Akıllı saatler uykumuzu takip edebiliyor. Ben gibi birçok insan uyurken bir şeyler izlemeyi seviyor ve en büyük sorunlarımdan birisi uyuduğumda izlediğim şeyin devam etmesi ve kaldığım yeri bulmanın zor olması. Bu yüzden saatimiz uyuduğumuzu farkettiğinde videoyu durduran bir uygulama olsa süper olur ve fakat mümkün mü bilmiyorum.

Not: Resim temsilidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24
 • Johan @johan28

  Bu arada aşırı kasmaya gerek yok sistem basit olacak. Uyku verisi 10 20 dakika gecikmeyle giriliyor. Bu veri girildiği zaman bunu başka app ile paylaşabiliyorsun bildiğim. Program sadece videoyu durdurma çoğu cihazda kendiliğinden kapanma ayarı var o da kapatma işini halleder.

  Şimdi bilgisayarda video açıkken zaman aşımına uğramıyor ve ekran kapanıp uykuya dalmiyor ama video vs yoksa uykuya dalıyor. Bu sorunumuzu çözer

  Bu işi de herkes ağlasa da zorlasa da maalesef en iyi apple yapar çünkü ekosistemleri var ve yaygın. Apple watch macos ile konuşabilir ios ile konuşabilir apple home ile konuşabilir. Böyle ekosistemi olan diğer firmalar ds yapabilir ama sayıları çok az

  • RDR @rdr

   Bu sistem arabalarda çok güzel çalışıyor. Geri vitese taktığında ilgili kontrolcü can-bus ağına geri vitese takıldı bilgisi gönderiyor, bu bilgi tüm ağda tüm kontrolculere ulaşıyor. Bilgiyi alan kontrolcü isterse buna göre davranış değiştiriyor. Örneğin aracın multimedya kontrolcüsü ekrana park sensörü ve geri görüş kamerası takip sayfasini getiriyor.

   Akıllı ev sistemlerine de böyle bir ağ lazım. Her akıllı cihaz ev ağına bilgi yayini yapacak sürekli, alıcılar da işlerine yarayacak şekilde bu bilgi ile davranışlarını değiştirecek.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Gerek yok ki, cihazın kendisinde var. TV'im 1 saat sonraya, pc 45 dakika sonraya kapanma/uyuma ayarlı...

 • Fikri @fikri

  Çok iyi fikir.
  Podcast programlarında şu kadar süre sonra ya da bölüm sonunda durdur diye özellik var mesela.
  Muhtemelen uyurken kullananlar vardır.

Biraz araştırdım da sitede yakın zamanda konuşulmamış. Xbox ile arkadaşlarıma discord vs gibi platformlardan yayın yapabilmek için ve ekstra monitöre ihtiyaç duymamak için bir capture card alayım diyorum. USB capture card konusunda deneyimli arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum. Şu an için benim merakımı AVerMedia Live Gamer Portable 2 Plus modeli çekti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İngiltere'de Xbox stokları baya rahatlamış durumda dün haber aldım bugün hala stokta 15 kadar vardı. Bir tane alabildim sonunda. Şimdi resim almak için baktığımda hala 1 tane daha vardı. 2 saatte 14 tane satılmış demek olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Denemediyseniz Samsung Dex'e bir şans verin.

Uzun süre kullanmaktan imtina ettiğim Samsung'a kameradaki zoom ihtiyacım sebebiyle S21 Ultra ile geçiş yaptım. Telefonu aldıktan sonra üç-beş ay normal bir şekilde telefon gibi kullandım. Samsung Dex'e şöyle bir bakıp çalışma bilgisayarıma kurmuştum fakat atıl duruyordu. Kütüphanede çalışırken telefonu bir sebepten bilgisayara bağladım ve "bi samsung dex vardı neydi o?" diye meraklanarak biraz da işten kaytarma amacıyla uygulamayı çalıştırdım. Meğerse telefonun işlevselliğinin çok ciddi bir kısmı Dex'te yatıyormuş. Telefonu kullanmaktan imtina ettiğim bilgisayara yöneldiğim birçok konu ve sosyal medya takibini yapmak için ideal bir çözümmüş. Tarayıcı kadar bile bilgisayarın sistemini yormadan müzik dinleyip, whatsapp'ı kullanıp sosyal medyayı takip etmek mümkün bir hale geldi ve çalışırken dikkatimi çok dağıtan sekmelere olan ihtiyacım da ortadan kalktı. Hatta çok fazla takipçisi olan ama bir süredir telefon kullanmayı sevmediğim için bir inaktif duran bir bol takipçili instagram sayfamı yönetmek için gerçekten ideal bir çare. Hatta masamdaki ikinci monitöre bağlı tv box'ımı da yenilemeyi düşündüğüm şu dönemde box yerine dex için kullanmak üzere samsung tablet çözümünü de düşünmeye başladım. Bundan sonra Dex sürdükçe Samsung tarafında kalırım sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19

