Ptt'den kanada'ya kitap gönderme ücretini bilen var mı ? Ahmet Ümit kitaplarını okumayı çok özledim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce bu sistemin fiyatı nedir CAD cinsinden ? ederi nedir

nsignia brand 500w power supply (best buy brand)
-32GB (4×8) Patriot Viper DDR3 Ram
-Zotac Geforce 1050Ti 4GB Video Card
-Intel i5 3470 3.2ghz processor
-DeepCool Kendoman Case
-Liquid Cooler For CPU
-2TB SeaGate HDD
-240GB PNY SSD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buraya siyasi yorum girilmesini ve yapilan tepkilerin populist oldugunu dusunenler yorumda kendilierini gosterebilirler mi lutfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
alatriste paylaştı.

@talha-turhal
https://twitter.com/talhaturhal/status/1125165790918062080

bu katır destekçisinin yeşil tiki alınana kadar plus üyelik almayı red ediyorum @gamsizm abi

Not: Bu bir tehdit değil olacak olan sonuçtur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 27
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Son kez yazıyorum. Talha'nın görüşlerini desteklemiyorum. Buraya da o görüşleri için çağırmadık. Totalwar topluluğundaki öncü kimliği ve Türkçeleştirme işinin sorumlularından biri olduğu için bu konuda yıllar önce içerik ürettik. Adına sahte üyelik açılmaması için yeşil tiki var. Amaç bu zaten. Özel üye vs değil.

  İşlediği bir suç, aldığı bir ceza bulunmuyor. Fikirleri nedeniyle gazetecilerin içeri atılmasını desteklediğinizi düşünmüyorum. Kalkıp aynı şeyi fikrini onaylamadığınız birine siz yaparsanız samimi olmazsınız. İnsanlar sizin gibi düşünmeyebilirler, sizin sevdiğiniz insanları sevmeyebilirler, sevmediklerinizi sevebilirler. Gerçekten özgür bir ortamda bunların hepsi normal.

  Burdaki bazı kişiler aynı karşı tarafın yolundan giderek sadece kendine özgürlük istiyor. İfade özgürlüğü çoğunuzun hoşuna gidecek bir şey değil. Çünkü sizinle aynı düşünmeyenlere tahammül etmek zorundasınız. Onlar da size. Birisi Allah yok diyecek birisi Atatürk hatalıydı diyecek birisi evrim saçma sapan bir şey diyecek liste uzayıp gidecek. İfade özgürlüğünü savunuyorsanız hiçbirini engelleyemez ya da mahalle baskısı ile sindiremezsiniz.

  Elbette ben hayal dünyasında yaşamıyorum. Bu ülkenin ne olduğu belli. İfade özgürlüğü vs olmayacak işler. O yüzden din, siyaset gibi konular yasak ve yasak kalmaya devam edecek. Öte yandan ülke böyle diye ben de kimseye haksızlık yapacak değilim.

  Talha ile ilgili bir işlem yapılmayacak. Sitenin kurallarına uyduğu sürece sizin gibi yazmaya devam edecek.

  Sizin de bu davranışa göre siteden ayrılmanız ya da abonelik iptal etmeniz en doğal hakkınız. Ülkenin kanunlarınca suçu olmayan birini, sitenin kurallarına harfiyen uyan bir kişiyi, bizimle aynı düşünmediği için ve 15 lira için engelleyeceğimizi düşünenler çok yanılıyorlar.

  Talha'nın muhtemelen hiçbir görüşünü desteklemiyorum. Hayata aynı pencereden bakmıyoruz. Ancak fikrini ifade etme özgürlüğü için sizi karşıma almaktan çekinmem. Ki burda fikrini değil oyun içerikleri paylaşıyor. Siz de Talha'nın görüşlerine karşı kendi fikirlerinizi, nerde paylaşıyorsa ordan iletebilirsiniz. Size de kimse sessiz kalın demiyor. Birisi fade özgürlüğünü kullanıyorsa, ifade ettiği fikre karşı gelecek sözlere de göğüs germeye razı olacak.

  Çok yanlış yoldasınız. Size uygulanan ve uygulandığı için haklı olarak tepki gösterdiğiniz baskıyı elinize geçen en ufak fırsatta karşınızdaki kişiye uyguluyorsunuz. Dolayısıyla ne mikro düzeyde burada ne de makro düzeyde ülkece kesinlikle olumlu bir değişiklik olmayacak. Sadece rüzgarın yönü değişecek.

  • Echo @echo

   Talhayı engeller geçerim. Ama siz niye aynı tiki kullanıyorsunuz. Dışarıdan bakan biri gelip sizin bu uzun yazılarınızı okumaz. Yeşil tike bakar. Sitenin girişine yazın bu uyarınızı çünkü ilerde aynı soruları soracak bir sürü insan çıkacak. Bu sizin açınızdan sorunu çözmüyor. Siteyi oluşumu seven biri olarak tavsiyem.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @echo Benim açımdan bir sorun yok. Bunu kafaya takanların derdi.

  • Echo @echo

   @gamsizm Size koyu mavi tik yakışır. Güzel olur siz bi yapın zor olmasa gerek.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Murat hocam, destekleyin desteklemeyin konu bu değil. Zaten desteklemiyorsunuz ki o malum kişinin öldüğü ile alakalı durum yorum vs siliyorsunuz normal. Ama bu iş destek veyahut desteklememek değil ki, birtane varlık çıkıyor videoları var açın bakın bilmiyorsanız eğer, '' keşke yunan galip gelseydi. '' böyle insanın aklının mantığının almayacağı şekilde şeyleri savunan birisiydi. Ve araştırın yani bildiğiniz akıl hastalığı ile alakalı raporu vardır. Daha neler neler var da yazmak istemiyorum aklım böylesine bir şeyi almıyor.

   Biri de çıkıyor senin video konseptine yada içeriğine '' okey abi ben çekerim yardım ederim '' diyor. Hani bilemezsin ki neyi destekliyor ne yapmış ne anlatmış ne yazmış vs. vs. vs. adam çıkıp anlatıyor okey güzel yetkin birisiymiş vs. ve sen adama onaylı üyelik tiki veriyorsun. Yani o adamın görünürde senle burada ki Levent abi ile Hamdi abi ile, Umut kardeşimiz ile görüntüde HİÇBİR farkı yok. Varsa siz söyleyin ? geçen çünkü yeşil tike anlam yükleyen üyeler sizsiniz demiştiniz anlam yüklemeyle alakası yok ki dışardan bakınca ne farkı var ? görüntüde yok. Modluk yetkisi vardır yoktur, engelleyen adamı görüyordur göremiyordur bunları bilemem onları siz biliyorsunuz. Ama her editöre verdiğiniz gibi tiki var mı ? var.

   Velev ki birisi bu yazılanları okuyor olsa, adam düşünmeyecek mi ? '' ya bu TS ne biçim siteymiş ya bir tane talha diye editörü var onaylı üyelik adama bak ya kimin destekçisi çıkmış püh bunların suratına, birde üyelerine karşı Murat Gamsız talhayı falan savunmuş, bak bak ne demiş adamlara isterseniz siz siteden gidin vs. vs. ne biçim site bu ya '' diye DH'e Ekşisözlüğe durum konu vs açsa ssler budur buyrun bakın dese ne olacak ? o zaman ne yapılacak yani ? Adam koyacak çünkü talha ile ilgili şahsi sitesinin ekran görüntüsünü, işte sizin o geçmiş yazmış olduğunuz mesajın ekran görüntüsünü, sizin editörünüz olduğunu gösteren yeşil tiki, birde silinen durumları mesajları vs. vs. o teknoseyir sitesinde ve youtube sayfasındaki video'u vs. vs. vs. vs. koyduğu an ne olacak ?

