Ankara’da teknolojik ürünleri inceleyebileceğimiz -bilhassa oyunculara yönelik ürünler- düzgün bir mağaza var mı bildiğiniz? Mesela 27 inç ve 32 inç boyutlarında 4K IPS nasıl oluyor bir göreyim istedim ama üç, dört farklı yere baktım göremedim bile. İnternetten araştırdım hep İstanbul adresleriyle karşılaştım, Ankara’da teknoloji meraklısı, oyuncu kitle yok mu? 🙁

AVM’lerin içinde yer alan Teknosa, Mediamarkt gibi sözüm ona teknoloji mağazalarının içi bomboş ve yetersiz. Zaten birçok mağazada telefon bölümü dışındaki yerlere ilgi sıfır. Özellikle görece küçük yerlerde durum giderek vahimleşiyor, oyuncu dizüstü bilgisayarı diye koydukları en iyi dizüstü 1050ti’li. Mesela masaüstü bilgisayar koymuşlar ama sırf koymak için, etikette kasanın içeriğini koymamışlar sadece fiyat var 😀 Şöyle mekanik klavyeleri, profesyonel kulaklıkları, eli-yüzü düzgün monitörleri görüp ucundan tadabileceğimiz bir mağaza olsaydı güzel olurdu. En azından görürdük, kedinin ciğere baktığı gibi bakardık yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Satıcısı Amazon, bir süredir 2tb harddisk almayı planlıyordum indirim görünce aldım. Yakın zamanlarda yine 400TL’ye inmişti ama en gördüğüm düşük fiyat bu görünce sipariş geçtim, ihtiyacı olan varsa diye bir de burada paylaşıyorum. #TeknoFırsat

düzenleme: 380tl’den aldım, fiyat değişirse diye not düşeyim dedim.
https://www.amazon.com.tr/Seagate-St2000Dm006-Hard-Disk-2TB/dp/B01ICLGJF8/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1537643509&sr=8-2&keywords=2tb

Seagate St2000Dm006 Hard Disk, 2TB: Amazon.com.tr

Seagate St2000Dm006 Hard Disk, 2TB: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Canım sıkıldıkça şu videonun sonuna ve yorumlara bakıp gülüyorum, tavsiye ederim 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ZPJXbV9U_cw

SSD diskinizi masaüstü sisteminize nasıl takarsınız?

Eğer masaüstü sisteminize SSD almayı planlıyorsanız, hem yeni bir bilgisayarda hem de mevcut olana nasıl takılacağını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 29

Ubisoft’un bazı oyunları Steam’de zamlanmış. Rainbow Starter 77TL olmuş ahahaha. Oyunları çıkışından 10 sene sonra alırız artık.

“Far Cry 5 – Standard Edition | 209 TL’den 309 TL’ye
Far Cry 5 – Deluxe Edition | 239 TL’den 359 TL’ye
Far Cry 5 – Gold Edition | 309 TL’den 459 TL’ye

Rainbow Six Siege – Starter Edition | 26 TL’den 76,99 TL’ye
Rainbow Six Siege – Standard Edition | 139 TL’den 209 TL’ye
Rainbow Six Siege – Advanced Edition | 175 TL’den 259 TL’ye
Rainbow Six Siege – Gold Edition | 279 TL’den 409 TL’ye
Rainbow Six Siege – Complete Edition | 419 TL’den 618 TL’ye

Tom Clancy’s The Division | 175 TL’den 259 TL’ye
Tom Clancy’s The Division – Gold Edition | 309 TL’den 459 TL’ye”
Kaynak: https://steamcommunity.com/groups/DHGrup#announcements/detail/1716324592517747662
#ubisoft #steam

Steam Community :: Group :: Donanım Haber Topluluğu

Duyuruları kaçırmamak için → Aktiviteler ← sayfasını günlük olarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca → Duyurular ← sayfasından tüm paylaşımlarımıza göz atabilirsiniz....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ram konusunda ikilemde kaldım. Şu anda 8GB ram’e sahibim, RX580 ekran kartım var. Battlefield 5’i deneyip 7gb bellek tüketimine çıktığını gördükten sonra bellek takviyesi yapmaya karar verdim ama 4GB ile 8GB bellek alma konusunda kararsız kaldım.

