bilmiyorlar yada tek akıllı kendileri olduklarını sanıyorlar. Tabii birde arada sen bilgisayar programcısısın bize şu programıda yap derlerse hiç şaşmamak lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19

ismini hatırlamadığım eskilerden bir film var. 1 kadın 2 çocuğu ile malikâne gibi bir evde yaşarlar. Bazan evden sesler gelir ve bunlar o seslere korkarlar. Evde hayaletler yada başka tür varlıklar olduğundan şüphe eder ve korkarlar.

Gücünü büyük ölçüde finalindeki sürprizden alan, gerilim dolu bir yapım... (sinemalar.com) Acaba bu filmin adını bilen var mı ?

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler:
@anilkirac @vitalyscherbo @unicornknight @atehaa @alpolic_fr @aiberg @kananjarrus @alipektas @aliytrklkmz @august @aliytrklkmz @echo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

xiaomi home 360 2k kamera almıştım, internet ağına bağlı değilken içerisindeki SD karta kayıt yapmadığını fark ettim. cihazı alalı 2 ay oldu ama eski bir kaydı izlemek isteyince yeni fark ettim kayıt yapmadığını. Firmware güncellemesi yaptım yine gelmedi wifi yokken kayıt. Destek hattını aradım bu özelliğin olmadığını wifi ağı gerektiğini söylemekten başka bir şey yok ortada. Üstelik internette bu ürün satılırken internet yokken SD karta kayıt yapmaz yazmıyordu. Bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Hafıza kartı girişinin olması bir şey ifade etmiyor o zaman, bunu koyup kayıt etmeme gibi bir durum olmaz herhalde

 • bosu @bosu

  @fatihy Gerçektende SD kart girşinin olması şu anda hiç bir şey ifade etmiyor. En son cumartesi günü firmware güncellemesi yapıp ardından cihazın ayarlarını yapıp WIFI olan odadan aldım WIFI çekmeyen odaya götürdüm. Bugün pazartesi kayıtlara bakıyorum sadece ben ayar yaparken yaptığ 5-10 dk 'lık kayıt var. Sonrasında ise yine hiç bir kayıt yok. Gelde şimdi bu ürünü paramparça edip kırma.

 • Emre @emre1393

  kamerayı yeniden başlat.
  bir de mesela benim telefondan eski kayıtlara ulaşırken diğer kamera paylaşılan telefonda sd kart içeriğine erişilmiyor. bilmiyorum niyeyse.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Bu cihazlar çok sorunlu. Bende xiaominin 1080p modeli var. arada wi-fi kopuyor. O sırada kayıt gidiyor. Aynı olaylar tuya kameralarda da var. En sağlamı eski usulmüş onu anladım.

  • bosu @bosu

   bu kameradan 5 tane aldım hele içlerinden 2 tanesi öyle zor telefon ile eşleştiki. ileri diyorsun ara diyorsun, bul diyorsun telefonun dibinde olan kamerayı bulamıyor bazan. Yazılımını hiç beğenmedim zaten.

   2K görüntüsüne gelince 2K'yi bir kenara bırakın kesinlikle kaliteli 1080p bir görüntüye bile sahip değil, sanki 720p'nin gerilmiş hâli gibi.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @bosu FW hataları mevcut. Cihazı güncelliyorsun brick oluyor. Geri alman lazım. 2 senede onu çözememiş xiaomi daha. Sonra çinin apple ı diyorlar. Xiaomi nin her ürününde yazılımda sıkıntı var.

Teknoseyir yine şenlenmiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Ben size doğrusunu söyleyeyim, o ana kadar hiç bilinmedik birinden yada bir firmadan reklam içerikli mail alıyorsunuz. Mailin sonunda şu yazıyor: eğer bir daha bizden mail almak istemiyorsanız şuraya tıklayın. (ve sizin gerçek yaşayan bir kişi olduğunuzu öğrenelim, biz oldu ki mail atmasak bile hiç değilse başkaları mail atsın)

Aslında olması gereken elektronik ortam düzenleme ve koruma kanunu ile şöyle olmalıdır. Size mail atmamıza izin vermek istiyorsanız şuraya tıklayın.

Ünlü bir ata sözü derki: Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

BeğenFavori PaylaşYorum yap