Aklımda bluetooth kulaklık almak var, istediğim özellikler; kulağımdan kolay düşmesin, şarjı çok az olmasın. Bu yüzden kulakiçi modeller düşünüyorum. Kullanım senaryom, günde yürürken 1-1.5 saat. Evde de 3-4 saat(Bu süreye müzik + telefon görüşmeleri dahil) kullanmak. Biraz araştırdım ve alttaki iki modeli düşünüyorum şuan.Bunların dışında sizin tavsiye edebileceğiniz ürün var mı? Ayrıca seçerken şuna da dikkat et dediğiniz bir şey var mı? Fiyat max 250
₺ düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23

#BirazMarş https://www.youtube.com/watch?v=U-fTzMO-1vk

Güzel haftasonları dilerim 🙂

İleri Marşı - TSK Armoni Mızıkası

İleri Marşı - TSK Armoni Mızıkası Yürü, bu yol şeref zafer yolu. Karşında bekliyor seni tanyeri Yürü, atıl devir karanlığı Durma yürü, haydi ileri. Varsın ge...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Laptop 1 metre kadar bir yükseklikten düştükten sonra , ara ara wifi da kopma oluyor sıkıntısı ne olabilir ve nasıl düzeltebiliriz ? Laptop:Lenovo Z580

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ankara içi dolma kalem alabileceğim bildiğiniz bir yer var mı? Tamir yapan bir yer de olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Satılık #ikinciel Satılık Ekşi sözlük hesabı... Üni'de kitap masrafları vs için satıyorum. 2 adet hesap mevcuttur.
Adet fiyat :300 ₺
İkisini birden alana:550 ₺
İletişim için: kaanonder5@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba, eski bilgisayarımı kullanmam gerekiyor, ancak disk boot failure hatası aldım acaba yanlış mı taktım diye düşündüm. Fotoğrafı aşağıda. Kısacası bu bilgisayarı hayata döndürmek için neler yapılabilir? Toz için özür dilerim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Bu geceye bir soru bırakmış olalım...
Yapay zeka, ilerleyen yıllarda birtakım mesleklerin yerini dolduracak bu aşikar.

Peki sizce, hangi mesleklerin yerini dolduramaz, doldurmaya kalsa bile hangilerinde başarısız olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 26
 • arandur @arandur

  Homo Deus kitabı bu konudan bolca bahsediyor. Yazar tüm ihtimalleri irdelemiş.

 • lterlemez @lterlemez

  Askeriyeyi yönetemez, sağlığı da yönetemez (genel olarak insan psikolojisi ve bünyesi gibi uyumsuz hareketliliklere sahip konularda başarılı olabileceğini düşünmüyorum). En uygun iş lojistik ve dağıtım.

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Ben de şunu sormak istiyorum: Yapay zeka bir gün program yazmayı öğrendiğinde ve sektörde artık daha az sayıda bilgisayar mühendisine ihtiyaç olduğunda, o zaman biz bilgisayar mühendislerinin tepkisi ne olacak? Şu an bizim mesleğimizi etkileyen bir durum gözükmüyor ama bu dediğim illaki bir gün olacak. O zaman da konuya böyle objektif yaklaşabilecek miyiz? Yoksa zamanında hattatların yaptığı şeyi mi yapacağız? Bunu elbet zaman gösterir fakat görüşlerinizi merak ettim.

  • arandur @arandur

   Kontrol ve denetim mekanizmalarında yer alabilir bilgisayar mühendisleri. Yazılım alanında çalışmak, yapay zeka geliştikçe daha da değerli olacaktır.

  • Gump @runforrest

   Bizim yakın ve uzak gelecekte ülke olarak daha büyük problemlerimiz olduğu için bilim gündemlerinde izlemekle yetiniriz muhtemelen. 🙂

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @arandur işte, sonuçta eskisine göre bilgisayar mühendisi ihtiyacı azalacak ve bazılarımız işinden olacak. Bence günün birinde kendi topuğumuza sıkacağız gibime geliyor.

  • arandur @arandur

   @erenhatirnaz bilgisayar mühendisliği yapay zekadan en az olumsuz etkilenen mesleklerden olabilir. Dertlenecek çok farklı sektörler ve meslekler mevcut.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @arandur neye göre "en az etkilenecek meslek" dediğinizi açıklamanız gerek. Zira bizim geliştirdiğimiz yapay zeka günün birinde bizden daha iyi program yazabilecek hale gelecek normal olarak ve şirketler bir yerden sonra daha kârlı olduğu için onu tercih edecek, arkasına da denetim için bugünkinden az sayıda bilgisayar mühendisi koyacak. Dolayısıyla bir nevi bizimde işimiz elimizden alacak. Ayrıca yapay zekanın denetim mekanizması ile ilgili de akedemik çalışmalar yapılıyor. Şu an bir yapay zekanın bir sonuca neden vardığını bilemiyoruz, kapalı bir sistem olduğu için fakat günün birinde bu sorun da çözülmüş olacak. O zaman ne yapacağız? Bunu şimdiden bilemeyiz tabii ama farklı görüşleri merak ediyorum.

  • arandur @arandur

   @erenhatirnaz konuya tek kendi açınızdan bakıyorsunuz, 'aman ekmeğim elimden gitmesin' mantığı gördüm yazınızda. Yapay zekayı kullanacak ve yönlendirecekler gene siz bilgisayar mühendisleri olacaktır. Kafasını kullanan, yeni açılacak alanlara yönelen mühendislere hala bolca iş mevcut. İnsan faktörünün tamamen devreden çıkmasına daha çok var.

   Yaratıcılık gerektiren, tek düze olmayan işler en az etkilenecektir.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @arandur 'aman ekmeğim elimden gitmesin' diye düşünmüyorum. Aksine merak ettiğim şey tam da bu: Bugün ucu bize dokunan birşey yok diye yapay zekanın gelişmesini savunuyoruz ama günün birinde işin ucu bize de dokunacak. O zaman ne tepki vereceğiz? Herkes sizin ya da benim gibi objektik bakmayacaktır olaya. "Ekmek kapısı" tehlikeye giren biri sağlıklı düşünemez bence. Bilgisayar mühendisliği ortadan kalkacak demiyorum zaten hocam, yapay zeka çoğu programlama işini bizden daha iyi yapacağı için bize ihtiyaç azalacak. Bir bilim gündeminde konuşulmuştu "yapay zekanın ürettiği yapay zeka daha iyi sonuçlar verdi" şeklinde. İnsan faktörünün tamamen devreden çıkmasına daha çok var elbette ama günün birinde gelecek işte, o zamandan bahsediyorum.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  bence bizim sandığımızın aksine insanların içindeki trolleme dediğimiz dürtü yüzünden hiçbir zaman karar merci olmayacak... lojistik yada ulaşım sektörlerinde çok fazla yer alabilir ama bence tamamı aynı uçaklardaki otomatik pilot gibi hayatımızda yer alacak... herşeyi yapay zeka yapacak belki ama o yapay zekayı hep insan denetleyecek... üretim bantları lojistikteki her türlü taşımacılık yada ulaşım ağlarındeki çoğu makine "bizim ona söylediğimizi" "kendi başına" yapabilecek kadar iyi olabilir yada hizmet söktöründeki karar datalarını yada big data'yı uluşturmakta insanlardan daha mâhir olabilir ama karar verme açısından orta-uzun vadede pek birşeyin değişeceğini sanmıyorum... deneysel çalışmalar elbette olacaktır...

#TeknoTavsiye Yaz için terlemeyen, koku yapmayacak ayakkabı tavsiye eder misiniz? Kot ve kanvas pantolon altına giyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap