Oynayacak çok fazla oyun ve oyun oynamaya ayıracak çok az vakit var 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

RDR2'de atına Roach ismini veren adam gibi adamdır...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4 Pro'da kullanmak için James Donkey 960GB SSD almayı düşünüyordum ama biraz arama yapınca sorun yaşayanların fazla olduğunu görmek şaşırttı. Bende ve tanıdıkta toplam 3 tane var, hiç öyle sıkıntı olmadı aslında. Ne diyorsunuz alınır mı?

https://www.incehesap.com/james-donkey-jd960-ssd-disk-fiyati-41492/

960 GB James Donkey JD960 2.5" 520-500 MB/s SSD Disk - incehesap.com

960 GB James Donkey JD960 LE 2.5" 520-500 MB/s SSD Disk En uygun fiyata incehesap.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Yaklaşık 1 aydır PS4 Pro ile kullanmak üzere TV araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim. Sanırım piyasada fiyatı uçuk olmayıp da sorunsuz olan bir model yok. En son tercihleri Sony 55XF9005 ve Samsung 55Q70 (veya biraz daha bütçe yükseltip Q80) olarak belirledim, onlarda bile bir sürü şikayet var. Sony'nin panelinin çok iyi olduğu ama Android olduğu için birçok sorun yaşandığından bahsediliyor. Samsung ise yazılımda sorunsuz olmasına rağmen hareketli görüntülerde çok da iyi değilmiş. Kasım ayı içerisinde birini alacağım gibi ama hangisini alsam kafamda soru işareti kalacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • SonkaBonka @sonkabonka

  Android işletim sistemiyle sorun yaşayanlar önce kullanmadıkları uygulamayı kapatmayı öğrensinler sonra şikayet ederler. Yaklaşık 4 senedir Android işletim sistemine sahip 2 farklı Sony televizyon kullanıyorum. Hiçbir sorunları yok ve performansları iyi. Aletler eski olmasına rağmen daha bu yaz güncelleme bile aldı. Ağzı olan konuşuyor sadece. Her duyduğunuza kulak asmayın. Gidin bir teknoloji mağazasına, kendiniz deneyimleyin alacağınız ürünü.

  • Batuhan @achfighter

   Abimde Sony Android TV var. Uzun bir süre Android özelliklerini kullanamadılar. Tvyi ben sıfırladım sorun geçmedi. Orasını burasını kurcaladım. Bir şekilde geçti ama nasıl oldu ben bile hatırlamıyorum.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @achfighter
   Sony'nin çıkardığı televizyonlar işletim sistemiyle bağlantılı. Yani Android çalışmazsa cihaz da çalışmıyor ve bu televizyon için ekstra bir özellik değil. Abinizin yaşadığı sorun nedir bilemiyorum. Ben sadece kendi deneyimimi aktardım.

  • Batuhan @achfighter

   @sonkabonka cihaz çalışıyordu, Turkcell tv+ box üzerinden televizyon rahat izlenebiliyordu. Sadece Android'e özgü olan şeyler çalışmıyordu.

   Yani ses açma kapama falan asgari şeyler var ama diğerleri çalışmıyor. Home tuşuna basıldığında çıkan ana menü bile açılmıyordu.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @achfighter Tamamdır, şimdi anladım sorunu. Bir arkadaşın başına gelmişti oradan hatırlıyorum. Cihazla uyumlu olmayan harici bir .apk yükleyip televizyonun sist arayüzünü kilitlemişti. Tekrar başına gelir mi bilemiyorum ama olursa aklında bulunsun, böyle durumlarda televizyon anca hard resetle veya yeni versiyon Android yüklemesiyle kendine geliyor. Hard resetin nasıl yapıldığını söylememe gerek yok sanırım. 🙂

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Pro'yu PHILIPS 55PUS7303 ile kullanılıyorum. Konsol için ayrı hdmi portu var. Cihazı buraya bağlayınca HDR aktif oluyor. Renkleri canlı ve güzel. RDR'de çevreyi izlerken baya keyif veriyor.

  Nette sorunları bulmanız daha kolay oluyor. Genellikle sorunlar yazılmakta ve ürünün iyi yönlerinden bahsedilmemekte. TV'yi alırken uyguna Sony denk gelseydi veya bütçe müsait olsaydı, onu alırdım. Bunda marka algısı ve görüntü işleme teknolojisi neden olurdu. Samsung'un genel olarak yorumlayacak olursam, air kumandasına alışınca ara yüzün kullanımı kolay ve keyifli oluyor. Bluetooth'lu modelleri harici ses sistemlerini de desteklemekte. Görüntü oldukça canlı. Kavisli olanlarına direk bakmak gerek yanlardan bakınca fazla rahatsız etmekte.

  Android TV'lerde benim için en büyük sorunu Bluetooth kullanımı. Kullandığım TV'de Bluetooth'u gamepad, klavye ve fare destekliyor. Kumandası harici ses kaynaklarını kontrol edemiyor. Kulaklık için kontrol özelliği, güncelleme ile kumandadan menüye alınmış. Burada yazanlara göre Sony'de de benzeri kısıtlama mevcut. @sonkabonka

  • SonkaBonka @sonkabonka

   Sony TV'lerde kısıtlamalar daha katı ama bunu sorun olarak addetmek ne kadar doğru ? Bilemedim...
   Daha spesifik konuşmak gerekirse; sadece markanın izin verdiği BT kulaklıkları kullanabiliyorsunuz ve tahmin edersiniz ki hepsinin markası Sony.
   Kumandasıyla harici kaynakları kısıtlı da olsa kontrol edebiliyorsunuz. PS3/PS4 üzerinde menülerde gezinmek de dahil (Bravia Sync - CEC/HDMI).
   Ama derseniz ben tam kontrol istiyorum, ( CEC özelliği olmayan Pioneer bir amfiyi kontrol edebilme gibi ) evet bu mümkün değil.
   BT kulaklığın ses kontrolü konusunda haklısınız. Android 6'dan 7'ye geçişte çok sorun yaşandı ama yeni gelen güncellemeyle bu sorun çözüldü, yeniden kontrol kumandaya geçti.
   Tabii bu bahsettiğim şeyler Sony Android TV için geçerli. Philips'de sistem nasıl işliyor bilemem. Çünkü kullanmadım.

 • Saylam06 @saylam06

  65Q7FN kullanıcısı olarak TV'ye çok para verme derim. Ya da veriyorsan beklentini çok yükseltme. Öyle aman aman bir fark olmuyor.

PS4 için mümkünse kablosuz, yok fiyatları uçuksa kablolu iyi bir headset(kafaüstü?) kulaklık tavsiyesi alabilir miyim? Bütçe yaklaşık 600 lira civarı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Değerler güzel görünüyor ama kablolar yine bina dışında açıktan bağlanmış 🙂 Neyse son kurulum yapılsın da bakacağız bir çaresine.

#TürkNet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Yeni eve internet bağlatacağım. Fiber imkanı olmadığı için Netspeed, Turknet vs arasında bir seçim yapmam lazım. Netspeed düşünüyorum ama daha mantıklı bir öneriniz varsa beklerim 🙂

Bir de henüz araştırmaya başlamadım ama modem lazım olacak tabii. Şöyle sorun çıkarmayacak makul bir model var mı tavsiye?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

https://teknoseyir.com/durum/1149621

Şunu takiben elektrikçilerle görüştüm, hiçbirinde sinyali algılayacak cihaz yok (welcome to didim). Site yönetimi desen alakaları yok bu işlerle. Tekrar Netspeed'i aradım, 100 lira karşılığında Telekom'un elit hizmetinden yararlanabileceğimizi söylediler. Gelip şebekeden modeme bütün kablo sorunlarına bakıyorlarmış. Başka çare bulamayınca kabul ettim ben de.

Telekom'un sitesinde elit ekip için 50 lira servis ücreti, 70 lira ankastre sorunları, 40 lira iç tesisat falan demişler. Bize 100 lira hepsi içinde mi oluyor acaba, daha önce kullanan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Binaya gelen telefon hattı bina dışından fotodaki gibi açlıktan bağlanıyor, burada hangi kablonun bizim daireye ait olduğunu anlamanın en basit yolu nedir? Dünkü yağmur fırtına sonrası internet gitti. Netspeed de hat değerleriniz çok düşmüş, elektrikçi çağırıp baktırın bizlik bir sorun yok diyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19