Elimizde bir tane etab4 tablet var, şu okulda dağıtılanlardan.
Artık fatih projesine bağlanmıyor, önceden root falan da yapmadık ve şimdi denedik artık o da olmuyormuş. Pil bitmek üzere iken ve değilken bir çok kere denedik anlatılanları mdm ekranı gelmedi hiç bir şekilde.
Çöp mü oldu şimdi bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne tesadüfler oluyor şu ülkede insan hayret ediyor.

On Numara Çekilişinde Tek Bir İlçeden 8 Kazanan Çıktı, Sosyal Medya Karıştı

Dün akşam gerçekleştirilen On Numara çekilişinde 12 kişi büyük ikramiyeyi tutturmayı başardı. Kazananlardan 8'inin Bursa, Karacabey ilçesinde yaşıyor olması ise şaşkınlık yarattı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir de biz bulabilsek şunu.

Mavi Balina Kabusu Bu Kez Nevşehir'de Can Aldı

Mavi balina oyunu ne yazık ki bu sefer Nevşehir'de karşımıza çıktı. Ortaokul öğrencisi olan ve kendisini silahla vurarak öldüren Berat M. isimli genç çocuğun bilgisayarında Mavi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eğer gazetenin abartması değil ise bu iş hayvancılığın büyük bir sorununa çözüm olabilir.

15 Metrekarelik Odada Ürettiği Yemle, Hayvanlarını Besliyor

Rize'de, hayvancılıkla uğraşan 64 yaşındaki emekli öğretmen, 18 derece ısıdaki karanlık odada, buğday, arpa, yulaf karışımı 1 kilo tohumdan 10 ile 15 kilo arasında yem üretmeyi başardı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Çok da şaşırmadım.

Türkiye, Avrupa’nın En Fazla Kripto Paraya Sahip Ülkesi Oldu

Dünya finansal sistemlerini yenilikçi olmaya zorlayan blok zinciri teknolojisine tabanlı kripto paralar giderek yaygınlaşıyor. Türkiye’de de hizmet veren Hollanda kökenli uluslararası banka...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • scorptr @scorptr

  Yukaridaki neden haricinde dolar euro alsak bankaya atsak bir korku var el konulurmu vs kripto parada devlet bilmiyor kac paramizin oldugunu

 • rf12 @rf12

  Girenlerin büyük kısmı bir önceki senenin başında girdi arabasını satıp alanlar oldu şuan çoğu aldığına pişman.

  • rf12 @rf12

   Nereden biliyorsun diyorsanız malesef çevremde giren çok var kripto para gruplarında takılıyorum ağlayan çok fazla gruplara girenlerin hangi fiyatlardan girdiğini gruplarda kripto paralar düşerken bozdurmayın bozdurana kadar zarar etmiş olmazsınız diyerek tutmalarına sebep olanları biliyorum youtubede sözde kripto para uzmanlarının yaptığı videoların altına arada bakıyorum en son girilen mesajlardan hani 100 dolar olacaktı sizin lafınızla girdim büyük zarardayım diyenler var. Forumlardada aynı şekilde aldığına pişman büyük bir çoğunluk. 2017 nin yazında airdrop çok konuşuluyordu o sıra sahte hesap açıp airdroplara katılıp topladığı coinleri bekletenler bayağı yüksek karlar elde etti. 10 hesaptan 450 dolar kazanmış birisi vardı mesela grupta.

  • Xeon @xeon

   Yaşasa güzel Kemal Sunal filmi olurdu bundan.

 • cestlavie @cestlavie

  ahaha anket bu. sallamasını iyi bilir bizimkiler 😀 haber başlığı falan zaten tamamen yanıltıcı.

 • Martin @martin

  Gemiyi terk etmekte de geç kalmışız 🙂

Telekomun şu malum 444 nolu telefonundan arandım az önce.
4 Mbit 40GB olan kotalı pakedimi, internetin keyfini ( evet keyfini dedi. 🙂 ) bu şekilde çıkaramayacağımı iddia ederek 8 Mbit Limitsiz olarak tanımlayacaklarını söylediler.
Tam kıyak yaptılar diye düşünerek sevinecekken,
bunun için fark ödeyecek miyim diye sormayı akıl edebildim.
81 TL vs kuruş olacağını söyledi. 🙁
İyi ama şu an 29 TL falan kuruş ödüyorum, bu durumda neredeyse üç katına çıkmış olacak dedim ve istemediğimi söyledim.
40 GB kota dolunca hızımın 1Mbit e düşeceğini bu durumda internetimin epey yavaş olacağını (sanki bilmiyoruz) söyledi ve ısrarla internetin keyfi için 8Mbit in daha iyi bir seçim olduğunu tekrarladı. Hangi antivirüs kullandığımı ve ne kadar ödediğimi sordu ( ücretsiz olarak McAfee antivirüs bu fiyata dahil, fiyat farkını ona sayın diye söyleyeceğini düşündüğümden ) ücret ödemediğimi ve MS security essential kullandığımı söyleyip karşı tarafın umutlarını boşa çıkardım. 🙂
Telefondaki ses biliyorum üzgünsünüz ama 8Mbit internet içinde 81 TL nedir arkadaş.
1080p monitörümde 360p izlerim youtube videolarını da o 40 GB ı aşmam bilginiz olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tesadüfün böylesi.
Bu kadar hızlı mı gelişiyor bu süreç?

Nazlı Çiçek hayata tutunamadı

Nazlı Çiçek hayata tutunamadı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Baya ikna oldum ben aslında. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=LD5ySeVaB48

JAS 39 Gripen ve İsveç Savaş Uçaklarının Analizi

Son günlerde ülkemizde, F-35'in alternatifi olarak yeniden gündeme gelen Saab JAS 39 Gripen hakkında bilmek istedikleriniz burada. Ayrıca İsveç uçaklarının d...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Resmen izleniyoruz pazarlama taktiği bunlar 5 dk. içinde gelen öneri videosuna bak. 😛 Taş gibi uçak vallahi kalkışı hızlı bakımı az silah gücü yeterli e daha ne olsun. 😀
  https://www.youtube.com/watch?v=QyD0liioY8E

 • Master @master

  F-35 in görünmez olduğunu düşünmüyorum. Geliştirilmeye başlanalı 20 yıl oldu. Radar teknolojisinin eli armut toplamıyor. Geçenlerde Çin in f-22 leri görebildiğine dair haber de çıkmıştı. O zaman Ruslar da tespit edebiliyordur bence bunları.

  S-400 konusunun da bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bizimkiler S400 den sonra f35 alırsa meraktan kesinlikle açar o radarı 😛

 • brsars @brsars

  Baştan şunu belirteyim Gripen kesinlikle tasarım amacını karşılayan, modern savaş ortamlarında görevini yapabilecek, kesinlikle iyi bir uçak. Ama tutup F-35 ile karşılaştırmak doğru değil. İkisi başka liglerin oyuncuları.

  Gripen'in RCS değeri her ne kadar düşük olsa da F-35'in radar ekosu Gripen'in (tahminen) 100 ila 20 de biri kadar. Üstelik bu Gripen'in çıplak haldeki RCS değeri. Görev yüküyle birlikte bu oran dramatik şekilde artacaktır. F-35 ise RCS değerini arttırmadan 6xAAM, 2xASM, 8xSDB vs gibi farklı mühimmat veya bunların olası kombinasyonlarını taşıyabilir.

  Bu stealth/radarda görünmezlik olayı da yanlış anlaşılıyor. Radarda hiç görünmeyen uçak henüz yapılmadı. F-35, F-22, F-117, vs gibi uçakların amacı ya radar yakalanmadan önce tüm füze/bombalarını hedefe gönderebilmek ya da bunu yapamayacaksa en azından yakalanmadan düşman hedefe mümkün olduğunca yaklaşabilmek. Dolayısıyla radar teknolojisi ne kadar gelişirse gelişsin stealth uçaklar olmayanlara göre hedefe her zaman daha fazla yaklaşabilecekleri için daha avantajlı olacaklar.

  Kesin değerler değilse bile bu grafikler bir fikir verecektir.
  https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-6f9e541e48f9d9053ae8decbf876116e

  http://www.f-16.net/forum/download/file.php?id=21552&mode=view

  Ayrıca küçük bir bilgi olarak tüm F-35'ler eğitim ve rutin görev uçuşlarında gerçek RCS değerinin bilinmemesi için radar reflektörü ile uçuyorlar.

  Bu da Gripen'in alt sistemlerinin menşe ülkeleri. "F-35 vermezlerse yerine Gripen olur mu?" diye düşünenlerin sorularına cevap olabilir. Bonus olarak ta birileri "ama moturu..." diye başlayan bir cümle kurmaya kalktığında işinize yarar.

  https://www.reddit.com/r/europe/comments/9knbq8/swedens_armyair_force_origins_of_the_saabs_gripen/

Demlik poşet veya sallama çaylara boya falan mı ekleniyor acaba suya girer girmez rengini salıyor? Hatta bazı markaların ki suda kaldığı süre giderek kapkara bir renk alıyor.
Ambalajını muz lifinden yapıyorlarmış sağlığa zararlı değilmiş iyi tamam da içindeki çaya ne yapıyorlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17