Arkadaşlar merhaba, bir süredir bilgisayarım ile birlikte kullanabileceğim bir USB mikrofon bakıyordum. Fakat Teknoseyir'de gördüm ki Murat Gamsız Zoom H6'yı bilgisayara bağlayarak kullanabiliyor. Ben de H6'yı daha önce çalıştığım bir yerde kısa bir süre taşınabilir olarak kullanmıştım. Sabit bir milkrofon almak yerine bilgisayara da bağlanabiliyorsa bir Zoom modeli almak çok daha mantıklı geldi. Ne var ki H6 modeline vereceğim para biraz gözüme fazla geldi bu yüzden Zoom H5'e bakmaya başladım. Gelecekte XLR olarak genişletilebilmesi, taşınabilmesi ve bilgisayara sabitlenebilmesi çok makul geliyor. Bu mikrofonlarla tecrübesi olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşmaları beni çok mutlu eder. Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

eBay'den yaptığım alışverişte satıcı önce satışı iptal edip paypal ile doğrudan gönderirsem ancak siparişi göndereceğini söyledi. Tabii ki bunu reddettim. Şimdi de ürünü 14 gün sonra gönderebilirim diyor. Aklı sıra beni geri ödeme talep edemeyecek sürece kadar bekletecek. Her yer dolandırıcı dolmuş. Şimdi bekle de 7 gün geçsin geri ödeme talep et.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Teknoseyir'in "Blackberry 10 ile 6 ay" videosunu izlerken "mesela cesur bir firma kendi Android dağıtımını çıkarsa ancak bu dağıtım APK yüklenemeyen ve sadece 300-500 tane hayati uygulamadan başkasını çalıştırmayacak şekilde kapalı olsa tercih edilir miydi" diye düşündüm. Bence çoğu güvenlik sorunu böylece çözülürdü ve temel kullanıcılar için yeterli ve yavaşlamayan akıcı bir telefon fazlasıyla ortaya konabilirdi. Siz ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

Teknoseyir'de hatırlarsınız zamanında siyah yeşil bir Leitz tablet tutucu incelenmişti. Onu yıllarca severek kullandım ve yeni aldığım ultrabook için de resmini paylaştığım Leitz ürününü aldım ve çantaya filan da girebilmesiyle çok memnun kaldım. Hatta bu ürünü sonrasında oyun bilgisayarımın ekranını kendime yaklaştırmak için de severek kullanmaya başladım. Bu rol çalma durumu üzerine oyun laptop'ına uygun bir soğutucu kaide almaya karar verdim. Acaba bu soğutucular faydalı mı? faydalıysa iyisini alacağım faydasızsa ergonomiye dikkat edip resimlerine bakarak bir ürün seçeceğim. Memnun kaldığınız ürünler varsa fiyat endişesi olmadan paylaşırsanız sevinirim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun bilgisayarım veya Windows tabletim ile bir yerlere gidip çalışmak konforlu olmadığı için hafif ve batarya ömrü uzun bir bilgisayar alayım dedim ve Qualcomm 8cx işlemcili Yoga 5G gibi bilgisayarlarla karşılaştım. Daha önce Qualcomm işlemcili Windows bilgisayarlarla karşılaşan oldu mu? Görüşlerini merak ediyorum. Aynı işlemcide daha ucuz çözümler de var ama not alırken kalem kullanmayı sevdiğim için bu cihaz ilgimi çekti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap