iPhone X MİNİ sızdırıldı!!! (Dirsek.net haberciliği yapayım biraz)

#akış #gözyanılması #Apple #iPhone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi bu habercilik mi olmuş oluyor? Haberin üstünden 2 saatten fazla zaman geçmiş, ekleme bile yapılmamış. Hadi indirip inceleme imkânınız yok diyelim, bari inceleyen insanlardan bakıp da bir iki bilgi girseydiniz başlığa öyle yazıyorsanız. Youtube’ta 1 saat önce her yeni özelliğin detayı videolu şekilde gösterilmiş, onu izleseydiniz bari.

Haberin içeriğinde üstte 2-3 paragraf boş bilgi yer alıyor, altında da yenilikleri henüz bilmiyoruz demişler.

#Dirsek #akış #haber

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Orcun @orcun

  Google niye böyle siteleri barındırıyor ? tamam tık reklam vs. vs. ama e adam bile bile kandırıyor ? şikayet mekanizması geri bildirim vs. yok mu ?

 • Osman Mustafa Arslan @mustafaarslan96

  Bir de haberleri içerisinde video varmış gibi gösteriyorlardı bir ara, hala devam ediyorlar mı bilmiyorum. Google video aramasında sürekli bunların yazıları çıkıyordu, içerisinde 1 saniyelik video var gibi gösteriyorlardı.

 • Orkun @orkkoc

  “iOs 11.1 ‘de öyle değişiklikler var ki…” yada “değişikliklere inanamayacaksınız” gibi başlıklar atmayada başlarlar yakında.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  İnternet haber siteleri tamamen “SEOcu” denilen tiplerin kontrolünde, bütün görevleri Google aramalarında üstte çıkmak için “acaba insanlar bugün ne aratır?” diye düşünüp akıllarına gelen şeyleri her gün yazmaktan ibaret. Hani şu yaşlı dayınızın “yeğenim bak bakiyim benim emekliliğe ne kadar kalmış” dediğinde Google’ın karşınıza çıkardığı, hiçbir gerçek bilgi içermeyen ama hepsi 5 bin kelime uzunluğunda olan onlarca sonuç var ya, onları yazan adamlarla şu haberimsi şeyi yazan adamlar aynı adamlar işte.

  Bazen keşke Google olmasaydı diyorum bunlar yüzünden. Sadık takipçi diye bir kaygıları yok çünkü, her gün oltaya kim takılırsa onunla döndürüyorlar işlerini.

Çok ileri görüşlüyümdür, hemen girişimci mi olsam acaba? 😀 Vibio o zamanlar 600 abonesi falan vardı, bir süre hızlı yükseltemediler abone sayılarını. Sonra video sayısı arttıkça abone de arttı ve şimdi 430.000 aboneleri var. Sunucu Pelin Olgun’u beğeniyorum güzel anlatıyor, değiştirmemeleri iyi oldu. Nedir kanalının sunucu değişiklikleri yüzünden sonu geldi mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SEGA, anket doldurana Crazy Taxi oyunu Steam Kodu veriyor

Ankette 5 soru vardı sanırım, işaretleyip mailinizi onaylıyorsunuz. Maile onay kodu geliyor, onayladıktan sonra Sega sizin Steam hesabınızla ilişkilendirme istiyor, ilişkilendirmeyi yapınca Steam kütüphanenize Crazy Taxi oyununu veriyor.

Anket bu:https://www.surveymonkey.com/r/GD9ZBMY

#akış #ücretsizoyun #steam #crazytaxi #sega

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Online yazılım-programlama vs kursları yapan site Udemy’de 250 tane kurs ücretsiz olmuş. Hepsinin içeriği İngilizce ancak hepsi videolu anlatım olduğu için az İngilizceniz varsa bile anlayabilirsiniz. İlginizin olduğu konulara kaydolup ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Kurslar: https://www.reddit.com/r/learnprogramming/comments/75ovw4/250_free_udemy_course_coupons/

#akış #kodlama #programlama #bedava #kurs #udemy

250 Free Udemy Course Coupons • r/learnprogramming

Coupons are valid for a limited time only, so grab them while they last. WEB DEVELOPMENT *...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonda SIM için pin kodu kullanıyor musunuz? Sizce gerek var mı? Telefon kaybolsa ve iyi niyetli biri bulsa bulduğunda kapalı olsa telefon, açtığında otomatik açılmayacağı için biz arasak da erişemeyiz telefona. Sanki pin kodunu koymak kendimize zarar gibi, hepimizin telefon kilidi var zaten. Ne zararı olabilir pin kodu koymamanın?

Bir tek faturalı hatsa sıkıntı olabilir eline geçiren biri internet ve aramayla büyük borca sokabilir sanırım.
#akış #güvenlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Bilgisayarda antivirüs kullanmıyorum. Windows’un kendi Defender’ı açık sadece. İnternetten bir şey bulaştırmayacağımı biliyorum fakat bazen babam ya da tanıdıklar USB ile bir şeyler yapmak istiyorlar ve USB’lerine güvenmiyorum. Sadece USB için de büyük antivirüslerden kurmak istemiyorum. Sadece USB takıldığında USB’yi tarayan bir USB koruyucu var mı? Yani var biliyorum araştırdım ama hangisi iyidir bildiğiniz önerdiğiniz var mı?

#akış #antivirüs #virüs #usb #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Durduk yere modemin power ve internet ışığı kırmızıya döndü. Power yanıp sönüyor, internet sabit kırmızı. Ne oldu da böyle oldu şimdi durduk yere? 20 dk oldu düzelmedi. Türk telekom fiber, tilgin modem.

Arayıp da teknolojinin t’sini bilmeyen saçma müşteri hizmetleriyle muhatap olmak da istemiyorum. Sorun ne olabilir?

#akış #ttnet #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün fotoğrafları Google Photos’a atıp bazı denemeler yapmak istedim. Örneğin araba yazıp araba fotoğraflarını bulmak, bebek yazıp bebek fotoğraflarını bulmak gibi. Başta düzgün buluyordu, şimdi bebek yazıyorum herhangi bir fotoğraf bulmuyor. Sebebi ne olabilir? Fotoğraflar duruyor silmedim de. Ama aratma yapınca çoğu şeyi bulmuyor.

#akış #teknoyardım #google #photos

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone 7’de SwiftKey kullanıyorum ve yazdıklarımı otomatik hafızasına alsın, silip tekrar yüklediğimde kaldığı yerden devam etsin istiyorum. Ancak senkronize ayarında problem var, en son geçen ay senkronize olmuş, tekrar yapamıyorum. Sebebi ne olabilir? Sildiğimde verilerim kaybolsun istemiyorum.
#akış #apple #iphone #swiftkey #klavye
https://youtu.be/06nqTIjieSQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap