Newegg deneyimi - Acer Aspire 7 laptop aldım

Selam Herkese,

İş yerinin verdiği laptop dışında hiç laptopum olmadı. Oyun oynamayı çok severim ve hep desktopla işimi hallediyordum. Daha derli toplu ve mobil olması nedeniyle sistemi satarak oyun için laptop almaya karar verdim.

 

gtx 1060'lı bir makina alacaktım. 16gb ramlı ve ssd'li olmalıydı.  Yeni nesil i5 de olurdu. 17" monitör TR'de hiç görmedim ama zaten daha çok monitöre bağlayacağım

Araştırmaya başladım. TR'de windows yüklü laptop nedense yok!? 7000 TL'lik monster bile boş geliyor. Yapamayacağımdan değil youtube'da çokça videosu var ama zerre uğraşmak istemediğinden (lisanslı key 20-30 TL olm niye yok çok anlamsız) , telefonda beni çoook uzun beklettiğinden, konuştuğum kişi beni anlamayıp devamlı aynı şeyleri gevelediğinden, gelip alsam taksit oluyor mu dediğimde vade farkı istediğinden monster'ı eledim (çok niyetliydim almaya).

 

Bütçem 6000-6500 civarı. Monster taksitte vade koymasa sorun yoktu. t5 v17.1  modeli (gtx 1060 ve yeni nesil i7. 8gb ram ama olsun ) Ama elendi.

 

Çok uzun süre pusuda yattım n11, hepsiburada gezdim vs ama gtx 1050 ve 1050ti'ler bile 6000'den aşağı düşmedi.

 

Ben de dümeni newwegg ve amazon.com'a kırdım. Amazon'da helios 300'ü indirimde kaçırdım(999$ + 230$vergi)

 

Newegg'de de uzun süre oyalanıp fırsatlar kaçırdım derken dolar fırladı vs biraz düşünce aşağıdaki model de 5099TL'ye düştü. Kargo+vergi 6100TL küsüre aldım.

 

Acer Aspire 7 17.3" IPS FHD GTX 1060 6GB VRAM 8th Gen Intel 6-core i7-8750H 16 GB Memory 256 GB SSD Windows 10 Home 

 

08 ocak Salı akşamı verdiğim sipariş 10 ocak perşembe öğleden sonra elime ulaştı (48 saatten az)

Sancaktepedeki deposundan Çekmeköy'e 3 günde bir kitabı gönderemeyen malum firmaya selam olsun !!

 

Detay aşağıdaki gibi:

LOCATION DATE / TIME ACTIVITY
ISTANBUL-USKUDAR TR Thursday, January 10, 2019 1:56 PM Delivered
ISTANBUL TR Thursday, January 10, 2019 1:26 PM On FedEx vehicle for delivery
ISTANBUL TR Thursday, January 10, 2019 1:19 PM At local FedEx facility
ISTANBUL TR Thursday, January 10, 2019 12:39 PM In transit
ISTANBUL TR Thursday, January 10, 2019 12:38 PM International shipment release - Import
ISTANBUL TR Thursday, January 10, 2019 12:38 PM At destination sort facility
ISTANBUL TR Thursday, January 10, 2019 12:25 PM Shipment exception
ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR Thursday, January 10, 2019 12:15 AM In transit
ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR Wednesday, January 09, 2019 10:02 PM In transit
ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR Wednesday, January 09, 2019 8:53 PM In transit
ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR Wednesday, January 09, 2019 7:02 PM Arrived at FedEx location
INDIANAPOLIS, IN Wednesday, January 09, 2019 6:35 AM In transit
INDIANAPOLIS, IN Wednesday, January 09, 2019 5:12 AM Departed FedEx location
INDIANAPOLIS, IN Wednesday, January 09, 2019 12:29 AM In transit
NEWARK, NJ Tuesday, January 08, 2019 9:21 PM Departed FedEx location
NEWARK, NJ Tuesday, January 08, 2019 8:31 PM Arrived at FedEx location
EDISON, NJ Tuesday, January 08, 2019 8:06 PM Left FedEx origin facility
EDISON, NJ Tuesday, January 08, 2019 5:32 PM Picked up
Tuesday, January 08, 2019 10:09 AM Shipment information sent to FedEx

 

Alırken dikkat edeceğiniz husus:

Sepete ekledikten sonra "choose a delivery method"  diyor. burda hızlı olanı seçiyoruz. Fark 3-5 TL (pahalıdır diye düşünmeyin fark çok çok az) Diğer vergiler vs hepsi burada çıkıyor zaten.