   Hadi DH'den Mesut Çevik falan oradan ulaşıldı konu siliindi, ekşi sözlükte ne olacak ? o konunu altına da yazılacak mı ? '' biz o adamı desteklemiyoruz ama video çektik, o yeşil tikte video çektiğimiz her kişide var dışardan belli olmuyor vs. hani beğenmeyen gitsin dedik doğrudur, ama ne yapalım yani bu adamın bunun destekçisi de olsa video çekmişiz olması lazım yani beğenmeyen de siteye gelmesin '' evet bu yapıldığı gün TS hiç olmadığı kadar hit çekecek buraya sadece küfretmeye gelecekler, böyle yığınla üyelikle gelinecek vs. ne yapacaksınız o zaman ? ben size diyeyim Murat hocam, o böyle son 72 saatin öne çıkan kısmında düşüldüğü an konu biraz okunur ve adam gelir sırf buraya küfretmeye, böyle ordu gibi 500 kişi bin kişi damlarsa ne yapacaksınız ? 5 tane editör size yetecek mi ? ki kafaya takan WP manyakları hastaları var adam sitenin açığını bulur oradan saldırırsa ne olacak ?

   Hadi yeni üyeliği kapatalım üye de olunamasın bir süre vs. denilecek galiba ? veya hadi önüne geçemedik bir süre sitenin fişini çekelim. E bu bana çok tanıdık geldi ? DHW ? aynısı DHW içinde olmadı mı ? site siyasetten ikiye bölündü üyelikler kapatıldı vs değil mi ? ben mi yanlış hatırlıyorum ? yazık değil mi siz söyleyin ? en olacak diyelim site kapandı, işte o kadar hınç sinirli grup kişiler vs sizin youtube hesabınıza damladı birkaç bin kişi aboneliği bıraktı, ama sizin dislike oranları çok fazla arttı altına gelen yorumların birçoğu küfür şu bu, ne olacak o zaman da youtube'a dislike beğen beğenmeme işte yoruma da kapatılacak mı ? Çünkü bir tepki çektiği an dışarı bu hadise sızdığı an önüne geçemezsiniz. Bu iş çünkü bence o noktaya gitti gidiyor, İnşallah olmaz. O kadar büyük noktaya giderse ben üyeliği de silerim buradaki birçok üye gibi de haklı olarak sileriz. Çünkü artık o durumdan sonra bizlerde dahil kimse önüne geçemeyecektir. Bu iş öyle Levent abi kendi sitesine niye yorum yazmıyor gibi basit bir sorudan kaynaklı sıkıntı değil.

  • Echo @echo

   @gamsizm " Bunu kafaya takanların derdi." Siteyi sahiplenmekle alakası var. Bu iyi bir şey mi kötü mü bilmiyorum. Benim x kişiye bakış açım, suçu ve suçluyu öven biri olacak. Bunun da benim için düşünce özgürlüğü ile bir ilgisi yok.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Sadece çok kişi istiyor diye yanlış olduğunu düşündüğüm bir hareketi onaylamam mümkün değil. Kim ne derse desin.

  • protego @protego

   "Kadir Mısırın resmini bile sitemde görmek istemiyorum" diye her gönderiyi uçurup, Kadir Mısır'ı ve görüşlerini aynen destekleyen birine "ifade özgürlüğü sitede birşey yapmadı" demeniz ironik değil mi?

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @gamsizm Cidden yazık. Bu ülkede kimse hak aramıyor ayrımcılık istiyor. Adamın ben en ufak falsosunu görmedim allah için. Kendisini sevmem takip de etmem. Ama cidden yazık.

