Üniversiteye gidiyor musunuz? Gidiyorsanız sınavlarınız nasıl? Ben SDÜ de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum. Hocaların çoğu sınav için makale yazmanızı istedi, diğerleri ise çok basit bir html den yapılan online sınav sistemi kullanıyor. Bugün bu şekilde Türkçe sınavı vardı, sonuç hezimet. Sınav çalışmadı kimse sınavı yapamadı. Bu bir yana çoğu insan ekran paylaşıp sınavı arkadaşları ile yapıyor. İlginç bir durum gerçekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28
 • cicikuş nazmi @cicikus

  online oldu sinavlar ve iki giris hakkimiz var ilk giriste sorulari cevaplarini bulup 2. de yuz aldik 😀

 • zehrayigit @zehrayigit

  Haftalik odev teslimi seklinde bircogu, makalelerden rapor yazma gibi. Birkac tanesi de yil sonuna odev verdi. Su an online sekilde sinav yapan yok.

 • FidelCastroRuz @fidelcastroruz

  Sdü bu kadar da gelmemeli insanın üzerine. O kadar çok ödev/makale/klasik sınav yazıyoruz ki hangi birine yetişeyim şaşırdım.

 • kei @kei

  benim mühendislik. Hocalar çoğu zaman normal sınav saatinden yarım saat önce falan dınav kağıdını açıp sınav süresinin bitimine de 1 0dk falan yüklemede sorun olur diye ekledi. çözüp fotoğrafını çekip sisteme yükledik. bazen 10. denemede yüklendi, bir sınavı mesela hiç yükleyemedim hoca not vermese vermez.
  bazıları bir gün önceden açtı sınav sorularını ama öyle kurallar getirdi ki mesela biriyle aynı çözümün varsa direkt sıfır. ve de 1 gün süreniz var diye kazık kazık sormuşlar.
  bir hocamız uygulamaları uzaktan yapıyor simülasyonla.
  python aldığımız bir ders vardı o adam normalde test yapacaktı ama uzaktan eğitime geçilince adam coştu proje verdi bunu yapın atın bana dedi.

  tek güzel uygulama akışkanlar mekaniğinde oldu. 4 soruluk sınav yapmış ama sorular öğrenci numaranın son hanesine göre farklı farklı. mesela sonu 1,2,3 ile biten bir soruyu cevaplıyor 4,5,6 ile biten başka. o yüzden kopya şüphesini vs çok yaşamadım o sınavda.
  okulun uygulamasında kopyaya dair hiçbir önlem yok. Bunu cimer'den de yazdım ama yazı yök'te bekliyor. gerekirse yargıya taşıyabilirim nasılsa okul uzuyor.

LG eski smart tvler için olan uygulamasını kaldırmış. Apk yüklemek zorunda kalmak gerçek üzücü, nasıl olurda bir uluslar arası bir firma bu kadar aptalca birşey yapabilir inanması zor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Covid19
Bir yardım olayı başlatmak istiyorum. Sağlık çalışanları için yüz siperi gibi basit ama çok işe yarayan araçlar üretelim diyorum. Bunun için 3d printeri olan ya da farklı bir konuda yardımı dokunabilecek arkadaşlar, yazmanızı canı gönülde isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

#xiaomi Mi MİX 3 Uzun Kullanım:
-Telefonun kızak yapısından ötürü üst taraf oynuyor ve gıcırdıyor.
-(Telefonu kutusundan çıkan kılıf ile kullanıyorum) kızak yapısından ötürü kılıfın alt kısmı boş. Malum telefon bu, düşer sonuçta. Bende düşürdüm ve telefonun camının alt kısmı çatladı.
-Ses ve Güç tuşları tam basmamaya başladı ama sol taraftaki asistan tuşunda bir sorun yok. (asistanı günde 100 kez den fazla kullanıyorum)
-Kılıfın tuş basma plastikleri koptu.
-Eğer telefonla konuşurken telefonu yanağınıza tam dayanmıyor benim gibi boşluk bırakıyorsanız karşı tarafa eko yapıyor. Hoparlörü kapat tepkisi geliyor.
-Kutusundan çıkan kablosuz şart ünitesi bildiğiniz gibi kaymaz değiştik bir materyala sahip bu yüzden ne kadar toz var ise üzerine yapışıyor. (Kıyafet temizleyen şu dönen el şeyleri gibi)
+Kızak aksamında üsttekiler hariç bir sorun yok.
+Şarj durumu halen daha çok iyi.
+Son zamanlarda şunu fark ettim;ön kamera ile videolar çok kaliteli çekiyor.
+Yeni güncelleme gayet başarılı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap