Raporu komple okumak istemiyenler icin raporun son pragrafi

Raporda ayrıca sadece kamunun değil özel sektörden sivil topluma ve tüketicilere kadar toplumun her kesiminin projeye inanması ve sabırla desteklemesi gerektiğinin altı çizildi

Seta'dan "Yerli Otomobil" Raporu

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) hazırladığı 'Küresel Otomotiv Sektörünün Değişimi ve Yerli Otomobil Projesinin Geleceği' başlıklı rapo
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Deli Dumrul Köprüsü mübarek sanki

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Cümleten hayırlı sabahlar,
Güne guzelliklerle başlayalım

2018 Honda CR-V 1.5 Executive Plus | Güçlü ve Güvenli! | Neden Almalı?

Teknoseyir'in güzel insanlarına 💺🚗🚘🚙🚓🚕🚖⛽⛽⛽🚦🚗
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  Bu cüsse bir arabayı bu motorla almak mantıklı değil bence, dizel olan 160 lık ünite bile ucu ucuna yetişiyormuş, şanzımanı da bir önceki tork konvertörlü modelden geriye gitmiş,tasarım olarak ise şişik civic gibi olmuş bana kalırsa.

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

   bende tam bunu yazayım demiştim 🙂 bu kasayı 2.0 motordan aşağı motorla alan üzülür.

  • Bella Ciao @bestami

   @yhackup gayet yeterlidir mersedes E kasanin bile 1.6litre satıldığı bu ülkede normal

  • Mr.Bell @mr-bell

   @bestami Mercedesin E kasasında olan motor da yeterli gelmiyor,7 ileri şanzımanla neredeyse uçuk sayılabilecek yakıt tüketimi ve nazlı bir ilk hareket ile hızlanmaya sahipti,2.vitese geçerken selam verdirmesi hususu var şanzımanının,9 ileri bir nebze rahatlatmış ama o cüsse ve segment araçları o motorlar ile almak çok mantıklı değil,bmw 5 serisinde n serisi 2.0 motoru 1.6 ya çevirip koyduğu için nispeten daha istekli oluyor ama sonuç olarak o da 2.0 değil.
   Kaldı ki Hondanın o turbo 1.5 motoruda çok istekli değilken üstüne o şanzıman ile bence pek mantıklı olamayan bir motor,şanzıman seçimi.
   @yhackup 1.6 dizel torku ve vites oranları ile 120 kmh civarına kadar işini yapmaya çalışıyor,o arabadan o cüssede daha fazlasını istemek de haksızlık olur ,2.0 elbet daha iyi taşır ama devasa bir kütle olduğu çok kıvrak sayılmaz.

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

   @bestami Ben yetersiz demedim, sıkıştırma oranını yükseltir güçlü bir turbo ile beslersin gayet güzel yeter ama benzin ibresinin düşüşünü gözünle görürsün.

Vahşetin vucut bulmuş hali

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Haydi Geçmiş olsun..

Volkswagen yeni fabrika için artık Türkiye’yi düşünmüyor.

Alman otomotiv şirketi Volkswagen’in (VW) yurt dışında yeni fabrika yatırımı için görüşmeleri hızlandırdığı, en güçlü adaylardan biri olarak gösterilen Türkiye’nin ekonomik gelişmelerden dolayı şansını kaybettiği öne sürüldü.
Bulgaristan’daki toplantı, hem Bulgar hem de Alman basınında yer aldı. Bu haberlerde görüşmelerin iyi geçtiğine yer verilirken, yakın zamana kadar güçlü aday Türkiye’nin otomotiv sektöründeki daralma nedeniyle şansını kaybettiği belirtildi.

Sırp medya kuruluşu Vecernje Novosti ise bu ayın başında konuyu gündemine taşıyarak, VW Group’un Skoda ve Seat markalarının üretimi için Sırbistan’ı seçtiğini öne sürdü.
Kaynak Dünya Gazatesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Çok yazık,

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beş para etmeyen androidli bir telefona bi dunya para ver bide firma düşük performanslı islemciyi sana itelisin

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • D.Taşpınar @epalo

  Aynen öyle ve fiyatı sanki Samsung'un SD855'li sattığı telefonlardan düşük sanki.

 • Master @master

  Kapladığı alan ve %4 performans kaybı umrumda değil de güç tüketimi açısından ne kadar verimli ona bakmak lazım.

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Fiyat olarak, SD 855'li modelden biraz düşük tutsalar, Samsung'un bu politikasını bir nebze anlarım, ancak fiyatlar böyle iken anlamakta zorlansam da yine de eski telefonları ciddi rakamlara sayıp, güzel bir kulaklık hediye etmesi ve hediye çeki vermesi gibi şeylerde bunun farkında olduğunu gösteriyor gibi. Samsung, sonuçta sadece bir işlemci üreticisi değil, kendi Ar-Ge'si ile geliştirdiği işlemci, diğerlerine kıyasla bu alanda yeni sayılır ve fark fazla gözükse de ileride bu fark kapanabilir.Biz tüketici olarak, günümüz şartlarında en iyi işlemcili telefonu daha uygun fiyata alabiliyorsak, tercihimiz o yönde oluyor. Ancak uzun vadede, android tarafının sadece SD işlemcilere mahkum olmaması güzel bir şey olur ve bugün Huawei,Samsung belki yarın başka markalarda işlemci üretimine girecekler ve Qualcomm müşteri bulmak adına, işlemcileri daha uygun fiyattan vermeye başlayacaktır.Dolayısıyla, bir çok firmada kendi işlemcilerinin olduğu ve SD işlemcili modeller görmeye başlayacağız.Tahminim ülkeye göre değil de, her ülkede 2 işlemcili telefonlarda bulunacak ama arada belli bir fiyat farkı olacak ve buna göre tercih yapabileceğiz. Yani kısa zamanda bu işlemci üretimleri sıkıntılı gibi gözükse de uzun vadede bizim lehimize dönebilir.