Hazır oyun profillerini direkt sunabilen bir yazılımı olan bildiğiniz mouse var mı?

Logitech'in "Logitech Gaming Software" adlı yazılımında önceden oyunları tarayıp kendisi otomatik olarak hazır profilleri ekliyordu. Oyundaki işlevler (Bomba atma, haritayı açma vs) direkt ekli olduğu için mouse tuşlarına atabiliyorduk. GHub'da hazır profiller ve oyun tarama yine var ama bozuk, eskisi gibi çalışmıyor. Yeni mouse almayı düşünüyorum halihazırda, yazılımı iyi olan varsa direkt ona yöneleyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Webtekno adlı teknoloji haber (!) sitesi başta olmak üzere birçok yerde 1.5 milyar verinin çalındığı iddiası hızla yayılıyor. Teknik detayından anlamam ama bu teoride bile mümkün değildir, Diyelim ki çalındı, o denli büyük bir veriyi satanı da, aracılık yapan forumu da, alanı da bir saniye nefes aldırtmazlar 😀

https://futurism.com/fact-check-facebook-down-user-data-stolen

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tam olarak ne zaman geldi bilmiyorum ama CS GO'ya güzel bir update gelmiş ve "kısa rekabetçi maç" opsiyonu eklenmiş. 9 yapan kazanıyor, maçlar 20-30 dakika sürüyor. Çok daha oynanabilir olmuş, ben uzun bir aradan sonra girdim ve sardı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#soru Üniversiteye imzalı şekilde dilekçe yollamam lazım e-posta ile. Yazıcım var ama tarama özelliği yok. Çıktıyı alıp imzalasam, ardından fotoğrafını çekip yollasam olur mu acaba? 😀

edit: biraz daha araştırınca denk geldim, bu işler için scanner uygulamaları varmış android için, sanırım o yöntem, bu iş için en uygunu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Sonucuna şaşırdığım bir test. Ses kartı gerekli olursa dahili değil harici olarak almak lazımmış kartı demek ki.

https://www.youtube.com/watch?v=jR_R6waCFpQ&lc=Ugw6VASxNry5_ofTBs94AaABAg.9SdLp2AYtQw9SxBv90Tb3B

Onboard audio vs Sound card | Gaming Performance Test

Do onboard audio affect gaming FPS or adding sound card boost fps ? Comparison test.Test system details Tested at 1080p resolution.Room ambient Temp - 29 deg...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şehirlerarası otobüslerde Covid-19 tedbirleri diye bir şey kaldı mı acaba? Hangi şehir olduğu bayağı fark eder duruma göre ama genel durumu merak ediyorum, insanların hiç dikkat ettiğini sanmadığım için kullanasım yok pek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

UHD+ TN Panel+ Kalın Çerçeve: 1495TL.

TN panel olması ve çerçevesinin kalın olması insanı biraz düşündürüyor olsa da bu fiyata 4K çözünürlüklü bir monitöre sahip olabilmek bayağı uygun gibi. Ne dersiniz, alınır mı? Çift monitör kullanmayı düşünüyorum, görüş yan taraftan direkt bozulur mu acaba?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07NPF4ZDT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Aoc G2868PQU Monitör, 28 İnç : Amazon.com.tr: Elektronik

Aoc G2868PQU Monitör, 28 İnç : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
 • Elixir @elixir

  Fiyat çok iyi. Panelden dolayı yandan görüş açıları dar olacaktır haliyle. 60 hz olduğu için tasarım/ofis işleri verimli olur ama oyun olayı zor. Zaten 4k oynatacak ekran kartı alan bu monitöre bakmaz. FHD oyun oynayacak vatandaş ise hz olarak yüksek, fiyat olarak düşük modellerden alır.

  • altalena @altalena

   Bende AMD 6900XT var 😀 Bugün çıkan güncel ağır oyunlar 4K'da ultrada bu kartlarda 60-70 fps'e denk geliyor. Bunlar en tepe kartlar, 4k henüz yeni yeni oturuyor. Şu anda LG 2k 144hz ips panel monitör kullanıyorum, onun yanına rekabetçi olmayan oyunları berbat siyahın (ips gerçeği) atmosferi berbat etmeden oynarım gibi düşünüyorum. Ama TN biraz sıkıntı tabii. Yan yana kullanma işi, bu monitörün açıdan kaynaklı yaratacağı sıkıntı aşılabilir mi onu kestiremiyorum. Güncel TN panel kullanan biri çıkarsa belki kararım netleşir, her TN panelin görüş açısının berbat olmadığını ve bu panelin de görece iyi olduğunu söyleyenler var çünkü.

  • KeLBoY @kelboy

   @altalena Şu an gözleriniz 6900XT ile 2K 144 panele alıştıysa çözünürlük ne olursa olsun 60Hz bi panele düşmek sizi üzer bence.. Bende de RX6800 var, aynen sizin gibi LG 2K 144Hz panelden 4K 120Hz panele geçtim, ayarları kısarak 80 fps civarı alıyorum ve idare ediyorum ama 60 Hz ve altı hele hele TN panelde çekilmez bişe, ne renkler doğru ne bişe, ben tavsiye etmem..

  • altalena @altalena

   @kelboy Hocam aklımda çift monitör kullanma planı var, 2k 144hz monitör kalacak yani. Bu monitörü de özellikle siyah renginin önemli olduğu içeriklerde ve 4k 60fps'in ultra grafiklerde daha iyi olacağı oyunlarda kullanmayı planlıyorum. Masaüstünde yine 2K'dan devam ederim, yani 60hz olanı yan monitör olarak kullanacağım için çok sıkıntı yaratmaz. Gözümle doğrudan görmediğim için renklerden feragat edip bir içeriği 2k yerine 4k tüketmeye değer mi ondan emin olamıyorum. Siyah açısından çok daha iyi olacağına eminim çünkü bu arkadan gelen ışık sızması olayı karanlık sahnelerde çok keyfimi kaçırıyor, özellikle atmosferi iyi olan oyunlarda .

   Ekstra bir sorum olacak size hocam, 2k'dan 4k'ya geçmeye değdi mi? Ben 1080p'den 2k'ya geçtim, fark net hissedilse de çok hayati gelmedi bana. Bu monitörden bağımsız olarak 2k yerine 4k'yı tavsiye eder misiniz? 2k ile 4k arasındaki farkı merak ediyorum, keşke direkt şu ürünleri görebilme fırsatım olsa ama çevremde doğru düzgün teknoloji mağazası olmaması ve pandemi şartları sıkıntı yaratıyor maalesef.

  • KeLBoY @kelboy

   @altalena Ben de onu diyecektim, 4K 60Hz TN panelde siyahlar da o kadar iyi olmuyor ki, onun için oled panele geçmek lazım ve 2K full 144Hz IPS kesinlikle daha iyi bi seçim oyunlar için. Çünkü 2K'dan 4K'e geçtim de dünyam değişti diye bir şey yok inan ki, 4K'da RDR2'ye devam ediyorum, Age Of 3-4 oynuyorum, DooM oynuyorum inan gözle görülür fark yok, yani IPS ve hızlı panel kesinlikle tercihim olurdu..

 • Azazil @azazil

  Dün burada da paylaşmıştım ben 🙂 Sipariş geçtim şuan kargo da. Gelince durumunu yazacağım. Yüksek bir beklenti ile almamıştım işin açığı. Bana Lotr 4k sıkıntısız izletsin yeter 😀

 • xpow3r @xpow3r

  Paneli anladim da, çerçeve kalın olsa ne olur ki.?

Kingston HyperX Solocast isimli bir ürünün fiyatını takip ediyordum, Amazon indirim yaptı 630TL oldu, Amazon'un kampanyası bitti ve 880TL oldu. Buradaki ilginç olan şey, Amazon indirim yaptığında Hepsiburada dahil birçok yer de fiyatlarını aşağıya çekmişti, 630TL olmasa da 690TL'ye kadar düşmüştü. Kim kimin fiyatını takip ediyor, ilk kim fiyatı düşürüp yükseltti sorusunu teyit edemedim ancak yanılmıyorsam indirimi ilk Amazon yapmıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  Benim kardeşim makyaj malzemesi almıştı. En ucuz Amazon'daydı.Sonra Hb de ne idüğü belirsiz bir satıcı piyasa fiyatından 15 lira daha düşüğe satmaya başlayınca Amazon da o fiyattan 5-6 kuruş daha düşüğe satmaya başladı. Genelde bunu yapan Amazon oluyor yani 😀

Swiftkey'den GBoard'a geçtim. Bu zamana kadar zulüm ediyormuşum kendime, Türkçe karakterlerin olduğu q klavye tam elime oturdu ve açık ara daha hızlı yazıyorum.

Kelime düzeltmeleri ve önerileri de çok yerinde.

Ayrıca bu garip ama tarayıcıda sayfa geçişleri daha akıcı oldu, Shiftkey farkına varılması zor bir minik gecikme yaratıyormuş da farkında değilmişim.

Denemenizi tavsiye ederim, geçtiğime değdi.

edit: Deneme kararı alanlar olmuş, kurduktan sonra ayarlardan Türkçe Q klavyeyi seçmenizi öneriyorum, bu bayağı çokomelli çünkü GBoard'un varsayılan hali, Swiftkey'den geçtikten sonra çok ama çok uyumsuz hissettiriyor Türkçe karakterler olmadığından.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14