Asus x550ln model bir laptopum var. Oyunları oynarken ekran kartım frekansını 1124 mhzden 200mhe kadar düşürüyor. Bu da FPSin 60dan 10a kadar düşmesine sebep oluyor. Yaklaşık 5sn içinde frekans yavaş yavaş artıyor ve tekrar 1124e çıkıyor. Fakat bu droplanma sorunu çok can sıkıcı. Ekran kartı driverı güncel. İntel driver da güncel. Ekran kartı sıcaklığı en fazla 70 derece. Sebebi ne olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Seagate Barracuda 1TB 2.5" 5400RPM 128MB Cache Sata 3 Fiyatı

Seagate Barracuda 1TB 2.5" 5400RPM 128MB Cache Sata 3 en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu anda 60 liraya 35mbit sınırsız ttnet kullanmaktayım.Taahhütüm sonra erdiği zaman fiyatların çok artacağını biliyorum.Avaba bu taahhütü 2 sene daha uzatma şansım olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen sene laptopumun işlemcisi 85 dereceye kadar çıktığı için termal macununu değiştirmiştim.Ama 10 liralık macun kullandığım için şu an tekrardan 90 dereceyi görmeye başladım.Ayrıca sıcaklık aşırı şekilde oynak.Boşta 50 derece olan işlemci Google Chrome'a tıkladığım anda 70 derece fırlıyor.20 derecelik artış 2 saniyede oluyor.
https://www.hepsiburada.com/cooler-master-mastergel-maker-nano-elmas-partikullu-termal-macun-p-BD805420?magaza=Adeks%20Store
Bu ürünü aldım.Sizce doğru bir karar mı vermişim?

Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Fiyatı

Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • Tarık @alitarikunal

  Biraz önce video render ederken aynı anda hem oyun hem chrome hem spotify açtım.İşlemci 89 dereceyi ekran kartı 80 dereceyi gördü.Ama her iki işlemci de frekans düşürmeye başladı.İşlemci 2.8ghzden 2.2ghze,ekran kartı da 1020mhzden 700mhze düştü. Macun değiştirince bakalım nasıl sonuçlar alacağım.Burada paylaşırım.

 • Andaç Atasayar @andacatasayar

  Benchmarktaysa 85 derece laptop için çok yüksek değil. Ben Mastergel'in düz beyaz olanından almıştım. Kötüydü demiyelim de sıradandı. Bunların testi vardı Türk bir forum,blogta. 7700K'da deniyordu eleman. Senin aldığın siyah olan güzeldi. MX4'ten de iyiydi sanırım. Ben İntel sistemde (i7 740qm) (sınmasıyla meşhurdur) Chrome'a girince sıcaklığın aniden fırlaması sorununu Throotle Stop programını indirip,Turbo Boost'u kapatarak çözmüştüm. Gerçi ben fan sesi için uğraşıyordum. Senin macunun da çok daha güzel. Turbo boost'u da kapatınca çalıştığını ışığından anlarsın herhalde 🙂

 • Tarık @alitarikunal

  Benim ses ile bir sorunum yok.Fanın çalışmasını seviyorum. İşini güzel yapsın 🙂

  • Andaç Atasayar @andacatasayar

   @alitarikunal Fanların çalışmadığı bi sistem kullanınca geçince çok büyük bir takıntı haline geliyor. Laptopların işlemcileri ekran kartlarından genelde çok üstün olduğundan Turbo'yu da kapatınca oyunda bile fan çalışmadığı oluyor. Kütüphanede Monster'lar,ROG'lar uçuşa geçerken benim 10 senelik Probook;Hold my beer 🙂 Sonra 10 senelik laptobu ''Sıfır gibi'' diye 1500'e ilana koyacak hakkı buluyorsun kendinde falan filan ssjj

 • Tarık @alitarikunal

  Bu gün yeni termal macunumu sürdüm.Eskiden oyunlarda işlemci 89 , ekran kartı 78 dereceyi görürdü.Aida64 ile benchmark yaptığımda ise işlemcide 92 dereceyi görmüştüm. Şimdi oyun oynadım ve işlemci 76,ekran kartı 66 dereceye kadar yükseldi.Benchmarkda ise işlemci 78,ekran kartı 67 dereceyi gördü.
  Yani tam yükte 14 derecelik bir düşüş oldu.Bilgisayarda toz yoktu.Yani bu sıcaklık düşümünü etkileyen tek şey macun.Ben çok beğendim.Herkese tavsiye ederim bu macunu.