Aras Kargo, resmen dalga geçiyor. Ürün İstanbul'dan Alanya'ya kadar gidiyor. Oradan, tekrar İstanbul'a geliyor. İngiltere'den hızlı bir şekilde gelen ürün, ülke içinde gezip duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon.de sitesinden aldığım ürün, Pim sevk edildi. Ben ürünü, Pim'e gidip vergisini ödeyip alabilir miyim? Yoksa beklemem mi lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • abdullahazad @abdullahazad

  gümrük vergisini zaten amazona ödeme yaparken ödemiş olmanız lazım.

 • Selman S. @sailormoon31

  Gümrük vergisini zaten odemissinizdir. Pim e onlar sizi gümrük sorunları vb. için çağırmadıkça gitmenizi tavsiye etmem zaten orada çalışanlar hayatlarından bezmiş. Paketiniz yakında yola çıkar.

 • Orcun @orcun

  Zaten oralara gitsen sürüneceksin. Orada abidik kubidik adamlarla uğraşacaksın dert anlatacaksın vs. herifler taş devrinde yaşıyor.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   Prosedürü bilmediğimden, belki gitmem gerekir diye yazmıştım. Yoğun olmaları normal.

  • Orcun @orcun

   @awsalli Yoğunluğu geç, adamlar taş devrinde yaşıyor. Pil almışsın adama anlatıyorsun pil ne diyor ? işte neyin pili bu ? patlar mı ? bisiklet jantı alıyorsun bu nasıl jant tekerlek ne diyor ? fener almışsın bu nasıl fener lazerli fener mi olur diyor. Speaker almışsın yada başka bir parça bu ne diyor niye üstünde bilmemne var yasaklı bunlar herif arkada gerim gerim geriliyor sana bunları derken. Hani izole bir ortam 1960 ila1970 lerde yaşıyorlar.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @orcun Çağırırlarsa giderim. 12-13 kiloluk ürünü Başakşehir'den eve zor taşırdım 😀

  • Batuhan @achfighter

   @awsalli 2005'te Kadıköy'den Küçükçekmece'ye Logitech 5.1 x530 taşımıştım. 3 otobüs değiştirdim. Otobüsteki herkes kocaman kutuya bakıyordu. 😀

  • Orcun @orcun

   @achfighter Sene 2008 yada 7 galiba, karşıyakada biri kasa satıyordu. DH'den eleman coolermaster'ın bir kasası ama böyle atx öküz gibi kasa haf'ın her halde ilk nesli garip şekilliydi vs. Neyse ben bornovada oturuyorum vs. dedim 330 ile karşıyakaya gider alırım. Neyse bindim gidiyorum herif getirdi arabasıyla karşıyaka sahilde buluştuk vs. bir çıkarttı öküz gibi koli usta dedim nasıl götüreceğim ? ağırlığı geçtim kucaklarsın vs aga büyük ya öküz gibi koliydi aldım sahilden yürüyorum 330'u bekliyorum vs. millet varya her halde bu mal diye bakıyordu öğrenci veletler gülüyordu vs. otobüse bindim şöför baktı sordu bu ne diye ? abi dedim bilgisayar kasası yani geçtim oturamıyorum da bilirsin belki 330 ları volvo eski kasa otobüsler işte 😀 ortaya gittim kenarı koydum yanında oturdum öyle tıngır mıngır geldik. İndim gene tabi mal gibi bakanlar var. Neyse eve getirdik vs bir şekilde ama hala unutamam.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @achfighter Benim taşıma maceralarım çok, kolum sakatlanmasa, ağır kaldırınca bir süre sonra uyuşuyor :). 08-09 seneleri, arkadaşa gold bilgisayardan hediye ups aldım. Arkadaşa ulaşamayınca bana gönderdiler.(Eve gönderme hizmeti vardı) Ağır, kocaman bir ürün geldi önmüme :D, kargo şirketine varana kadar canım çıktı. Söylene söylene götürdüm. 2-3 gün kollar uyuşuk dolaştım 😀

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @orcun Dik dik bakarlar, Site güvenliği seni kargocu sanır. Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapıyorum. 2-3 gün geç gelsin, acelesi yok 🙂

