-----------------------------------------------------------------------------------------------
Güncelleme
.
Dilim yandığı için galerici ile anlaşarak;
Aracı yetkili servise araç sorunsuz çıkarsa servis masraflarını karşılayacağım, sorunlu çıkarsa araçtan vaz geçer masrafını yarı yarıya öderiz vaadi ile geçici plaka takarak götürdük. ( yeşil plaka, arızalı veya hurdaya çıkmış, aracı birkaç deneme sürüşü için kullanılan geçici plaka )
Piller sağlıklı ama sağlıklı olmayanlar çok fazla şey vardı.
en önemlisi araç finlandiya'dan gelmiş.
ön sol şasi de çok az kaynak tamirat.
ön arka farlar değişmiş, yerine muadil plastik benzer farlar takılmış.
Araç torpido ve kolçaklığının led lambaları gidik yenileri ile değiştirilmeli.
Araç finlandiya'da kaldığı 2 yılda sadece 2 kez yetkili servise götürülmüş.
Aracı yurtdışından getiren şahısa standart garanti prosedürleri uygulanmış. Muayeneleri ve yağ, filtre, fren balaraları değiştirilmiş.
Geriye dönük hiçbir arıza kaydı çıkmadı.
cebimden de 141 € çıktı helali hoş olsun okadar.

Elim kontroller sonrası malesef alamadık güzelim arabayı. Galerici aracı her türlü satar ama benim gönlüm el vermedi geçmişi belli olmayan arabayı almaya. Sütten ağzım yandı birkere.

Bide şu bmw den kurtulursak hepinize bitmeyen pil alacaaam.

is300h var koşturuyoruz peşinden hadi hayırlısı.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Herkese iyi geceler.
Bir sorum olacak.
bir kaç hafta önce mecburen BMW 328i almıştım bilenler bilmeyenlere anlatsın.
Bir kaç galeri ile sıkı pazarlık sonunda Lexus RX 450h President araç almaya karar verdim. Fiyatında da anlaştık ama aklıma takılan birkaç soru var möhendis, araştırmacı gazeteci arkadaşlarım daha iyi bilir diyerekten yazayım sonra alayım dedim.
Lexus ve Toyota hibrit araçlarında Ni-MH piller kullanılıyormuş, eyvallah beni bağlamaz hangi pili kullandıkları ama;
Bu piller hakkında bilgileriniz nelerdir?
Kaç Km yapar kaç yıl dayanır?

( Ben de az çok baktım ama yetkili mercilerden bilgi alamadım illa arabayı getir teste sokalım diyor. Oda tabiki paralı. Aracı almadım, plaka yok teste nasıl sokayım.
Lexus pillere 10 yıl sınırsız garanti veriyormuş her yıl da ücretsiz sağlık testi hizmeti sunuyormuş.
Araç bilgilerini verdiğimde sahibi olmadığından pil sağlık testi zamanı geldi diye iletişim kuracak birini bulamadıklarını da söylediler.
Pillerin fiyatına baktım merdiven altı piller bile 2-3-4 bine satılıyor. Alsak kime taktıracağız. )
#otoseyir
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20
 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  @rhymestein Güncelledim yazıyı dostum 🙂

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  @rhymestein Hiç önemli değil. Keşke düşüncelerini açıkça yazsaydın. Ben takılmam o konulara.
  Benim için iç mekan konfor ve beni yollarda üzmeyecek bir araç olmalı. Canı sıkıldıkça arıza lambası yanmasın. 2 gün boyunca aracı kullandığımda belim ağrımasın. Yazın o sıcakta koltuk kıçıma yapışmasın, koltuk soğutması olsun isterse kaputu olmasın 🙂
  Mesela RR lar da benim için çok çirkin ama aracın içi ev gibi. Ben sağlam böbrekli araçları seviyorum.

  Önce ki konularda yazmıştım. Alırsam bu 3 ncü lexus olacak.
  IS 250 kullandım, IsF kullandım ikiside başımın tacı olmuştu. Satmazdım ISF i ama 15 litre yakıyordu namussuz mecburen satalım ux alalım dedik evdeki hesap çarşıya uymadı. passat cc aldım dünyam yıkıldı araçta ciğer var kanserli, böbrek var taş dolu, omurga var kaburga yok verdik de kurtulduk bmw aldık. BMW abi şahin değil reno clio değil. BMW adın var senin, prestijin var ama adamlar arabaya rezistans bile koymamış. Ön cam ve aynaların buzlarını kazıdım küfrede ede. Bunu sen standart olarak koymazsan bende zararına da olsa aracı satarım heryerde de seni karalarım. Senin bomboş olan BWM fiyatına dopdolu lexus alır seneyi 10 yerine 5 arıza ile geçiririm.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  @rhymestein Haklı olabilirsiniz bence ama keriz silkeleme olayı yapıyorlar bence. Örnek olarak araca 100 liralık kamera donanımı ekleyelim dersek 1000 lira fark alıyorlar. Akılları sıra cinlik yapıyorlar. Yapsınlar bakalım 🙂

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme:
Aracı saat 4 gibi götürdüm.
İki tarafın surat kırmızı kaşlar çatık, hararetli tartışma.
Adama diyorum aracı ikitane tamirciye götürdüm sorunun sadece sensörden olmadığını diğer parçaların da sorunlu olduğunu söylememe rağmen yok hala sensörden diyor.
Tamam arabayı bana bırak ben yaptırayım deyince;
neden yaptırıp satmadın?
yaptırdıktan 1 hafta veya 1 ay sonra aynı sorunlar tekrar ortaya çıkasa ne yapacağım ben?
Tamam ben bunu yaptırayım dedim ama bunu bayide yaptırırsam veya yaptırırsan alırım yoksa mahkemenin yolunu tutacağım dedim.
-Kanunu bende biliyorum uzun sürecek mahkeme bana aracı yaptır diyecek ama avukat masraflarını mahkeme masraflarını yarı yarıya ödeyeceğimizi biliyormusun diyor bana.

Ben ise sorun değil mahkeme masrafı avukat sigortam var işin içine para girince avukatların kendi annelerine bile dava açacağını söyledim.
o ise geçecek süreyi falan söylemeye başlayınca;
Bmw de pazarlığa başladım ve dedim şu fiyata verirsen alırım.
Hemen fiyatın ortasını söyledi yani ben diyorun 500 eksik o diyor 100 eksik adam utanmıyor bile.
Oğum ben 2 tane garaja gittim cebimden para bayıldım bozuk aracına 100 amperlik akü bile aldım. 2 depo benzin harcadım. Çektiğim sinir stresin haddi hesabı yok.
en son 250 eksiği ve dolu depo karşılığında BOM BOŞ BMW 228i aldım.
Kafamda iki tel saç vardı oda gitti.
Yazandan, fikir beyan edenden, geçmiş olsun diyenlerden Allah razı olsun, teşekkür ediyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OLAY

İki gün önce sevdiğim arkadaşımın ısrarları ile seçeneklerden Passat CC 4motion 4X4 3,600 motor 300 beygirlik hayvanı aldım. ( verilmiş sadakam yokmuş, oysaki düzenli olarak aylık sadakamı gönderirim ) Satın aldığım galeri sadece 10 veya 15 liralık bir lastiğin arkasında ki sensörün arızalı olduğunu söyledi. Sorun değil çok basit birşeydir dedim.
Aracı eve götürken akşam 5 civarı hız sabitleme adaptif hız sabitleme yol asistanı yağmur sensörü gibi bilimum özelliğin çalışmadığını farkettim.
galeriye telefon açatım ama kendisine ulaşamadım.
dün telefon açtım ve durumu izah ettim. Galerici sorunların sensörden kaynaklandığını, yaptırırsam parasını da kendi ödeyeceğini herşeyin normale döneceğini söyledi. Herzaman gittiğim oto tamir hanesinde aracı bilgisayara bağlayarak sorunları aradıklarında aracın fiyatı kadar masraf çıkabileceğini ama en az 2 - 3 bin € luk masrafın olduğunu söyledi.
Galerici haklıydı 10€ luk bir sensör arızalıydı ama aracın pistonlar airbagler direksiyonu dinamosu hepten arızalıydı ve araç bunlara dair sorunları da gösterge panelinde uyarı ışıkları ile göstermiyordu.
Telefon açtım tekrar ve aracı geri almayacağını sen sensörü değiştir herşey düzelecek demesi. Sakın ana servise götürmememi götürürsem oradaki çalışanların saatlik ücretinin 75€ dan başladığı için çok pahalı olacağını söylemesi üzerine bu araçtan tiksindim.
Belliydi ki servise soksam arabayı çok büyük arızaları ortaya çıkacak ve yasal yollarla paramı geri alacağımı gayet iyi biliyordu. Bir umut dışarda yaptır parasını ben vereyim kurtulayım diyor.
Hayır kızdığım nokta aracı alacağım zaman neden bak kardeşim durum bundan bundan ibaret. Ona göre satın al demiyorsun ucuza da satmıyorsun, tamirat parasını vereceksen neden sen yaptırıpta satmıyorsun?
yarın akşama doğru iş çıkışı aracı geri götüreceğim.