 • cestlavie @cestlavie

  -250 sub 😀
  şu talha boomerını da dikkata almayın artık ya. bunlara en çok gücü sizin verdiğinizin farkında bile değilsiniz. yazsın oynasın kendi çöplüğünde herkesin yaptığı gibi... 30 yaşına gelmiş daha hiçbir şeyi anlayamamış bir insana biz neyi anlatmaya çalışıyoruz ki? üyeliğini de silmiş işte. başardınız.

alatriste paylaştı.

TS Plus ilk çıktığından beri alıyorum. Ama son zamanlarda TS'ye verdiğimiz değerin bir geri dönüşü olmadığı kanısında olduğum için iptal etmeyi düşünüyordum. Akışta aboneliğini iptal eden birkaç kişi gördüğüm için de bu yazıyı yazma gereği duydum.

Şimdi bahsetmek istediğim durum şu, bizler bu sosyalin uzun süredir kullanıcılarıyız. Burada bir arkadaş ortamımız var. İnsanlar birbirini tanıyor, bir durum olduğunda birbirine yardımcı oluyor. Alışverişler yapılıyor, güven ortamı oluşuyor. Farklı fikirler ortaya atılıyor, bir sürü kişi farklı konularda tartışıyor. Ama herkesin hemfikir olduğu bir konu var, bunların hepsi TS Sosyal sayesinde sağlanıyor. Birçoğumuz TS'nin video tarafında üretilen içerikleri desteklemek için Plus alsa da birçoğumuz uzun süredir kullandığımız bu sosyalin ayakta kalması için destek oluyor aslında.

TS Plus'tan önce TS'yi sadece Youtube üzerinden takip edip sosyale hiç gelmeyen kitle videoları izleyip geçiyordu, şimdi yine aynısı oluyor. Sadece bazı videoları biraz geç izliyorlar o kadar. Çünkü o insanlar sadece izleyip geçiyor; o video nasıl yapılmış, insanlar hangi fedakarlıklarda bulunmuşlar umurlarında değil. Bu durum kimin umrunda biliyor musunuz? TS Sosyal kullanıcısının.

Peki Plus geldikten sonra noldu? TS'yi Youtube'dan takip eden kitle için değişen hiçbir şey olmadı ama Sosyal için değişen çok şey oldu. Çünkü sadece videolardan ve arada satışı yapılan anahtarlık, kupa gibi şeylerden gelen gelirle sosyalin daha iyi bir konuma gelemeyeceğini biliyorduk. "Belirli bir gelir kaynağımız olsa, çok şey yaparız." dendi yönetim tarafından. Plus gelirken de vaatler verildi. Ama olay öyle olmadı. Benim görüşüme göre, Yönetim Plus'a sadece "Gelir kapısı." olarak baktı. Gelmesi gereken yenilikler gelmedi. Yönetim ile kullanıcının arasındaki iletişim eksikliği giderilmedi. Sosyal kullanıcısının görüşleri yeterince dikkate alınmadı. Verilen vaatlerin bir kısmı gerçekleştirilse de devamlılık sağlanmadı. Fırsatlar köşesine gelenler çoğu kişinin işine yaramadı çünkü o fırsatlar sosyale sorularak ayarlanmış fırsatlar değillerdi. Bunu da sosyalde birçok Plus kullanıcısının "Belki birilerinin işine yarar." diyerek fırsatlar kısmındaki kodları paylaşmasından görebilirsiniz.

Peki ne yapılabilir? Her şey için çok mu geç? Değil. Hala bir şeyler yapılıp TS'nin has kullanıcılarının gönlü alınabilir, sırf gelirini etkilemiyor diye Plus aboneliğini iptal ettirmeyen birçok kişinin Plus'tan faydalanması sağlanabilir. Çünkü ben şunu biliyorum; TS'de birçok kişi "15 liradan nolacak, helal olsun." diyerek aboneliklerini iptal ettirmiyor. Onlar da Plus'tan bir şey elde etmediklerinin farkında ancak TS Sosyalde bunu konuşacak kadar değerli bir şey olduğunu düşünmüyorlar. Ama bu durumda TS, "Kullanıcısından destek bekleyen video üreticileri." konumundan "Kullanıcısının iyi niyetinden istifade eden kişiler." konumuna düşüyor. TS Plus gelirleri TS'yi döndürmeye yetiyor veya yetmiyor, bu ayrı bir konu. Ama Plus gelmeden önce de TS devam ediyordu, bu bir gerçek. Plus geldikten sonra normal zamanında çıkması gereken videoyu sadece Plus kullanıcıları normal zamanında izleyebilir oldu. Yani yeni bir şey gelmedi, aksine elimizde olan hak da alındı. Ts Plus böyle olmamalıydı.

Şu saatten sonra yapılacak şey çok basit. Yönetim, TS Sosyal'e olan bakış açısını değiştirmeli. Sayılarla konuşmayı bırakıp sizi gerçekten dinleyecek insanlara önem vermelisiniz. Sırf takipçi sayısı daha çok diye sadece Twitter'da yazmanın size kazandırdığı takipçi, size kaybettirdiği takipçiye kesinlikle değmez. Asıl kitle burda. Sosyali ayakta tutan bizlersek eğer, o sosyalde gelip yazan da bizleriz. Twitter takipçileri değil. Mesele sadece takipçi olmasa bile sosyale verilen değer bu olmamalı.

Yapılabilecek birkaç şeyi madde madde sıralayayım, (Hepsi olacak diye bir şey yok, sadece benim fikirlerim.) eklenecek bir şeyler olursa arkadaşlar yazar zaten;

*Ts yönetim ve kullanıcıları arasındaki iletişim eksiklikleri giderilmeli.

*Fırsatlar köşesine daha çok değer verilmeli, Sosyal'in görüşüne göre adımlar atılmalı.

*İnsanların profillerine yorumlar bırakabilmeliyiz. Ben bir kişiyi engelliyorsam niye engellediğimi bilmek istiyorum. (İnsan zamanla unutabiliyor.) İnsanlar nicklerini ve profil fotoğraflarını değiştirebiliyor, insanları daha kolay tanımak için de kullanılabilir bu sistem.

*Üye olmak zorlaştırılmalı. Troll ve reklam çalışmaları Sosyal'i kirletiyor ve yönetim zamanında davranıp durumu çözemeyebiliyor.

*Sağ ve sol tarafta sayfa kaydırdıkça sürekli aşağı gelen barlar rahatsız edici ve kullanışsız. Sırf tık alıyor diye yıllar önce yazılmış, güncelliği olmayan yazıları (Ve sürekli aynı yazılar, neredeyse hiç değişmiyor.) sürekli görmek istemiyorum. Bu alanlar daha faydalı bir şekilde kullanılabilir, en azından kapatma opsiyonu getirilebilir. (Varsa da ben bulamadım.)

*Etiket sistemi düzenlenmeli, bu sistem çok kolay bir şekilde manipüle edilebiliyor ve gereksiz bir sürü etiket sağ tarafta sürekli görünebiliyor.

*Siteye anlık güncelleme sistemi eklenmeli. Bazen uzun uzun yorum yaptığım bir konu ben daha yorumu paylaşmadan silinmiş olabiliyor. Bu da birçok Sosyal kullanıcısının sinirini bozan bir durum.

*Siteye bir "Spoiler." sistemi getirilmeli. TS her ne kadar bir teknoloji sitesi olsa da Sosyal sadece teknoloji sayfası değil. Birçok konuyu konuşuyoruz ve içinde spoiler geçebilecek paylaşımlar da oluyor. Bu sistem işleri oldukça kolaylaştırır.

*Siteye rozet, seviye, rol, başarım gibi sistemler getirilebilir. Bu sayede kullanıcı daha büyük bir bağlılık hisseder ve sosyalde daha fazla vakit geçirir. Ayrıca bu durum üretkenliği de arttırır.

