Beyler internetteki yasa dışı sitelerde neler gördüm, neler. Telekom 2 milyon müşterinin verisi.

Facebook Türkiye olmak üzere en az 10 ülkenin full verisi. Netflix binlerce premium hesap bilgisi. Yani neler dönüyor, kimler nerelere sızıyor aklınız almaz desem yeri. Hiç unmayacaginiz firmalar ne veriler caldiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Teknoseyir yine şenlenmiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Ben size doğrusunu söyleyeyim, o ana kadar hiç bilinmedik birinden yada bir firmadan reklam içerikli mail alıyorsunuz. Mailin sonunda şu yazıyor: eğer bir daha bizden mail almak istemiyorsanız şuraya tıklayın. (ve sizin gerçek yaşayan bir kişi olduğunuzu öğrenelim, biz oldu ki mail atmasak bile hiç değilse başkaları mail atsın)

Aslında olması gereken elektronik ortam düzenleme ve koruma kanunu ile şöyle olmalıdır. Size mail atmamıza izin vermek istiyorsanız şuraya tıklayın.

Ünlü bir ata sözü derki: Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GOLDEN BOY

Bugün Japon çizgi film severlere 1995 yapımı güzel bir çizgi animasyon önerisi yapıcam. Animasyonun ismi Golden Boy (Altın Çocuk). Sadece 6 harika bölümden oluşuyor. Biraz sapıklık öğeleri içeriyor olsada genel olarak konusu gayet güzel. 6 bölümün ilk 5 bölümü birbirinden bağımsız gibi son bölümde ise diğer bölümler ile bağlantı bulunuyor.

Konusuna gelince Oe Kintaro adlı bir gencin yaşamını ele almakta, karakterimiz 25 yaşında, üniversiteyi bütün müfredatı bildiği için yarıda bırakmış, özgürlüğüne düşkün, bisiklet ile gezmeyi seven ve hayatı öğrenmek için iş değiştiren biridir. Bir işe girer ve sonra o işten çıkıp başka bir işe girer tabiki bu esnada Kintaro'nun birbirinden güzel ve ilginç maceraları ortaya çıkıyor.

Özellikle bu Japon animasyonunu burada tanıtmamın sebebi eğer bilgisayarlar ile haşır neşir iseniz, hatta program yazıyor ve bilgisayar öğreniyorsanız 1. bölüme bayılacaksınız. Şuna da eminim 1. bölümü severek izlerseniz diğer bölümleride bitirmek isteyeceksiniz.

Yanlız siz izlemeden belirteyim Kintaro birazcık sapık bir ruha sahiptir ve kadınlara karşı aşırı ilgisi vardır. Yeni tanıştığı insanlar ile yaşadığı olaylar sonucunda hayatı öğrenmektedir.

Eğer benzer Japon animasyonlar biliyorsanız konu altına öneri yapabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WINDOWS 10 Ucuz Keyler Hakkında

1- Ucuza satılan bir windows 10 anahtarı aldınız bilgisayarınıza lisans kodunu yazdınız ve oldu. Büyük ihtimal ile o anahtar sadece size özel değil, yani birden fazla PC'de kullanılabiliyor. Hemen ikinci bir bilgisayar da deneyin onunda aktif olduğunu göreceksiniz.

2- Satılan OFFICE keyleri ise nerede ise tamamı sorunlu. ID veriyoruz diye satanlar var bunlar size bir mail adresi ve o mail adresinin şifresini veriyorlar. Bu hesap ile bilgisayara kurulu olan office yazılımına Login olunca yazılım aktifleşiyor. Ama sağ üst tarafta yabancı birinin ismi yazıyor.

Size ID diye verdikleri mail bilgisinin sadece parolasını değiştirebiliyor ama geri kalan hiç bir şeyi değiştiremiyorsunuz. İsim, soy isim ve diğer hiç bir bilgiyi. Office'de her zaman başka birinin kimlik bilgileri yazıyor ve o hesap aslında kısıtlanmış bir hesap.

3- OFFICE alacaksınız bu defa direk lisans kodu veriyor ama yorumlarda ne fark ettim biliyormusunuz ? Yorumların % 90'lık kısmı yapamadım, arkadaş yardımcı oldu, çok iyi bir satıcı, vs gibi.

İnsan düşünüyor? ALLAH aşkına topu topu ürünü aktive etmek için lisans giriyorsunuz bunun nesini yapamamışlarda, satıcı yardımcı olmuş acaba ?

Evet buradaki olay ise şu: size bedava gibi bir rakama satılan Office anahtarı aslında daha önceden kullanılmış bir anahtar. O lisans anahtarını ne kadar yazıp ürünü etkinleştirmeye çalışırsanız çalışın ama olmuyor. Satıcıyı arıyorsunuz kardeşim para verdik senden anahtar aldık diyorsunuz.

Sonrasında satıcı ise, sizden telefon ile etkileştirme yap diyor, o alana giriyorsunuz uzun bir etkileştirme kodu çıkıyor, o kodu satıcıya veriyorsunuz o da size başka bir etkileştirme kodu veriyor ve evet bu şekide etkinleştirme olmasına oluyor ama benim görüşüm, sizde etkinleştirme gerçekleşince bir başkasındaki ürünün aktivasyonu gidiyor. (şöyle düşünün anahtar aslında 100 kişilik ama 101. kişi geldiği zaman içlerinden birinin aktivasyonu bozuluyor)

Denemedim ama büyük ihtimal ile bu anahtarıda aynı şekilde başka bilgisayarda kullanmaya kalksanız ve telefonla etkinleştirme yapsanız o bilgisayarda office ürünü lisanslanacak. ,

Bu arada telefon ile yeniden kurmanın da bir sınırı var o sınıra ulaşırsa lisans anahtarı microsoft sunucuları tarafından otomatik olarak bloke ediliyor. Artık o anahtar geçersiz oluyor ve telefonla da aktive olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

Firefox temayı maf etti. Yeni tasarım hiç hoşuma gitmedi, tema ve özelikle tab görünümü kesinlikle eskisini istiyorum ne yapacaz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

159 TL'ye kullandığımız 20 MBIT hız ve kotasız superbox vardı. Taahhütünün bitmesine 4-5 gün kaldı şimdi aynı paket yok 15 MBIT hızda kotasız olanı var aylık 599 TL diyorlar. Bu konuda ne yapabiliriz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 27
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Asla 600 olacak bir şey değil. Vodafone un mobil hatlar için sınırsızı vardı. Paylaştırılabilen ve sınırsız hız olanı da vardı ona geçebilirsiniz.

 • Dejavu @dejavu

  Yukarıdaki konuyla alakalı olarak taahütün sonuna geldiğim için Superonline 'a alternatif Redbox ve Turktelekomun magnet diye ürünleri var onları araştırdım. Turktelekom aradım önce mangnet için burada şöyle bir durum varmış, TT bu ürün kullanacağınız adreste alt yapı olmadığı durumlarda veriyormuş. Benim alacağım adrestede internet altyapısı yok diye biliyordum, zaten o yüzden 2 sene önce superbox almıştım. Kadın baktı etti sizin adrese altyapı gelmiş dedi 🙂 Ben de uğraşmak istemedim, 50mbit limitsiz tivibulu falan bir pakete girdim. Hayırlısı bakalım nasıl olacak? Heralde 20-30 Mbit alabilirim değil mi:)

  • bosu @bosu

   Limitsiz 179 TL hemde Telekom dan beklenmeyecek bir durumla birlikte, taahhüt yok. Duyda inanma, bende firmayı arayarak görüşmeyi düşünüyorum. Aşağı yukarı Superonline superbox' in 2 sene önceki fiyatı.

 • bosu @bosu

  @uaee @dejavu @deniz-fidan @iskn90 @phoenixim @qubit @sqn @kortex

  Beyler hazirmisiniz, bomba haberi veriyorum, taahhüt bitti hattı kapatmadim. Gelen SMS şöyle:

  Kontratsız Superbox 20 Mbps İnternet paketiniz 409 TL ye hattiniza tanimlanmistir ve fatura kesim tarihinde yenilenecektir. Paketinizi 10.07.2021 00:00 tarihine kadar keyifle kullanmanizi dileriz. Detayli bilgi icin https://dijital.li/wkhjW B002

 • Dejavu @dejavu

  Hayırlısı olsun. Başka bir imkan yoksa superbox işini görüyor insanın. Bu açıdan iyi, ben bunu her yere götüyordum her şekilde işimi görüyordu. Bu arada taahütsüz 400 TL 20 mbit için tamam az değil ama mecburiyet var ise 600den iyidir.:)

Minergate hesabimdaki monero yu hiç bir yere aktaramadim. Eskiden wallet adresi yaz gönder derdi öyle değil artık sanırım ? Bir deneme yaptım onda da hesabınız blokedir dedi. Ama siteye giriş yapabiliyor ve kazma yapabiliyorum. Sorunu nasıl çözeceğim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bozuk anakartı tamir ettirmek için nereye gönderelim ? Anakartın üstündeki parçaları test edip arızayı bulabilen ve parça değiştirebilen bir sanaatkâr aranıyor.

Donanımhaber de tanıdığım marins adında biri vardı ama BGA cihazı arızalı olduğundan şu an bakamıyor. Sonra mühendismurat'ı duymayan yoktur donanımhaber'de nasıl olmuşsa tamir işine girmiş ama güvenemedim, bana uzun zamandır tamir yapan ve yaptığı işde ünü olan biri lazım.

Önceden tamir işi yaptırıp memnun kaldığınız ve önerebileceğiniz birileri varsa çok acil lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Telekom Telefon

1 sene önce başka firmadan kendilerine taşınan şirket hattını kapatmışlar. Gerekçeleri eksik evrak.

1 senedir açık olan ve kullanılan hattı kapatıyorlar ? Peki neden evraklarımızı kaybettikleri için. Evet çok açık söylüyorum Telekom bizim şirkete ait evrakları kaybetmiştir. Kendini bu durumdan kurtarmak içinde hatttı kapatma yoluna gitmiştir.

Soruyoyorum:
* Hattı hangi birim kapattı ? Cevap yok.

* Şikayet kaydı açacağım diyorum. Cevap Hayır bu durumla ilgili şikayet açamıyoruz. Açsak bile kayıt kapatılır.

* Bayii eksik evrakla hiç bir işlem yapmıyor diyorum. Nasıl evrak eksik olabilir diyorum. Cevap yok.

* Hangi evrak eksik diyorum. Hangi evrağın eksik olduğunu göremiyoruz diyorlar.

* İyide bizim 30 adet hattımız var hepsinin firma / vergi levhası / paket vs bilgileri aynı zaten tüm evraklar birbiri ile aynı diyorum, nasıl eksik evrak olabilir diyorum. Cevap yok.

Kısaca Telekom amatör ve köylü işi, iş yapıyor. Senin hattın kapatılıyor ama senin hiç bir hakkın yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9