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Prosedür şu: Posta yolu ile gelen ürün de gümrük değeri yazmıyorsa ya da gelen ürünün değerinden şüphe ediliyorsa, içeriğinden emin olunamazsa, ürün gümrükte açılır, değeri tespit edilirse direk vergi çıkarılır sonra evineze posta ile gelir, nakit öder alırsınız. EĞER değeri tespit edilemezse ya da belirtilen ürün ile postadan çıkan üründe farklılık görürlerse, sizden ödeme makbuzu (kredi kartı ekstresi, ödeme yapılan sayfanın/ürünün fiyatına dair ekran görüntüsü vs vs), faturası ile beraber bölge PiM'e gelmenizi söyleyen bir ihbar kağıdı gelir. O kağıt geldiğinde bahsettiğim evrakların çıktısını alıp PiM gidip, ürünü gümrükten çekip alırsınız.

  Benim tecrübelerim böyle (10+ fazla kez gümrükle buna benzer şekilde muhatap olmuş birisi olarak), sorunuz olursa taglayın, vakit buldukça cevaplarım.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   Dün akşam 405 lira gümrük vergisi çıktı. Zimmete alınmıştır dedi. Yarın hareket eder diye düşünüyorum. İşlemler düşündüğümden hızlı gerçekleşti. Pazartesi günü İstanbul’da olacağım, umarım bu sürede gelip geri dönmezler.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @awsalli Size ihbar kağıdı geldiğinde imzalatıp vermek zorunda. İhbar kağıdı geldikten 14 iş günü içinde malı almanız gerekiyordu yanılmıyorsam ama son 22 euro gümrük muafiyeti de kaldırılınca, biriken paket sayısını azaltmak adına 7 iş gününe düşürdüler. Siz yine de günlük kontrol edin takip kodunuzu. Nereye gelmiş, nerede bekliyor bakın.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @ufkabakan Tabi sürekli takip ediyorum. Belki yarın hareket eder, bugün daha hareket etmedi.

Tv'ye masaüstü bilgisayarım baplı, Rx670 ekran kartı mevcut. Video izlerken, üst kısımnda hafif yırtılma oluyor. Radeon ayarlarından, 75 Hz yaptım. Laptop bağlı iken böyle bir sorun olmuyordu. Böyle bir problem ile karşılaşan oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Private Joker @stanleykubrick

  Ben 940MX’li laptopu HDMI’dan Arçelik marka eski bir televizyona bağlarken aynı şeyi yaşıyorum. Özellikle tarayıcıda falan film izlerken çok rahatsız ediyordu. Nvidia denetim masasından kullandığım tarayıcı için Vsync açtığımda düzelir gibi oldu sonra tekrar başladı, kafasına göre takılıyor şu an

 • steelfiist @steelfiist

  kablodan kaynaklanıyor. ben bu duruma bir kaç defa karşılaşıp hep kabloyu değiştirerek sorun çözdüm.

 • Equitatus @equitatus

  RX580 kullanırken FreeSync açık olduğunda IPTV'de ekranın üstünde yırtılma oluyordu. FreeSync kapatıp monitörü 60hz'e alınca düzeliyordu. Görüntü bağdaştırıcı özellikleri/Monitör özelliklerinden tazeleme hızını değiştirebilirsiniz. Televizyon 60hz ise bu ayarı 60'a alın, Radeon ayarlarından da FreeSync'i kapatın.

Low level Format ile diski yine kurtardım. Bakalım bu sefer kaç ay sorunsuz gidecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Meclib dosya formatı ile elimde bir dosya mevcut. Ben bunu nasıl açabilirim? Google Meclib hakkında bilgi vermiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon.de sitesinde 370 euro’ya bir ürün buldum. Türkiye’de fiyatı 5000 tl. Bu ürünü Amazon satmıyor, yani vergi çıkmıyor. Ben bu ürünü alsam, Türkiye’ye geldiğinde vergiyi ödeme gibi bir şansım olur mu? Ne kadar vergi öderim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 29

Yeni mouse'um geldi. Uzun süre pil ile çalışan mouse kullanınca, bu baya hafif geldi. Razer ourobourus kadar olmasada, elimi güzel kavrıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap