1500TL'ye şu monitörü -Aoc 24g2u- sipariş ettim, sizce doğru yaptım mı? :https://www.sinerji.gen.tr/aoc-238-24g2u-1ms-144hz-hdmidisplayport-freesync-gaming-monitor-pmu419089

Bu monitör yılın başlarında 1000 liraya kadar düşmüş kampanyayla, yaklaşık 1.5 ay önce de 1200TL civarındaymış. Tabii dolar 6.5'a fırlayınca fiyat her yerde artmış, daha önce almadığım için pişmanım ama ne fayda. Bu saatten sonra dolar da artabileceğinden daha f azla durmanın anlamı yok.

Bayağı araştırıp buna karar kıldım ama yine de burada belki daha iyi önerisi olan vardır diye sizlere sormak istedim. IPS ekran ve 144hz monitör istiyorum, input lag'ın da olabildiğince düşük olmasını istiyorum.

Buna alternatif olarak daha Acer, Viewsonic XG2405, Asus Tuf VG249Q ve 1 ay önce çıkmış MSI Optix g241 vardı. Hepsinin paneli aynıymış sanırım -Panda panel diyorlar ve 6bit+frc). Fiyat olarak ve popülarite olarak bu öne çıktı ve bunu tercih ettim. Aoc'u alanlar varsa veya farklı önerileri olan varsa tavsiyelere açığım.

Aoc 23.8

Sinerji Bilgisayar  - sinerji.gen.tr - PC Toplama
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

#enpara
Bugün Enpara kartımla Steam'den oyun alırken: "Yapmak istediğiniz harcama teknik bir sorun nedeniyle onaylanmamıştır" hatası aldım ve devamında bizi arayın yazıyordu. Arayınca "teknik bir arıza olduğunu" ve yeni kart yollamaları gerektiğini söylediler.

Zannediyorum ki bu "teknik arıza" bu geçen haftalarda ortaya çıkan 400 bin kredi kartının çalınmasıyla alakalı bir durum 😀 Teknik arıza konmuş bunun adına. Encard kullananların bilgisi olsun, sizin kartınız da "teknik arıza"ya kurban gidebilir, tam da Steam indirimlerinin son gününde 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android'de telefon şarj olurken telefonun internetini otomatik olarak kesmek gibi bir şeyi nasıl yapabilirim acaba? Telefon şarj olurken, telefonun ısınıp bataryanın zarar görmemesi için böyle bir şey yapmak istiyorum. Telefonu şarja takınca telefonun güncelleme yapası tutuyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Deprep olmuş ve insanlar korkuyla da olsa biraz farkındalık kazanmışken benim de depreme karşı şöyle bir önerim var: İmkanınız varsa İstanbul'dan taşının, gelecekte taşınmayı düşünen varsa da bu şehire taşınmaktan vazgeçsin.

İstanbul için konuşuyorum: Eğer depreme karşı dayanıklı bir binada yaşamıyorsanız çok yüksek ihtimalle öleceksiniz. Öyle bir binada otursanız ve ölmeseniz bile bence bu yeterli bir çözüm değil, operatörlerin bile gittiğini düşünürsek asayiş sağlanamayabilir, yağmacılar size tehlike oluşturabilir. Özellikle alt ve orta gelir grubundaysanız İstanbul'da yaşamak bu anlamda çok büyük bir risk.

Daha kötü bir kariyere sahip olacak veya daha az para kazanacak olsanız bile farklı -deprem riski düşük bir şehir elbette- bir şehirde yaşamak çok daha mantıklı bu bağlamda. Eğitim veya iş hayatınızın ortasında neredeyse kesine yakın ihtimalle ölecek olmanız veya yakınlarınızı kaybetmeniz en kötü seçenek. Depreme karşı bireysel olarak alabileceğiniz en iyi tedbir bu bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Devlet ekonomik aksı İstanbul'dan kaydırmaya çalışmadıkça bireysel olarak zor iş ama dediğiniz doğru. Devlette anca İstanbul Finans Merkezi açmaya çalışıp iyice ülkeyi İstanbul'a bağımlı hale getirmekle uğraşır.

 • Gump @runforrest

  Hocam işsizlikten haberiniz yok sanırım, taşının uzaklaşın vs. bunlar güzel hayaller ama benim bir çok arkadaşım mecburiyetten İstanbul ve çevresine göç etti. Büyük şehirlet dışında olanaklar gerçekten kısıtlı bu ülkede. Yaşlılar emekliler bile çoğu zaman uzman ve yeterli doktor hastane bulamadığı için büyük şehirleri terk etmek istemiyor. Kısacası geçim derdi ölüm tehlikesinin her zaman önüne geçer.

  • altalena @altalena

   Farkındayım hocam ondan ötürü "İmkanınız varsa" diye belirttim. Mecbur olanlar dışında idealleri için üniversite tercihini İstanbul'daki üniler yönünde yapanlar var, iş yerini İstanbul'da kuran var. Sırf daha büyük şehir diye İstanbul'a taşınmaya çalışanlar var. Halihazırda orta gelirli birisi olup hala İstanbul'da yaşamaya devam edenler var, örnekler çoğaltılır. Belki farklı şehre taşınmak zor gelse de, kısa vadede kötü hayat şartlarına neden olacak olsa da %100'e yakın ölüm riskine göre çok daha tercih edilesi. Tersi yönde yapılan tercihler de maalesef büyük pişmanlıklara yol açacak diye düşünüyorum.

  • arandur @arandur

   İnsanlar kariyer ve parayı tercih ettikleri için İstanbul riski mecbur devam edecek. Allahtan oralarda yaşamıyorum diyeceğim ama tüm ailem oralarda.

 • Omer @omerf97

  Hayatimda duydugum en sacma arguman. Suan istanbuldan tasinip izmire ankaraya yerlessem bu saydiklarin yasanmayacakmi

1,5 yıldır format atmıyordum ama ssdli sistemde klasörlere girince dosyaların geç yüklenmesi iyice canıma tak etti ve format attım. Müthiş bir performans artışı var masaüstünde. İşletim sistemi Windows 10. Artık her büyük güncelleme sonrası temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Amazon'dan aldığım kulakiçi kulaklığın ilk gününde olanlar:
-Dışardayken padlerden birinin düşmesi ve kaybolması.
-Küçük padlerden birini takarken(takması epey zor, dar yapmışlar) kulaklığın iç yapısındaki fileli gibi olan kısmın yırtılması. Bu kulaklık mı çok dandik, ben mi üst üste hatalar yaptım anlamadım.

Bu kısmın yırtılmasının ne gibi sonuçları olur, ne yapmak lazım bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Redmi Go BİM'de 600TL'ye satılıyormuş. İçinde Android GO ile geliyor 1GB rami ve Snapdragon 425 işlemcisi ve 3000 mah pil kapasitesi var. İyi bir baba telefonu olur mu bundan?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_go-9534.php

Xiaomi Redmi Go - Full phone specifications

Xiaomi Redmi Go Android smartphone. Announced Jan 2019. Features 5.0″ IPS LCD display, Snapdragon 425 chipset, 3000 mAh battery, 16 GB storage, 1000 MB RAM.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Lineage OS(15.1) gerçekten çok güzelmiş, Mi 6'ya yükledim. Dün geçtim i yeni geçmiş olsam da izlenimlerimipaylaşmak istedim, ilk defa özel rom kullanıyorum. MIUI'a göre kıyaslayacağım. #lineageos

MIUI'ın hiç düzelmeyen bildirim sorunu yok, sesler ve kulaklık performansı çok daha iyi. Arkaplanda çalışan saçma sapan sistem uygulamaları yok, gece kendi kendine %10 batarya eriyip gitmiyor. İzin yöneticisi mükemmel, hangi uygulama hangi izni ne zaman kullandığını belirtiyor. Bildirim paneli daha iyi. Bu kişisel bir yorum ama IOS çakması arayüze göre çok daha temiz bir arayüzü var, MIUI'da kullandığım Microsoft launcher'ı kurmaya ihtiyaç duymadım. Kamera dahil temel uygulamalar çok daha iyi ve sade, gereksiz tek bir uygulama yok. Eksi olarak telefonu kapalıyken şarj edemiyoruz galiba, 2 kez telefon kapalıyken şarja taktım ve telefon iki sefer de açıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

kulaklığın jack yeri koptu 🙁 @orcun yenisi 300 lira, tamir edilemez mi bu acaba? çok sevdiğim bir kulaklıktı superlux hd668b.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12