https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alyaka.headmath

Kendi yayınlamış olduğum bir matematik oyunu. Şu an için sadece Android cihazlarda çalışıyor ama yakın bir zamanda IOS içinde yayınlamayı düşünüyorum. Oyunun temelini Asset Store dan aldım ancak Sosyal Paylaşım sistemi bana ait. Oyunda Leader Board da var. Yani dünya sıralamanızı görebilirsiniz. Oyunu indirip destek olursanız sevinirim. Şimdiden yerli geliştiriciye desteğiniz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çinli üreticiler Samsung'un başına bela olmaya devam ediyor Yerli bir kaynaktan edindiğim habere göre Çinli telefon üreticisi Oppo, dünyadaki en ince telefon olan R5’i tanıttı

Oppo Çin'deki en önemli telefon üreticilerinden biri ve “dünyanın en ince telefonu olarak” iddia ettiği Oppo R5‘i resmi olarak tanıttı.

Oppo R5 modeli, sadece 4.85mm kalınlığında olacak ve dünyanın en ince akıllı telefonu ünvanını alacak. Telefonun teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, Oppo R5, 4G uyumu ile gelecek.

Oppo’nun R5 modelinde 1.5GHz’lik Qualcomm Snapdragon 615 işlemci kullanılacağı ve 16 GB’lık flash belleğe sahip olacağı açıklandı. Bu telefonun RAM’i ise 2GB olarak belirlenmiş bulunuyor.

AMOLED teknolojisine sahip 5.2 inç boyutlarında full HD bir ekrana sahip olacak Oppo R5’in arka kamerası da 13MP çözünürlükte fotoğraflar çekip, 4K çözünürlük kalitesinde video kaydı yapabilecek.

Oppo R5 bu özellikleriyle rakiplerinin amiral gemisi telefonlarını tahtından edeceğe benziyor.

Telefonun aralık ayında 499 dolar fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung yeni sağlık ürününü duyurdu. Bu ürün sayesinde sağlıkla ilgili bir çok veriyi takip etmek mümkün olacak. Samsung simband sanfrancisco daki etkinlikte duyurulmasına rağmen halen gelişme sürecinde. Bilekliğin şarj süresinin 7 güne çıkarılması hedefleniyor. Bu sayede cihazda bulunan sensörlerin takibi bir hafta kesintisiz olarak yapılabilecek. Ayrıca bilekliğe ait bir ayrı bir sdk ve api olacak. Bu da bilekliğin kendi ekosistemi olacağını gösteriyor.

Konu ile ilgili samsung tanıtım linkini aşağıda bulabilirsiniz

http://player.vimeo.com/video/96135620

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google'dan ilk sürücüsüz otomobil prototip'i geldi. Bu araç iki kişilik. Maksimum 25 mil/s hızla seyredebiliyor. Bu arabaya alkollü veya uykusuz binmek sorun yaratmıyor. Araçta seyahat güzergahını gösteren bir de ekran bulunuyor. Yazılımı google mühendisleri tarafından geliştirilen bu aracın 2014 Eylül ayına kadar ehliyet alması beklenmiyor. Google bu aracın aynı google glass da olduğu gibi geliştirilmeye devam edeceğini söylüyor ve önümüzdeki yıllarda Amerikada bir pilot bölge seçilerek aracın yollara çıkacağını da bu söylemlerine ekliyor.
http://www.youtube.com/watch?v=CqSDWoAhvLU

A First Drive

Fully autonomous driving has always been the goal of our project, because we think this could improve road safety and help lots of people who can't drive. We're now developing prototypes of vehicles...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ebay kullanıcıların kişisel bilgilerini çaldırdı ve şu an şifrelerin değiştirilmesini istiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Alper Kahriman paylaştı.

@cebrail9164

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10