CES in Japonya’daki versiyonu. Maalesef ülkemizden katılım olmamış. Bu yılki ana konu CPS/IoT.

http://www.ceatec.com/en/news/infolist_detail.html?id=170

CEATEC JAPAN 2017 ( Official Website )

CPS/IoT Exhibition CEATEC JAPAN 2017 ( Official Website )
BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://www.gilddesign.com/mail125tgs.html
@asaltek @gamsizm
#Xperia lar için özel tasarım metal kılıflar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raspberry Pi 3 için kullanabileceğim HDMI > VGA dönüştürücü adaptöre ihtiyacım var. Kullandığınız ve önerdiğiniz marka modelleri yazabilir misiniz. Yerel mağazada bulduğum isimsiz dönüştürücüde görüntüsü bozuktu. Teknobiyotikten aldığım Dark markada görüntü kalitesi çok iyiydi fakat bir süre kullandıktan sonra görüntü kesilip gelmeye başlıyor. Sanırım güç ile ilgili bir sorunu var. #raspberrypi3 #raspberrypi2 #raspberrypi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony den omuz üstü hoparlör. Sony SRS-WS1
2.4 GHz de kablosuz çalışan hoparlör TV, konsol ve cep telefonlarına bağlanabiliyor. Çıkış tarihi 14 Ekim 2017 (25 bin Yen, yaklaşık 220 Dolar)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Kullandığımız bir çok uygulama internetle ve birbirleriyle öylesine entegre olmuşken #windows 10 da saate tıkladığımızda açılan takvim ve saat ekranı neden bu kadar kabiliyetsiz anlamak mümkün değil.
Çalışma masamda duran katlanır kağıt masa takvimi bile daha fonksiyonel. Tarihlerin üzerine bir iki kelimelik örneğin faturalar için elektrik, su, kablo tv vs. notlar yazmak için kullanıyorum.

Fakat artık üretilen dizüstü bilgisayarların içine dial-up modem konulmadığı ve teknoloji marketlerde fax-modem bulmak neredeyse mümkün değilken windowsun içinden fax uygulaması çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Saate basıp geri mi çıkıyorsunuz anlamadım. Kullanmayı hiç denediniz mi? Takvim uygulamasına entegre zaten. Üstelik istediğin eposta adresini bağlayabiliyorsun. İlla da outlook isterim de demiyor. O kadar mühendise hakaret olmuş resmen. Siz bilgisayarı kapatıp defter kalem ile devam edin.

  Şunları ise hiç bilmediğinizi varsayıyorum. Windows 10’da Cortana asistanını aktif edip tüm işleri sesli komut olarak verebilirsin.

  Hadi onun Türkçesi yok. Telefondan Google Asistanı yada Siri kullanırsın. Notunu vs. takvimine eklersin. Senkronizasyondan dolayı o notların hatırlatmaların yine o saatin orada görünür. Takvimi açarsın hepsini görürsün.

  • Astral @astral

   🙂 Saate tıklayıp takvimi açınca tarihlere tıkladığımda hiçbir hareket yok. Ayrıca orjinal win10 kullandığım halde herhangi bir hesap bağlamadım. Evet takvim uygulamasını biliyorum ama dediğim gibi saatin oradan bir günü seçtiğimde ya takvim uygulamasını kursun yada otomatik açsın. Bana e-posta hesabı ekle takvimini bulutta saklayalım diye dayatmalar getirmesin. Yukarıda yazdığım gibi takvimi basit fatura takibi için kullanmaktan başka amacım yok. Telefonum hala Nokia 6125

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @astral windows 10 sizin gibi biri için hiç uygun değil. Fax için de fax makinesi gerekmiyor artık mesela o konuda da biraz mağarada kalmışsınız. 🙂

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @astral Windows 10 da var. Ama pek işe yaramıyor.

  • Astral @astral

   @ardazeytin Orada donanım olmadığı halde uygulaması varken basit bir takvim işi için takla attırmalarına sitem etmiştim 🙂 . Aslında işyerinde çevre birimlerinin sürücü uyum ve güvenlik güncellemeleri sorun olmasa Win95 bile işimizi görür. Evde ZorinOS kullanıyorum.

#Windows söz konusu multimedya olunca çok yeteneksiz bir işletim sistemi. Saatin oradaki hoparlör-ses simgesi üzerinde fare tekeri ses ayarı yapamıyor ve çift tıklayınca sesi kesip açamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

World's 1st All-in-One Automatic Car Tent -- Lanmodo

Lanmodo wireless auto car tent which can transform into beach umbrella and LED camping tent.
BeğenFavori PaylaşYorum yap