Dedemin ölümünden sonra eğer bir vergi borcu varsa bu borç babamın üzerine taahhuk etmiş midir bunu e devlet'ten öğrenebilir miyim? E-devlet vergi borcu sorgulama'da çıkan sonuç kesindir değil mi?

Dedem 2015'te vefat etti, kendi üzerine bulunan arsa babama geçmedi, yine de ödemediği vergisi varsa e-devlette çıkar mi?

#Hukuk #teknohukuk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrik kesintisinden sonra görüntü kesilmişti bilgisayarda. Bu akşam açıp baktığımda işlemci faninin dönmediğini gördüm, 4 pin pwm'den çıkarıp 3 pin girişine taktım, soğutucu çalışmaya başladı ama yine görüntü yok.

Tavsiye edilenleri denedim, bios pili dahil herşeyi çıkarıp tekrar taktım, ram'leri farklı slota tek taktım, başka ekran kartı taktım vs. hiçbir şekilde görüntü gelmiyor bilgisayardan. Fanlar, hard disk vs çalışıyor ama sinyal yok

Yazıcıoğlu'nda anakart halledilebilir mi yoksa yeni işlemci + anakart + ram mi gözüküyor bana. Ya da deneyebilegim başka birşey? Anakart GA-970A-D3

#TeknoYardım @orcun @ati

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün gece elektrik kesintisi olduktan sonra bilgisayara görüntü gelmedi. Ekran kartını değiştirip eski olanı taktım görüntü gelmedi, monitör yerine hdmi ile televizyona bağladım görüntü gelmedi.

Sorun nerede olabilir, düğmeye basınca fanlar çalışıyor hard disk sesi vs geliyor

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Millenicom kullanan var mı, memnun musunuz ?

#millenicom

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Prey oynayan var mı, nasıl? İncelemesinde sıkıcı gözüküyordu

#Prey

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ev 90 metrekare ve petekler pek büyük değil. Yoğuşmalı kombinin bir avantajı var mı bu şartlarda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Residen evil 2 remake. Benim için oynamadan yılın oyunu

https://www.youtube.com/watch?v=gq6CNux84cM

#ResidentEvil2remake

Resident Evil 2 Remake: 10 Minutes Of Terrifying Tyrant Gameplay

Resident Evil 2 Remake's release date is just around the corner. In the meantime scare yourself silly with this tense new PS4 gameplay featuring the Tyrant.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anonim @anonim

  Silent hill'i de yeniden yapsınlar.

 • Erman @ermanyurdakann

  Atmosfer çok güzel olmuş ama animasyonlar yüzünden gerilemiyorum. Kadının koşma animasyonu hep aynı. Düşman 20 metre uzaktayken de aynı hızda, aynı biçimde koşuyor, düşman ensesindeyken de. Yahu, o tip senin 5 metre dibine girse öyle liseli kız gibi mi koşarsın? Topuklar göte vurur! Yönettiğim karakter o gerginliği yaşamazsa ben nasıl yaşayacağım? Bir irkilsin, bir ayağı dolansın, bir şey olsun. Tepki yok. Bu olayı seslerde yapabilmişler mesela, aniden nefesini tutuyor, küçük çığlıklar atıyor falan ama işte animasyon bunu desteklemeyince ben moddan çıkıyorum. Bu yüzden bu türde birincil şahıs kamerası daha iyi iş yapıyor, bu animasyon eksikliğini hissetmiyoruz çünkü hiç görmüyoruz zaten, tamamen hayal gücümüze kalmış durumda.

 • Xeon @xeon

  irkildim harika gözüküyor

SSD için maksimum sıcaklık ne olmalı, kurulu bir oyunu açtığımda baya ısındığını gördüm, 60 dereceye kadar normal diyorlar, normal midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rx 580 1310 lira. Birkaç aydır rx 570 ve 580'de çok güzel fiyatlarla indirimler gördüm. Birden bire ortaya çıktılar sanki biraz kıllandırmıyor değil ama güzel fiyat

https://www.hepsiburada.com/sapphire-pulse-amd-radeon-rx-580-4g-oc-256-bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11265-09-20g-p-HBV000004VT1B?magaza=Hepsiburada&wt_gl=gdn.rt.genel.cartabandonner-mobile&gclid=EAIaIQobChMI8dbK7MP_3gIVUTjgCh1ufwcDEAEYASABEgI1QvD_BwE

Sapphire Pulse Amd Radeon RX 580 4G OC 256 Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Sapphire Pulse Amd Radeon RX 580 4G OC 256 Bit GDDR5 (DX12) en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • Erman @ermanyurdakann

  Daha ucuza da var: https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-sapphire-rx-580-pulse-11265-09-20g-4-gb-fiyati,71624641.html

  4 GB olacaksa RX 570'e düşmeyi de düşünebilirsiniz, daha ucuza gelir. 4 GB ram 580'in gücünü biraz kısıtlar, ya 8 GB 580 ya da 4 GB 570 almak daha makul bence. Sapphire markası doğru seçim, zaten 1300 liraya kadar çıkmışsanız 50-100 lira daha düşmek için başka markaya yönelmeyin, Sapphire RX 570 4 GB bence en mantıklı seçim olacaktır. 900-1000 lira civarına bulunuyor. 2 yıl kadar önce Sapphire RX 470 4 GB modelini 850 liraya almıştım, buna göre çok iyi fiyat 900-1000 arası.

  • cestlavie @cestlavie

   4GB ram 580'in gücünü kısıtlar derken, nasıl kısıtlıyor? bende 8 var 2-3 gb ram kullanımının üstüne bile çıkmıyor full hd de. zaten 4k ya da qhd oynanmayacaksa gerek yok 8 ram'e ekran kartında. ayrıca sapphire'in rx serisi ekran kartları daha kötü rakiplerine göre ve daha fazla sınıyorlar. 2 senenede bozuldu bir de benim 470 sapphire.

  • Erman @ermanyurdakann

   @cestlavie Sapphire AMD'nin en iyi kartlarını üretiyor, genel kanı bu yönde. Daha fazla ısınıyor diyorsunuz ama en önemli artısı soğutması bu kartların, ben daha %50 üzeri fan hızı ve 74C üzeri sıcaklık görmedim, en sıcak yaz gününde Mass Effect: Andromeda oynarken aldığım değerlerdi bunlar. Sizin kartınız kötü çıkmış olabilir tabii ki, elektronik aygıt ne de olsa, şans faktörü her zaman vardır ama genele vurunca en iyi soğutma ve en dayınıklı malzemeler Sapphire'de görülüyor. Bu savımı ispatlayacak benchmarkım yok, kendim kart araştırırken öğrendiklerim, okuduğum incelemeler böyle. En azından 400 serisi döneminde en iyi kartlar Sapphire idi, o kesin, 500 serisinde yakalayan ya da geçen oldu mu bilmiyorum ama geçmişten gelen bir güven var.

   Bugün çoğu oyunda ucu ucuna yetiyor olabilir ancak bir iki yıl sonra daha yüksek çözünürlükte kaplamaları olan oyunlarda 4 GB yetmeyebilir. Siz bütün ayarları ultraya alarak mı 2-3 gb vram kullanımında kalıyorsunuz? Sanmıyorum, oyununa göre de değişir elbette ama yeni AAA oyunlarda 580'in kas gücünün hakkını vermek istediğinizde 4 GB VRAM sınıra dayanacaktır, bir iki sene içinde de kısıtlamaya başlar. Ben 470 4G ile GTA 5'te tüm ayarları en yüksekte açamıyorum, VRAM sınırını aşıyor, sistem belleğine taşıyor, performansı düşürüyor. Ha, zaten 470'in işlem gücü de tüm ayarlar en yüksekte oynatamaz ama 580 bile olsaydı VRAM yüzünden sıkıntı yaşardım. 4 GB VRAM aşılmayacak şekilde kullanılacaksa da 580'e gerek yok, daha ucuza 570 yeter 1080p için.

 • Ömer Özgür @omc43

  FreeSync monitörüm var ve 1050ti ile kullanıyorum.

  Satabilsem alacağım ben de.

 • Höşelek @benvaryaben

  Sapphire almıştım 1200 küsür liraya nitro ediyşın. ama arızalı çıkınca iade edip kara cumada 1100 küsüre asus ediyşın aldım.

 • Erman @ermanyurdakann

  Ha, bir de, bulabilirseniz Pulse yerine Nitro modelini tercih edin, soğutması biraz daha iyi fakat aradaki fiyat farkı çoksa değmez.