Aranızda Ai ile ses modeli eğiten oldu mu? Google Colaboratory üzerinden, bir sürü örnek buldum. Sınıra takılıp, işlem yapamıyorum. Farklı bir yöntem bulmam gerekiyor, çözmenin bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kentsel dönüşüm için gruplar kuruldu. Sitenin ağırlıklı olarak yaşlı, emeklilerden oluştuğunu söylemiştim. 750 milyonu, 750 bin anlamış. 🙂 Daha böyle çok yanlış anlaşılma olacak. Bir çok olaya böyle bodoslama girip, sonra ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

Söylenenler doğruysa, parayı ödeme imkanı olmayanların, dairelerini kiptaş değeri karşılığında alacak deniliyor.

https://teknoseyir.com/durum/1676462

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23
 • Pickle Rick @picklerick

  burdan yine en çok çimentocular kazanır ytd

 • sarpuli @sarpuli

  Dünyadan haberi olmayanların yorumlarına hayran kaldım. Bina nerede ? Ne kalite de yapılacak? Kiptaş genelde çevresindeki kaliteye uyuyor bu bakımdan maliyeti konumu vs etkiler. Toplam m2 ve maliyete bakınca m2 maliyeti 26.000 civarında duruyor. Fazla mı? değil, çokmu uygun? oda değil. Yalan dolan işlere girmeyecekler ise rakam normal gibi... İkna vs işlerini bilemeyeceğim ama ''daha pahalıya gelecek'' olsa da kiptaş dan yana tercihi kullanmakta fayda var. Sözleşme şartlarını vs bilmiyorum ama yönetimden yana teknik destek de almakta fayda var.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   Ben yapılması taraftarı değilim. Site bu kadar parayı bulamaz. Çevresinde emsal teşkil eden, 15 katlı binalar mevcut. Kat sayısı artırılıp, bir çözüm üretilebilir mi? Onları öğrenmek lazım.

  • sarpuli @sarpuli

   @awsalli Kat işi zor öyle etrafta var ile olmuyor çok uzun konu ama kısa vadede çözülmesi imkansıza yakın. Altında kalmak istemiyorsanız yaptırmanız lazım, deprem bu bugün bile olabilir. Siteden para çıkmaz ise 3+1 den vazgeçip 2+1 de yapabilirsiniz. Daire sayısı fazla olunca sonuca erdirmek çok zor muhtemelen sizin iş yatar gibi ama umarım bin pişman olmazsınız. Olmadı satıp çıkın derim. Ortalama konum neresi?

 • HonourWhiterun @honourwhiterun

  Kiptaş da "bal tutan parmağını yalar" moduna girmiş, her halükarda bir dolaplar döndürüyorlar.

  eee bu işin ağgeğpeğ'si ceğhağpeğ'si olmadını hep söylüyorduk ya umarım birileri daha durumun yalınlığını görüp anlamışlardır.

 • qubit @qubit

  Bu yazışmalar bireylerin kendi aralarındaki özel yazışmalara girer. İzin almadan paylaşmayınız.

  Kabaca 3 mesajımı özetleyeyim: yasada 2/3 çoğunluk sağlanırsa karşı olanların daireleri icra yoluyla satılır diyor. Yani para bulamayanların daireleri maalesef belediyede açık arttırma ile satılacak. Kimin alacağı belli olmaz. Bunlar satılır, süreç devam eder. Tavsiyem 3. parti bir danışman veya danışmanlık firması bulup hizmet alınması olur. Büyük bir site belli ki, davalar açılır şu bu, iş şehirdeki diğer bazı binalar gibi 10 yıla uzamasın.

Az önceki gönderi yanlış anlaşıldı. Bir anlık sinirle yazınca, saçma olmuş. Gönderiyi silip, tekrardan yazayım dedim.

Büyük deprem sonrası, sitede toplantı yapıldı. Kentsel dönüşüme girsin diye karar alındı. Sakinlerin görüşlerini almak için anket yapıldı.

A:) m² Sabit kalsın. Üstüne para ödeyelim. 3+1
B:) m² Küçülsün. Para ödemeyelim. 2+1

Site sakinlerinin çoğunluğu emekli ve aidat ödemekte zorlanan kişiler. Nelerine güvendilerse, A şıkkını işaretlemişler. Muhtemelen 100k bir para öderiz. Site yenilenir diye düşündüler. 100k ile site mi yenilenir?

Kiptaş ile gerekli görüşmeler yapıldı. 10 kat yerine, 12 kat yapıp, üst iki katı biz alalım demişler. Maliyet, gider vb. hesapları yapmışlar.

Toplam maliyet: Dokuz yüz milyon lira
Satışlardan elde edilecek gelir: İki yüz milyon lira
Hak sahiplerince ödenmesi gereken, yenileme bedeli: Yedi yüz milyon lira
Daire başı ortalama: İki buçuk milyon lira

Şimdi bu parayı nereden buluruz diyorlar. Şaka gibiler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 33

Superonline bayisinden aradılar. 100/20 + Tv+ için 280 lira teklif ettiler. Tv+ istemedim. Zorunluymuş aldık. İki senede bir hediye cihaz verirlerdi. O hakkım seneye açılıyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@orcun bahsettiği gibi, sitenin gidişatı iyi görünmüyor. Bir gün kapanabilir. Yaptığınız inceleme, blog ve favorilerinizi kayıt edebilirsiniz.

-Kullandığınız tarayıcıya alttaki eklentiyi indirin.
-İndirmek istediğiniz, bölümü açın.
-Resimde işaretlediğim yerler açık olacak, aksi halde o kısımlar kayıt olmuyor.
-İşlemleri tamamlayınca, eklenti ile sayfayı indirebilirsiniz. (kayıt ederken, sayfanın başına gelmeniz lazım)

Not: Bütün Durum ve yorumlarınız, kayıt edilebiliyor. Onun için sayfanın sonuna ulaşmanız lazım. Auto mouse Clicker vb. yazılımlar ile ulaşılabiliyor. Belki kod ile de inilebiliyordur.

Chrome
https://chrome.google.com/webstore/detail/singlefile/mpiodijhokgodhhofbcjdecpffjipkle
Firefox
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/single-file/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tunahan Avsallı paylaştı.

https://www.youtube.com/@orcun89 Hadi beyler safları dolduralım. @gurkan-atilgan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Yeni ekran kartı geldi. Rx570 garabetinden kurtuluyorum. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 36

Rx 570 kendi sürücüsü ile sorun çıkarıyordu. Generic Driver'da bile sorun çıkarmaya başladı. Sürücüsünü yükleyince, yeşil ekran, ekranın açılmaması gibi sorunlar vardı. Windows'un kurduğu sürücü ile sorun olmuyordu. Artık o bile bozmaya başladı. Rastgele ekran kapanıyor. Bazen uyku modundan çıkamıyor. Sistem başlattığımda, bazen ünlem işareti çıkıyor. Ekran kartı sesi aktaramıyor. Bu soruna bir çözüm var mı, yoksa 3050 siparişi geçip, eski kartı parçalamayı planlıyor, bir daha Amd ekran kartı almamayı planlıyrum. 🙂
#Amd #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Electrolux ESF2400OW bu tarz bir ürünü, şebeke suyuna bağlamadan kullanabilir miyiz? Musluğa bir çeşit aparat ile uydurulabilir mi? Evde tadilat yapmak yasak ve bulaşık makinesi yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buzdolanı bozulmuş ve tamir edilmişti. Arçelik tarafından değişim kararı onaylanmış. Değişim hakkımızın olduğundan haberim yoktu. Değişmesi iyi oldu.

https://teknoseyir.com/durum/1660418

BeğenFavori PaylaşYorum yap