Gün ışığından yararlanma, servera bağlanma, saati otomatik alma / ayarlama gibi seçenekler kapalı olmasına rağmen, bilgisayarımın saati bir ileri bir geri gidiyor. Geri olursa ileri alıyorum, ileri olursa geri, içim sıkıldı. Micsoroft tarafından KB güncellemeleri ile fix'i varmı bu sorunun ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monster Parça Satmıyor !

Monster marka notebook'ta işlemci fanında aşırı ses sorunu mevcut, notebook iş bilgisayarı olup sürekli kullanıldığından servise gidemez. Fan istiyoruz, satın alacağız diyoruz, hayır servis dışında size fan göndermeyiz diyor.

Neden diyorum, şirket politikamız böyle diyor.

Sitesinde bugün cumhuriyet bayramını kutluyor biz insanların, ama neye fayda bir müşterisini bile memnun edemiyorken ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26
 • TeknoStil @teknostil

  ASUS servisi de parça satışı yapmıyor. Muhtemelen hiçbir servis sadece parçayı satmıyordur. 🙂

  • turker @turker

   yanlış hatırlamıyorsam bizdeki kanunlar bunu zorunlu kılıyor. sattığın ürüne göre 5-10 yıl yeedek parçasını bulundurmak zorundasın ve tüketici talep ederse satacaksın. 1 liralık ürüne 100 lira derler orası ayrı. orada kanuni bir boşluk var. apple vb. şirketler de onu kullanyor. telefonun anakartı bozuluyor, sana yeni telefundan daha fazla fiyat çekiyor ki isteme.

 • turker @turker

  burada mevzu farklı bence. siz ürünü alıp takmaya çalışırken bozabilir ve sonra aa bu bozukmuş diyebilirsiniz. o yüzden "genelde" ilk reaksiyon satmayız oluyor. sonra ben bu işleri bilirim diye ikna etmek gerekiyor. örneğin samsungdan laptop kasası aldım. ücretsiz takarız demediler ama ilk başta satmayız dediler, sen takarsan ürünün garantisi gider dediler vs. sen bana sağlam teslim gerisi benim sorumluluğumda , faturanın altına yazarsın dedim. kabul ettiler.

 • M U H A M M E D @muhammed

  HP bize yetkili servis olmamasına rağmen garantili üründe bozulan parçanın yenisini gönderiyor biz değiştirip gelen kutuya bozuk parçayı koyup gönderiyorduk. Şuan yerinde servis hizmeti olduğu için gelen teknik servis elemanı parça değiştirip gidiyor. Garantisi biten cihazda Lenovo, HP veya Asus'a ücretini ödedikten sonra istediğin parçasını gönderiyor. Ayrıca Türk markalarında böyle saçmalıklar oluyor. Global markalar esnek davranıyor.

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Monster önce bir clevonun tırnağı olsunda, mesele barebonedan üretip satmak değil. Size hak veriyorum.

Bizce internetteki hayatınızın kontrolü hep sizde olmalı.

O yüzden Firefox her yeni sürümde elinizi daha da güçlendiriyor.

#FIREFOX

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar mirc diye bişey varmış, bir sohbet programı, oda açıp sohbet edebiliyormuşsun, bende buna girmek istiyorum, bilen biri varsa nasıl yapacağımı tarif edebilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Beyler odama internet kablosu çekiyordum ama deliği biraz büyük mü delmişim, nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Ekran kartı içerisinde bulunan ısı pedlerini değiştirmek için kaç mm kalınlığındaki pedler kullanılmalıdır ?

Piyasada 0.5 mm - 1 mm ve 2 mm var, dikkat etmek lazım çünkü ince gelirse ram çipine değer bir tarafı ama diğer tarafı ustteki sohutucuya deymez, yada kalın gelirse sohutucu ile gpu arasını açıp sohutucunun gpu ya temas etmesini bile engelleyebilir.

Kullanan deneyen ve memnun kalan var mı ? Birde internet yorumlarında bir kaç kişinin çinden getirilip satılan ısı pedlerinden hiç memnun kalmadıklarını, ekran kartlarının içinden çıkan pedler ile aralarında kalite farkı olduğunu belirtmişler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el deneyimlerimden bahsetmek istiyorum, maksat muhabbet.

Arkadaşlar özellikle sahibinden veya letgo (en beteri burada alıcınında satıcınında) gibi bir sitede Kılıf satacaksanız, siz kılıfın değil, kılıf içine geçmiş telefonun fotosunu çekin.

Televizyon satacaksınız, o zaman televizyonun değil, televizyon masasını çekin koyun, klavye satacaksanız, mouse'u koyun çekin.

Neden böyle ters iş yapıyoruz ?
Çünkü siz örneğin televizyon masası satacaksınız fotoğrafı çekip (üstünde tv duruyor) yayınlıyorsunuz ilan başlığına da Satılık televizyon masası diyorsunuz, uygunda bir fiyat yazıyorsunuz, örnek: 100 TL, inanın, sizi pek çok kişi arayacak mesaj atacak ve şunu soracaktır; Kardeş televizyonda satılık mı ? Oysa tam tersi televizyon için ilan açsanız, inanın bu kadar arayan soran olmaz.

Bekletçiler:
Sonra sattığınız ürünü benim için 3 gün 5 gün 10 gün beklet diyenler var. Sakın inanmayın. Boşu boşuna bunları bekler ve o arada gerçekten ürünü almak isteyen gerçek alıcıları kaçırırsınız. Ürünü benim için 3 gün bekletçilerin 10'da 9'u zaten ürünü zamanı gelen günde alamayacak, size çeşitli bahanaler uydurulacak hatta onlara ulaşamayacaksınız.

Takasçılar:
Siz herhangi bir ürün koydunuz satıyorsunuz, satış fiyatınız belli ve takas ile ilgili hiç bir bilgi yazmamanıza rağmen size onla - şunla - bunla takas edelim mesajları gelecek. İnanırmısınız bir gün bilgisayar malzemesi satıyorum, akıllının biri 7-8 tane malzeme var elimde bunlarla takas edermisin dedi, ama burada işin enteresan olan kısmı teklif ettiği ürünler içerisinde "az kullanılmış şarjlı pil" bile vardı evet inanabiliyormusunuz "az kullanılmış"

Lastik don, kalem, iplik, pönçük, evinde bunların ne kadar atılacak çöp varsa size takas teklifine gelirler her zaman.

Bir diğer konu "Dolandırıcılar"
Dolandırıcılar her zaman ve her yerdedir, üstüne üslük hem alıcının hemde satıcının dolandırıcısı olabiliyor bunu hiç bir zaman unutmayın isterim. Burada bilgi vermemek için ne tür teknikjler kullandıklarını anlatmak istemiyorum.

Ama satıcı iseniz elinize para geçmeden ürününüzü vermeyin. Yine satıcılarında alıcılarında dikkat etmesi, alıcının yada satıcının ismi ile size ödeme yapan kişinin isminin yada ödeme yapacağınız kişinin isminin aynı olması.

Alıcı iseniz, malzeme istediğiniz malzeme mi ve çalışır durumda mı ? emin olmadan hatta görmeden almayın. Mümkünse elden alışveriş yapmak en iyisidir.

Hoşçakalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • HasanÖfke @simulasyon

  konsol için eski blgisayarın parçalarını sattım tek tek fotoğraflayarak hepsi 2 günde gitti şok oldum millet temiz mala hasret 😀 ama ölücüler...... 200tl olan şeyi 160a indirtdi içinde get komisyonu da bana ait olacak utanmasa kargoyu da bana kitleyecek yok dayıoğlu oradan alır buradan üstüne para varsa verir yoksa ben gönderirim abuk sabuk muhabbetler konsolu da iyi birinden aldım memnunum ama letgoya kesinlikle bulaşılmaz çok kötü bir ortam belki tek tük iyileri vardır ama onun yerine sahibinden.com da bulmak daha mantıklı ya da başka yerlerde

 • MetChak @metchak

  Zamanında sahibindende sattığım ekran kartına vatandaşın biri "70'lik votka ile takas olur mu" diye garip bir teklif yazmıştı.

Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkmak istiyorum. 444 0 336 lie çıkmak istediğimde (sözleşme iptali için) şu uyarı geliyor: "Birikim transferi süreci devam ediyor." ve sanırım iptal işlemim gerçekleşmiyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı ???

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus Dual GTX 1060 - 3GB ekran kartımı satıyorum.

Teknoseyircilere düz: 1.000 TL

İlgilenenler konu altına mesaj atabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün siteye bir tane gtx 1060 ekran kartı girdim, kartın bana ait olduğunu belirtmek için bir kağıda sitede yazan ismimi yazdım o şekilde fotoğrafını çektim ürünün. Bu sabah siteye girmek istediğimde ise:

Sahibinden.com üyeliğiniz geçici olarak durdurulmuştur. Üyeliğinizin aktiflenmesi için kimlik fotokopinizi ve adınıza kayıtlı son 3 aydan birine ait sabit faturayı (elektrik, su, doğalgaz) uyelikdurdurma@sahibinden.com e-posta adresine göndermenizi rica ederiz. Belgeleriniz bize ulaştıktan sonra, gerekli incelemeler yapılarak üyeliğiniz yeniden aktiflenecektir.

Şimdi sorun şu; ben zaten benim, ben ben olduğumu biliyorum. Ama sahibinden benim ben olduğumdan emin olmak istiyor, öncelikli soru neden istiyor ? Önceliksiz durum: Bu üstte yazanları yapmaya hiç niyetim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5