Ancak bize özgü 1 konu daha var (maalesef)

Sitede fiyatlar TL ve gümrük vs ayarlı. Hiç sorun yok. Ama kur işinde problem var. Dolar aniden fırlarsa fiyatlar güncellenmiyor gibi görünüyor ama ödeme yapayım derken daha fazla çekebiliyor (3d şifrenin onay istediğinden fazla çekmeye çalışıyor ve müşteri hizmetleri de bunu farkedemiyor. Kur konusunu zaten anlatamıyorsunuz)

Site bize göre 16:00'dan sonra fiyatları güncellemeye başlıyor ve c.tesi pazar güncellemiyor.

 

Girin bakın derim. Çok güzel fiyatlar var. Kargo süper ötesi hızlı. Garanti deseniz bir çok firmayı tüketici hakem heyetinde malup ettim, şu anda da gene çok büyük firmalarla ilgili karar bekliyorum. Garanti TR'de zaten yok. Garantili alsam 20 gün bekletip "kullanıcı hatası" ya da samsung'un garanti dahilindeki cihazı bana verip "git kime şikayet edersen et" demesi gibi bir durum olacağından ben o konudan vazgeçtim. Yokmuş gibi davranıyorum.

Alışveriş deneyimim böyle. Amacım bunu yazmaktı. İnceleme yazmaya niyetim yok. 27" AOC monitöre bağlayıp kullanacaktım ama ekranı da fazlasıyla tatmin edici. Özellikler zaten ortada özelliklerine göre bence hafif ve ince bir cihaz.

Yine de sorunuz olursa seve seve yanıt veririm. Şimdi müsadenizle far cry 5'e dalıyorum 😉

 

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım.

Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim. O yüzden ne nasıl yapılır size elimden geldiğince anlatacağım. Ki aklınızda bir soru olursa gene çekinmeden yorum üzerinden her zaman sorabilirsiniz.

Başımdan geçen olay bir elektronik bir üründü. Kutusundan sıfır aldığım ürün bayide kontrol ederken arızalı çıktı. Bayi ‘’ biz değiştirmiyoruz garantisine ver, onlar değişim yapar. ‘’ dediği için gittim. Aslında bayi birebir değiştirmek zorunda bunu sakın unutmayın. Bozuk çıktıysa şayet yapmak zorunda, ama bizde diyor ki git hakkını THH ile ara değiştirmiyorum ne yaparsan yap. Böyle bir durumda mecbur gideceksiniz.

O yüzden bende önce ürünün yetkili teknik servisine gidip kutusu aksesuarları ile birlikte 2 gün sonra verdim. Yenisi ile değişim istendim, ancak servis bana aradan 15 gün geçince yazılım attık geri yolladık vs. diye geri yolladı. 2. Kere gidip aldığımda ise gene aynı sorun cihaz açılıyor anında kapanıyor. 2. Kere aynı gün geri verdim. Gene yenisi ile değişim talep ettim. Ve bu sefer anakart değiştirildi. Sıfır aldığım cihazın için açılıp benden habersiz işlemler yapılıyor ki yasal hakkım direkt yenisi ile değişimi olduğu halde mağdur ediliyorum. 3. Kere gittim servise, cihazın kasasında açıklıklar yapıştırıcı izleri vs. bu haliyle tabi teslim almadım. Sizde uyarım olsun cihazı görmeden etmeden aldığınıza dair imzayı SAKIN atmayın. Önce bir bakın görün tamir edilmiş mi ? vs. ona göre teslim alır imzalarsınız.

Bu şekil de de olunca tabi 3. Kere oldu tekrar servis aynı gün değişim için verdim. Elimde de teknik servisin bana verdiği form var. Bundan sonra ben umudumu kestim tabi değiştirilmeyecek vs. akabinde THH araştırdım. Sorunumu yazıp hakem heyetine verdim. Yoğunluğa göre görevli 6 ay’a kadar sürebilir dedi. Ve tam 6 ay dolduğunda ise elime karar ptt ile geldi. Ürünün değişimi için ve elimdeki karar ile teknik servise gidip kararı onlara da verdim. Aradan 15 gün geçti ve sıfır kapalı kutu şeklinde ürünümü teslim aldım. Ve tabi aradan toplamdan 7 küsür ay vakit kaybım oldu. Ve haklılığımı ispat etmek için baya da uğraştım. Yasada evet açık açık yazıyor ama uygulama konusunda ve bizim bilinçli tüketici olmamız konusunda biraz sorun var. Aslında bütün tüketiciler mağdur oldukları şey en ufak bir şey bile olduğunda thh ile uğraşsa emin olun ki bayi firma satıcı tüketicilere böyle davranamayacak. Beni mesela en başından beri mağdur eden kişi satıcıydı. O yüzden kilit nokta tamamen biz tüketicileriz. Bilinçli olduğumuz müddetçe bize böyle davranan satıcılar teker teker azalacaklardır.

Başımdan geçen kabaca sorun buydu. Şimdi gelelim asıl rehberimize, tek tek resimlerini ekliyorum. Ve gereken bilgileri de altına yazacağım. Ki adım adım başvurunuzu yapın ve akabinde de THH gidip dilekçenizi teslim edin.

THH sonuçları şehrinize ve ilçeye bağlı olarak 1 hafta içinde de veya benim gibi büyük şehirdeyseniz 6 ay içinde de çıkabiliyor tamamen yoğunluğa bağlıdır. O yüzden sabretmeniz gerekiyor.

Başvuru için size burada örnek dilekçe çıktısını vermeyeceğim çünkü herkesin sorunu değişebilir. Ve THH heyetlerinin de başvuru için parasal bir üst limitleri vardır.

2019 yılı için parasal sınırlar:

Bu hükümler çerçevesinde, 2019 yılında tüketici hakem heyetlerine başvuruda dikkate alınacak limitler aşağıda yer almaktadır.

Buna göre, 2019 yılı Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda,

değeri 5.650 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,

Büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde 5.650 Türk Lirası ile 8.480 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 8.480 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 5.650 Türk Lirası ile 8.480 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevli olacak.

Öncelikle başvuru konusunda fatura ismi kimin adına ise o kişinin başvurması lazım. Anneniz babanız yada her kim olursa olsun. Fatura kimin adınaysa o başvuracak. Fatura kişinin adına bir edevlet hesabı gerekiyor.

Edevlet üzerinden ise adım adım anlatıyorum.

Önce https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden giriş yapılacak. HTTPS olmasına dikkat edin.

Giriş yapıldıktan sonra;

 

Sırası ile önce Kurumlar'a tıklıyoruz.

 

Sonra listenin üstünde T harfine tıklıyoruz.

Listeden Ticaret Bakanlığına tıklıyoruz.

 

Listeden Tüketici Hakem Heyetine Başvuru İşlemi yazan kısma tıklıyoruz. , Tüketici portalı tüketici şikayet uygulamasına giriyoruz.

Farklı bir adrese yönlendirecek asıl başvuru oradan yapacağız. Altta Uygulamaya git kısmına tıklıyoruz..

Tarayıcıdan yeni sekmeden https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/ adresine yönlendiriyor.

Bu adreste ise online olarak THH başvurumuzu yapmanız isteniyor. O yüzden başından dediğim gibi her hangi bir hazır dilekçeye gerek yok.

 

İlk adımda TÜBİS isimli bir uygulamadan https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr sitesine yönlendiriyor. Burada ilk sayfada bizim kişisel bilgilerimiz girmemiz gerekmektedir. Bilgilerin doğru ve güncel olmasına dikkat edin. Ben şahsi bilgilerim olduğu için karaladım. Ancak doğru bilgilerin girilmesi şart.

Sabit telefon, cep telefonu, eposta adresi, ve adrese ek olarak tebligat adresi istiyor. Bu tebligat adresi ise şu; THH kararı size posta ile iletiliyor. O yüzden bu adresin doğru olması fatura kimin adınaysa onun adresi olması lazım.

Bilgilerimiz doldu ve kaydet diyorsunuz.

2. adımda ise;

Sol taraftan Tüketici başvuru altından Yeni başvuru ‘a tıklıyorsunuz ve sizden bilgiler istenecektir. Firma bilgilerini istiyor. Firma ünvanı mutlaka yazılması lazım. Ancak şikayet edeceğiniz yerin adını yazacaksınız. Diyelim cep telefonu eğer sıfırı ile değişim istoyrsanız teknik servisin bilgileri yazılacak. Ama ben para iadesi istiyorum diyorsanız o zaman fatura hangi firmadan kesilmişse o firmayı yazacaksınız. Bu ayrıma mutlaka dikkat edin.

İşlemin yapıldığı yer kısmı var. Bu kısımda ise sizi mağdur ettiğiniz düşündüğünüz teknik servis yada firmanın adresini yazacaksınız. 2. Adımda böylece bitti.

3. adımda ise fatura tarihi yazıyor. Elinizdeki faturada yazan tarih ne ise onu yazıyorsunuz. Fiş fatura no ise gene faturada yazıyor eksiksiz yazmanız lazım.

Uyuşmazlık tutarı ise fatura’da yazan ürünün bedeli ne ise kuruşu kuruşuna onu yazmanız lazım. Misal 1000 lira diyelim ama kaç kuruşsa yada 1000.15 tl falan gibi faturada yazıyorsa o 15 kuruşu’da yazmanız lazım.

Talep türü ise gördüğünüz gibi seçebileceğiniz şeçenekler var. Bunları da size tek tek açıklıyorum.

Ayıp oranında bedel indirimi

( diyelim malın bir ayıbı var. Kutudan yamuk çıktı yada çizik hasarlı vs. Bu ayıp neyse onun bedelininin size indirim yapılmasını talep edebilirsiniz.)

Bedel iadesini içeren ve sözleşmeden dönme

( Bedel iadesi ise ürün bozuldu tamir etmiyorlar yada extra kendileri ücret çıkarttılar, sizde haklı olarak malın tamamen fatura tutarının iadesini isteyebilirsiniz. Diyelim bayiden tarifenize ek yada taahhütlü telefon vs. aldınız. Ürün bozuldu sizde iadesini istediniz hem tutar iade edilmesi için hem de var olan taahüdünüzü bozulması için bu seçeneği seçmeniz lazım. )

Diğer

( başka bir sorununuz varsa onunu için bunu seçebilirsiniz)

Malın yenisi ile değiştirilmesi yada hizmetin yeniden görülmesi

( diyelim sizi teknik servis 3-4 kere oyaladı yenisi ile değiştirmedi yada tamir ederken bozdu başak sorun çıktı. Bu gibi durumlarda malın yenisi talep etme hakkınız var. Yada yeniden ücretsiz tamir edilme durumu varsa bunu seçebilirsiniz)

Ücretsiz onarım

( Ürün bozuldu ama sizden kaynaklı olmayan bir nedenle, ancak firma size bu ürün böyle bozulmaz garanti dışı diyorsa ve ek ücret talep ediyorsa sadece ücretsiz onarımı seçebilirsiniz. )

Unutmayın ki bu seçenekleri seçtiğinizde THH bağlı Bilir kişi inceleyecek ve size ona göre sonucu verecektir. Yani haksız da olabilme durumunuz var ama bu oran çok düşük.

