BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda kendime bir 3D yazıcı alacağım böyle olmayacak. Scooter ım bir iki tane bir şey çıkarmak istiyordum (internette satılıyor ama çok pahalılar), her neyse Isparta'da baskı hizmeti veren bir kaç işiyle konuştum ve şu 3 parça için verdikleri fiyatlar şunlar;
210,
170,
ve 130.
Hani çok büyük bir şey desem değil, filament çok kullanacak desem çok gitmez diye düşünüyorum, çok fahiş geldi bana. Eskiden de bir şey lazım olmuştu ve bu sitedeki güzel insanlar yardımcı olmuştu, yine lazım oldu ama tekrar tekrar yardımcı olmalarını istemek istemiyorum. 3D yazıcıya sahip olup bana yardımcı olabilecek var mı acaba? Eğer isterse yukardakiler kadar olmasa da bir yemek ısmarlamak isterim(uzaktan da olsa).

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • aliemrekoc @aliemrekoc

  Şimdi fark ettim de şu ikinci resim ne kaliteliymiş ya. 8k falan bir monitör lazım gerçek görseli görebilmek için.

 • UnicornKnight @unicornknight

  maliyet kalemlerimden bihaber olduğunuz açık.

  iyisi mi söylediğiniz gibi kendinize bir 3D yazıcı alın, o zaman neyin ne olduğuna dair gerçek bir fikriniz olur ve o fiyatların aslında gayet makul olduğunu anlarsınız.

  • aliemrekoc @aliemrekoc

   Elbet ki, şüphem yok. Benim sorunum genelde şu kısımda; bir ürün bastırmaya çalıştığınız zaman neyin ne olduğundan çok 3d yazıcıya sahip baskıcının ne dediğine bakıyor.
   Maliyet konusu öyle olabilir ama o kadar da bir maliyet olmayacağını düşünüyorum. Buradaki ürünler maximum 20x7-8x2cm boyutlarında içleri boş şeyler. Tabi ne kadar bir maliyet oluşur bilmiyorum yanlış anlaşılmasın ama çok sıkıntı olmayacak tutarlar olmalı gibi düşünüyorum.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @aliemrekoc "ama o kadar da bir maliyet olmayacağını düşünüyorum"

   bu sizin düşüncenizden ibaret, realite böyle değil. bahsettiğiniz tutarlar zaten "sıkıntı" tutarlar da değiller, gayet cüzi rakamlar. zira tüm bu baskıların (her ne kadar küçük ve fotoğraf olan görseldekinin ne olduğunu tam anlayamamış olsam da) ayrıca taban ve destek materyal ile basılması gereken unsurlar ve özellikle işin içine destek/support girdiği vakit o filament sarfiyatı asli baskıdan bile fazla olabilmekte.

   dolayısı ile yine sizin de yapmak istediğiniz asıl şey burada devreye giriyor. bir 3D printer edinin -ki şu sıra Ender 3'lerin gerek Pro gerek V2 olanlarının fiyatları muazzam uygun- ve neyin ne olduğuna dair ilk elden tecrübe edinip aslında reel bir karşılığı olmayan varsayımsal önyargılarınızdan sıyrılın. hem böylece bundan böyle bu gerekenlerin dışında da başka bir çok şeyi ilk elden üretmeye ve sahip olmaya başlarsınız.

  • aliemrekoc @aliemrekoc

   @unicornknight kesinlikle, fiyatlar çok ucuzlamış rahat düşünülebilecek şeyler olmaya hafiften başlıyor sanki. Umarım yakın zamanda bir gün. Sağlıklı günler dilerim.

 • suicide @suicide

  maliyetinden cok yaziciyi isletmek icin gereken emek ucreti artırıyor. tabi yinede okadar etmez o ayri. is yerine gidiyor olsam yardimci olmaya calisirdim...

Erasmus dünyanın en cemiyetçi olayı. Birileri bir şeyler biliyor, kimse hiç bir şey anlatmıyor, eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsan bir zümreye dahil oluyorsun falan. Birincilikle aachen'ı kazandım ama yalnızca bunu biliyorum, ne olacak göreceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 27

Böyle şeyleri açık etmek biraz sakıncalı olabilir sanki
(Isparta şehir Hastanesi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle adam akıllı küçük boyutlu bir telefon yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

İki marka, iki ssd ama bu iki ssd tamamen aynı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bir oyun geliştirecek olsaydınız ana fikriniz, odağınız, hikayeniz, tarzınız ne olurdu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bir sorum olacak; https://urun.n11.com/kablolar/type-c-hdmi-4k-rj45-gigabit-ethernet-type-c-usb-30-sarj-girisli-P383187174?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiAsaOBBhA4EiwAo0_AnHQHfHnmjpy82hQhqNuSmkW8lA0Ryr462Ro0n5aJjhErvWPQJ0qyPhoC-AgQAvD_BwE şu şekildeki bir adaptör hangi hdmi versiyonunu kullanıyordur? Mesela hdmi 2.1 bir kablo kullansam 2k'da 144 hz lik bir çıkış alabilir miyim?

Type-C HDMI 4K RJ45 Gigabit Ethernet Type-C Usb 3.0 Şarj Girişli Fiyatları ve...

Type-C HDMI 4K RJ45 Gigabit Ethernet Type-C Usb 3.0 Şarj Girişli en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyatlarla n11.com'da. Kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanda izlediğim en ilginç şeylerden birisi:
GPT-3 Yapay Zekası ile Söyleşi; Bilgisayar Olmak Nasıl Bir Şey?
https://youtu.be/PqbB07n_uQ4

What It's Like To be a Computer: An Interview with GPT-3

Tech featured in this video:* Learn more about the GPT-3 API Here: https://openai.com/blog/openai-api/* GPT-3 Paper: Language Models are Few Shot Learners - ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap