Arkadaşlar merhaba, bir önceki yazımda televizyonumun ekranının kırıldığından bahsetmiştim. Çözüm üretebilir miyim diye konu ile ilgili Youtube'da da kanalı olan Adem Helvacı'ya yazmıştım. Yaklaşık 2 hafta panel temini için uğraştı, beni de sürekli bilgilendirdi. Makul bir çözüm olmayınca dernek aracılığı ile durumu Samsung Türkiyeye iletmiş ve benim iletişim bilgilerimi talep etmişler.

Benim bu televizyondan umudum ve beklentim yok. Fakat Adem abinin bu yardımsever davranışı beni çok etkiledi ve buraya eklemek istedim.

#servis #samsung #televizyon

https://teknoseyir.com/durum/1337495

Arkadaşlar merhaba. Manisa'da yaşıyorum ve

Arkadaşlar merhaba. Manisa'da yaşıyorum ve 30 Ekim tarihinde yaşanan deprem nedeniyle TV sehpasında bulunan, 2017 yılında satın aldığım Samsung marka 43KU7000 model televizyonum düştü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • huseyin/azuren @hegemen

  Peki sonuç ne oldu bende de 32" samsung tv duruyor.Çocuğun araba tv yi kırmıştı.Sendeki ürünün aynısı duvara monteli çalışıyor bende ve ekran yanıkları var artık.Panel bulabildinmi ?

  • 1Kan @birkanurlu

   Samsung tarafından 2800tl gibi bir maliyet çıkarıldı, makul bir fiyat olmadığı için şu an bir sonuç alamadım. Benim televizyonda da kırılmadan önce beyaz benekler oluşmuştu, bir sürü şikayet var zaten bu konuda.

  • huseyin/azuren @hegemen

   @birkanurlu yuvarlak halkalar oluştu benim şu an kullandığım da (43ku7000 serisi benimde)
   Tv yi malum fiyatlar yüzünden değiştiremediğim için böyle devam ediyorum.

  • 1Kan @birkanurlu

   @hegemen Ayını durumu yaşadım hocam zamanla daha da arttı. Maalesef ben bunu ilk farkettiğimde fatura tarihi itibariyle 2 Yıl + 10 gün kadar olmuştu. O nedenle garanti yoluyla işlem yaptıramadım. Demek ki bu serilerde kronik bu durum. Hem ekran yanıkları hem de bu olaydaki tavrı (en azından deprem durumunu göz önüne alıp indirim yapabilirlerdi) nedeniyle bir daha hiçbir Samsung ürününü tercih etmeyeceğim kendi adıma.

 • alper212 @alper212

  Panel = TV. Boşuna panel aramayın çünkü yeni bir TV ile aynı fiyata gelicek.

  • 1Kan @birkanurlu

   Benim iletiyi paylaşma amacım Adem beyin bu yardımsever tavrı, hiç sorumluluğu olmamasına rağmen işlerinin arasında zaman ayırdı, takip etti. Dolu dolu şekilde de bilgilendirdi. Yoksa bir sonuç alınamayacağının ben de farkına vardım.

 • empty @empty

  samsung 32tv var bizdede. Kocaman 5cmlik bir sürü benek var. Yüksek parlaklıkta nispeten daha iyi. Ayrıyetten is lekesi var. Temizlenir ama bir kuruş harcamak istemiyorum. Tv'de samsung gözümde bitti. 🙂

 • Coppermine @coppermine

  Geçmiş olsun, ev ve eşya sigortaları, bu ve bunun gibi başka sorunları da kapsayabiliyorlar. Güvenilir bir sigorta şirketinin acentesinden bir teklif alın dilerseniz. İlerde benzer sıkıntılar yaşamamak için.

Arkadaşlar merhaba.

Manisa'da yaşıyorum ve 30 Ekim tarihinde yaşanan deprem nedeniyle TV sehpasında bulunan, 2017 yılında satın aldığım Samsung marka 43KU7000 model televizyonum düştü ve ekranı kırıldı.

Samsung'a servis kaydı oluşturdum ve bana 2800TL gibi bir değişim fiyatı çıkardılar. Sizlerin de tahmin edebileceğiniz gibi bu fiyat fahiş ve resmen cihazı çöpe atın demek.

Samsung'a durumu izah eden bir E-Posta gönderdim fakat bir sonuç alamadım. Piyasa'da da çıkma ya da yan sanayi bir ekran bulamadım.

Benim sizlere danışmak istediğim firmalar böylesi bir yedek parça için fatura fiyatından bile daha fazla yedek parça maliyeti çıkarabilir mi? Tüketici Hakem Heyeti ya da farklı yollarla bir sonuç alabilir miyim?

#deprem #servis #samsung #televizyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22