Geldik 3. Adıma, bu adımda ise sizden online olarak yükleyebileceğiniz bir pdf. Formatında belge istiyor. Bu belgeyi isterseniz yükleyebilirsiniz faturanın fotokopisi olabilir yada servisin size verdiği form yada garanti dışı kağıdı veya mağduriyetinizi size belirten servisin çıktısı olur. İsterseniz elinizdeki belgeyi hemen tarayıp yükleyebilirsiniz. Veya ben THH gidip öyle teslim edeceğim de diyebilirsiniz. Veya posta ile de yollayabiliyorsunuz. Veya belgeniz de olmayabilir. Seçenekleriniz bunlar.

4.adımda ise başvuru formunuzu altta gösterecektir. Bilgileri kontrol edip o belgeyi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Böylece THH gidip bu belge ile başvuracaksanız veya online olarak her şeyi hallettiniz. Ama gene de kontrol edin yanlışlık varsa geri dönüp düzeltebilirsiniz.

Ve son 5. adım Bize başından girdiğimiz bilgilere göre hangi THH’e gidip başvuracağımızı gösteriyor.

Adresi ve bilgileri yazıyor.

Online olarak yapabileceklerimiz buydu. Şimdi sırada elden nasıl başvurulur onu anlatacağım.

Elden başvuru ise gene yukarıda şekilde olabilir veya dilekçeyi elden sizde doldurup verebilirsiniz.

Elden başvuruda sizden;

2 adet kimlik fotokopisi

2 adet ürünün veya malın fatura fotokopisi

2 adet sorununuzu belirten dilekçenizin fotokopisi

Ve son olarak servisin verdiği yada firmanın size verdiği formun fotokopisi

Bunların hepsi tek tek ayrıca şeffaf dosya ile toplanıp ve 1 tane de telli klasöre konulup o şekilde başvurunuzu elden yapabiliyorsunuz.

Sizden bu başvuruda ıslak imza istenir. Islak imza nedir ? derseniz eğer, fatura tutarı ve şikayet sahibinin adı soyadı ve imzası dilekçede olmak zorundadır. Islak imza ise bu, ve olmadan işlem yapılmaz.

Tüm işlemler tamam sayılır. Başvuruyu yaptıktan sonra size görevli dosya numaranızı verecek ufak bir kağıtta vs. Bazı THH vermiyor arada gidip durumunu sormanız lazım. Çünkü her başvuru kabul edilecek diye bir şart yok.

Eğer elinizde dosya numarası varsa şehrinizin kaymakamlığının sitesinden kontrol edebilirsiniz. Diyelim elinizde dosya numarası yok. O zaman da edevletten zaten başvuru yaptıysak gerek yok. Edevletten durumunu kontrol edebilirsiniz.

Rehberim biraz uzun oldu J kusurabakmayın, aklınıza takılan bir soruyu, yada benim unutmuş olabileceğim şeyi sorabilirsiniz. Rehberimi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Takipte kalın yeni rehberlerde görüşmek üzere, hoşçakalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • Okan Keleş @okan-keles

  Güzel bir yazı olmuş bir çok kişinin işine yarar. Başımdan geçen olayı buraya eklemek istiyorum özellikle bu konuda mağdur olan arkadaşlar yardımcı olur. Xiaomi mi 8 Lite telefonu aldıkdan 1 ay 10 gün sonra telefon kapandı ve açılmadı. Tabi hemen garantiye gönderdim göndermeden önce donanımhaber.com da @mesutcevik THH hakkında bir video yayınladı videoda ilk 6 ay içinde bozulan cihazlar için tamir değilde direk olarak bire bir değişim veya para iadesi talep edile bildiği söylendi. Ben de pek umudum olmasa da telefonu elden teslim ederken direk olarak telefona donanım olarak müdahale edilmemesini ve eğer hata cihazdan kaynaklı ise para iadesi istediğimi söyledim. Servis çalışını tahmin ettiğim gibi davranmadı ve haklısınız dedi ve ekledi 6 ay için de bozulan cihazlarda tamir etmiyoruz ya birebir değişim veya para iadesi yapıyoruz dedi. Telefonu teslim ettikten bir hafta sonra telefon geldi ve iade onaylandığı söylendi. Aynı gün para hesabıma yatırıldı. Telefonu ilk aldığımda biraz pahalıydı şuan aynı telefonu alırsam 350 TL cebimde kalıyor. Mesut çevik videoyu yapmasa muhtemelen bundan haberim olmayacak ve telefonu tamir edip bana geri vereceklerdi. Sizin konu ile biraz benzer olduğu için eklemek istedim.

  • Orcun @orcun

   Eyvallah dostum tecrübe önemli bende teleservice haklısınız demesine rağmen yapmamıştı o olayı zte türkiye bana neler yaşattı o teleservice ile birlikte bir ben bir allah bilir. Zte gerçi şuaralar anan yok unutuldu gitti teleservice de kapanmış galiba e işte o kadar beddua ettim ki bulmuş yolunu demek.

 • Namarie @namarie

  "Aslında bütün tüketiciler mağdur oldukları şey en ufak bir şey bile olduğunda thh ile uğraşsa emin olun ki bayi firma satıcı tüketicilere böyle davranamayacak." Ben de bu bilinci yakın bir zamanda kazandım, gerçekten önemli.

 • Omer @omer_

  Elinize sağlık, 1660ti haberi görmek sevindirdi. Elimdeki emektar 660ti modelini yenilemek için beklerim artık. 😀

  EDIT: Tekrar bildirim kirliliği yapmayım, nasıl oldu bu karışıklık anlamadım Umut hocamın gönderisine atıyordum. 😀

Yüksek çözünürlüklü uzay fotoğrafları:
https://www.eso.org/public/images/

Images

ESO, European Organisation for Astronomical Research in the Southern Hemisphere
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dust kanalinin baya guzel yapimlari var, bu da onlardan birisi...

#Youtube #Sci-fi #AmatorYapimcilar

https://www.youtube.com/watch?v=vDjcWlCT8rg

Sci-Fi Short Film "Seam" presented by DUST

DUST's first feature film, PROSPECT, is now in theaters - find a theater near you and get your tickets at http://bit.ly/Prospect-Tix Subscribe and watch more...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sasirtici derecede guzel bir yapim...
Ben ne izledim yahu diyorsunuz...

#Youtube #Sci-fi #AmatorYapimcilar

https://www.youtube.com/watch?v=1caq1LsGPbY

Sci-Fi Short Film “Glow” presented by DUST

Subscribe and watch more sci-fi shorts on DUST: http://bit.ly/2aqc5vh "Glow" by Douglas Jessup In the middle of nowhere in a small motel a mysterious trio's ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eren Gursoy @norep

  filmde ne olduğunu anlamadım, yorumlara baktım pek çok anlamayan var, ama yapım kalitesi çok yüksek gerçekten. Bu kanal güzelmiş, bir sürü böyle kısa film var, teşekkürler.

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   Herkes bir seyler sallamis, nanobotlardan zaman makinesine, uzaylilara, tanrisal guclere kadar...
   Ama su yorum sahane olmus, resmen tercuman oluyor, DUST bile begenmis 😀
   Redacted=Sansurlenmis, o alanlari F ile baslayan kelimelerle degistirin 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu eklentiyi nasıl daha önce keşfetmemişim şaşkınlık içerisindeyim. Hayatımda kullandığım en güzel tarayıcı eklentisi. Mojave'nin Dark Mode'unu kullanırken beyaz web sayfaları kör ediyordu bunu engelleyecek bir şey ararken keşfettim Dark Reader'ı. Chrome ve Firefox için de varmış kendisi. Denemeyen herkese denemelerini tavsiye ederim. Yıllarca internetin beyazlığını nasıl çektiğinizi sorgulayacaksınız. Kendisi filterleme konusunda da gayet akıllı. Dikkat ederseniz her resmi negatifine çevirmiyor fakat png şeklinde olan Wired logosunu negatife çevirip siyah moda uyum sağlatıyor. Parlaklık ve kontrast değerleriyle oynarsanız sitelerin %90'ında çok düzgün çalışıyor. İndirdikten sonra parlaklık ve kontrast değerleriyle oynamanızı tavsiye ederim beğendiğiniz renk paletini bulmak için. #Safari #Chrome #Firefox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19