4GB takviye yapsam 12GB bellek gelecek 3-4 sene üzmeden götürür mü, yoksa 16 ideal mi? Bellek fiyatları almış başını gitmiş. 4GB olan 250, diğeri 450 TL ve bellekler DDR3. Önerilerinizi bekliyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 23
 • lterlemez @lterlemez

  4+2 veya kombinasyonlarında da çift kanal çalışabiliyor mu? Bu sorumdan hariç, alabiliyor iken 8 alın bence de. 16 Olduktan sonra zaten uzun süre bellek ihtiyacınız olmayacak. Ayrıca, 8+4 biraz sıkıntılı; bellekler aynı miktarda dolmayacak…

 • Jubei @jubei

  Lütfen siz üzerinize alınmayın, sözüm meclisten dışarı.
  Zamanında RAM fiyatları çok çok ucuzken ve millet 8Gb RAM yapsam mı acaba diye düşünürken çok söyledim, yapmayın,etmeyin,eylemeyin, gelin RAM bu kadar ucuzken 16Gb RAM alın dedik, dedikte ne oldu, yok yeaa 16Gb RAM ne işe yaracak, grafik işi yapmıyom ben yeaa lafları geldi.
  Şimdi bu sözleri söyleyenler o kadar pişman ki, ama çare yok RAM fiyatları uçtu gittii.
  Bundan yaklaşık 4 veya 6 yıl önce millet 4Gb RAM ile takılırken ben gittim DDR3 GSkill 16RAM aldım ve halen tüm uygulamalarda RAM sorunu yaşamadım.
  Sözün özü, RAM öyle kolay bozulan bir bilgisayar bileşeni değil ki bir çok marka RAM,lere ömür boyu garanti veriyor, eğer bütçe elveriyor ise şu an değil 16Gb, 32Gb RAM alsanız zararınız olmaz, ilerisi için çok daha iyi olur.

 • lterlemez @lterlemez

  İşlemciniz en az 5 sene daha götürebilecek ise, işletim sisteminiz W ise (aslında sormaya bile gerek yok) ve W7 ile yukarısında gözünüz var ise zaten yapmanız gereken (ki başka İS’lerde de durum farklı değildir) ilk iyileştirme geçici bellek olacaktır. İS’ler, türlerine göre değişse de takas dosyasına ne kadar az ihtiyaç duyarsa (ssd ve/veya nvm olsun olmasın) o kadar iyidir. Takas dosyasına mümkün olduğunca az ihtiyaç duyulmasını sağlayan geçici belleklerdir.
  Bunun dışında, eğer W kullanıyorsanız ki kaçış yok maalesef, her ne kadar MS aksini söylese de bir sonraki W sürümü bir öncekinden çok daha fazla donanım istemiştir, istemeye de devam edecektir. Bu İS, artık yeni sürümü çıkmayacağı söylenen W10 bile olsa.

  • altalena @altalena

   İşlemcim i7 4790, RX580 ile birlikte beni 4-5 sene götürür diye tahmin ediyorum. Sonrasında Türk lirasına 6 sıfır daha eklenmezse yeni sistem toplarım diye düşünüyorum 😀 Ayrıca Windows 10 kullanıyorum. 16GB bellek şart gibi duruyor, 16GB bellek almaya karar verdim.

