#GTAVMod #Redux #makevisualsgreatagain #Sweetfx

Hep yapmak istediğim birşeydi. GTA 4 zamanından beri. O zamanlar da 580 SLİ ile ENB modlu GTA 4 videoları vardı. Corona malum evde otururken şu işlerle kafa yorayım dedim ve sonuç güzel. En iyi grafik modu Redux deniyor ama benim 1650'li laptobuma bir tık fazla gelebilirdi. 60fps sabit takıntım var ve Redux masaüstü 1060 ile ortalama 45 fps veriyormuş.
Sonra Redux'un muadili grafik modlarını araştırdım. Redux'un bu kadar yormasının sebebi texture'ları 4k ile değiştirmesi. İşte make visuals great again modu burada fark ediyor. Redux'la hemen hemen aynı efektlere sahip ama texture çözünürlüğü düşük. Böylece sistemi de yormuyor. Zaten boyutlarından da belli. Redux 3 gb iken, MVGA mod 80 mb. MVGA'nın texture konusundaki eksikliğini de üzerine Sweet fx kurarak çözdüm. Sweet fx ise bildiğin instagram filtresi gibi. Biraz renkleri değiştirip , keskinliği arttırıyor ve texturelar çok daha canlı gözüküyor.

Araba modlarının düzgün gözükmesi için ise GTA'nın dosyalarında Corona.png dosyasını değiştirmeniz gerekiyor. Corona 😀 dedikleri arabaların ışıklarının önünde olan yansımalar. Araba modları GTA'nın kendi arabalarının üzerine yapıldığından bu yansımalar tam oturmuyor. Bir de araba modu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu trafikte çokça gördüğünüz bir arabayı modlamayın. Modlu arabalar oyunun normal arabalarından çok daha detaylı olduğundan atıyorum 5 tanesi aynı yerdeyken bilgisayar göçüyor 😀

Sistem:
Acer Nitro 5
- İ5 9300
-16gb ddr4
- gtx 1650

Dışarda 800 küsür dolar olan bütçe laptobuyla bunları yapabilecek hale gelmemiz güzel gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

#Windows10 #UEFI
İyi akşamlar şu laptopların UEFI bios'unu beceremiyorum sanırım. Win 10 Home yüklü bilgisayara format atıp 1903 LTSC kuracağım. Laptop hali hazırda UEFI kurulu ve GPT dosya sisteminde. Ben de iso dosyasını hazırlarken bu şekilde hazırladım. Bilgisayara taktığımda görmüyor. Boot Devices tan seçince de Legacy boot tribine giriyor ve "salak bu bellek uefi , legacy boot yapmak istiyorsan legacy ve mbr sistemini seç" diyor. Efi dosyasından boot et dediğimde de "bu aygıt bulunamadı"hatası veriyor. Bıos menu'de secure boot kapalı ve açılamıyor. Neyi yanlış yapıyorum ? 4 saattir bir format atamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Otoseyir #OtoparkCom

Başın sağolsun rafine adam..

https://youtu.be/wPSESIzMvLo

0 KM BMW 320i parasına 2. El Mercedes E180 alınır mı? | Aynı paraya hangisi?

Aynı paraya hangisi konumuzun bu haftaki konukları Mercedes E180 ve BMW 320i Bu iki otomobilin fiyatı 450.000 TL seviyesinde siz olsanız bu paraya sıfır BMW ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#asettocorsa #Nordschleife

Boşuna uzay kasa demiyorlar 😁 Direksiyonu çevirince dünya dönüyor sanki öyle yol tutuyor.

BTG 6.26.489 💪 ;

https://youtu.be/vQ3dxbYAcZE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Karma @karma

  Nasıl bir setup ile oynuyorsunuz?

  • Andaç Atasayar @andacatasayar

   @karma
   Mousela 🙂 Corsair Dark Core. 400 dpi da. Oyun ayarlarında steering speed var o da 0.10.
   Klavye olarak ta;
   Gaz=W
   Fren=S
   Vites yükseltme=Q
   Vites düşürme =A
   Otomatik debriyaj ve Abs dışında tüm yardımcılar kapalı. Vites düşerken arada tekrar W'a basıp heel&toe yapıyorum 😁 Mousela oynayınca oyun tractionı kapatmıyor. Ben de klavyeyle oynadığımdan iyi aslında çünkü dengeli gaz yapamıyorsun.
   Arabayı hiç ellemedim bence yeterince iyi 🙂

#Youtube
Vanced kullanın kullandırın 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Architecture Proje maketine ışıklandırma yapacağım. Pilli olsun istemiyorum. Resimdeki 5v'luk telefon adaptörünü deney ampulüne bağladığımda ampül 20sn kadar ışık verip kavruldu 🙂 Ben de direnç koyarım diyordum ama teslim pazartesi ve yarın açık elektrikçi bulamam. Zaten başka lambalar da ekliyecektim. Acaba şu sokak lambalarını da seri bağlayınca deney ampulüne fazla gelen voltajı dengeler mi? Yani direnç koymak yerine lamba bağlayacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#TS #Gizlilik

Sosyalde anonim kalmanın ya da benim gibi ismiyle,fotoğrafıyla var olmanın artıları-eksileri nedir?

Eskiden işe girerken firmalar bakıyor deniyordu hala var mı böyle bir durum ? Böyle olsa üniversite öğrencisi arkadaşlar anonim kalırken , kendi şirketini kurmuş abilerin ismiyle var olması gerekiyor ama durum pek öyle değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • 3dfx @3dfx

  googleda pat diye cikiyorsun. öyle oyun falan yaziyorsan kimseyi ilgilendirmeyebilir (yada tam tersi ilgilendirebilir, hayatini oyunla gecirmis vs derler) ama isin acikcasi linkedin disinda görünmek istemiyorum.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  CIA peşlerinde...:=))) #CemYılmaz

  Yıllar önce Resmi değiştireyim dedim, sosyalde isyan oldu...:=))) Muhasebecilere karşı olumlu bir imaj oluşmasına yardımcı oluyor muşum... Ben neymişim dedim yaw...

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Google ile üyelik oluşturmuştum. Ondan ismim böyle oldu, ben belirlemedim. Değiştirme gibi bir girişimim de olmadı sonradan. Ama foto koysam mı dedim bir dönem, sonra o da kalsın dedim. Ama mesela burada @orcun adına fake hesap açılmıştı diye hatırlıyorum. Fotosu falan aynı, adı orçun şeklindeydi galiba. Yine @tongyabguhan34 'ın önceden paylaştığı fotoğrafını bir başkası burada paylaşmıştı.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Ben yerine göre kullanırım. Mesela TS'de istemem. Çünkü gerek yok buradaki adam beni bilse ne olur bilmese ne olur amaç sadece konuşmaksa bir nick işte 316, geforce, c2duo, p3 biriyle seslen gitsin. İlla anonim olsun diye değil, kafaya takan arar bulur zaten o kadar zor değil. Ama tanımadığım kişilere niye direkt kendimi göstereyim ki arkadaşım değil dostum değil. Günlük yaşamda nasıl insanları en yakın, orta, uzak diye sınıflandırıp iletişimimizi öyle kuruyorsak aynısını neden Internet üzerinde yapmayalım? Yani gidip de en dış çemberde kalan birisine bilgilerini vermezsin yüzeysel konuşur işini görürsün. Şu var, burası güzel bir ortam olduğundan resme özendim kendim bir karakter çizdim ve düzgün bir nick aldım. 😀 Uyduruk yerlere profil resmi bile koymam veya güzel nicki heba etmem.