Xbox kontrolcüde kullanmak için şunu alayım diyorum. Fiyat nispeten uygun piyasaya göre. Sorum ise şöyle, yıllar önce benzer bir amaçla aksiyon alıp 1.2v pillerin bu işi görmediğini fark etmiştim. Bu problem hala var mı?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B076J65RBJ/ref=s9_acsd_top_hd_bw_bExpuPH_c_x_w?pf_rd_m=A1UNQM1SR2CHM&pf_rd_s=merchandised-search-4&pf_rd_r=D9BM7Z1HVR4FDHRYS6C9&pf_rd_t=101&pf_rd_p=75065ddb-657c-51e2-999b-454ff7e0b64c&pf_rd_i=13710035031

Gppb420 4X2700 Aa, Pil Şarj Cihazı Ve Pil Seti, Beyaz: Amazon.com.tr

Gppb420 4X2700 Aa, Pil Şarj Cihazı Ve Pil Seti, Beyaz: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

İmzamı atarım. Güzel video.

The iPhone XR Is Depressing...

The iPhone XR could've been a good deal... iPhone XR review coming soon. _________________________________________ WATCH SOME MORE VIDEOS... Pocophone F1 Rev...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak @buraktheweekender

  2010 iPhone 4 VS. iPhone 10 R ahaha haklı gerçekten. Böyle ekran olmamalıydı 😀 olacaksa da 750 dolar olmamalıydı ya.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Ben o bahsettiği “326 ppi bana yeter” diyen adamlardan biriyim ama söylediklerinin her bir kelimesi doğru. Fiyat daha düşük olmalıydı. Daha önceki iPhone modelleri de anlamsız pahalıydı ama bu sefer hakikaten bokunu çıkardılar. Düşük özelliklerle yetinebilecek olsak bile yüksek fiyat yüzünden kazıklanmış oluyoruz. Eski modeller ikinci el alınabilir ama şunların sıfırına bu paralar verilmez.

 • Yekta F. @electric

  Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama ben hala iPhone 4s’in ekranıyla iPhone X arasındaki çözünürlük farkını göremiyorum.

  Çok piksel koymuşlar 2K ekran var iPhone X’te ne güzel ama ben göremiyorum. Sen görebiliyor musun ciddi ciddi soruyorum bunu @ardazeytin?

  Bence ekranın piksek yoğunluğundan çok parlaklık, SRGB skalası, flickering olup olmaması, dokunma algılamasının sıklığı, ghosting ve burn in olup olmaması çok daha önemli.

  Savunmak veyahut savunmamak için demiyorum ancak bi telefon 326PPI diperi 430PPI diye 326PPI ekranı kötülemek bana dünyanın en saçma şeyi geliyor.

  Artı eksi tablosuna bakalım

  —-Düşük çözünürlüklü ekranda—-
  + Daha uzun pil ömrü
  + Daha çok performans
  + Daha az ısınma
  + GPU’ya ek yük binmiyor
  + Daha iyi oyun performansı

  – Ben eksi valla bulamadım.

  Nedir bu öküz gibi PPI değerinin istenmesinin sebebi cidden bunda sene oldu çözemedim. Fiyat saçmalık ben ekran çözünürlüğü konusunda saçma bulduğumdan söyledim bunu. Xr acayip pahalı bir ürün o ayrı bir konu.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Adam da tam olarak bunu diyor aslında. Madem bu çözünürlük yeterli o zaman neden daha yüksek çözünürlüğe sahip daha pahalı modeller de çıkartıyorsunuz? Madem o yüksek çözünürlükler gerekli, düşüğü artık yetersiz, neden bu düşük olan bu kadar pahalı? Bence çok makul sorular soruyor. Ben de düşük çözünürlük ve küçük ekran istiyorum çünkü hem senin saydığın artıları var hem de bana yetiyor, daha fazlasını istemiyorum, ihtiyacım yok. Ama yine de yüksek ücret ödemek zorunda kalıyorum almaya kalkarsam. Bu da bu alışverişi mantıksız yapıyor.

  • Yekta F. @electric

   @ermanyurdakann hee anladım. Ekrana giydirdi de ilk başta bu adamın sesine tahammül edemediğimden kapatmıştım ekran neden düşük falan dedi zannettim. Haklı fiyat anlamsız pahalı.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @electric Sesi kıstım, altyazıları açtım, öyle takip ettim ben de 😀 Youtube otomatik altyazı işini epey ilerletti, arada kısaltmaları falan kaçırıyor ama anlaşılıyor cümlenin kalanından 😛

  • Orcun @orcun

   4S’i geç, iphone 4 ile bile şuanki cihazların ekranda keskinlik farkı anlaşılmıyor. Ha anlayabilen var mı ? vardır illa ki ben z5 premium kullandım, ekranı 806 ppi değerindeydi galiba ondan ötesi de yok. E farkı nereden anlayabildim ? VR gözlük ile 4k video oynatınca hah dedim keskinmiş. Çünkü 1080p ekranda pikseli görüyorsun ama ya bu senaryo çok über bir senaryoydu. Resmen büyüteçle ekrana bakıyorsun VR’da başka bir farkı yok böyle kullanan var mı telefonunu ? çooook nadir.
   Peki cihaza ne artısı vardı bunun harici ? HİÇ-BİR-ŞEY

   Eksileri sayayım mı ?
   Pil ömrü hayvan gibi az gidiyordu.
   Ekran yüzünden alet cayır cayır yanıyordu
   4k içeriği sadece video olarak tüketebilirsiniz oyun falan hikaye yalandı
   Alet menüde bile gezerken 1080p’e kısıyordu niye ? 75 dereceyi gördüm çünkü böyle bir ısı yok, koy üstüne tavayı kır yumurta yaparsın kampta falan işe yarar ateş yakamazsan aç ekranı full parlaklığa tak şarj’a birde çevir arkasını oooooooooooh mis gibi ocak görevi görür.

   Yani getirisi sadece VR götürüsü bu kadar fazlaydı.

   Ppi hadisesine gelirsek, bunu ilk ateşleyen samsung olması lazım. 4.5 inç ekranda 480×800 piksel sunuyordu bunu daha önce deneyen işte böyle telefon yaptık şöyle iyi falan fistan yoktu. Tabi sene de 2010, apple taaa 3g-3gs falan bunlara kadar ekranı hep 320×480 pikselde takılıyordu rahattı, o yüksek çözünürlük fitilini tam emin değilim ama yüzde 99 samsung ateşlemişti. Çok reklamını yaptılar çünkü rakipte piksel piksel bende piksel yok daha keskin oooh yeah modunda reklamlar.

   Bunu ilk zamanlar millet sorguladı ya niye böyle şöyle vs. vs. apple iphone 4’de ilk retina ekrana geçti. Hatta ipad 2 bile ya bune hemşerim 9.7 inç 1024×768 ne lan bu modundaydı. Bu olay bir noktaya kadar pazarlama hilesiydi yüksek çözünürlük vs. ve başarılı da oldu ki bugün görüyoruz 4k ekranlı telefon var yukarıda dedim z5 premium işte xz premium vs. ama işte baktılar ki çözünürlük olayı bir noktadan sonra yalanlaşıyor. Çünkü gözün kapasitesi var, onun ötesini göremiyorsun. E görmediğin şey için aslında boşuna para veriyorsun. Ama işte tüketim ürünü bunlar atlanan şey de bu insanlar onu hesap etmiyor, 11 ay sonra apple çıkıp gene biz daha iyisini en iyisin yaptık demeyecek mi ? diyecek. İşte yeni XI ayfon 11 ile devrim ekran 5k artık 7.9 inç face id için olan çentiği 2 mm küçülttük daha çok ekran daha iyi kamera dedik 3 lü yaptık vs .vs. vs. yapıalcak bunlar çünkü satamıyor bir noktadan sonra, niye S serisi 7 ile kalktı ? çünkü baktı ki 6s eskisi gibi 3gs 4s 5s gibi gitmiyor, çünkü rakipler hep ekranı, donanımı, belleği, kamerayı konuşuyorlar ve pazarlıyorlar. 7’de kalktı 8’de kalktı seri bitti X’e geçtiler ama baktılar ki X iyi güzel gidiyor piyasada klonu var dolu S olayına geri girdiler. Yoksa apple bence 11 der geçerdi niye S diyor ? demek ki o da farkında bu olayın. Çünkü X’in üzerine konulacak yenilik harbiden yok. Sadece içini değiştirdik hop sattık. 11 demeye de o yüzden bence girmediler.

   Bakıyoruz android dünyası ne alemde ? şuaralar kamera yarışı var 3 de kaldılar en son. İşte bellek kapışması var, 8’de kaldılar, dahili hafızayı 512 lere çıkarttılar. Ekranlar dahada büyüdü kıvrımlı ekranlar geldi ( samsung ) e başka ? piyasada aslında bir noktadan sonra tıkandı peki ne oldu ? Yapay Zeka pazarladılar. Aslında hiçbir boka yaramayan bir şey. Vay efendim kamera anlıyormuş ne çektiğini ? WTF ? bu mu yani o yarım saat anlatılan yapay zeka ? benim moduma göre müzik önermeler ? hoşlandığım şeyleri önüme sunması ? beni analiz edip benim hakkımda yorum yapması ? gittiğim yerlere göre durduğum reyonlara göre alışveriş önermesi ? oğlum bu nasıl yapay zeka ya ? neymiş efendim kamera algılıyormuş ya şimdi küfredeceğim o olacak ama olmuyor. 🙂

   Ya neyi anlıyorsun ? kedi gördü kedi diyor, sanki dinozor diyecek ? mate 10 pro var arkadaşımda hayatımda böyle balon palavra birşey görmedim. Ya dedim al benim xz1 de de var ya kedi görsün kedi diyor manzara görsün manzara diyor ona göre ışığı ayarlıyor falan lan bu nasıl yapay zeka ? sadece bu iş için mi var ? yok işte bilmemne fik fik yardımcı cpu koyduk bu iş için ? full palavra full keriz silkmeden öteye gitmiyor. Ama işte sunumlar öyle değil anlatılıyor anlatılıyor vs. Ama işte şimdi firmada haklı ne satacak ? ekranı 10k yapsın eee ? işlemciyi 50 çekirdek yapsın eeee ? pil konusunda ama gelişmeler çay kaşığı ile veriliyorken ekranlar kameralar donanımlar çuval çuval veriliyor. Bir ara neydi incelik kapıştırılıyordu artık o da yalan oldu. Neden çünkü modası geçti. 🙂

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   mi6 428 ppi, mi8 402 ppi. Yeni geçtim. Aradaki farkı fark ettim. Ne zaman fark ettim. Kutuyu açtıktan sonra yan yana koyunca. Etkiledi mi hayır. Ancak konu bu değil. Yani maliyeti düşürecek o kadar şey varken deneyimin en önemli yerinden kısıp etkisiz maliyet düşürmek. daha doğrusu düşürememek ve 750$ etiket koymak. 300 dolarlık telefonlar bundan daha iyi demiyorum ama 750 dolar verip o ekrana bakmak için çok anormal bir kafaya sahip olmak lazım.

   Kazanılan değerlerin oranı da bardağın boş tarafını dolduramıyor. Yani oyun işini düşürsek basitçe, şuan pc’de minimum 4K 60 fps aldığın oyunu 720p’ye indirip daha yüksek fps almaya çalışmak gibi. Ya bu hareket anca böyle pocopone gibi fiyata oynayan telefonu bir kaç dolar daha alt edebilmek rakip olabilmek için bir çinli firma tarafından yapılmalı. Apple tarafından değil.

  • Yekta F. @electric

   @ardazeytin A12 işlemcili, en son nesil kamera sensörüne sahip, kablosuz hızlı şarjlı, alumünyum cam materyal kasalı, FaceID özellikli bir cihaz pek tabii ki daha düşük fiyat olabilirdi ancak ben yadırgamadım açıkçası.

   iPhone Xr beklentimize göre uygun fiyatlı olacaktı ve eski nesil işlemcili, eski kameraya sahip, kablosuz şarj özelliği barındırmayan bir ürün olacaktı ancak Apple bunu böyle konumlandırmamış ki.

   Konumlandırma yanlış mı? Bence kesinlikle yanlış ancak kusuruma bakma Pixel 2XL’in ve Pixel 3XL’in, Huawei P20 modelinin bu gibi fiyatlara satıldığı dünyada iPhone Xr gene de pahalı mı? İşte burada bence fiyatı normal.

   Bu telefon bu fiyatla neden var cidden anlamadım ancak özelliklerine bakıyorum bu telefon orta segment değil ondan eminim. Amiral gemilerinin de 999Dolar hatta 1249Dolara satıldığı şu dünyada iPhone Xr maalesef pahalı değil çünkü kendisi giriş veyahut orta segment bir ürün değil.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @electric ya zaten dikkat et kötü telefon diyen yok. Ancak o ekranın mantıklı bir tarafı yok. Karşılaştırma yapmaya gerek yok. Çünkü ekran giriş seviyesi telefon ayarında.

  • Yekta F. @electric

   @ardazeytin Valla giriş seviyesi ekran önermesine katılmıyorum. Şu an 2.000TL’ye satılan 4K TV’de var Sony’nin aynı boyutta 10.000’e sattığı 4K TV’de var.

   Apple LCD ekranda her zaman çok başarılı olmuştur siyahlar, renk skalası, ghosting olmaması gibi gibi konularda.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @electric valla 2×2=4 ne ise ppi da o benim için. Baktım mı görürüm. O fiyata o detayda bir ekran yani isterse HDR10 vs. takla atsin yine olmaz o deneyim.

  • Yekta F. @electric

   @ardazeytin Şanssızsın valla o zaman ne diyeyim. Çoğu insan göremiyor çünkü.

Bütün Xiaomi modellerini Mi8 ailesine sığdırma gibi bir plan var sanırım. Tam çözemedim. Neyin kafası. Bu kadar çok telefonu nasıl bu kadar hızlı güncelleyebiliyorlar orası da şaşırtıcı. Kaç insan çalışıyor kim bilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Galaxy S7 işlem gücü(grafik performansı) olarak iPhone tarafında hangi modele denk geliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 27

Bunu uçakta el bagajında taşıyabiliyor muyum?

Motul Zincir Yağı 400 ml ( C2 ) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Motul Zincir Yağı 400 ml ( C2 ) en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Bunlar iyice yoldan çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

238564239870562. Xiaomi modeli yolda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Yıllardır araba teknolojilerini uzaktan misafir olarak izleyen motosiklet sektörü canlanmaya başladı. Motosikletin tamamen kendi kendine gidebilmesi ayrı bir mesele ancak sağlayabileceğiı insan üstü güvenlik özelliklerini şöyle biraz düşününce müthiş. #OtoSeyir

ConnectedRide: Safety is everyone's business.

How can we make motorcycling even safer? We know automation is part of your motorcycle safety. To enable us to further develop vehicle dynamics control syste...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Neden stock değil de MIUI? İşte bu dahili olup çöp olmayan işlevler beni benden alıyor. Dahili video oynaticisinda otomatik altyazı bulma ve DTS ses oynatma özelliği var.

Amoled Hdr 6.2” ekran da ayrı bir keyif. Denemeden anlaşılmıyor @gamsizm dediği gibi.
#MIUI10 #XiaomiMi8

BeğenFavori PaylaşYorum yap