10 ay önce sigara hakkında yazdığım yorumumu gördüm.
bugün nikotinsiz 30. günüm.

10 aylık süreçte tekrar kullanmaya başlamıştım, 30 gün önce birden kestim içmeyi. çok sefer denemiştim ama bu sefer oldu diyebiliyorum. bırakmayı düşünen varsa bu postu görüp belki bir daha düşünür.
https://teknoseyir.com/durum/1646170#comment-5914296

#sigarayaveda2023 2 gündür sigarayı

#sigarayaveda2023 2 gündür sigarayı azalttım. Dün 6 dal içtim. bu gün 6 dalı içiyorum şu anda. Öyle alışmışım ki içmeye sigara çok zorladı. Heleki akşam 21:00 de ay faslı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arvelo @arvelo

  @tarikkaya siz ne durumdasınız hocam

 • Memoli @memoli

  25 yıl olmuştur galiba başlayalı. Birkaç sefer bırakabilir gibi oldum, birinde 3 ay içmedim birinde 7 ay filan ama sonra geri döndüm. Psikoloijk olarak enkaz altındayım. Sevdiğim kadından ayrılalı 3 yıla yakın oldu ama unutamıyorum. Acısı yüzünden bağılmlılıklarıma daha da bağlandım. Kalbim ve akciğerlerim çernobil oldu.

 • arandur @arandur

  30 gün çok az bıraktım diyebilmek için. Aylarca bırakıp sonra başlayan çok insan var.

 • steelfiist @steelfiist

  ben çok keyif alarak içenlerdenim özendirmiyim ama günde çok paket içiyorum. ve keyif alıyorum ancak sadece mesai saatlerinde. evde tatillerde 5 ten sonra sabah 8 den önce asla içmem. sabah kahvemi içmeye başlayınca ofiste başlıyorum son kahvemle bırakıyorum. deniz tatillerinde içmem akşamları içmem mesai saatleri dışında alkol alıyosam içmem. ama içerken aldığım haz da bambaşka

  • parka @parka

   Bırakmanın ilk koşulu, tabiki benim düşüncem. Bir kaç yıl icinde içtiğimiz miktarın yarısının altın inmeniz ve belirli saatler arasına almanız. Bunu yaparsanız istenilen zamanda bu mereti bırakabilirsiniz. Yaklaşık 7 yıl öğle yemeği ile aksam yemegi arasına aldım, sayı önemli değil bazen 2 adet çok istersem 7. 8 adet bu düzene akışına bıraktım diyerek kendinize eziyet de etmemiş olursunuz. Bu arada 23 yılı devirdim sigarayı bırakalı.

  • steelfiist @steelfiist

   @parka iyide ben bırakmak istemiyorum ki çok seviyorum.

  • parka @parka

   @steelfiist son cümlede kendinize eziyet etmemiş derken onu kastediyordum.😀 nasıl bıraktın diyen tüm dostlarıma azalt sonra istersen bırak diyordum, ben geçmişte yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle bıraktım ama şansım 7 veya 8 yıldır azaltmistim. Bu yüzden rahat bıraktım.

  • steelfiist @steelfiist

   @parka bırakmak isteyip bırakan herkesi tebrik ederim. hergün jelibon yenirse oda alışkanlık yapar bunu sigara ile bağdaştırmak yanlış bence.

  • parka @parka

   @steelfiist kötü olan şu, 23 yıl oldu yaklaşık hala son sigarayı 5 dakika önce söndürmüş gibiyim. O yüzden azaltın diyorum.

standart doğalgazlı ocağın küçük gözü orta ateşte tahminen/ortalama ne kadar yakar sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

uyuyamadıkça melatonin alıyorum, üstünde 2 aydan fazla kullanmayın diyor ama haftada bir falan alıyorum, umarım bir sorununu görmeyiz 😅 uyutuyor da ama plasebo mu çözemedim hala. melatonin takviyesine de burada denk gelmiştim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu ara çok fazla ön ödemeli kart uygulaması çıkıyor. sebebi ne acaba? özellikleri de birbirinin aynısı hep.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

public wifi'lere bağlanmanın riskli olduğunu biliyoruz, trafiği vs. izlenerek bilgiler çalınabilir evet, ancak cihaza nasıl erişebilirler ya da yazılım yükleyebilirler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu tarz projeler çok hoşuma gidiyor. iki tane yapsam 200 dolar falan tutuyor gibi, çok pahalı yav. tamamen diy olsa bu tarz pcb kasayı hazır almadan yapmak daha ucuza gelecektir ama o zaman da böyle hoş gözükmez.

https://youtu.be/tX8KjV6DEJk?si=OYHZwXJO3y68gm2Z

Doomsday Communicators by Armachat

Armachat doomsday communicators 915mhz wireless/subscriptionless chat over loraArmachat: http://pemi.technologyIf you have any questions ask on YouTube or ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pandemiden beri eşe dosta söylüyordum böyle bir özellik gelmesi gerektiğini, birisi gidip bankaya söyledi galiba 😂 sonunda geldi ya, oldukça mantıklı bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6