Mi6 2x vs 1x kamera

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Bu nasıl algoritmadır? Premium iptal edesim geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

İnternet aşırı yavaş olursa Chrome “Yanıt vermiyor” durumuna düşebiliyor 2-3 saniye. Yıllardır bu olay var. Cihaz fark etmeksizin nadir olsa da denk geliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Xbox One S kontrolcüsü bluetooth ile eşlendikten sonra kapama açma sonrası tekrar bağlanmaya çalıştığında bazen bağlanmıyor. Eşlemeyi kaldırıp tekrar bağlamaya çalışırken mavi ekrana sebep oluyor. Windows 10’un hangi sürümünden bozdular fikrim yok. Kaçırdım orasını. Aylardır düzelmedi. Yeni usb receiver çıkardılar. Sürücü nazlı halde üvey evlat modunda kaldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun süredir birilerini engellemedim yahu bi yem atayım bakalım. iOS Beta hiç stabil değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

iOS betaları MIUI betalarına göre “çöpe atacağım poşete yazık” modunda kalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Trt bandrol ücretleri güncellenmiş. Bir an korktuk yine zam geldi diye. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oneplus 5 uzaktan bakana daha iyi gibi gözükse de günlük kullanımda mi 6 avantajları daha mantıklı. İki cihaz da emanet geldiği için @gamsizm tam anlamıyla suyunu çıkarana kadar test edemiyor. Uzun kullanımda hissedilecek farklar gözden kaçıyor. Kağıt üzerindeki rakamlar ekrana yansıyor.

Bana göre mi6 avantajları:
-- Tek el ile tutulabilir boyutta olması.
-- 5.15″ olmasından dolayı daha yüksek ppi
-- Stereo hoparlör
-- Yazılımla kandırmadan 2X zoom yapan daha iyi ikinci kamera.
-- Ana kameradaki OIS, özellikle gece video çekiminde 5 gömlek fark sağlıyor ve geceleri bariz daha net fotoğraf çekiyor.
-- MIUI. Hele MIUI 9 kapıda.
-- Daha hızlı type-C
-- Suya ve toza karşı dayanıklılık
-- Ahizenin çok daha yüksek ses vermesi.
-- İstemediğin çeşitlikte aksesuar.
-- Hifi + Yazılım destekli kulaklığa özel ses yükseltici(geliştirici). Xiaomi kulaklıklara özel ses profilleri.
-- Kamera çıkıntısı yok. Kırılmıyor, çizilmiyor masaya koydukça. Kap takılırsa da içeride kalıyor. Yine daha avantajlı.
-- Pantolon vb. giysilerin cebine sığıyor.
-- Yedek parçası kolay bulunuyor. (Çin’den)

One Plus 5 avantaj gözükse de ciddi anlamda avantaj olmayan şeyler:

-- EIS çok iyi diye övülse de de EIS içlerinde çok iyi. OIS ile alakası yok. Teknik gereği EIS çalışıyorsa zaten ortaya çıkan video veya fotoğrafın kalitesinden 1 gol yedin.
-- OnePlus5 ekranı AMOLED olsa da avantajı yan yana konmadığı sürece enerji tasarrufu olarak kalıyor. Bu durumda büyük ekranın arttırdığı tüketim miktarı dengelenmiş oluyor. Mi6 ekranını 10 kişiden 8 kişiye AMOLED diye yutturursun. O kadar başarılı olmuş bu sefer.
-- Büyük ekran. Ekran büyüyor da ppi oldukça azalıyor. Ben mi4 mi6 arasındaki farkı görebiliyorum. Şahin gözlü olmaya gerek yok. OnePLus5 için 1080p yeterli olsa da iki cihaz arasında oneplus5 için dezavantaj oluşuyor.
-- mi6 arka kasası cam. Oldu da kırdın elin alet tutuyorsa al Çin’den değiştir geç. OnePlus5 metal kasayı dağıttın mı geçmiş olsun.
-- OnePlus5 metal kasalı olduğu için ısındığını kısa sürede hissettiriyor. İki cihaz da önceki nesil cihazlara göre çok daha az ısınsa da mi6 daha geç ısındığını hissettiriyor.

Bunların üzerine bir de 400TL ortalama bir fiyat farkı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21
 • Mustafa Anar @mstfanar

  Mi6 yazılım olarak baya önde bence.2400 verip içi boş telefon alacağıma herhangi bir android one destekli telefon da işimi görecektir.

 • sawgent @sawgent

  Tabi ki OnePlus 5. AMOLED’i bir kere kullanan daha IPS’e kolay kolay geri dönmez.

 • sametyukcll @sametyukcll

  Açıkçası ikisi arasında bana Mi6 aldırtacak detaylar hoparlörünün stereo olması, boyutunun küçüklüğü ve fiyatının azlığı olur. Onun dışında şahsen OnePlus’ı daha avantajlı buluyorum.

  PPI’ının daha az olması şahsen beni etkilemiyor. Sonuçta hep ekranın dibine girip bakmıyorum. İlk zamanlar (detaylı inceleme evresinde yani) belki hissedilir fakat kullanım tecrübesini sekteye uğratmaz.

  Amoled olması benimki gibi siyah tema ağırlıklı kullanım yapan ve kontrastı seven kişiler için çok büyük bir artı. Ayrıca siyah/koyu tema ağırlıklı kullanımlarda Amoled ekranlar IPS’lere göre daha az ısınıyor (bu da metal kasanın ısı hissettirme dezavantajını az da olsa kapatıyor).

  OIS elbette bir artı fakat OnePlus’a karşı 5 gömlek fark da sağlamıyor diye düşünüyorum.

  MIUI benim için avantaj değil tam tersine dezavantaj. OnePlus’ın sade olması bence daha iyi.

  Metal kasa zaten dağılmadığı için geçmiş olsun gibi bir durum yok. Metal kasalarda düştüğü zaman sadece darbe alan nokta hafif içeri giriyor, camdaki gibi köşeden darbe alınca tüm yüzeyin kırılması olayı yok. Ben de HTC One M8 kullanıyorum. Eğer telefonun arka yüzeyi metal değil de cam olsaydı şu ana kadar 3-4 cam değişimi yapmıştım.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Sadece OIS olmaması sebebi ile dahi OP5 alınmaz bana göre. Resimde gündüz kurtarır, zaten fotoğraf kalitesi az ışıkta belli eder kendisini. Ama az ışıklı loş ışıklı ortamda video çekerken farkı ne OIS ile EIS ona bakmak lazım.

  Metal ve mat kaymaz arka kasa konusunda, “MI6 satın almış birisi olarak” söylemeliyim ki avantaj.