sakalımı kesmek gibi bir hata yaptım, 5 yas küçüldüm 😄
hızlı uzaması için bildiğiniz bir yöntem var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28

selamlar, bundan ya da benzerinden kullanan var mı? sadece tişörtlerimde kırışıklık gidermek için kullanacağım. performansı yorumlara gore iyi duruyor, tişörtlere zarar verir mi merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

whatsapp desktop'un bir artısı var mı web'e göre? m1 ile sanırım rosetta 2 üzerinden çalışıyor, pil tüketimi daha fazla olur diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bilgisayar telefon ve akıllı saatte olması gereken ama olmayan çok basit özellikler var, her seferinde bunu nasıl akıl edememişler diyorum, bir gün kızıp yazılım öğrenip hepsine kendi işletim sistemimi yazacağım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

telefona sd kart taktım ve spotify şarkılarını sd kart a taşıdım. ama 2 dir şarkıları silip duruyor, baştan indirmem gerekiyor. bunu yaşayan oldu mu? çözemedim bir türlü. ikisi de telefonu yeniden başlatınca oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SE 5g çerçevesiz çıksa mini satışlarını etkiler, hatta diğer tüm modelleri etkiler, çerçeveli çıksa günümüze uzak bir tasarım olur. Aynı kasa çıkacak gibi zaten. bu sene pas geçip seneye çerçevesiz tasarımla gelmesi daha mantıklıydı bence. küçük telefon seven se alsın olayı, watch se ile de anlaşıldı ki se ucuz isteyen alsın a döndü. küçük telefon seven için zaten mini'ler var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WiFi Ağ sertifikaları tam olarak ne işe yarıyor? KYK internetine sertifika zorunluluğu gelmiş, indirmeden wifi kullanılmıyor. Bu sertifika nedir, tam olarak işlevi nedir? Güvenilir mi? Tamamen bilmeden cihazima indirmek istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • RDR @rdr

  Bağlandığınız ağın gerçekten bağlanmak istediğiniz ağ olduğunu garanti ediyor. Diyelim ki ağın adı "KYK-WiFi", siz evden TPLink modem getirip onun ağının adını da "KYK-WiFi" yapıp cihazı çalıştırınca size yakın olan kullanıcılar size bağlanmaya çalışacak ve insanların kullanıcı adı ve şifrelerini ele geçirme şansınız olacak. Sertifika bu kaçak yayınları önlemeye yarıyor. Siz kullanıcı olarak sertifikayı yükleyip, korsan yayına bağlanmaktan kurtulacaksınız. Tabi burada kullanıcı bilinçli olmalı çünkü Android 11 öncesinde ağa bağlanırken "sertifikayı doğrulama" seçeneğini seçip sertifika yüklemeden devam edebiliyordunuz. Bu durumda korsan yayın yapanlara karşı korumasız durumda kalıyordunuz.

  • arvelo @arvelo

   teşekkürler. o halde indirmekte herhangi bir sakınca yok. internette başka ağlarda dahi yaptığını görebildiklerini yazmışlar da, hoş çekinecek bir şey yapmıyorum ama yine de insan istemez.

  • RDR @rdr

   @arvelo olmaz öyle saçma şey 😀 ağa bağlandıktan sonra elbette ip bazlı erişim loglarını görecekler, bunun wifi sertifikası ile ilgisi yok. Bağlandıktan sonra tüm https trafiği yine uçtan uca şifreli oluyor. Yalnız bu WiFi sertifikası için geçerli. Windows'a kök sertifikası yükleyince kurumun araya girmesi mümkün, proxy tarzı sizin web trafiğini kendileri üzerinden geçiriyorlar öyle olunca.

telefonun bataryasını değiştirmek istiyorum ama orijinal servisine dahi vermek istemiyorum. bi tamirciye gitsem abi 5 dk müsaade et aletleri kullanayım parasını vereyim desem olur mu acaba 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

F1 2016 #M1 #MacOs deneyimi
macos desteği olan iki f1 den biri. Bu da yüklenme ekranlarında takılıyor. Lakin büyük bir sorun yaşadım, kontrolcünün analoglarını oynatmamama rağmen sürekli sola çekiyor, menüde bile. arada bir değil durmadan sola gidiyor iki analog da. Oynayamadan sildim.

Ya bu codemasters oyunlarında sorun var ya da rosetta 2 düzgün çalışmıyor. Gerçi apple store dan oynadığım oyunlarda hiç sorun olmuyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap