Nvidia etkinliğinde beni şaşırtan şey rtx 3060'ın olmayışıydı. Ben onu bekliyordum. Herkes 3080-3070 falan mı alıyor arkadaşlar, 3060 alıcısı o kadar az mı bir ben mi fakirim? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

--- @orcun 'a yazıldı, başka post'un devamıdır bu yazı okuyup zaman kaybetmeyin, özel mesaj olmadığı için buradan yazıyorum,---

--- @orcun 'a yazıldı, tartışma konusu okuyup zaman kaybetmeyin, özel mesaj olmadığı için buradan yazıyorum,---

En son şu mesajda kalmıştık hocam, konuyu açan bildirimden rahatsız olmasın diye buradan yazıyorum 😀 Geç yazmamın nedeni de hız testlerini yapmak istemem, özellikle haftasonuna denk getirdim yoğun olduğu zaman test edeyim diye: https://teknoseyir.com/durum/1282372#comment-4545269
Cumartesi, Pazar ve Pazartesi Türknet hız testi sonuçları(prime saatlerde olmasına dikkat ettim özellikle):
https://www.speedtest.net/result/9681121599
https://www.speedtest.net/result/9676780812
https://www.speedtest.net/result/9672564829

Paketim 35mbps'ye kadar olan paket. Gördüğünüz gibi değerler gayet stabil. Yaklaşık 2 yıldır da Türknet'teyim, çok ender durumlar hariç bu değerlerde bozulma da yaşamadım. Türknet'te uzun süre sorun yaşamayan müşteri olmadığını düşündüğünüz ve istediğiniz için paylaşmak istedim bunları.

Tek paket olayında düşüncem aynı, Türknet kimseye önceden belirtmediği paketi satmıyor. Adam o paketi bile bile alıyorsa demek ki Türknet'ten daha iyi ve uygun seçenek bulamamış demektir, Fiber diye kandırıp adsl vermiyor ya Türknet 😀 Adsl 8mbit'e de 100mbit'i de aynı fiyata satıyorum, cebine uygun olan alır(müşteriler tercih ettiğine göre uygun). Ben 35 alıyorum mesela daha iyi bir paket yok diğer operatörlerde(Türk telekom ve so altyapısı var).

Çok takip etmiyorum operatör başlıklarını ve konularını, en dandik şeylerin bile fanboy'ları olabiliyor. Bence onları hiç ciddiye almamak lazım.

Benim gözlemim sorun yaşayan müşterilerin sesinin memnun oranlara oranla çok daha fazla çıkması durumu var. Nedenini açıklamıştım.

O başvuru süreci kötü olmuş, mesela aynı durumu kız arkadaşım da yaşadı ve Türknet'e aşırı kızdığı için ısrarla tavsiye etmeme rağmen denemedi ve daha yüksek fiyata Türk Telekom'dan devam etti 😀

Geçiş sürecinde yaşanan uğraşlar, mağduriyetler üzücü ama her operatörde var. Ben diğerlerinin Türknet'ten daha iyi olduğunu düşünmüyorum:

https://www.sikayetvar.com/kablo-net
https://www.sikayetvar.com/turk-telekom
https://www.sikayetvar.com/turknet
https://www.sikayetvar.com/superonline

https://www.sikayetvar.com/kablo-net/kablo-net-stok-yok-diyerek-1-haftadir-kurulum-yapmiyor
https://www.sikayetvar.com/kablo-net/kablo-net-internete-3-haftadir-girilmiyor

Şikayetvar bu iş için ideal bir adres olmasa da -şikayet silinmeleri, editlenmeleri, firmaların bir nevi reklam yapma işini yürütmesi gibi- bu verileri görmek için yeterli. Mesela adama stokta olmayan modemi satmışlar, 1 hafta mağdur etmişler. Net rezalet. Bu şikayetleri de özenle aramadım, son şikayetlerden seçtim rastgele ve bunları gördüm. Türk Telekom ve Superonline'da da, diğerlerinde de bu tarz ve bunlardan daha büyük rezaletler içeren haklı şikayetler de bulunur detaylı bakılırsa.

Hepsinin kötü olmasının nedeni de basit: Burası Türkiye. Nitelikli eleman sayısı az, altyapılar genel olarak kötü. Şirketler genel olarak kurumsal olmaktan uzak. Müşteriler teknoloji cahili ve okuyup anlamada sorunlu, modemi açıp kapatamıyor, müşteri hizmetlerinin yükü artıyor. Herkes amatör yani genel olarak, Türknet ise bunların yanında küçük oyuncu ve kendi altyapısı yok. TT'nin kiracısı ve altyapı sorunluysa Türk Telekom'daki şikayetler Türknet'te de oluyor. İşin hizmet kısmında dijitalleşme adıyla, ucuz fiyat sağlamasıyla -bu özelliğini giderek kaybediyor-, taahhütsüz oluşuyla diğerlerinden sıyrılmayı denediği için bana daha yakın geliyor.

Şikayet oranlarına gelirsek, Şikayetvar'da Türknet'in puanı 1.3, Superonline'ın da 1.3. Türk Telekom 0.8 puan, Kablonet 3.3 puan. Puanlar, sorun çözüldükten sonra yapılan ankete göre belirleniyormuş. Sonuç: Hepsi dökülüyor, aralarından sıyrılan bir tek 3.3 puanla Kablonet. Ancak şu fark da var: Superonline ve Kablonet Şikayetvar'da şikayetlere dönüş oranı %100, yani oradaki müşterilere önem veriliyor. Türknet Şikayetvar'a önem vermiyor. Ona rağmen puanı SO ile aynı. Kısacası kişisel gözlem ve çevreye göre bunları kıyaslamak yanıltıcı oluyor yukarda paylaştığım rakamlardan göreceğiniz üzere.

Bu bağlamda salt Türknet'i gömmek ya da hepsinden uzak durun demek pek sağlıklı değerlendirmeler değil bana göre, eğer ben 2 yıl önce Türknet'ten uzak durun diyenleri dinleseydim Türk Telekom'dan daha yüksek fiyata, daha düşük hızla, anlama özürlü müşteri temsilcileriyle uğraşmaya devam edecektim.

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Test your Internet connection bandwidth to locations around the world with this interactive broadband speed test from Ookla
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Valla ben mevzuyu bile unuttum sayılır ya 7 gün olmuş. 😀 Türknetten memnun olan kişi sayısı baya az, ama o şanslı kişilerdensin güzelmiş sonuçlar. En azından vaadedileni alabilmişsin. Kablonet birde heryerde değil. Altyapı oranı çok çok az. https://internetharitasi.com/ ben mesela buradan bakıyorum felaket az. Ama paket hızını sağlama oranına bakınca gene kablonet lider. Mesela müşteri memnuniyet oranına bakarsan gene kablonetin yüksek. E çünkü az kişiye düzgün hizmet sunuyor. Araştırmak lazım. Mesela verdiğim internet sayfasından herkes bakabilir, konumunuz neyse çevre yada bakın hangi altyapı var ? işte hangi altyapıya kim ne kadar hizmeti düzgün vermiş bunlar çok önemli şeyler.

#aoc servisini deneyen oldu mu? 24g2u monitörümde kullanımdan 3 ay sonra bir adet ölü piksel çıktı. Ekranın tam ortasında, kırmızı ve beyaz sayfalarda kendini belli ediyor. Rahatsız edici maalesef. İade isteyeceğim ama ölü piksel 5'ten az, garanti kapsamında değil gibi zırvalarla uğraştırırlar mı, hiç bu süreci yaşayan oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  ilk 6 ayda para iadesi alabilirsin sonrasında ekranı değiştirmeleri gerekir ama bunu hiç bi firma kolaylıkla yapmaz önce zorluk çıkarırlar sen thh gidersin aylarca beklersin falan kısaca zor 😀 Ben asus 27inç monitör aldım bi ölü piksel vardı 75hz olduğu için gözlerimi kanattı yapamadım. yolladım servise geri alsınlar diye almadılar thhye gittim 3 aydır ses seda yok

  • arvelo @arvelo

   thh işlerinin hızlanması gerekiyor artık cidden aşırı yavaşlar, bazılarında da elinde belge olsa da sonuca ulaşamadığın oluyor bizzat abim yaşadı, ürün sipariş etti göndermediler, thh kararı çıktı, parayı alması için şikayet vs oluşturmak gerekiyor bunun da dosya vs ücreti var. ücretler alacağı paradan fazla 😀

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @arvelo Şaka gibi 😀 2019 11. ayında benim de satın aldığım ürünü göndermemişlerdi para iadesinde bulunup sonra fiyatını artırıp yine siteye koydular bende thhye şikayette bulundum şimdi gündeme alındı gibi bir şey yazıyor 😀 bu yıl karara bağlanır inş 😀

  • cestlavie @cestlavie

   @arvelo hakem heyetlerinin sayısı birkaç sene önce devletimiz tarafından azaltıldı. 🙂 hem de büyük bir sayıydı.

  • altalena @altalena

   Hocam ben de değişim ya da iade etme kararı aldım düşünüp ama süreç nasıl işliyor, servise verdim ve kabul etmediler diyelim. Ürün bize geri mi dönüyor iş thh'ye gidince yoksa onlarda mı kalması gerekiyor?

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @altalena Monitörü servise yolladım ölü pikseli servis onayladı ama bir şey yapamayız gibi bir şeyler yazıp geri yolladılar. Alo 175 arayarak bilgi alabilirsin. Cihazı aldığın firmaya mail at daha sonra şikayetini gerçekleştir diyorlar. Mail attıktan ne kadar süre sonra başvuruyorduk onu hatırlamıyorum. Bu arada sonuçlanması çok uzun sürüyo benim 4 ay oldu hala tık yok 😀

 • Osman Kahramanoğlu @marquis

  Ben Asus'tan 35. ayda para iadesi aldım. Monitörün garantisi 3 yıldı, kutusunda bile yazıyordu. Hatta servis önce garanti 2 yıl dedi, itiraz ettim. Asus Türkiye'yi aradılar sordular, 3 yıl çıktı garantisi. Para iadesi sadece ilk 6 diye bir şey yok. Tamir ederiz isterseniz ama 2-3 ay sürer demişlerdi, ikame monitör istedim ben de. Daha sonra para iadesi veya değişim şeklinde bir evrak gönderdiler. Fakat şöyle de bir durum var. Para iadesi alınca ödediğiniz miktarı alıyorsunuz, neyse ki ben monitörü pahalı almışım, para iadesi alırken de monitörlerde kampanya vardı, yeni monitörü üzerine para eklemeden aldım. Sadece servise bağlı kalmayın, bir merkezleri, Türkiye ofisi falan varsa onlarla iletişime geçin mutlaka. Monitörün sorunu ölü pikseldi bu arada. 1-2 tane ile başladı, zaman geçtikçe sayıları 30'u geçti. Aynı sorun yeni monitörde de var. Bunun da 1-2 tane vardı, aldığım yer olan Vatan Bilgisayar'a gittim, servisteki eleman aynen "abi, daha garantin 13 ay devam ediyor, biraz daha bekle, ölü pikseller artsın, o zaman gönderelim, değişim kesin olur" demişti. Şu anda ölü pikseller 20'yi geçti. 6 ay önceydi bu olay. Yakında servise bırakacam bu monitörü de bakalım ne olacak bu sefer. Yeni monitörün markası LG bu arada, LG'nin garantisi Asus kadar iyi değil diyenler var baya bi. Deneyip görecez artık. Değişim olmasa bile tamir olacağını düşünüyorum ben. Tamir dahi olmazsa artık 2. monitör olur bu da, yapacak pek de bir şey kalmıyor zaten. Atsan atılmaz, satsan satılmaz durumu bu olsa gerek.

 • reducto @protego

  Uğraştırabilirler, uğraştırmayabilirler bellki olmaz. THH!ye gitsen kazanırsın. 1 ölü piksel dahi ayıplı mal kapsamına giriyor.

 • qubit @qubit

  #monitör #tüketicihakları

Merhaba herkese, aldığım monitörle alakalı bir sorum olacak. Fotoğrafta görüldüğü üzere, monitörün sol üst kısmında 3 tane gri nokta var. Bu alan ekranın dışındaki bir alan, siyah çerçeve. Bu ne oluyor, garanti kapsamına girer mi? Gözüme zaman zaman çarpıyor. Monitör aoc 24g2u.
edit: Fotoğraf biraz yanıltıcı, jelatin kabarcığı sanılıyor ama değil, üzerini sildim ve parmağımla dokundum, öyle olsa hissederdim. Sadece yansıma olunca görünüyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 22
 • Metehan Öztürk @metehanozturk

  Ekranın koruma jelatini mi var acaba? Hava almış bir jelatin gibi duruyor

  • altalena @altalena

   Fotoğraf biraz yanıltıcı gösteriyor, ölü piksel gibi görünüyor normalde. Herhangi bir jelatin yok, bezle falan sildim leke de değil 🙁

  • Metehan Öztürk @metehanozturk

   @altalena Başka açılardan da resim atabilir misin? Gerçekten jelatinli gibi gözüküyor bu açıdan.

  • altalena @altalena

   @metehanozturk aşağıda 2 tane daha var, özellikle o açıdan çekme nedenim, yansıma olunca görünüyor olması. Normalde görünmüyor.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @altalena ölü piksel değil çünkü ekran panelinde değil. çerçevede yer alan kozmetik hususlar. ürün internetten satın alındıysa ve yasaya göre "mazeretsiz iade etme hakkı" süresi de dolmadıysa ürünü iade edebilirsiniz tabi. burada "mazeretsiz iade etme hakkı" vurgusunu özellikle yaptım, zira iade ederken bu kozmetik kusurları gerekçe gösterirseniz doğrudan iade almak yerine ürünün servisine yönlendirirler, sonrası siz, servis ve satıcı arasında çarpışmaya döner.

  • altalena @altalena

   @demigod 23'ünde sipariş ettim, eğer kargo teslim tarihinden itibarense yarın son günüm. Sipariş tarihiyse bugün itibariyle o hak bitti, servisliğim. Uğraşırım sorun olmaz ama kararsızım. Yansıma olmadığı sürece gözüme çarpmıyor, yine de olmasaydı iyiydi elbette. Ama ilginç bir durum, bunu yaşayan başka insanlar var mı ya da bunun bir adı falan var mı merak ettim.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @altalena Jelatin değil de üzerindeki kaplamadır belki. Tırnağınızı üzerinde gezdirince çıkıntı ya da çukur falan hissediyor musunuz?

  • altalena @altalena

   @alipektas Denedim hocam, öyle bir şey hissetmedim.

  • Metehan Öztürk @metehanozturk

   @altalena Bazı jelatinler gerçekten ince olabiliyor. Fabrika yapımı jelatinlerde panel ile o kadar birleşmiş ki tırnakla ayırt edememişsinizdir. Gerçekten orada ölü piksel olamaz. Ya jelatindeki hava kabarcığı sorunu ya da boya atma. O kadar küçükler ki ben kafama takmazdım. Işık dağılımı daha önemli. Eğer ışık dağılımında sorun yoksa kullanmaya devam edin. Değiştirirseniz gelecek olan üründe ışık dağılımının sorunlu olabilme olasılığı var. Aynı ürün bile olsalar farklılıklar olabiliyor. Kafaya takacaksanız da değiştirin. 1 gününüz kalmışsa müşteri hizmetlerini arayıp sorun en azından.

 • Höşelek @benvaryaben

  ölü piksel vs değil. dış katmanda bir leke olmuş. ekran dışında olduğu için hiç bir önemi yok. çok önemliymiş gibi bir de millet cevap yazmış 😀
  allah başka dert vermesin...
  iade etmeye hiç ama hiç lüzum yok.

  • altalena @altalena

   Monitördeki bir kusur ve kişisine göre rahatsız edebilir. Başka yerde aradığımda bulamadım, benzer sorun yaşayan varsa niye oluyor arar öğrenir, size göre rahatsız edici değildir ama herkes sizin gibi mi düşünmeli? Bu belki 3 nokta değil 15 tane nokta olacaktı belki de, o zaman da mı rahatsız edici olmayacaktı? Amaç nedenini ve varsa çözümünü bulabilmek ve böyle bir sorun olduğunu ortaya koymak.

  • Höşelek @benvaryaben

   @altalena monitörün ölü pikseli yoksa ışık sızması çok belirgin değilse clouding banding gibi sorunlar yoksa öpte başına koy o 3 noktayı... kozmetik bir kaç noktadan kaçarken elindeki bulgurdan olursun demedi deme...yine de sen bilirsin tabi...

  • altalena @altalena

   @benvaryaben Niye hocam, bit pazarından ucuza ürün mü aldık da az kusurlu çıkarsa öpüp başıma koyacağım? 😀 1500TL'lik, 2 yıl garantili bir monitör bu, ürün vaat edildiği şekilde elimize gelmiyorsa iade, değişim, tamir hakkımız çatır çatır var. Servis sorun çıkartırsa(aoc'dan bahsediyoruz, servisinin sorun çıkartacağını sanmıyorum) tüketici hakem heyeti var. Sorduğum soru da bu değil, bu neden olur, herkeste var mı, normal midir? idi.

  • Höşelek @benvaryaben

   bu saatten sonra daha bişey demiyorum. kusursuz çiziksiz monitör arayışınızda başarılar dilerim. umarım siz aradığınız kusursuz monitörü bulana kadar dolar 10 lira olmaz. 1500 liralık monitörün 2000 lira daha pahalısını alırken bu kadar çok düşünmedim. düşünseydim sanırım şuan 400 lira daha fazla para vermek zorunda kalacaktım.

  • Metehan Öztürk @metehanozturk

   @altalena Seni çok iyi anlıyorum. Gerçekten ben de takıntılı biriyim ve takarsam da takarım. Ama Höşelek haklı. Yani senin elindeki malda ışık sızması yok diyelim. Değişim yapıldıktan sonraki gelecek monitörde olursa peki? O zaman değişim de yapmazlar. Küçük sorununu büyütme demeye çalışıyoruz. Aldığın görüntüde bir sorun yoksa kalsın. Umarım anlatabilmişimdir.

 • xpow3r @xpow3r

  ekranı mat yapan jelatin olması lazım kaldırmaya kalkmayın. Garantilik bi durum yok bence

1500TL'ye şu monitörü -Aoc 24g2u- sipariş ettim, sizce doğru yaptım mı? :https://www.sinerji.gen.tr/aoc-238-24g2u-1ms-144hz-hdmidisplayport-freesync-gaming-monitor-pmu419089

Bu monitör yılın başlarında 1000 liraya kadar düşmüş kampanyayla, yaklaşık 1.5 ay önce de 1200TL civarındaymış. Tabii dolar 6.5'a fırlayınca fiyat her yerde artmış, daha önce almadığım için pişmanım ama ne fayda. Bu saatten sonra dolar da artabileceğinden daha f azla durmanın anlamı yok.

Bayağı araştırıp buna karar kıldım ama yine de burada belki daha iyi önerisi olan vardır diye sizlere sormak istedim. IPS ekran ve 144hz monitör istiyorum, input lag'ın da olabildiğince düşük olmasını istiyorum.

Buna alternatif olarak daha Acer, Viewsonic XG2405, Asus Tuf VG249Q ve 1 ay önce çıkmış MSI Optix g241 vardı. Hepsinin paneli aynıymış sanırım -Panda panel diyorlar ve 6bit+frc). Fiyat olarak ve popülarite olarak bu öne çıktı ve bunu tercih ettim. Aoc'u alanlar varsa veya farklı önerileri olan varsa tavsiyelere açığım.

Aoc 23.8

Sinerji Bilgisayar  - sinerji.gen.tr - PC Toplama
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

#enpara
Bugün Enpara kartımla Steam'den oyun alırken: "Yapmak istediğiniz harcama teknik bir sorun nedeniyle onaylanmamıştır" hatası aldım ve devamında bizi arayın yazıyordu. Arayınca "teknik bir arıza olduğunu" ve yeni kart yollamaları gerektiğini söylediler.

Zannediyorum ki bu "teknik arıza" bu geçen haftalarda ortaya çıkan 400 bin kredi kartının çalınmasıyla alakalı bir durum 😀 Teknik arıza konmuş bunun adına. Encard kullananların bilgisi olsun, sizin kartınız da "teknik arıza"ya kurban gidebilir, tam da Steam indirimlerinin son gününde 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android'de telefon şarj olurken telefonun internetini otomatik olarak kesmek gibi bir şeyi nasıl yapabilirim acaba? Telefon şarj olurken, telefonun ısınıp bataryanın zarar görmemesi için böyle bir şey yapmak istiyorum. Telefonu şarja takınca telefonun güncelleme yapası tutuyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Deprep olmuş ve insanlar korkuyla da olsa biraz farkındalık kazanmışken benim de depreme karşı şöyle bir önerim var: İmkanınız varsa İstanbul'dan taşının, gelecekte taşınmayı düşünen varsa da bu şehire taşınmaktan vazgeçsin.

İstanbul için konuşuyorum: Eğer depreme karşı dayanıklı bir binada yaşamıyorsanız çok yüksek ihtimalle öleceksiniz. Öyle bir binada otursanız ve ölmeseniz bile bence bu yeterli bir çözüm değil, operatörlerin bile gittiğini düşünürsek asayiş sağlanamayabilir, yağmacılar size tehlike oluşturabilir. Özellikle alt ve orta gelir grubundaysanız İstanbul'da yaşamak bu anlamda çok büyük bir risk.

Daha kötü bir kariyere sahip olacak veya daha az para kazanacak olsanız bile farklı -deprem riski düşük bir şehir elbette- bir şehirde yaşamak çok daha mantıklı bu bağlamda. Eğitim veya iş hayatınızın ortasında neredeyse kesine yakın ihtimalle ölecek olmanız veya yakınlarınızı kaybetmeniz en kötü seçenek. Depreme karşı bireysel olarak alabileceğiniz en iyi tedbir bu bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Devlet ekonomik aksı İstanbul'dan kaydırmaya çalışmadıkça bireysel olarak zor iş ama dediğiniz doğru. Devlette anca İstanbul Finans Merkezi açmaya çalışıp iyice ülkeyi İstanbul'a bağımlı hale getirmekle uğraşır.

 • Gump @runforrest

  Hocam işsizlikten haberiniz yok sanırım, taşının uzaklaşın vs. bunlar güzel hayaller ama benim bir çok arkadaşım mecburiyetten İstanbul ve çevresine göç etti. Büyük şehirlet dışında olanaklar gerçekten kısıtlı bu ülkede. Yaşlılar emekliler bile çoğu zaman uzman ve yeterli doktor hastane bulamadığı için büyük şehirleri terk etmek istemiyor. Kısacası geçim derdi ölüm tehlikesinin her zaman önüne geçer.

  • altalena @altalena

   Farkındayım hocam ondan ötürü "İmkanınız varsa" diye belirttim. Mecbur olanlar dışında idealleri için üniversite tercihini İstanbul'daki üniler yönünde yapanlar var, iş yerini İstanbul'da kuran var. Sırf daha büyük şehir diye İstanbul'a taşınmaya çalışanlar var. Halihazırda orta gelirli birisi olup hala İstanbul'da yaşamaya devam edenler var, örnekler çoğaltılır. Belki farklı şehre taşınmak zor gelse de, kısa vadede kötü hayat şartlarına neden olacak olsa da %100'e yakın ölüm riskine göre çok daha tercih edilesi. Tersi yönde yapılan tercihler de maalesef büyük pişmanlıklara yol açacak diye düşünüyorum.

  • arandur @arandur

   İnsanlar kariyer ve parayı tercih ettikleri için İstanbul riski mecbur devam edecek. Allahtan oralarda yaşamıyorum diyeceğim ama tüm ailem oralarda.

 • Omer @omerf97

  Hayatimda duydugum en sacma arguman. Suan istanbuldan tasinip izmire ankaraya yerlessem bu saydiklarin yasanmayacakmi

1,5 yıldır format atmıyordum ama ssdli sistemde klasörlere girince dosyaların geç yüklenmesi iyice canıma tak etti ve format attım. Müthiş bir performans artışı var masaüstünde. İşletim sistemi Windows 10. Artık her büyük güncelleme sonrası temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7