  • Jubei @jubei

   @altalena i7-4790 işlemci ki kendisi Haswell Devil’s Canyon ailesindendir, 4-5 sene kullanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü geçmiş serilere baktığımızda ki buna en güzel örnek olarak İ7-2600 ve İ7-2600K serisidir, bu işlemciler 2011 yılında çıkmış ve bugün itibari ile çıkış yılından bu zamana kadar tam 6 yıl geçmiş olmasına rağmen, hala bugün bile oyunlarda sorun çıkarmamaktadır, bu yüzden sizin İ7-4790 işlemciniz, sizin düşündüğünüzden çok çok daha fazla süre size hizmet edecektir, içiniz rahat olsun, işlemcinizi güle güle keyifli günlerde kullanın. 🙂

  • lterlemez @lterlemez

   @jubei, @altalena; Kesinlikle katılıyorum, Phenom II X4 925, RX460 ile sıkıntısız çalışıyor ise i7 de RX580 ile uzun süre idare edecektir bence.

  • Jubei @jubei

   @lterlemez Phenom II X4 925 standart hızı olan 2.8Ghz yerine, hızını soğutmanız elverdiği ölçüde 3.2Ghz veya oluyor ise 3.4Ghz,e çıkartırsanız daha iyi olur. 🙂

  • lterlemez @lterlemez

   @jubei; Akasa Venom soğutucu ile 3.3Ghz’de çalışıyor zaten…

  • Jubei @jubei

   @lterlemez Bilgisayar dünyasının yazılı olmayan kuralı, çalışıyorsa elleme. 😁
   3.3Ghz iyidir.

 • protego @protego

  12 bile bazı oyunlarda sıkıntı çıkarabiliyor. 16 almak daha mantıklı.

arkadaşım uyarılarılarıma rağmen 1700 TL’ye Casper via a2 isimli telefonu almış. Ön kamerası iyi diyor sebep olarak. Genel olarak konuşuyorum, Türk insanı neden her konuda çok absürt seçimler yapabilme yeteneğine sahip olabiliyor? Beynim basmıyor. O fiyat bandında -Xiaomi’yi saymıyorum- Huawei, Samsung, Sony hatta hatta Vestel varken bir insan nasıl Casper markasını tercih edebilir 🙁 Ekran 720p ya. İçim acıdı yemin ediyorum. Bu telefona bu parayı nasıl uygun görmüşler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

İnsanları etiketlemek ve buna göre davranmak doğru bir davranış mıdır? Bence kimi zaman evet!

Yakın bir zaman önce, bir arkadaşım ekolüyle Amerika’nın uzaya gitmediğine dair yeterli veri olup olmadığını soran bir arkadaşın gönderisi vardı aşağılarda. 2 üniversite bitirmiş ama kendisi bu soruya yanıt bulamamış, öyle diyordu 🙂
Biz Naptık? Amerika düşmanlığından gözünün önündeki gerçekleri kabullenmeyip ahkam kesen pek bilgili insanlardan birine laf anlatmaya çalıştık.

Sonuç? Cevaplar tatmin etmedi ve bir süre sonra gönderiyi sildi. Yani bu soruyla ilgili araştırma yapan insanlara yanıt olması için verilmiş onlarca cevap boşa gitti.

Bu çerçevede bunları doğrudan kafada etiketleyip cevap vermeye tenezzül etmeyenler ve hatta engelleyenler haklı mı? Evet! Bu Sherlockvari tespitimi okuduğunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Niyet okumak genel kanının aksine çok faydalı bir şeydir, yapmadığım her seferinde pişman oldum, en sonuncusu da bu olay işte. Anlatmayacaksın arkadaş, o yaşa gelmiş hala boş muhabbet çeviriyor bir de buna ciddiyet havası katmaya çalışıyorsa görmezden geleceksin. Bu da o durumu açanı ciddiye alan bizlere ders olsun.

Erdoğan konuştukça dolar artıyor.(profil fotoğrafı-tespit uyumu)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kulaklık ihtiyacı olanlar için düşünülebilir, 423TL’ye inmiş. Bu fiyat bandında daha iyisi yok sanırım.

https://www.hepsiburada.com/sennheiser-gsp-300-oyuncu-kulakligi-p-HBV0000032LA4

Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap