#akış mülteciler buradan Edirne'ye doğru gidecekler ama sınırdan nasıl geçecekler Yunanistan Bulgaristan alacaklar mı onları veya bu geçişi nasıl yapacaklar sınırdan bu gidenler pasaportu olanlar mı acaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#akış elektrik giderse evdeki herhangi bir 12 voltluk şarjlı matkap vs bataryası ile modemi hayata döndürebilirsiniz haberiniz olsun (tabii modemin arkasına bakın 12 volt mu 9 volt mu diye)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel olmuş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  GIF vs. gibi ekstraları eksikti Google Keyboard'a göre. Onlar da geldi. Öte yandan dile göre kelime tamamlama ve bir taneden daha çok dili aynı anda kullanma başarısı açısından hala açık ara önde. Günlük hayatımda çok fazla aynı anda İngilice ve Türkçe yazışma yapmam gerekiyor. Hepsini US QWERTY ile halledebiliyorum Swiftkey sayesinde.

#akış Bu hangi uygulama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
Arkadaş ben bu dns işini anlamadım şimdi bu modem üzerinde dns değiştirme var sonra telefonda ağı seçip dns değiştime var ondan sonra ben de mesela adguard yüklü onda da dns değiştirme ayarı var bir de android 9 da özel dns diye birşey var nasıl oluyor bu hangisi geçerli olacak veya hepsi birbirine dns mi soruyor bunun hıza etkisi ne olacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Modemin DNS ayarını değiştirirsen ona bağlıyken hepsine etki eder. Ha dışarıda mobil veride de kullanmak istiyorum dersen telefonda özel dns ayarı yararı olabilir.

 • Mehmet Emre Doğan @mehmetemredogan

  Modem üzerinden DNS tanımlarsanız tüm cihazlar o DNS'e sorgu gönderir. Ama telefona ayrı DNS tanımlandığında modemde tanımlı olan sunucuya değil telefona tanımlanan sunucuya sorgu gönderir. Bu nedenle hız kaybı olmaz.

 • ad33p @ad33p

  Denemek isterseniz, farklı cihazlara farklı dnsler girip bu sitede dns kontrolü yapın
  https://www.dnsleaktest.com/

 • ederlezi @ederlezi

  Fikir vermesi açısından, bilgisayarlarda en azından benim bildiğim sıralama şu şekilde (eksik ya da yanlış bildiğim kısımlar olabilir 🙂 );
  bir alan adı yazıp oraya bağlanmak istediğinde önce sistem önbelleğe bakar, bu alan adına daha önce bağlanmış mı diye. Eğer önbellekte kayıt varsa ve bu önbellekteki kayıt eskimedi ise(genelde belirli bir süreleri olur), önbellekte yazılı adrese bağlanmya çalışır

  önbellekte yoksa ya da kayıt eski ise sistem hosts dosyasına bakar. burada bir kayıt varsa bu adrese bağlanmaya çalışır.

  hosts dosyasında da bulamazsa ağ özelliklerinden girilmiş bir dns adresi varsa doğrudan bu dns adresine gidip bu alan adını sorar.

  eğer ağ özelliklerinden girilmiş bir dns adresi yoksa varsayılan değer zaten modemi gösteriyordur. o yüzden modeme gider ordaki dns adresine gidip alan adını sorar.

  modemde de dns adresi yoksa bağlı olduğun isp'ye gider bu alan adını sorar.