------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme:
Aracı saat 4 gibi götürdüm.
İki tarafın surat kırmızı kaşlar çatık, hararetli tartışma.
Adama diyorum aracı ikitane tamirciye götürdüm sorunun sadece sensörden olmadığını diğer parçaların da sorunlu olduğunu söylememe rağmen yok hala sensörden diyor.
Tamam arabayı bana bırak ben yaptırayım deyince;
neden yaptırıp satmadın?
yaptırdıktan 1 hafta veya 1 ay sonra aynı sorunlar tekrar ortaya çıkasa ne yapacağım ben?
Tamam ben bunu yaptırayım dedim ama bunu bayide yaptırırsam veya yaptırırsan alırım yoksa mahkemenin yolunu tutacağım dedim.
-Kanunu bende biliyorum uzun sürecek mahkeme bana aracı yaptır diyecek ama avukat masraflarını mahkeme masraflarını yarı yarıya ödeyeceğimizi biliyormusun diyor bana.

Ben ise sorun değil mahkeme masrafı avukat sigortam var işin içine para girince avukatların kendi annelerine bile dava açacağını söyledim.
o ise geçecek süreyi falan söylemeye başlayınca;
Bmw de pazarlığa başladım ve dedim şu fiyata verirsen alırım.
Hemen fiyatın ortasını söyledi yani ben diyorun 500 eksik o diyor 100 eksik adam utanmıyor bile.
Oğum ben 2 tane garaja gittim cebimden para bayıldım bozuk aracına 100 amperlik akü bile aldım. 2 depo benzin harcadım. Çektiğim sinir stresin haddi hesabı yok.
en son 250 eksiği ve dolu depo karşılığında BOM BOŞ BMW 228i aldım.
Kafamda iki tel saç vardı oda gitti.
Yazandan, fikir beyan edenden, geçmiş olsun diyenlerden Allah razı olsun, teşekkür ediyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OLAY

İki gün önce sevdiğim arkadaşımın ısrarları ile seçeneklerden Passat CC 4motion 4X4 3,600 motor 300 beygirlik hayvanı aldım. ( verilmiş sadakam yokmuş, oysaki düzenli olarak aylık sadakamı gönderirim ) Satın aldığım galeri sadece 10 veya 15 liralık bir lastiğin arkasında ki sensörün arızalı olduğunu söyledi. Sorun değil çok basit birşeydir dedim.
Aracı eve götürken akşam 5 civarı hız sabitleme adaptif hız sabitleme yol asistanı yağmur sensörü gibi bilimum özelliğin çalışmadığını farkettim.
galeriye telefon açatım ama kendisine ulaşamadım.
dün telefon açtım ve durumu izah ettim. Galerici sorunların sensörden kaynaklandığını, yaptırırsam parasını da kendi ödeyeceğini herşeyin normale döneceğini söyledi. Herzaman gittiğim oto tamir hanesinde aracı bilgisayara bağlayarak sorunları aradıklarında aracın fiyatı kadar masraf çıkabileceğini ama en az 2 - 3 bin € luk masrafın olduğunu söyledi.
Galerici haklıydı 10€ luk bir sensör arızalıydı ama aracın pistonlar airbagler direksiyonu dinamosu hepten arızalıydı ve araç bunlara dair sorunları da gösterge panelinde uyarı ışıkları ile göstermiyordu.
Telefon açtım tekrar ve aracı geri almayacağını sen sensörü değiştir herşey düzelecek demesi. Sakın ana servise götürmememi götürürsem oradaki çalışanların saatlik ücretinin 75€ dan başladığı için çok pahalı olacağını söylemesi üzerine bu araçtan tiksindim.
Belliydi ki servise soksam arabayı çok büyük arızaları ortaya çıkacak ve yasal yollarla paramı geri alacağımı gayet iyi biliyordu. Bir umut dışarda yaptır parasını ben vereyim kurtulayım diyor.
Hayır kızdığım nokta aracı alacağım zaman neden bak kardeşim durum bundan bundan ibaret. Ona göre satın al demiyorsun ucuza da satmıyorsun, tamirat parasını vereceksen neden sen yaptırıpta satmıyorsun?
yarın akşama doğru iş çıkışı aracı geri götüreceğim.

Eşim passat'a oturur oturmaz kayık gibi bu araba. Neden gaza basınca şahlanıyor? neden borazan gibi egzos sesi var? neden bunun arakasına 4 kişi oturuyor? gibi sorular sorarak aracı beğenmediğini dolaylı yoldan belirtti.

Sattığı araçlardan BMW 328i modeli var kötü de görünmüyor hani. Eşimin de beğeneceğine eminim. Araç 2 bin motor ve 250 beygir olmasına rağmen yakıt tüketimi çok iyi konfor olarak kullandığım araçlardan en kötüsü. Fiyatı herkesin sattığı fiyat ile aynı ortalamada.

Bu araçla ait kullanan varsa ki tavsiye edermisiniz? + ları eksileri varmıdır?

( Alman araçlarına güvenim azdır )
Beğenmiyorsan alma kardeşim diyebilirsiniz ama galerici aracı yok almam falan diyerek hukuki süreç başlarsa parayı alana kadar arabasız kalacağım o yüzden mecburen BMW alabilirim.

#akış
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30

he indirim var he.
Nasssıl bir kepazelikdir bu arhadaş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm #akış Hort olmuş yine

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#akış
Namussuz bit defender az kalsın 50€ DvdRW cihazımı mefta edecekti.
Malum kullandığımız cihazların bir de kendi içerisinde ( işlemcilerde olduğu gibi ) sürücüleri veya biosları mevcut.
Yeni çıkan sürücüyü kurmak için driver indirdim ve işleme başladığım anda bitdefender hazretleri hop karantinaya salladı uygulamayı.
Cihaz malum hiç tepki vermez oldu şükür ki antivirüsü kaldırıp bilgisayarı açıp kapadım normale döndü alet. Soğuk terler döktüm yeminle.
edit : düşünsenize anakart bios güncelliyorsunuz 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kerata şehir içindede böyle yaksana.
#akış
#Konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 22

#akış #TeknoYardım Telefonum huawei p10 ve sygic navigasyon ve tüm avrupa haritası mevcut.
sağa dön sola dön gibi sözlü komutları tam o noktaya geldiğimde söylüyor 20 metre önceden ya da hızıma bağlı olarak 100 metre önceden söylemiyor. Google haritalar da buna dahil aynı sorun var. Ben navigasyona bakıp dönmesem düz gitsem şimdi dönünüz diyor. Kısacası lag var diyeyim. Gps antenlemi alakalıdır sizce?
sizlerde durumar nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

#akış
#anime
Bekleyenlere hayırlı olsun. Sessiz sedasız başlamış keltoşun yeni sezonu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaldığı yerden devam
#akış

https://www.youtube.com/watch?v=JQb0Ym8vOMg

One Finger Death Punch 2 Launch Trailer

Celebrating the launch of One Finger Death Punch 2, a martial arts-themed brawler sequel. Here's word: In One Finger Death Punch 2, players take on the role ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap