Arda Zeytin paylaştı.

bunların arasındaki mevzu geyik mi yoksa ciddi bir atışma mı var ahahaha iPhonedo’nun bu son tweet’i gülmekten koparttı 😀 #iphonedo #şiftdılyıturıjdg #akış #konudışı
https://twitter.com/iPhonedoTR/status/985980186523914240

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

#XiaomiMi6 üniversitede ufak bir test. @gamsizm upload lazım mı? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bu Mi6’nın kamerası çok kötü diye hurafeyi kim çıkardıysa çıksın ortaya 😀 İnsanlar tost makinesi gibi çektiğini falan zannediyor. Tamam telefon iphoneX’den hızlı genel kullanımda ama fotoğraf konusunda aynı beklentiye girmeyin. 1600TL’ye kadar alınabilen bir telefon.

Galaxy S7 civarında fotoğraf çekiyor. O da yazılım tarafında potansiyeli kaybettiği için. Google kamera modları ile S8 ayarına geliyor. Uğraşmak isteyene. Xiaomi düzeltecek mi bilinmiyor. Belki MIUI 10 yapay zeka vs. ile.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13
 • Orcun @orcun

  Ben diyorum, hatta arkadaştan örnekleri de alırsam buraya eklerim. Sizde exif bilgilerinden bakarsınız. Nokia’nın 10 sene önceki kamerası gibi çekiyordu. Az karanlıkta falan direkt blurlu vs. odaklanmıyordu saçma sapan hatalar vs. vs. ha miui 9’da bilemiyorum nasıldır ama 8’deyken söven eden çoğu kişi sattı mi6’ı.

 • Xdaft @xdaft

  Mi 5 özellikle az ışıklı ortamlarda beyaz ayarını sapıtıyor, bu durumla S8 seviyesindeki cihazlar genelde mücadele edebiliyor. Gün ışığında bence gayet yeterli. Bizim halkımız abartmayı ve çamur atmayı çok seviyor 🙂

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Ben mi farklı telefon kullanıyorum sen mi bilemedim ama aldığım ilk gün fark ettiğim şu oldu, mi5 bile kamerada daha iyiydi. Mi6 kaç kere illallah ettirdi bilmiyorum. En basiti odak çok kaçırıyordu. Dur bi foto çekelim diyorum, çıkarıp çekiyorum, o da ne odaklayamamış. Hala daha iyi değil. Donanım iyidir yazılım bozuyordur o da beni bağlamaz. Ben root atmakla, hangi program daha iyi çekiyor acaba ile program arayamam. Paketten çıkana bakarım. Ön kamera konusunu ise hiç açmayalım.

  • Karma @karma

   Ben Mi5 Babam Mi6 kullanıyor Mi6’nın odak kaçırdığını daha görmedim ben. İnternette bazı yorumları görünce acaba kamera sensörü yetiştiremeyip farklı sensör mü kullandılar düşünmüyor değilim

  • YasinC @yasinc

   Mi5s kullanıyorum. Mi6 da deneyimledim. Kamera çok daha iyi mi6’da. Odak kaçırma da ilk defa duyuyorum.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @karma bilemiyorum. Ama ilk aldığım dönemde kamera açıp hızlı çekmek istediğim tüm fotoğrafları sildim. Özellikle elle tıklayıp bikaç saniye odaklasın diye bekledim. Mi5 de elimde olduğu için aynı şeyi aynı anda çekmeyi de denedim. Mi 6 odaklayamayıp flu çekti. Şu an yok güncelleme ile hallettiler. Ama hala bence o kadar iyi değil. Ha şu var parasının hakkını veriyor. O farklı konu. Ama bi Samsung s7, s8 ile vs kıyaslayan var. O kadar değil.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Odaklama sorunu ilk senden duydum. Aksine bir çok cihazdan çok daha hızlı odaklanıyor. Çekim kalitesi olarak stock halde s7 ile kıyaslanabilir. Normalde s8 ile kıyaslamak gerekiyor ama kamera yazılımındaki işleme beceriksizliğinden dolayı gündüz S7 ayarına anca geliyor. Işık azaldıkça s7’den geriye doğru iniyor. Bunlar hep tartışılır ama fiyata bakınca tartışacak çok bir şey kalmıyor.

   Mix 2S ile yapay zeka vs. kullanmaya başladılar. Belli ki kamera işine de önem vermeye başladılar ama mi6’ya yansır mı bilemiyorum. Mi7 yine 5000 6000TL olmayacak, 2000TL bandında olur ama bakalım kafa tuttuğu rakipleri kadar iyi çekebilecek mi?

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @ardazeytin ben de ilk kez çok şaşırdım ama öyle sorunlar yaşadım. Şükür şimdi yok ama her şey parasına göre. Ben bu paraya memnunum. Ama xiaomi’nin yazılımda eksiği çok. Mesela mi5’i durup dururken mikrofon ve ahize sesi alçaklığı için değiştirdim. Yazılımda ne olduysa konuşma ne karşıya gidiyor ne ses bana geliyor. O derece azaldı. Internette aynı sorundan muzdarip bir çok insan var ve hala düzelmedi. Mi6’nın da belli yerlerde eksiği var. Ama benim verdiğim paraya göre ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bana yeter.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @ciddiyetsiz evet. Durumu paylaşırken de ben onu demek istiyorum. Telefona 5000TL fiyatı varmış gibi beklentiye girip muamele yapılıyor. Mi6’yi beğenmeyen biri ihtiyaç kredisine başvurabilir. Filanca markaların lite edition bilmemne kısma edition ürünlerinden çok daha iyi şaunki fiyatı ile.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Bizzat Mi6 kullanıyorum, bir baba olarak devamlı video ve fotoğraf çekiyorum. Kamerası “Rezil” “çok kötü” vs DEĞİL! Ama S7, HTC 10 gibi 2016’nın iddialı, döneminin amiral gemilerinin de arkasında kalıyor.

  Arka Kamera:
  Elle odaklamazsan focusu gayet yavaş, videoda defalarca focus hunt sorunu yaşadım yaşıyorum. Hatta Gamsız da incelemde aynı sorundan bahsediyordu hatırlarsanız. S7 ile kıyaslarsam, gündüz, yüksek ışıkta fark çok önemli değil ama düşük ışıkta bariz fark var. En basit şu kıyaslamada Dolar daki Lincoln yüzüne ve yanındaki yazılara bakın, hangisinde daha fazla detay var:
  https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7884&idPhone2=8507&idPhone3=7821

  Ön kamaraya gelirsek en kötüsü bence ön kamerası, Note4 Ön kamerası bile daha iyiydi. Ukrayna’da Odessa’da “GECE” dışarıdayız, ortam güzel, kızlar güzel 😛 resim çekinelim dedim ilk 3-4 resimden sonra arkadaşıma rica ettim HTC 10 çıkardı, öyle resim çektik.

  Benim düşüncem Samsung ham veriyi çok iyi işliyor, Xiaomi’nin daha epey yol kat etmsi lazım. Fotoğraf odaklı makine alıyorsanız Mi6 yerine S7 kesinlikle tercihiniz olsun.

Arda Zeytin paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekranla camın arasındaki boşluk gümrüğe bile takılmayan Çinli abilerin tabletlerini andırıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 21

Gün geçmiyor ki bir TurkTelekom taraftarı tarafından daha engellendim. 😀 Sen neymişsin be #Turknet 😀 Neyse bugünkü güncellemenin şerefine 5.5mbps upload ile biraz GIF yükleyeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 59

#turknet Upload 16mbps ile başlayıp ortalama 5mbps civarına iniyor. YAPA yok. Telekom altyapı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  Güzel olay bende türk.net kullanıyorum yapa yok modemden gördüğüm maks. Upload hzı 32mbps ama 4 mbps belirli ama 2.5 ortalama hız alıyorum pik olarak 3mbps gördüm.

 • Selim Gündoğan @mishimaggwp

  arkadaşlar nasıl 4 Mbit upload alıyonuz türknetten bende internetimi değiştirecektim aradım. ilkten bi kadın çıktı saydı ses kaydı bile aldım bidaha değiştirmesin diye ses kaydı bile duruyor 50 megabit download 4 megabit upload dedi sonra 1 hafta geçti internetimin cayma bedeli azaldı yani bidaki ay geldi nisan aradım türkneti 35 megabit download 2 megabit upload diyor. yokmudur bunun bir yolu ilkten 4 sonra 2 dediler 1 hafta arayla 2 sininde ses kayıdı var. ve AKK siz 150 GB falan değil sınırsız veriyor.

Deneyen var mı? https://1.1.1.1/ #CloudFlare
#HaftalıkGündemeMalzeme

1.1.1.1 — the Internet’s Fastest, Privacy-First DNS Resolver

✌️✌️ Browse a faster, more private internet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 29