A4 Tech Bloody A91 Optic Micro Switch Gaming Fare

Bu incelemede Teknoseyir canlı yayınında yapılan soru cevap etkinliğinde kazandığım Bloody A91 oyuncu faresini Logitech G502 ve 4$'lık aliexpress'den alınan sıradan bir oyuncu faresi ile karşılaştıracağım. Öncelikle bu imkanı sağlayan firmaya ve Teknoseyir ailesine teşekkür ederim.

Öne Çıkan Özellikler

 • Infrared switch (0.2ms gecikme ve 50 milyon tıklamaya dayanıklı)
 • Infrared tekerlek (Bu da uzun ömür iddiası sunuyor, 1 milyon çevirme)
 • Üstte 3 tane mod değiştirme, solda ileri ve geri tuşu var.
 • RGB aydınlatma.
 • 1.8m Örgü kablo.
 • Ayarların dahili hafızada tutulması. 160KB
 • Metal kaydırma pabuçları
 • Bloody 6 yazılımı ile tuşları özelleştirme ve oyuncu yardımı
 • Işık çıkarmayan optik sensör
 • Maksimum 4000DPI

Detaylı bilgi için resmi ürün sayfası: https://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=119

Artılar

 • Metal switch yerine infrared switch kullandığı için teorik olarak çok daha uzun ömürlü. Bu da sık karşılaştığımız çift tıklama probleminin önüne geçiyor. Logitech'deki bir ton para verip ha bozuldu bozulacak korkusu yok. Aynı zamanda 0.2ms gibi çok düşük gecikme sürelerini iddia ediyor. Ben pek hissedemedim.
 • Hafif olduğu için genel günlük kullanımda yormuyor.
 • Bloody yazılımı sayesinde özellikle FPS oyunlarında işe yarayacak yardımcı özellikler açılabiliyor. Tek tık ile tekli ikili üçlü ateş etme gibi. Core 2'ye kadar açık.
 • Tekerleğin hemen gerisinde önceden tanımlamış 3 mod arasında geçiş yapılıyor. Fare tekerleği moda göre renk değiştiriyor. (Kırmızı, sarı, yeşil)
 • Metal kaydırma pabuçları oldukça iyi. Sürtünmesi oldukça düşük. Teorik olarak da plastiklere göre çok daha uzun ömürlü. (300km+)
 • Mat yüzeyi terletmiyor, tutunma iyi sağlanıyor.

Eksiler

 • Farenin ağırlık merkez tam ortada değil. Kaldırarak kaydırma yapıyorsanız önce önü kalkıyor.
 • Tekerlekteki ışık diğer büyük ışıklandırma bölgesi ile senkronize değil.
 • Farenin yan taraflarında standart ucuz sert plastik malzeme var. Baş parmak hızlı kayganlaşıyor. Silikon malzeme olsa daha iyi olurmuş. Açıkçası bu kısmı kalite hissini çok düşürüyor. Terleme hissi veriyor.
 • Yandaki ileri geri tuşları hafif sert kalmış. Daha az basınç gerektirse iyi olurmuş.
 • Yazılımdaki Core 3 ve Core 4 oyuncu destek özellikleri kapalı. 9$ istiyor. Otomatik silah sekmesini neredeyse sıfırlama gibi hileye kıvamında özellikler mevcut.

Logitech G502 vs Bloody A91

 • G502 ele daha iyi oturuyor. Tuşları daha net hisli ve daha az baskı gerektiriyor. Malzeme kalitesi daha yüksek. Daha ağır olduğu için yorucu bir kullanımı var fakat isabet kasmaya daha uygun. Yüksek DPI kullanımda daha kolay isabet sağlıyor. Dışta kalan parmaklar için silikon malzemeler iyi tutunma sağlıyor. Terleme hissi çok az.
 • A91 infrared tuşları sanki gerçekten biraz daha hızlı aktive oluyor gibi. Teorik olarak çift tıklama problemi yok. Tekerleği kütür kütür olmadığı ve infrared olduğu için daha uzun ömürlü. Metal taban pabuçlarının sürtünmesi daha az, güzel kayıyor. Hafif olduğu için düşük DPI kullanımda isabet daha kolay.

4$ Gaming Fare vs Bloody A91

 • Dış yüzey malzeme kaliteleri birbirine yakın. Kablo kalitesi aynı.
 • Ucuz farenin baş parmak kısmında silikon malzeme var. Serçe parmak yere sürtmesin diye de sağda ergonomik tasarım yapılmış. Tekerlek tıklaması 1 senede çift tıklamaya başladı. Sol tık switch'i biraz yıprandı.
 • A91 zemin sürtünmesi çok daha az. Rahat kayıyor. Tıklama hissi daha iyi. RGB yazılım ayarlı aydınlatma var. Bloody yazılımı sayesinde tuş özelleştirme ve assist ayarları var.

4$ gaming fare Aliexpress link

Özet

Genel olarak Bloody A91 modelini beğendim. Diğer kullandığım iki fare ile karşılaştırınca ikisinin arasında bir kalite hissi aldım. Infrared switchlerin olması ürünü öne çıkarıyor. Çok düşük tepki süresinden ziyade mekanik olarak bozulması zor yapısı ilgimi çekti. Tabi bunu zaman gösterecek. Türkiye şartlarında 15-20$ verilebilir. Ekonomik oyuncu faresi olarak kullanılabilir. 4$ lık aliexpress gaming fareden daha iyi fakat bir Logitech G502 değil. Fiyat/performans ürünü diyebiliriz.

Hafif,dayanıklı, mouse pad üzerinde kolay kayan, yormayan ve sağ ele oturan, fiyatı da nispeten uygun, e-spor oyunlarını turnuva seviyesinde oynamayan herkese tavsiye edebilirim.

Not: Ürünün henüz Türkiye'de satıldığı bir yer bulamadım. TR fiyatını bilmiyorum. Gören duyan olursa yorumlarda paylaşsın. 

Fotoğraflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ASUS Memopad FHD 10" ME302KL ( Format - Hard Reset Rehberi)

NOT:Bu işlemler ME302KL modelinde denenmiştir. Diğer memopad tabletlerinde de aynı şekilde işe yaramaktadır fakat tarafımdan bizzat denenmemiştir.

1. Tableti kapat.
2. Ses yükseltme tuşuna ve güç tuşuna aynı anda basarak cihazı başlat.
*** Ekranda, kırmızı bir üçgen içerisindeki ünlem işaretini ve yere yatırılarak bağırsakları kontrol edilen bir Android robotu göreceksin. Altında HATA yazar. (Bu görüntü geldiğinde tüm tuşlara basmayı bırakabilirsin).

3. Şimdi güç tuşuna ve ses yükseltme tuşuna birlikte bas, birkaç saniyenin ardından ses yükseltme tuşunu serbest bırak. ( tablet 'Ön yükleme (boot)' menüsüne girecektir.)

*** Güç tuşu seçer, ses tuşları menüde gezinmeyi sağlar.***

4. "wipe data/factory reset" kısmını seç. Türkçe: [veriyi tamemen sil) / (fabrika ayarlarına döndür]"

5. "Yes -- delete all user data" kısmını seç. Türkçe: ["Evet -- tüm kullancı verilerini sil"]

6. "reboot device" seçildiğinde birkaç dakika içinde cihaz satın alındığı ilk güne dönecektir. Bu işlemde cihaz bir seferliğine uzun sürede açılacaktır. Telaşlanmadan bekleyiniz ve müdahalede bulunmayınız.
#asus #asusmemopad #TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Star Wars Battlefront (Beta)

Öncelikle mantıksız bir yerden başlamak istiyorum. Oyunun arayüzünü çok beğendim. Uzun zamandır bu kadar sade, şık ve kullanışlı bir arayüzü olan oyun oynamamıştım.

Beta sürecinde açık olan iki modu da bir süre oynadım. En çok beğendiğim yanı sürekli aksiyonda tutması. Sen öldün geç kenara bekle diye bir olay yok. Mermi bitti derdi yok. Silah ısınıyor. El bombası bitti derdi yok süreyle doluyor. Zamanın teknolojisi çok güzel yansıtılmış.