Eşim passat'a oturur oturmaz kayık gibi bu araba. Neden gaza basınca şahlanıyor? neden borazan gibi egzos sesi var? neden bunun arakasına 4 kişi oturuyor? gibi sorular sorarak aracı beğenmediğini dolaylı yoldan belirtti.

Sattığı araçlardan BMW 328i modeli var kötü de görünmüyor hani. Eşimin de beğeneceğine eminim. Araç 2 bin motor ve 250 beygir olmasına rağmen yakıt tüketimi çok iyi konfor olarak kullandığım araçlardan en kötüsü. Fiyatı herkesin sattığı fiyat ile aynı ortalamada.

Bu araçla ait kullanan varsa ki tavsiye edermisiniz? + ları eksileri varmıdır?

( Alman araçlarına güvenim azdır )
Beğenmiyorsan alma kardeşim diyebilirsiniz ama galerici aracı yok almam falan diyerek hukuki süreç başlarsa parayı alana kadar arabasız kalacağım o yüzden mecburen BMW alabilirim.

#akış
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26

he indirim var he.
Nasssıl bir kepazelikdir bu arhadaş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm #akış Hort olmuş yine

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#akış
Namussuz bit defender az kalsın 50€ DvdRW cihazımı mefta edecekti.
Malum kullandığımız cihazların bir de kendi içerisinde ( işlemcilerde olduğu gibi ) sürücüleri veya biosları mevcut.
Yeni çıkan sürücüyü kurmak için driver indirdim ve işleme başladığım anda bitdefender hazretleri hop karantinaya salladı uygulamayı.
Cihaz malum hiç tepki vermez oldu şükür ki antivirüsü kaldırıp bilgisayarı açıp kapadım normale döndü alet. Soğuk terler döktüm yeminle.
edit : düşünsenize anakart bios güncelliyorsunuz 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kerata şehir içindede böyle yaksana.
#akış
#Konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 22

#akış #TeknoYardım Telefonum huawei p10 ve sygic navigasyon ve tüm avrupa haritası mevcut.
sağa dön sola dön gibi sözlü komutları tam o noktaya geldiğimde söylüyor 20 metre önceden ya da hızıma bağlı olarak 100 metre önceden söylemiyor. Google haritalar da buna dahil aynı sorun var. Ben navigasyona bakıp dönmesem düz gitsem şimdi dönünüz diyor. Kısacası lag var diyeyim. Gps antenlemi alakalıdır sizce?
sizlerde durumar nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

#akış
#anime
Bekleyenlere hayırlı olsun. Sessiz sedasız başlamış keltoşun yeni sezonu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaldığı yerden devam
#akış

https://www.youtube.com/watch?v=JQb0Ym8vOMg

One Finger Death Punch 2 Launch Trailer

Celebrating the launch of One Finger Death Punch 2, a martial arts-themed brawler sequel. Here's word: In One Finger Death Punch 2, players take on the role ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap