10.Nesil ipad için aylardır bu ürün çıksın diye bekliyorum ama sanırım bu çıkana kadar 11.nesil ipad çıkacak. Yok mu gerçekten bunu satan ben mı bulamıyorum?
https://www.logitech.com/tr-tr/products/ipad-keyboards/combo-touch.920-011381.html

Logitech Combo Touch - İzleme Paneline Sahip iPad Klavyeli Kılıf

Combo Touch satın alın. iPad (7., 8., 9. ve 10. nesil), iPad Air (3. nesil) ve iPad Pro 10,5 inç için izleme paneline ve Smart Connector teknolojisine sahip arkadan aydınlatmalı klavyeli kılıf
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm videolarıyla ikna olmayan varsa hala, gümrük konusunda gerçek hayattan bir fıkra anlatayım.

İngiltere'ye yazılım müh. hizmeti verdiğim firma Sony'den Playstation 5 geliştirici kiti kiralıyor ve bana numune ürün olarak üzerinde çalışmam için yolluyor. Ürün gümrüğe varıyor ve ben de firmam adına tamamen faliyet alanıma uygun olduğuna ve ticari bir ürün olmadığına dair ek destekelyici belgelerle dilekçe veriyorum. Ancak gümrükten gelen yanıt ürünün ithalatını yapmam gerektiğini söylüyor.

Faturası ve ticari değeri olmayan ürünün ithalatını yapmamı istiyorlar, tamam dedik parası neyse verelim. Fakat o da ne? Ürünün ticari değerini ölçemiyorlar. Kritik nokta şu ki bu ürünün faturası olamaz çünkü ticari bir değeri yok. Satışı yasak. Oyun vs. de çalıştırmıyor. Vergi vb. hesaplama yapılması mümkün değil.

Taşıyan DHL firması diyor ki gümrük müşavirlik firması ile anlaşın.

Gümrük müşavirlik firmaları diyor ki bu ürünün ithalatı yapılamaz. Havalimanına git ve gümrükteki ilgili müdürü ikna et.

Japonya ve İngiltere'den yollanan resmi belgelerle ikna olmayan bir görevli sizce ne ile ikna olabilir? 🙂

Ülkeyi terk etmemek için direnen son grup bunlarla uğraşıyor işte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 40

İngiltere'ye uzaktan çalıştığım bir şirket yılbaşından hemen önce hediye olsun diye bere yollamış. Hediye olarak yolladıkları için haberim yoktu. Fıkra kısmına geçelim.
- Posta 66 gün sonra PTT tarafından İstanbul'da teslim edildi.
- Teslim sırasında 60TL vergi ödendi.
- Berenin değeri ortalama 50TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiyat güzel ama 1 sene içinde game pass'e gelir gibi geliyor. En azından Exodus. #xbox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Öncelikler herkese çok geçmiş olsun.
İngiltere'den tarafıma numune/hediye olarak aşağıdaki ürünlerin gönderilmesi gerekiyor. Gümrük konusunda tecrübeli olanlar destek verebilirse sevinirim. Gerçekten tecrübeli ve işi bilen varsa resmi bir danışmanlık hizmeti de albilirim. Ürünler birer defa gümrüğe kadar geldi ve geri gitti.

- Pico 4 sanal gerçeklik gözlüğü. Cihaza gömülü/dahili pil var. Fatura yok. Sıfır cıhaz olarak 430 euro. 10000TL kadar gümrük masrafı çıkardılar. Tamam dedik, CE belgesi vs deyip işi resmi ithalata sürüklediler. Tamamlayamadan süre bitti, süreç sinirleri yıprattı ve geri yolladım.

- Playstation 5 Developer Kit & PSVR2 sanal gerçeklik gözlüğü. Bu ürünün de faturası yok ki zaten satışı yasak bu yüzden tahmini bir değeri de yok. Ancak DHL ve TR gümrük bu konuda ikna olmadı. Oyun oynanan Playstation 5 muamelesi yapmaya çalışıyorlar. Halbuki bu kocaman siyah bilgisayar kasası gibi bir şey, bakıp ne olduğunu anlayamıyorlar. Tahmini değer olarak 2000 sterlin gösteriliği için(sigorta amaçlı sanırım) 2240 sterlin gümrük masrafı talep ettiler. Faturası ve değeri olmayan ürüne %110 vergi ne alaka onu da anlamak zor. Bu cihaz da bugün geri yollandı ve tekrar daha düzgün bir beyanname ile tekrar yollanacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft'un Outlook mobil kadar güzel bir uygulamaya sahip olup Windows üzerinde aynı sadelik ve kalitede bir çözüm sunamaması sinir bozucu.

Microsoft Outlook uygulaması desen tam bir çorba. Gmail postaları anlık bildirilmiyor. Hep bi gecikme terslik karmaşa.
Windows içindeki mail uygulaması desen hep %25 oranda eksiklik hissi. Bazı epsotaları düzgün görüntüleyememesi, blok listesi problemleri vs.

İki uygulamanın birbirine karşı avantaj dezavantajları yüzünden sadece bir tanesini kullanmaya odaklanamıyorsun. Çok kötü bir deneyim. En iyi deneyimi sunan ürünü ise iOS üzerindeki Outlook mobil uygulaması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Migros Sanal market ve Hemen'de Perwoll 3LT Çamaşır deterjanları 69TL. Aldın aldın, alamadın bundan sonra en az 93-94TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada mobil uygulamasında kargo ve sipariş bilgileri haricinde tüm bildirimleri kapatmanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Yapsanıza hadi eskisi gibi 2500 3000 sallayıp çizmeler. 😀 #Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6