Seslerden oldukça memnun kaldım. Silah sesleri, bam güm, savaş gemileri vs. güzel hissettiriyor. Atmosfere güzel sokuyor. Sadece hazır telsiz iletişim seslerini biraz yadırgadım. Duyunca sanki bu oyunun değilmiş gibi hissettirdi.

Grafikler oldukça iyi. Tabi ben grafikleri şovu yapılan videolardaki kadar gazlayamadım. Tüm ayarlar High 1080p oynadım. Atmosfere yeterince sokuyor.

Performans olarak sıkıntı yaşamadım. FX-8320 4.6ghz + 270x Toxic 2GB 1200/6000mhz + 8gb bellek ile Tüm ayarlar yüksek( bir üstü olan ultra değil) halde 60FPS kilit açık oynadım. Ara ara aşırı yük bindiğinde 60 kilidi bozuluyor ama sorun değil 40FPS+ üzerinde kalmayı başarıyor. Ben 30 FPS oynarım diyen benimkine benzer sistemde 1-2 ayar kısıp ultra ayarda oynayabilir. O da ekran kartı belleğini şişirmemek için. Hep 60 ille de 60 denirse mediumda hiç rayından sapmadan 60FPS oynanıyor.

Beta olur da hiç mi sorun olmaz. Tabi ki yakaladım bazı hatalar. Çok beğendiğim arayüzde bile göze batan 1-2 sorun ile karşılaştım. Puan sayarken istisnasız bir öksürme yapıyor oyun mesela. Bunlar tam sürüme düzelir diye düşünüyorum.

Nereden puan kırdım ?
- Harita tasarımlarını yeterince oturaklı bulmadım.
- 20/20 bol savaş makineli savaşta güç dengesizliği var.
- Şimdiden deluxe edition var. Klasik olarak o edition bu edition bu DLC o paket cıvkı çıkacak gibi.
- Fiyat yüksek.
- Vuruş geri bildirimleri zayıf.
- Hedef vurmak kolay.

Beta olduğu için çok uzatmak istemiyorum. Ben bu oyunda BF4 oynarken arayıp bulamadığım heyecanı buldum. Hemen almak isterdim ama 69€ biraz fazla benim için. İlk indirimde paraya kıyıp alacağım gibi görünüyor.

Not: Video herhangi bir oyuncu kanalında alıntıdır. Atlaya atlaya izleyin.

Star Wars Battlefront: 45 Minutes Of Gameplay

We compile some of the best multiplayer footage to come out of the recent Star Wars Battlefront alpha test into around three quarters of an hour, unsullied by needless commentary. Thanks to the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Lightshot

Lightshot ücretsiz bir ekran görüntüsü alma yazılımı. Windows içerisinde bulunan basit yazılıma göre fazladan özellikler sunuyor.

Başlıca Özellikler
- Print Screen tuşu ile aktif hale gelme.
- Kolayca alıntılanacak alanı seçme. Piksel ölçülerini görebilme.
- Alıntılanan görsel üzerinde işaretleme araçları ile bilgi ekleme. Yazı yazma.
- Alıntılanan görseli yazılımın sunucusuna tek tuş ile upload edip link alma.
- JPEG PNG ve BMP formatlarında diske kaydetme, panoya kopyalama.
- Sosyal medya üzerinden paylaşma.
- Google'da benzer görselleri arama.
- Windows açılışında simge durumunda başlama.

Windows ve Mac OS uyumlu. Ücretsiz. Reklam dahil zararlı yazılım içermiyor. Üyelik, hesap istemiyor. Bellek tüketimi düşük(8-10mb). Tavsiye ederim.
Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=kW5LKwrUPxw

İndirme adresi: https://app.prntscr.com/tr/

#ücretsizyazılım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Logitech G302

#Logitech #G302
Artılar
→ Hafif. El-bilek yormayan ağırlıkta.
→ Boyut olarak ne küçük ne de çok büyük. Avuca oturan tipte.
→ Tıklama geri bildirimi oldukça iyi. Gürültülü değil. Özel yaylı tıklama mekanizması sayesinde tuşların her yerinden aynı basınç ile tıklanabiliyor. 20 milyon tıklamaya dayanıklı.
→ Tasarımı simetrik olsa da sağ ele güzel oturuyor. Çıkıntılar ve tuş konumları güzel ayarlanmış.
→ Zemin sürtünmesi olabildiğince azaltılmış. Hafif olmasının avantajını da kullanarak yağ gibi kayıyor.
→ Işıklandırması oldukça şık. Modern gösteriyor ve özelleştirilebiliyor.
→ Optik oldukça başarılı. Hassas. Kırmızı lazer ışığı yok.(ışıksız)
→ Logitech Gaming Software ile 6 tuş istenildiği gibi programlanabiliyor.

Eksiler
→ Kablolu olması ve kablonun örgü olmaması.
→ Fiyatı daha düşük olabilirdi.
→ Led ışıkları az da olsa fareyi ısıtıyor. Rahatsız etmeyecek düzeyde.
→ Fare zemininde sol ve sağ taraflara kaydırma pedi konmamış. Fare ile seri hareketler yapanlar için dengesizlik hissi verebilir. (G303'de konmuş)

Kullanıcı Deneyimi

Genellikle FPS dışındaki türlerde oyun oynayan biriyim. Oyun konusunda oldukça memnun kaldım. Özellikle Age of Empires 3 oynarken M100'e göre daha hızlı komutlar verdiğimi fark ettim. Hafif olması sayesinde uzun süreli oyunların ardından ya da uzun süreli günlük
kullanımdan sonra yormuyor. RTS oyunlarda 3200dpi çözünürlükte oldukça rahat bir oyun deneyimi sunuyor. Özel metal yaylı tıklama sistemi sayesinde de tıklama bildirimi güzel ve seri tıklamalarda kaç kere tıkladığınızdan emin olabiliyorsunuz. Aynı zamanda tuşların sert olmadığı ve her yerinden eşit basınç ile tıklanabildiği için oyuncuya seri tıklama imkanı sunuyor.
Sol baş parmağın altında 2 tuş var. Makro koymak için birebir. Diğer tuşlara makro koyma ihtiyacı hissetmedim. Bazı oyunlarda kendisi otomatik tanıyıp makro atayabiliyor.
Fare zemininde sürtünme oldukça az. M100'den sonra yerçekimsiz ortam gibi geldi. 2015 Temmuz ayında 110TL fiyata aldım. Muadillerine göre fiyatı iyi ancak böyle bir ürünün benim gözümdeki fiyatı 50-60TL.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teknik Özellikler

İzleme
Çözünürlük: 240 – 4000 dpi
Maks. hızlanma: >20G*
Maks. hız: >120 ips (3 m/s)*

* Logitech G240 Gaming Mouse Pad üzerinde test edildi

Yanıt verme
USB veri biçimi: 16 bit/eksen
USB bildirme hızı: 1000 Hz (1 ms)
Mikro işlemci: 32 bit KOL

Kayma
Dinamik sürtünme katsayısı*: .11 μ (k)
Statik sürtünme katsayısı*: .17 μ (s)

* Ahşap kaplama masada test edildi.

Dayanıklılık
Düğmeler (Sol / Sağ): 20 milyon tıklama
Ayak: 250 kilometre

Fiziksel özellikler
Yükseklik:115 mm
Genişlik:65 mm
Derinlik:37 mm
Ağırlık: 127 gram (mouse ve kablo)
Ağırlık: 87 gram (yalnızca fare)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Aynen öyle. Temel tuşlar haline gelmeli artık. Çok kullanışlı.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Simetrik mouse olayından hoşlanmıyorum. Sağ ele tam oturan mouse'lar tercihimdir.

 • runreznovrun @runreznovrun

  Teknosa'da 99 liraya düşünce kaçırmadım aldım. Amazon'dan G303 almayı düşünüyordum ama fiyat aklımı çeldi. Fps ağırlıklı kullanmak için aldım. G303'ten sensör olarak geride. Bana göre kablonun örgü olmaması eksi değil çünkü bazı Logitech'lerde örgünün atma yaptığını duydum. g303 Amazon'dan 130 lira civarına alınabilir. Daha önce 4 tane m185 eskittim. Sürekli Logitech tercih ettim ve bir iki kez çift tıklama sorunuyla karşılaştım. Bu yüzden de Amazon'dan alıp garantiyle falan uğraşmak istemedim. Şu an Microsoft 3000 kullanıyorum, kablosuz yapısı ve notebook faresi olarak üretildiğinden oldukça kararsız. Fps'de istediğim performansı vermiyordu.
  Bu arada g302 ve g303 claw tutanlar için. palm tutuş arayanlar bu mouse'u almasın. Son olarak bu mouse'un moba mouse olarak tanıtılması mantıklı değil bence. Çünkü moba oyunlarda daha çok tuş ihtiyacı oluyor her ne kadar moba oynamasamda duyumum bu yönde.

 • runreznovrun @runreznovrun

  Demek istediğim aynı tıklama olayı g303'te de var. Zaten mousepad üzerinde kullanılacağından sorun olmayacağını düşünüyorum. Şu an kullandığım sıradan mouse bile 2 skatez ile yeterince kaygan zaten. g302 şu sıra 100 liraya alınabilecek en iyi mouse. (Claw tutanlar için.)

Nexon 42NX700 3D Smart LED TV

Teknik özellikleri:
→ 42 inç - 106cm
→ Full HD (1080p)
→ 400Hz (?)
→ Pasif 3D
→ Smart
→ 2x HDMI
→ 2x USB
→ Dahili uydu alıcı

Artıları:
- Lisans, codec derdi yok. Ne takarsan okuyor.
- Takılmadan bluray(ortalama 40GB film başı) oynatabiliyor.
- Kutudan 4 adet pasif 3D gözlük çıkıyor.
- Görüntü kalitesi ortalamanın üzerinde.
- Çok hafif.
- İnce çerçeve.
- 3D olmasına rağmen ucuz sayılır.

Eksileri:
- Hoparlör kalitesi çök kötü. Tiz var bas hiç yok. Bas vermesi gerekirse tizleri de boğuyor. Yüksek ses ile konuşulanları anlamak bile güç. Hele film efekleri vs. varken konuşma geçerse o ses gitti. Film keyfi olan ses sistemi masrafını da eklesin.
- Dahili Wifi alıcı yok. Hangi USB dongle destekliyor o da belli değil.
- Muadillerine göre kasası oldukça kalın. Duvarda şık durmaz.
- Plastik kalitesi malzemesinden çalışmış apartman gibi. Taşınırken kesin parçalanır, düşerse ya da bir cisim çarparsa %101 çöp olur TV.
- Siyahları yeterince siyah değil. (ekran)
- Ekranı ne parlak ne mat. Ne tür ileri bir teknolojisi ise güneş ışığı gelince kalk git boşver izleme diyor.
- Akıllı TV ama kullanınca oldukça geri zekalı olduğu anlaşılıyor.
- HDMI girişi 2 tane.
- USB girişi iki tane ve arasında 15cm var. Y kablo disk varsa yandın.
- Kumanda sensörü sol tal köşeye yerleştirilmiş. Kumandayı aşağı tutmak gerekiyor.
- Standby ışığı da sensör ile aynı yerde. Durumu görmek için çömelmek gerekiyor.
- Kumanda malzeme kalitesi TV'nin olduğu gibi. Düştüğü an çöp. Hiç yerden kaldırma git yenisini al.
- Vestel'in yan markası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Ev Yapımı Yaka Mikrofonu

Uzun zamandır #hack yapmamıştım. Bayağı eğlenceli oldu. Yaka mikrofonu ihtiyacımı da gidermiş oldum. Beta testlerime göre yarım saatlik yazılımsal filtreleme denemelerinden sonra oldukça tatmin edici. Elbet bir SONY SHURE değil ama en az 30-100TL arasıda satılan yaka mikrofonları kadar iyi sonuç aldım. Maliyeti bana 0TL oldu. 🙂 #akış

Modifikasyonlar:
- Çıkma Nokia kulaklık yaka tutacağının özel olarak kabloya yerleştirilmesiyle ağırlık merkezi güzel ayarlanıyor, mikrofon yakaya giysiye sürtmüyor.
- Kablonun kalınlığı ve esnek yapısı sayesinde duruş ayarı verilebiliyor.
- Mikrofon özel olarak kesilmiş sert sünger içine gömüldü. Bu sayede göğüs titreşimi, kıpırdama sesleri ve çevresel sesler olabildiğince azaltıldı.
- Mikrofon dışına yumuşak süngerden siper yapıldı. Bu sayede dikey ses alım başarısı arttırıldı.
- Ayarlanabilir mikrofon ses seviyesi kontrolcüsü yeri değiştirilerek tekrar lehimlendi.
- Webcam USB kablosu iptal edildi.

Gerekenler:
- 1 Adet hurda webcam
- Yarım karış sert (sünger 2cm kalınlık)
- Hurda kulaklıkdan çıkan yaka tutacağı
- Yıldız tornavida, çekiç, pense, lehim makinesi
- Çekiç sesine kızmayan komşu. 🙂

Yakın zamanda bir test videosu yayınlarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Superonline ADSL ( TTNET'den geçiş)

Bugün bana doğum günü kıyağı yapıldı sanırım. 🙂 3 saat içinde #TTNET 'den #TürkcellSuperOnline 'a geçtim. Müşteri hizmetleri 1 hafta sürebilir demişti. Bende öyle düşünüyordum çünkü TTNET ile benzer bir durumu yaşadığımda 17 gün sürmüştü ve benden bu sürede internet veriyormuş gibi fatura bedeli almıştı.

Hemen farklarından bahsedeyim,
Önceki tarife: TTNET ADSL 8mbps'e kadar 50GB AKK 52 TL/ay
Yeni Tarife: #Superonline ADSL sabit 8mbps AKK YOK 109TL/ay

- TTNET ile maksimum 85KB/sn upload yapabilirken şuan hız aynı olmasına rağmen 110-155KB/sn upload yapabiliyorum.
- AKK'sına takılmadığım halde Youtube videoları her şartta takılmayı beceriyordu çünkü sürekli dalgalı şekilde indiriyordu. Artık video yükleme hızı ortalama 900KB/sn olduğu için takılmasız 1080p video izlenebiliyor.
- Ping minimum 33-35 idi. Artık 1-10 arasında.
- Twitter'da garip bir şekilde 30-80KB/sn hız ile içerikleri çekiyordu. Artık tüm bant genişliğini kullanıyor.
-Genel olarak webde gezinme hızında gözle görülür artış var.
- Download sırasında gözlemlediğim hız dalgalanmasından eser kalmadı.
*Ayda 1-2 defa internet sebepsizce kopardı(hat değerleri 24mbit kaldırmasına rağmen) bakalım bu problem de gidecek mi takip edeceğim.

109TL/ay pahalı değil mi ? Evet.
Bu parayı verdiğine değecek mi ? Şimdiden evet diyebiliyorum.
Neden AKK olmayan paket ? Aylık 300GB+ trafik oluyor evde. 200GB altına inmiyor.

Not: Oturduğum yerde Uydunet yada Fiber-Hiper gibi imkanlar yok.
Yazı Tarihi: 16 Mart 2015

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

Boxopus

#Boxopus
Boxopus, torrent dosyalarınızı kendi sunucusuna indirip ardından size bu dosyaları Boxopus sunucularından çekmenize yarayan bir web sitesi. Bu sayade gizliliğinizi daha fazla korumuş, yavaş torrentlerde zaman kazancı sağlıyorsunuz.

Boxopus ücretsiz olarak 1 GB kullanım alanı veriyor. Dileyenler aylık $4 civarı ücretlerle 12GB alan satın alabilir. Satın aldığınızda size her saat 250mb daha alan daha doğrusu trafik veriliyor. Diyelim 12GB bir torrent koydunuz ve alanınız doldu. O dosyayı silmeden 4 saat beklerseniz alanınız 13GB oluyor. Temel mantık olarak "boş" alanınız 12GB üzerinde olamıyor.

Boxopus sitesinin servislerini tarayıcı eklentilerinden de kullanabiliyorsunuz. Böylece siteyi hiç açmadan indirilmek üzeri torrent dosyası ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca mobil uygulamadan da torrent dosyası koyabiliyorsunuz.

İlgilenenler siteyi kurcalayabilir. https://boxopus.com

Eksiler
1- Dar alan.
2- Hizmete göre nispeten yüksek fiyat.
3- Zayıf internet hızları için çok luzumlu değil.

Downloads torrents and puts into private space

Boxopus downloads your torrents without any software and stores it in a cloud. All you do is feed it with torrent files, magnet links or even torrent page URL. After that you’ll be able to download the torrents anonymously using encrypted channel; or you can watch or listen to your torrents from...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Ben bu siteyi yaklşık 1 yıldır kullanıyorum ve o zamanlar preminum üyeliği ücretsiz olarak deneyebiliyorduk 1 haftalığına, ve bende denemiştim ve paypal para çekme yetkisini iptal etmiştim ama o gün bügündür ben preminum üyelik kullanıyorum. Hiç para ödemedim. Bunu o zamanlar 1-2 arkadaşa yapmıştık ve üyeliklerimiz halen devam ediyor. 😀
  Ama şimdi bu olay kalkmış

 • Fatih @fatihy

  Bunundışında hizmet veren buna benzer başka sitelerde var. Ve o site 2 gb dosya başına alan sağlıyor ve sınırlama yok.
  Uyanlış hatırlamıyorsam site http://www.furk.net ben zaman zaman kullanıyorum

CM Resonar Gaming Kulakiçi Kulaklık

Bir süredir hem müzik dinlemek için hem de bilgisayarda oyunlarda sesli görüşmelerde kullanmak için bir kulak içi kulaklık arıyordum. Birkaç model arasından bütçemi zorlayarak CM Resonar Gaming kulaklığını almaya karar verdim. Üç gün boyunca kulaklığı olabildiğince geniş alanda test etmeye çalıştım. Bu incelemede de sizlere bu deneyimlerimi yansıtacağım.

KUTU İÇERİĞİ
1- CM Resonar Kulak-içi Kulaklık
2- CM Resonar audio splitter kablosu ( PC için mikrofon ve hoparlör jackını ayıran kablo)
3- Küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 çift kulak içi silikon
4- Kare şekilde yarı-sert malzemeden taşına çantası
5- Uluslararası garanti kartı, kullanım kılavuzu

ÖZELLİKLER
• Empedans: 20 Ω
• Frekans aralığı: 20-20.000 Hz
• Sinyal gürültü oranı: 58 dB
• Mikrofon hassasiyeti: -44 dB (100-10.000 Hz)
• Ağırlık: 21.4 gram
• 1.3 metre kordon
• Patentli mekanik bass ayarı ( Bass FX )

+Artılar+
1- Bass Fx mekanik bass yükseltme teknolojisi ile belirgin bass kazanımı.
2- Yüksek malzeme kalitesi.
3- Karışmayan kablo yapısı.
4- Kutu içerisinden kendi tasarımı ile uyumlu, PC için audio splitter kablosunun çıkması.

-Eksileri-
1- Bass ağırlıklı yapısından dolayı derin tiz detaylarda ufak kayıp.
2- Mobil cihazlarda müzik için kullanımda nispeten fazla uzun gelen kablo.(1.3 metre)
3- Pahalı.

KİME HİTAP EDİYOR ?
Genel olarak bass ağırlıklı ses seven, arkadaşlarıyla sık sık sesli görüşme desteği ile oyun oynayan, yüksek ses seven, cebinden 160 lirayı gözden çıkarabilecek kişiler.

KİME HİTAP ETMİYOR ?
Kısık ses seven, tiz, vokal ağırlıklı müzikler dinleyen, gürültü patırtı kopmayan oyunlar oynayan, Skype-Raidcall-Hangouts gibi sesli görüşme yazılımlarıyla pek işi olmayan kişiler.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OYUN
Birkaç saat oyun oynayarak cihazı farklı koşullarda test etmeye çalıştım. Bass FX özelliğini açtığımda oyundaki bass seslerin gerçekten güçlendiğini hissettim. Öte yandan tiz seslerde fazla olmasa da bir kayıp yaşanıyor. Bunun da çözümü çok basit. Sesi açıyorsunuz.  Özellikle patlama, silah ve en çok da araç seslerinde gerçekten olumlu yönde geliştirme sağlıyor. Araba yarışı oyunu test ederken sesi sonuna kadar köklemek istedim.

MÜZİK
Müzik konusundaki başarısı göreceli bir kavram. Ben genel olarak elektronik, club, house, dubstep ve hip-hop türünde müzikler dinliyorum. Bu yüzden bassların dolgun olması benim için daha öncelikli. CM resonar da Bass FX özelliği açıkken bu konuda gerçekten başarılı. Basslar dolgunlaşıyor ancak yine az da olsa tiz kaybı oluyor. Bu yüzden cihazlarımdaki bass baskınlığına ayarladığım ekolayzırları tekrar kurcalamak zorunda kaldım. Çok tiz-vokal müzik dinleyenleri yeterince tatmin etmeyebilir. Bu kişilere tavsiye etmiyorum. Bass FX kapatılsa bile bass temelli bir kulaklık olduğu için tizler tatmin etmeyecektir.
Nexus 4, iPod 4. Nesil, Asus Memopad FHD 10” tablet ve 3 farklı bilgisayarda test ettim. iPod ile kulaklık sanki %10 bonus kazanıyor gibi. Hem ufak da olsa ses kalitesi fark ediyor hem de maksimum ses yüksekliği artıyor. En önemlisi de iPod ile en yüksek seste bile çatlama, patlama yapmıyor. ( Genel olarak kullananlar bilir iPod’un ses çıkış gücü gerçekten çok yüksek.)

FİLM/VİDEO
Beni en çok etkileyen başarısı film ve videolarda oldu. Yüksek ses ve DTS codecli filmlerde sinemaya oldukça yakın ses verebiliyor. Özellikle basslar yine çok başarılı. Aksiyon, bilim-kurgu, korku türündeki filmlerde film izleme keyfini arttırıyor. Hafif, aksiyonsuz, gürültüsüz geçen filmler için ise hiç gerekli bir kulaklık değil. Yine tizlerde değil bass seslerde farkını belli ediyor.

MİKROFON
Yaptığım telefon ve Skype görüşmelerinde oldukça olumlu geri dönüşler aldım. Birkaç kişi telefonun dahili mikrofonu ile fark hissetmediğini birkaç kişi de daha net ses geldiğini söyledi. Henüz PC tarafında test edemedim. Ancak aynı kaliteyi orada da vereceğini düşünüyorum.

KUMANDA
Mikrofon kısmının bulunduğu yerde tek tuşlu metal bir kumanda mevcut. Bu tuş ile aramaları cevaplayabiliyor , medya oynatıcılarda ses ayarı hariç tüm işlevleri kullanabiliyorsunuz. ( Sonraki şarkı, önceki video, ileri geri sarma, durdurma-devam ettirme vs.)

MALZEME KALİTESİ
Fiyatını hak ettiren bir malzeme kalitesi var. 1.3 metre uzunluğunda ince şerit şeklinde yapılmış yüksek kaliteli karışmayan-dolanmayan bir kablosu var. Hoparlör başlıkları, kumanda kısmı, jack kısımları alüminyumdan yapılmış. Jack dışlarında da altın(ne kadar altın orası tartışılır) kaplama kullanılmış.

KONFOR
Konfor konusu da yine kulaktan kulağa değişen bir etken. Kulaklığın kutusundan fazladan olarak bir çift küçük ve bir çift büyük silikon kulak içi tıkacı geliyor. Beni üzerinde gelen orta boy silikonlar tatmin etti. Ancak eski kulaklığıma göre daha çok rahat ettim dersem yalan olur. 3 silikon çiftini de denedim ama hepsi de 1.5-2 saatin üzerinde kullanımlarda rahatsız etmeye başlıyor inceden inceden. Ağırlık olarak ağır değil bu sayede ağırlık yapıp hemen ağrı yaratmıyor.

Ürünün fiyatına gelirsek 160 ile 175 TL arasında bir fiyatı var. Şu sıralar sanalmarketim ve inventus e-ticaret sitelerinde bulunuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 39