Aliexpress veya yurtdışı siparişleriniz ne durumda? Benim 24 Kasım'da verdiğim takipsiz sipariş henüz ülkeye girmemiş görünüyor (gerçi takipsiz olunca o güncelleniyor mu bilmiyorum ama)...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Uzun süredir aklımda olan What Remains of Edith Finch oyununu Epic hediye edince oynama fırsatı buldum. Gerçekten her şeyiyle muazzam bir oyun, sizi nasıl geçtiğini anlayamayacağınız iki saatlik güzel bir hikayeyle buluşturuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

13 yaşındaki Nizamettin'in babası: Oğlum bir oyun yüzünden intihar etti

Hatay'da 5. kattaki evlerinin penceresinden düşerek hayatını kaybeden 13 yaşındaki Nizamettin'nin babası Kemal Sürmeli, "Benim oğlum basında çıkan bazı haberlerde söylendiği gibi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • Martin @martin

  Baba sorumsuz davranışının suçunu oyuna atmış resmen. "Son saniyeye kadar belirti vermemiş. Başarılı çocukmuş" vs. Resmen kendini aklamış.

 • sawgent @sawgent

  https://www.bbc.com/turkce/41281200
  Şurada verilen bir çok bilgi google üzerinden ve yabancı mecralardan da teyit edilebiliyor. Muhtemelen verilen bilgilerin hepsi doğru. Buna hangi özelliklerinden dolayı oyun demişler onu öğrenmek lazım.

  Reşit olmayan birisi bu şeye kendisini kaptırıp gidiyorsa ailesinin ilgisizliğinden ve sorumsuzluğundandır. Reşit birisi kaptırıyorsa psikolojik olarak bunalım içerisindedir. Küçük çocukların böyle şeylere yönelmesinde bazı youtube kanallarının payı olabilir.

  https://www.youtube.com/user/LordGamers2/videos
  Kanalın içeriğine, izlenme sayılarına ve yorumlarına bakarsanız biraz daha anlaşılacaktır.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Bunlar ortaya yalandan iddia attı. Buna takılan kötü niyetliler merak eden saf çocuklara zarar vermek için Facebook dan bile verdiği yönlendirmelere mavi balina oyunu etiketi yapıştırıldı. Daha çok haberi yapıldı önüne gelen videosunu çekti mazoşistler de yada sadist hep karıştırırm karşıya zararvermeyi sevenlerde paso apksını uygulamasını net üzerinden heryerden mavibalina etiketiyle yayıldılar. Oyunla ne alakası var bunun?

 • MaddenTist @maddentist

  Şu mavi balinayı merak ettim bulamadım. 13 yaşındaki çocuk bulup etkisi altına giriyor ilginç.

Mavi Balina oyunundan kurtulanlar anlatıyor: 'Tam anlamıyla sanal ölüm tuzağı'

Bursa'da 12 yaşındaki bir çocuğun Mavi Balina oyunu sonrası intihar ettiğinden şüpheleniliyor. Türkiye’de en az 142 gencin intiharının Mavi Balina oyunuyla bağlantılı olabileceği öne...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Metal Gear Solid V Definitive Experience adı altında çıkan pakedi PS Store'da 36 liraya düşmüş. Önceki hiçbir oyununu oynamadan bunları oynamak keyif verir mi? Yoksa hiç bulaşmamak mı gerek 🙂 Eski oyunlar PS4'te olmadığından PS3 edinmek veya emülatör ile uğraşmak gerekiyor.

https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP0101-CUSA05597_00-MAINGAME00000000

@nuguryurtsever @harrower

Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

METAL GEAR SOLID V: THE DEFINITIVE EXPERIENCE MGSV hikayesinin, çok büyük övgüler alan MGSV: THE PHANTOM PAIN, onun başlangıcı olan MGSV: GROUND ZEROES, çok oyunculu METAL GEAR ONLINE ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Benimde önceki oyunları deneyimle şansım pek olmamıştı ama beğenmiştim Mgs V'yi

 • sawgent @sawgent

  Eski oyunları da oynayayım dersen zararlı çıkarsın. Birkaç farklı konsol, yazılımlar, sorunlar, en önemlisi de vakit lazım. Değer mi dersen bence değmez. Onun yerine hikayeyi anlatan videolardan izleyebilirsin. En sonuncuyu al geç. Fiyat da güzel.

  Ground Zeroes zaten full oyun değil gibi. Asıl oyun çıkana kadar oyalanmak için yayınlamışlardı. Teknoloji demosu bir nevi.

 • Uğur Yurtsever @nuguryurtsever

  Hikaye akışını ezbere bilmeye gerek olmasa da karakterler ve önceki oyunlardaki olay örgüsünü biraz olsun bilmek lazım. Bütün seriyi baştan sona oynamaya vakit bulmak zor gelebilir artık, o yüzden @sawgent 'in de dediğin gibi hikaye akışını anlatan videolar ve makaleler iş görür.

  Hiç bilmeden de oynanabilir elbette, ama yine de seriyle alakalı ne kadar çok şey bilirseniz alacağınız keyif o kadar artar diye düşünüyorum.

Yeni aldığımız ViewSonic VX2458-C-mhd monitöre görüntü Windows oturum açma ekranından önce gelmiyor (bağlantı HDMI). Bu yüzden BIOS'a giriş veya boot cihazı seçimi yapamıyorum. İlgili tuşlara bassam bile sistem hiçbir giriş yapılmamış gibi doğrudan Windows'u açıyor. Bir önceki Asus VC239'da böyle bir sorun yoktu. Çözümünü bilen var mı?

#TeknoYardım

Edit: Çözüldü, yorum olarak atıyorum aşağıya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Uncharted 4'ü de bitirip Nathan Drake serisine noktayı koydum. Oyunlardan aldığım keyif sıralaması 3>4>2>1 şeklinde. Üçüncü oyundaki mekan çeşitliliği, geçmişe gidilmesi ve hayal gerçek arası sahneler çok iyiydi. Son oyunda da uzun sinematikler bayağı renk kattı.
#Uncharted #ps4

BeğenFavori PaylaşYorum yap

11.11'i tek siparişle atlatmıştım, az önce ulaştı. Şimdi bir de ucuzundan bluetooth adaptörü almak lazım. Tavsiyesi olan var mı 🙂
#xboxonesgamepad

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19

Her seferinde ısrarla "sadece Plus olmayanlar cevaplasın" diye belirtilmesine rağmen Oyun Gündemi çekilişlerindeki sorulara cevap veren Plus üyelerde algılama sorunu falan mı var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap