iPhone’da kronometreyi sol tarafa kaydırırsanız saat analog şeklinde görünüyor. 🙂 Uzun zamandır olan bir şey ama keşfetmeyen vardır eminim, çok kullandığımız bir şey değil çünkü.

#akış #bilgi #iphone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle bir mini pervanem var. Merak ettiğim şu, bunu sürekli bilgisayara takılı bulundursam bilgisayara bir zararı olur mu? Hani birkaç gün olsa falan neyse de yaz boyu aylarca çalıştıracağım. Acaba sürekli buna güç vermek elektrik devresinde bir şeyleri yorar mı, merak ettim.

#akış #teknoyardım #yaz #summer #laptop #vantilatör

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23
 • Alican Işık @holyjohn

  İnsanlar USB’den telefon şarj ediyor, saatlerce webcam, DSLR kullanıyor, tüm tuşları RGB ışıklandırmalı mekanik klavyeler kullanılıyor. En basit motora sahip 5V 0.5A güç çeken pervane anakartı filan bozmaz kardeşim. Anakartın görevi bu zaten.

  • Barış Ataç @barisatac

   Gayette güzel bozuyor, elime en az 3-4 tane geçti bu şekilde bozulmuş anakart. Anakartların USB ye akım veren birimleri ani akım değişimlerine yeterince hızlı tepki veremiyor, sorun genelde bundan kaynaklanıyor bu tür bir cihaz kullanacaksanız çok kaliteli olduğundan ve dalgalanmalar yapmayacağından emin olmanız lazım.
   Bu yüzden bu tür dalgalanmalara karşı koruması olan hublarla veya usb şarj aletleri ile kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bir çok powerbank de bu tür korumalar mevcut onlar da iyi çözüm bence, ama dikkatli olun herhangi bir koruması olmayan powerbanklerle kullanmayın.

 • M U H A M M E D @muhammed

  Xiaomi powerbank ve fan kullanıyorum etkisi oluyor. Tavsiye ederim

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  Bende de var bundan daha büyük, hiç bilgisayara takmadım, takmam da. Sorun olsun olmasın, sorun yaratır dedikodusu bile yeter kullanmamam için. Prizle gayet mutluyuz biz. Anakartı riske atmak istersen dene tabi, neden olmasın?

 • emre87gs @emre87gs

  Celeron işlemcili dizüstüme fanlı altlık takılı, kendisi de cihaz da 24 saat çalışıyor.
  Gerçi az güç çektiğinden yıpranmaları da görece az oluyor sanırım.
  Yalnız eski tip klavye takmak için kullandığım aparattaki bir temassızlık sonrası ufak tefek ama can sıkan sorunlar yaşamadım değil.

  Sadece güç çekiyorsa sorun olmayacaktır bence ama farklı işlevleri olan ve usb kablo kullanan cihazların sorun yaratması yaygın bile sayılabilir.
  Razer kulaklıkta bile sorun yaşayan var, öyle yan sanayi değil olay yani.

  Telefon şarjı için tasarlandığını sanmıyorum ürünün.
  Ayrıca sırf usb portuna uyguladığı baskı için kullanmamanız yönünde fikrim.

Biz dalga geçiyoruz ama, haber sitelerinin hâlâ en çok okunanları bu tarz başlıklarmış. Haber sitelerine kızıyoruz ama asıl kızmamız gereken sanırım bunlara tıklayanlar. Az önce aldım ekran görüntüsünü, durum bu maalesef.
#akış #haber

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#ücretsizoyun #origin

Medal of Honor Pacific Assault, Origin üzerinden ücretsiz oldu.

https://www.origin.com/irl/en-us/store/free-games/on-the-house

#akış #haberinizolsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Bilgisayarın fanı durduk yere son hızda çalışmaya başladı ve hiçbir şekilde durduramıyorum. Bilgisayar ısınmıyor, arkada program çalışmıyor, zaten format da attım düzelmesi için ancak çözüm olmadı.

Fan hızını bios ya da utility ayarıyla ayarlamayı PC desteklemiyor. Asus servise versem diyorum ama format atıp yollarlar diye korkuyorum boşa bilgisayarsız kalmayayım, sizce problem neyden kaynaklı olabilir? Toz girmiş gibi de görünmüyor 7 aylık bilgisayar, çok da temiz kullanmıştım. Çok nadir de olsa fanın durduğu oluyor ama neden durduğunu çözemiyorum. Bilgisayar başladığı an yükseliyor fan hızı.

#akış #teknoyardım #asus #fan #laptop

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Önerilerinize ihtiyacım var. Günlük tarzı bir uygulama istiyorum telefon için, ancak öyle her gün açıp “bugün nette gezdim biraz film izledim” tarzı günlük tutmayacağım. Genelde gittiğim yerleri, katıldığım etkinlikleri ve önemli gördüğüm şeyleri yazıp fotoğraf paylaşacağım. Bunun için kullanışlı bir günlük uygulaması arıyorum, sadece yazı olmasın yani.

Aslında instagram hesabı açıp orada da paylaşabilirim diye düşündüm ama eğer günlük uygulaması varsa daha teşvik edici olur.

Var mı bilgisi olan, önerisi olan?

#akış #teknoyardım #uygulama #ios

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefona 4000 lira verince ben.

http://www.mynet.com/haber/ilginc-haberler/telefonunu-kurtarirken-kolundan-oluyordu-3091975-1

#akış #haber #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hız testi 15 saniye kadar sürdü ve 130 mb veri yedi. 😀 Hızlar iyi de 3 GB kota dakikalar içinde biter. Ne zaman uygun fiyata sınırsız mobil internet paketleri çıkacak merak ediyorum. Gerçi 10GB paketler bile çok çok pahalıyken yakın zamanda gerçekleşmesi pek mümkün değil.

Not: Turkcell Ramazan kampanyasından yaklaşık 20 GB hediye internetim var o yüzden rahatça test yapıp duruyorum. Bu hızları görmek bile mutlu ediyor.

Bodrum Turkcell 4.5G

#akış #speedtest #Benim45GHızım #Turkcell #akk #kota #mobil #hıztesti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bodrum Antik Tiyatro. Karşısı Bodrum Kalesi ve Bodrum Marina.

#CepTelefonuFotoğrafçılığı #iphone7 #Panorama

BeğenFavori PaylaşYorum yap