#AliExpress #PTT #PttKargo #akış
Merhaba arkadaşlar. Yurtdışından Aliexpress'ten yaptığım siparişim;
7 Aralıkta türkiyeye girdi, 12 Aralıkta ptt kaydı alındı. 15 Aralıkta gümrükten çıktı ve bugün yani 16 Aralıkta ELÂZIĞ' ya varmış gözüküyor!!
Ben Edirnede yaşıyorum. Siparişimin adresini edirne yazdım olaydan sonra kontrol ettim.e d i r n e
Gelişmeyi farkeder etmez ptt'yi aradım. Yarın Elazığ ptt şubesini aramamı söylediler.
Olay gönderici hatası veya ptt hatası. Yardımcı olabilecekler lütfen yorumlarda bekliyorum. Şuan o kadar stresli ve öfke doluyum ki anlatamam. 20 gün bekleyişin ardından edirne değilde elazığya gitmesi ürünün......

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • benemir @benemir

  Ürün ilk önce Arnavutköy' e gitti. O bilgiyi silmişler.
  Gönderici yanlış takip numarası verme durumu olduğunu düşünmüyorum çünkü 2 tane aldım ayrı hesaplardan (daha doğrusu biri kuzenimin) aynı adrese ard arda hareket ettiler ve takip numaraları birbirine çok yakın.

 • Joe @joe

  Benimki de bi Çanakkaleye gitti ordan Ispartaya sonra Bursaya 😁

 • Kent @kent

  Benimde yeni kargom istanbul , yerine zonguldağa gitmiş, ilgili postacı aradı , dedim ben zonguldakta değilim, üstünde pk no da var. abi dedi il ve ülke ismi silik okunamamış, ben yazayım sana göndereyim , sağol dedim. 2 hafta geçti gelen giden yok bakalım ne olacak.

 • benemir @benemir

  @scorptr ELAZIĞ ptt şubesiyle görüştüm. Kesin bir şey söylemediler. Baya arkadaş ağızıyla konuştular. Yüksek ihtimalle gönderici yanlış takip numarası verdi önce onunla iletişim kurun dediler.
  (Aliexpress) Satıcıya yazdım ve tartışma başlattım. Yüksek ihtimalle satıcı savunmaya geçecek ve ben doğru adrese gönderdim diyecek.
  Eğer ki yanlış takip numarasıysa ürün elbet adresime gelicek.
  Eğer ki takip numarası doğru Ptt' nin hatasıysa nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ürünüme nasıl kavuşabilirim?