*Siteye kulüp sistemi getirilebilir. Mesela ben bir sinema kulübü kurup kendimize özel bir sayfada sinema ile ilgili paylaşım yapmak istiyorum. (Paylaşım akışa da düşecek ama kulüp sayfasından da bulunabilecek.) Etiket sistemi bunu tam olarak karşılamıyor. Sosyalde paylaştığımız durumlar üzerinden zaman geçtikçe yok oluyor. Google'dan arayıp bulmasak tekrar ulaşma imkanımız yok. Bu sistem o durumlara ulaşmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda akış da devam edeceği için forumdan bir farkı olmuş olur. Forumların en büyük eksiği anlık etkileşim alamamakken TS akış sisteminin en büyük eksiği ise anlık etkileşimden sonra durumların hiçbir şey ifade etmiyor olması. Çünkü yapılan paylaşım akışta yok olup gidiyor.

*Video içeriğinde TS kullanıcıları da yer alabilir. Bunun için oturup bir proje yapabiliriz. Bizim için neyse de İstanbul'da olanlar için güzel olur. Bizlere de en azından ilgi çekici ekstra içerik çıkar.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Başka bir şey aklıma gelirse yazıya eklerim. Yönetime hala inancım ve bağlılığım olduğu için aboneliğimi iptal etmiyorum. Geçim kaynağı olmayan bir öğrenci olarak önemli olan kısmın miktar değil bağlılık olduğunu düşünüyorum.

Sosyalin getirdiği samimiyete dayanarak sizleri etiketlemede bir sakınca görmüyorum, bu yazı direkt yönetime yazılmış olmamakla birlikte sizlerin görüşünüzün en büyük farkı yaratacağını bildiğim için etiketliyorum. @leventp @gamsizm @hkellecioglu

(Görsel, paylaşımın akışta yok olmasını zorlaştırmak içindir. Sadece yazı içerikleri çok küçük bir alan kaplıyor.)

#TeknoSeyirPlus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 44
 • Doğa @doga

  Yazının büyük çoğunluğuna katılıyorum, maalesef haklı olduğun nokta çok fazla. Plus çıkışını yaptığında ben hiçbir ekstra beklemeden para vermeyi kabul etmiştim, çünkü para vermezsem bu içeriğe ulaşamayacağımı sanmıştım. Sonra TS'nin olduğu gibi devam edeceği söylendi ve ekstralar için vaatler verildi. O zamanki yazılarımda ekstra isteği olan herkesin durumuna gidip, ekstra beklemeyin, dergiye para verir gibi TS'ye para verin ne olacak diyordum. Ama editörler hep aksini söyledi. Sonra bize destek olmak için Plus alın dendi. Bence vaatlerle ve destek için alındığı algısıyla Plus'ın ağırlığı yok oldu. Üretilen içeriğin bedeli de olabilirdi Plus.

  Murat abinin sürekli belirttiği nokta Plus olmasa TS'nin yok olacağıydı, bize yalan söyleyecek hali yok. Fakat kullanıcıya da biraz kulak vermek lazım. Burada TS onu şımartsın diye gezen Plus sahipleri olsa da bizim gibi buradan vazgeçemeyen, hayatında güzel bir eğlencesi olanlar da var. Dediğin gibi arkadaş ortamı kurduk, alışverişler yapıyoruz, iş yapıyoruz. Editörler artık bu ortama dahil olmalı, TS Sosyal bir tık öteye gitmeli. Ayda bir canlı yayın falan gibi hem TS editörlerinin sevmediğini bildiğimiz hem de devamlılığı zor olan uğraşlar yerine Sosyal'de gelişim gibi kalıcı hamleler yapılsa Plus sahipleri mutlu olabilir. Bir de çıkıp tekrar bir Plus'la alakalı konuşmak lazım sanki. Artık vaat verme yönteminde vazgeçilmeli. Belki çok da önemi olmayan bir içerik serisi çıkabilir, ürün incelemesi olmaz da hikaye formatı olur. Mesela LP eskiden sevdiği teknolojileri konuşsun. Zamanında şunu kullanırdık güzeldi gibi anlatsın ama Plus'a özel olsun. Özel olmasını istediğimden değil de para verip tatmin olmak isteyen kullanıcılar için ya da Plus'tan vazgeçen ama bu içeriği kaçırmak istemeyenler için olabilir.

  Uzun zamandır söylediğim bir şeyi de tekrar etmem lazım, TS'nin yeni bir imaja ihtiyacı var. Dekorda bir kaç değişiklik, masaya çakılı kalmayan incelemeler, tek kişilik deneyim anlatma videoları -ki MG bu işi çok iyi yapıyor- logoda, introda, site tasarımında yenilik, sosyal medyayı görselle destekleyerek kullanma. Muhtemelen bunları editörler de biliyor ama ya para ya da uzun süre harcanması gereken şeyler. Fakat modern Youtube ortamını düşününce bu değişikliklere ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor.

  Umarım TS gelişerek devam eder biz de izlemeye, burada muhabbet etmeye devam ederiz.

 • Yekta F. @electric

  Aması berisi olmadan denilen ve kaç senedir takip eden bizlerin isteklerine elle tutulur cevaplar verilmelidir.

  Yazılan her bir harfe katılıyorum ve yapılması gerekenleri çok güzel sıralamışsınız. Yüzlerce belki de binlerce adamız ne bizimle iletişim ne de bizdeki ürünleri sorup gelsene ya inceleyelim denildiğini görmedim.

  Umudum da yok gerçi. En başından beri Plus olayının paylayacağına emindim, gidişatta onu gösteriyor zaten. Yapılan her olumlu eleştiriyi savuşturma refleksi hakim yönetimde olmaz böyle.

  • Orcun @orcun

   Valla Yekta ben yoruldum, vazgeçiyorum. Dünde yazdık o kadar, bir deyim var demek istemiyorum, ama yok yani biz havanda su dövüyoruz hiçbir farkı yok. Yazıyoruz yazıyoruz ne değişti ? @ardazeytin iyi bilir, adam TS uygulaması yazdı vs. birçok arkadaş uğraştı, Fırat var o da uğraştı vs vs sonuç ? site 3 sene öncede aynıydı şimdide aynı yapılacak edecek, hep -acak -ecek. Bu 3 sene öncede aynıydı, 5 sene öncede aynıydı. Yazmaya devam edicem insanlara yardımcı olmaya çalışıcaz sohbet işinde vs varım, burası sosyal alan öyle deniliyor. Ama ötesi artık TS yok şunu yapmış yok yapmamış site çökmüş çökmemiş kapanmış kapanmamış işte kapanacakmış şu lazımmış bu lazımmış vs. dert etmeye yazmaya hiç gerek yok. Ha kapanırsa da kapansın ne yapacaksın ? mailim belli oyum belli buyum belli açarız telegram grubu veya farklı bir site orada yazarız kendi yağımızda kendimiz kavruluruz. DHW kapandı gitti mesela sonuç ? cursedhardware diye site açıldı, sen ben gibi DHW'in yazarları vs adamlar açtı kendi alanları takılıyorlar bu kadar. yapacak birşey yok. Aynı şeyi temcitpilavı gibi binkere sonuçsuz cevabı olmayan şeyler için sormaya gerek yok.

 • Pablo Vader @definitive

  Düzgün, seviyeli birileriyle yazışmak falan istiyorsanız ve üstüne de değer kattığınız ortamda değer görmek istiyorsanız gidip DHW Forumunu yeni bir gönüllü ortamda canlı tutan Cursedhardware.com forumuna üye olun. Burada boşuna zaman harcamayın.

Muz cumhuriyeti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ev internetim hayırlı olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10