#akış #TeknoYardım yaptığım bir alışverişin iadesini yurt dışındaki satıcı sadece paypal üzerinden yapabilirim diyor. Ne yapmam lazım benim bu paypal ı kullanmam için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış alan olsun ya da olmasın bazı elit modellerin ya da yeni çıkan cihazların Türkiye de satılmamasını anlamıyorum. Örneğin Microsoft un Surface serisi. Bu cihazı almak isteyenler neden yurt dışına gitmek zorunda resmi satış neden yok? Satışını geçtim servis imkanı bari sağlamaları gerekir. Muhtemelen başka teknolojik aletler de vardır böyle. Misal xiaomi yeni bir Power bank çıkardı PLM07ZM kodlu. 45w olan bu model ile bilgisayar bile şarj edilebiliyor. Ama ülkemizde satışı yok. Satılsa ne olacak bunlar kimse alamaz diyenleri duyar gibiyim. Mesele birilerinin almasından ziyade ülkede nin adam yerine koyulmaması. Sanki diğer ülkelerde bu aletler kapış kapış gidiyor. Ülkemizde de illaki alıcısı olacaktır. Cihazları almak başka alabilme imkanının olması başka. Hoş bildiğim kadarıyla xiaomi nin resmi satış noktası yok. Microsoft un var da ne oluyor? Selamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#TeknoYardım #akış bad sektörlü bir harici diskin durumuna bakmak için birkaç tane kurtarma yazılımı yükledim ve sonra işe yaramayınca sildim. bu durum ondan sonra oldu. fakat w10 1903 lü bilgisayarımda disk simgeleri nedense kayboldu. bunu normal hale getirmek için ne yapmalı?

ikon değiştirme programları falan var denedim olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #akış bugün ptt kargo açık mı? Dağıtım yapılmayacak yazıyor nette acaba gönderim var mı? Yolu düşen var mı bugün ptt ye?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #YurtDışıAlışVeriş #akış

Ali Express ten birkaç ay önce aldığım klavyenin bazı tuşları ara ara çalışmıyor. Satıcı ile uzun görüşmeler sonunda satıcı ürünü geri yollayın ama 1 ayı geçtiği için navlun ücretine karışmam dedi. Yani kargo bedeline. Bayramdan sonra geri yollamayı düşünüyorum ürünü. Fakat bana maliyeti ne olacak tahminen bu işin ve ucuza halletmenin yolu var mı? Ürün fatura vs yok. Herhangi bir şeye gerek var mı? Yardım edeceklere teşekkürler... İyi bayramlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Mustafa Kaya @azil48

  638 gram. 69 tl çıktı. Garip olan adres yazmadı adam sadece adres kısmına karşı tarafın Posta kodunu yazdı. Ben karşı tarafın tam adresini ve kendi adresimi güzelce yazmıştım pakete. Pakette yazdığı için sanırım. Ama yine de yazmaması garip geldi bana ayrıntılı adresi.

 • Mustafa Kaya @azil48

  @orcun aynen bu fiyat çıktı görseldeki. Yüzey seçin dedim o seçilmiyor dedi. Uçak seçildi bu yüzden. İşte kayıtlı olarak ya da bizim tabirle taahhütlü gönderdi. 68.90 çıktı. Teslim süresine ptt web sitesi aşağıda 7-10 gün demiş ama acaba doğru mu merak ettim. Ben 2 aya anca gider diyordum.

  • Orcun @orcun

   10 günde belki türkiyeden çıkıyordur ama ulaşıyor mudur ? birde uçak görünüyor onu işte sormak lazım. Hadi sen verdin diyelim satıcıya ulaşmadı veya kayboldu ne olacak ? kim sorumlusu ? hem bozukta olsa klavyeden oldun hem 70 liran gitti hemde satıcı sana yapacak birşey yok dedi artık sinirden ne yaparsın bilemem. 🙁

  • Mustafa Kaya @azil48

   @orcun öncesinde 15 20 günlük bir uğraş oldu. Çeşitli videolar yollamama rağmen alış veriş üzerinden birkaç ay geçtiği için satıcı iadeye yanaşmadı. Aliexpress ile kurduğum diyaloglar da ürün ancak iade edilirse ücret ödenir dediler. Velhasılı ürün 450 idi. 2.bir seçeneğim olmayınca 70 TL yi riske atmış oldum. Diğer türlü elimde tuşları bazen çalışmadığı için kullanmayacağım bir klavye kalacak ve geri ödeme alma ihtimalim olmayacaktı. Şimdi 70 tl yi riske attım evet. Ama işte risk almadan paramı alma şansım yok. Bakalım nasip. İnşallah ulaşır kargo ve iademi alırım. Diğer türlü aliexpress müşteri hizmetlerinin benden çekeceği var. Video çekmediğim için pişman oldum diyeceğim ama adamlar için bu kanıt olmaz zaten ne malum bunu bize yolladığın derler. Bakalım ne olacak 🙂

 • Mustafa Kaya @azil48

  Bir sonraki bu iletiyi güncellemem ürünün ulaşması ve iade ile ilgili olacak. 10.06.2019 da ürün ptt ye verildi. Kargo kodu sorguladığımda halen şubede gözüküyor bakalım ne kadar sürede ne olacak... Selamlar

 • Mustafa Kaya @azil48

  @orcun 24 Haziran itibariyle kargo ulaştı. Satıcının ürünü aldığını onaylaması 2 gün sürdü. Şimdi iade süreci başladı 2-20 gün içinde hesabına iade edilecek dedi aliexpress. İademi alınca iletiyi tekrar güncellerim.

  Selamlar

#Windows10 1903 ü maşallah dün akşamdan beri indiremedi. Kaç gb geliyor anlamadım. Ahım şahım bir yenilik yok gibi ama boyutu gocaaman.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #akış eskiden n11 gibi yerlerde 10 15 tl ye windows 10 lisans satılıyordu ne oldu onlara artık yok mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış diyelim ki aliexpresteki amcamızı ikna ettik.ürünü bize hediye yazarak yolladı. gümrükte nasıl bir işleme tabi olur? neticede üzerinde para yazmayacak? hediye almak yasak mı? merak ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım Merhaba. Bilgisayarda herhangi bir ayar ya da program yüklenmek istendiğinde bir şifre sorsun istiyoruz. Bilgisayara girişte şifre istemeyecek ama.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Damat bey Çin'i gözüne kestirmiş iyice. Birkaç dolarlık şeyler alabiliyorduk yakında hep yasaklayacaklar belli. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13