#akış #TeknoYardım

Rasberryi ağ üzerinden bir tv de çalışacak şekilde tv arkasında kullanacağım. Ağ üzerinden localhost vasıtası ile alete ulaşabileceğimi düşünüyorum. Bununla ilgili araştırmaları yaptım. Merak ettiğim şey İse şu : aynı Ağ üzerindeki bir cihazda atıyorum örneğin tv giriş kat ben 3.kattayım aynı ağdaki bir PC de rasberry nin ekrana verdiği görüntüyü görebilir ve kontrol edebilir miyim ? Evetse nasıl ? Yani teamweaver ya da artık remote deskop olayı var mı bu aletlerde ? Hatta bi tık ötesi sabit ip verip buna başka bir ağdan da misal mobil ağdan ulaşılır mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış

Letgo ilanı

Nasıl yani ? 3 yıl sonra her hatta aktif mi oluyor yurt dışı cihaz ? Ben öyle bilmiyordum ???

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19
 • Osman Kahramanoğlu @marquis

  Başkasının üzerine kayıtlı hatla bankacılık işlemleri yapılıyor mu?

  • Orcun @orcun

   Oluyor. Bankaya gidip bildiriyorsun yeni numaram bu bu diye veya işbankasıysa atm'den vs değişiyor. Güncelliyorsun sms doğrulaması geliyor oluyor yani başkasının adına hat ile o işler.

 • Osman Kahramanoğlu @marquis

  Bence bir güvenlik açığı var bu durumda, şahsen bu riske girmezdim. En azından aynı soyad olması aranmalı.

 • Mustafa Kaya @azil48

  Ben kayıtsız cihaz olarak algıladım. Hani pasaportuna kaydettir 3 sene kullan sonra istersen satabilirsin dilediğine olarak anladım. 3 sene kullanımdan sonra cihaz her hatta kullanılır hale mi geliyor bunu anlayamadım. Var mı böyle bir olay ? Hani alacağımdan değil bilmek için sordum zaten. Ama baya uygun fiyatlara hiç açılmamış cihaz bulunuyor iPhone . Fakat şu an kayıt 1500 yılbaşından sonra 1900 olacak deniliyor. Ayrıca pasaport sahibinin hattı durumu var. Garip işler ama merak ettiğim şu @orcun 100 liraya falan ime atılıp kayıt işi halllediliyor diye şeyler okumuştum . iPhone a ime atılabileceğini sanmıyorum var mı acaba böyle bir şey. Hani gidersin 200 tl ye bi telefon alırsın bu yeni telefonun imesini iPhone e at olsun bitsin. Dünyada böyle bir kural olsaydı eminin çözümü çıkardı Türklere mahsus olduğundan nerde bizde o kadar akıllı Ve vatansever adam 🙂

  • Orcun @orcun

   İmei işi iphone'a yemiyor. Yoksa zaten piyasada çok fazla olurdu, ilk nesilde bu arada imei değişiyordu sonraki nesillerde malesef o olay yok. Ama çoğu android telefonda imei değiştirme işi var. Samsung lg one plus xiaomi vs. vs. vs. vs. kimisinde çok basit kimisinde box ile harici aygıtlarla mümkün ama iphone da işte olamıyor. Cihazın id kimliğini değiştremiyorsun, çünkü donanım da yazılımda apple'ın çinliler falan çok uğraşıyor aleti sök tak herşeyi yapıyorlar. Çakma ekranları orjinal diye cihazı kodluyorlar nand belleğini dahi değiştiriyorlar ama şu imei işini yapamadılar.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Ben 250 liralık slikon kılıfa takıldım 😀

#akış #TeknoYardım

20 gün önce açtığım konuda rasberyy pi almak istediğimi söylemiştim. Okula söyledim karar verebildiler şükür sen al biz parasını sana verelim diyebildiler. Birkaç sorum olacak ... Destek olursanız sevinirim.

1-Duyuru tv si için kullanılacak. Localhost üzerinden yani ağ üzerinden video duyuru vs gönderilecek ekrana. 2 GB versiyonu ile 4 GB olanı arasında ortalama 100 tl fiyat farkı var. Okul bana bıraktı . Ne yapayım ?

2-adaptör olayında orjinal adaptörü 70 tl civarında . 15-20 liraya typce adaptör alınabiliyor. Fark eder mi ?

3-bakır soğutucular satılıyor tanesi 7 lira civarında imiş almalı mıyım?

4-hafıza kartı kullanmak zorunda mıyım USB den flash disk taksam yeterli olur mu?

5-ürünün typce power sorunu çözülmüş yeni versiyonu mu diye sormuş bazı ürünlerde kullanıcılar. Yeni versiyon olduğunu nasıl anlayacağım ki ?

Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 21

#akış #TeknoYardım windows ortamında çalışacak istediğim ülkeyi seçebileceğim VPN uygulaması var mı ücretsiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış @orcun ve diğer arkadaşlar ...

bi telefoncu arkadaşta xr varmış 1 aylık. 5000 diyormuş.Bende de 8 plus var Şubat ta garantisi bitiyor. Üzerine 1000 lira teklif etmesi durumunda Ok diyeyim mi? Parasını sonra olunca veririm derim muhtemelen. Telefoncu tanıdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#akış #TeknoYardım mütevazi bir forum sitem var. Xenforo kurulu. Harici olarak teknoseyir benzeri sosyal platform kurmayı denesem dedim.Sosyal medyadan dolayı forumlara kimse girmez oldu. Öylesine deneyeyim ..Nedir bu Teknoseyirin sistemin adı? Wp nin bir eklentisi mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Bilmediğimden soruyorum. Orhangazi köprüsüne devlet geçiş garantisi vermişti malum. Bu verilen garantinin sadece yüzde 25 i geçiyormuş köprüden kalan yüzde 75 lik dilimi devlet ödüyormuş. E bunlar o zaman neden köprüyü teşvik edip fiyatları 10-15 TL ye çekmiyor. Zaten geçiş garantisi vermişsin geçmiyor cepten çıkıyor para. Bari millet geçsin ucuz ya da bedava geçmeyenden para almamış olma . Nedir bunun mantığı ? Anlaşmalar mı? İşte köprü ücreti atıyorum 25 dolar dan aşağı olamaz diye madde mi koymuşlardır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26

#akış #TeknoYardım

İnteenet siteleri ya da Google girdiğin sitelere bağlanılan ip yi verirken mac adresini veriyor mu ? Yani misal a sitesine girdim bi işlem yaptım. Sonra vpn kullandım aynı sitede başka bir işlem yaptım diyelim. İp adresleri ülkeler Farklı olacak doğal olarak peki mac ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Belki duymayan vardır KONYA Valisi bildiğiniz gibi öğretmen olduğunu düşündüğü birine “Birader sen öğretmen misin?” diye sorup onlarca kişinin karşısında öğretmenlere hakaret etmekle kalmamış bir de kendini alkışlatmıştı. Mevzudan haberi olmayanlar zaten Google dan kısa bir araştırma ile öğrenebilir. Buraya neden tekrar yazıyorum? Koooskoca valinin karşısında bacak bacak üstüne atma gafletini(!) gösteren zat-ı muhterem yerel basın mensubu çıktı yani öğretmen değilmiş.

( Ha öğretmen olmuş olmamış fark etmez kendini uzayda gören bu arkadaşın karşısında avamdan birinin bacak bacak üstüne atması sanırım çok gururuna dokundu.)

Nerde ecdadın “Milleti yaşat ki devlet yaşasın”düsturu

Nerde Gazi Mustafa Kemal ‘in “Köylü,milletin efendisidir.” düşüncesi...

Enaniyet, şatafat diz boyu.

Bunu da gördü bu gözler...

Alınması gereken o kadar ders var ki ufacık şu olayla ilgili ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım bilgisayarım ( tablet PC) kasası (çerçeve) kılıfı sökme takmadan dolayı siyah olan renginde soyulmalar var minik gözüme batıyor 🙂 siyah CD kalemi ile halledeyim diyorum. Sizin şunu al dediğiniz bir şey var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap