Google Maps’in Türkiye’deki sansürünü iOS için kaldırmanın bir yolu var mı? Masaüstünde bölgeyi Amerika olarak değiştirince sansür kalkıyor ancak ios’ta bölge seçimi yapılamıyor uygulamadan. Telefonun bölgesini değiştirdim, vpn ile de değiştirdim ama olmadı. Çaresini bilen var mı? İlla yandex mi kullanalım?

#google #maps #googlemaps #navigasyon #sansür #ios #teknoyardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Fotoğraflar uygulamasında “Kişi Etiketleme” tarzı bir özellik olduğu yazıyor internette. Fotoğraftaki kişiye isim girince o fotodaki kişinin tüm fotolarını etiketliyormuş. Ancak telefonda öyle bir ayar bulamadım, kullananlar bir bakabilir mi acaba neden bende yok? Yüz grubu diye bir şey yok kısaca. Telefon annemin, Moto G4.

#googlephotos #photos #fotoğraflar #android #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Laptop ısısı sürekli 50-60 derece arasında çalışırsa ve 70’in üzerine çıktığında fan son hız çalışırsa bunun laptopa bir zararı olur mu?

Nedeni şu, fanlar bozuk. Normalde 32 derece ve boştayken bile full hız çalışıyor. Durdurmanın tek yolu bir program, o programı açınca sadece 70 dereceye gelince çalıştırıyor. 70 olması için de oyun falan açmam lazım, oyun açmazsam 50-60 arası çalışıyor internette gezerken vs.

Acaba sürekli program açık olsa, bir zararı olur mu? 70’i geçtiği an çalışıyor fan. İstediğim zaman elle de çalıştırabiliyorum ama.

#teknoseyir #laptop #fan #ısı #teknoyardım #yardım #asus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Sizce yaptığımda etik olarak bir yanlış var mı? Netflix üyeliğim var fakat Netflix’teki film ve dizileri Torrent’ten indirip öyle izliyorum. Çünkü hem gece indirip kotamdan yememesini sağlıyorum, hem de internete erişemediğim durumlarda izleyebiliyorum. Ayrıca kendi Media Player uygulamamdaki kısayollara alıştığım için durdurma geri sarma gibi özellikler bile Netflix’te izlememek için bir neden. Bir de bazen Netflix’ten online izlerken takılma olabiliyor internet hızıma bağlı olarak. Ama torrent ile hiçbir sorun olmadan kusursuz izleme deneyimi yaşıyorum.

Ama Netflix’in yaptığı işleri çok başarılı bulduğum için desteklemek adına Netflix aboneliğimi de sonlandırmıyorum. Birçok efsane dizi kazandırdı bize, zevkle izlediğim.

#netflix #torrent #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paramara uygulaması %25 Steam indirim kodu veriyor. Denedim oldu, ingbank’ın uygulaması ama herhangi bir kartla kaydolmak yetiyor. Her koddan bir kere alabiliyoruz.

#ingbank #steam #paramara #indirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç gün boyunca akışta sürekli göreceğiniz gönderiyi ilk paylaşıyorum. Dilerim ki başka paylaşan olmaz, sürekli görmek bıktırıyor.

#youtube #rewind #2017 #akış

https://www.youtube.com/watch?v=FlsCjmMhFmw

YouTube Rewind: The Shape of 2017 | #YouTubeRewind

YouTube Rewind 2017. Celebrating the videos, people, music and memes that made 2017. #YouTubeRewind Meet the featured Creators in Rewind: https://rewind2017....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Youtube’ta konum bazlı arama yapabilen bir site varmış. Konumu giriyorsunuz, o konumdan uzaklık çapını belirtiyorsunuz (10 km gibi) ardından arama sözcüğünü yazıyorsunuz ve o çevreden yüklenmiş o kelimeyi içeren videoların hepsini bulup getiriyor. Kanal da bulabiliyorsunuz sadece video değil.

https://mattwright324.github.io/youtube-geofind/location

#Youtube

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şifre yöneticisi uygulaması kullanan var mı? Lastpass, 1password gibi. Kullanmak istiyorum ancak yüzlerce belki binlerce siteye kayıtlı şifrem mevcut, hepsi Google hesabımda kayıtlı senkronize oluyor. Acaba Google hesabındaki tüm şifreleri aktarabileceğim bir şifre programı var mı?

#akış #teknoyardım #şifre #password #lastpass

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11
 • apistofoglu @apistofoglu

  Lastpass’ın veri tabanı hacklenebilir. Asla kullanmam. Çok önemli şifrelerimi (NAS, banka vs.) bir kağıda yazdım. Kağıda yazdığım şifreleri de sadece benim bildiğim bir metotla yazdım. Misal kağıda X bankası parolam: m124Sc2 diye yazdıysam aslında “m1” kısmı yok. Yani her şifremin başına aslında olmayan 2 karakter ekliyorum. O kağıdı da cüzdanımda tutuyorum. Çalınsa, kaybolsa dahi bulan kişinin işine yaramaz. Diğer tüm web şifrelerimi (yüzlerce) ayrı ayrı text dosyası olarak OneDrive hesabımda tutuyorum. İstediğim zaman istediğim yerde erişiyorum. Bana bu konuda fikrimi sorana da bu taktiği öneriyorum.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Aslında dedikleriniz çok mantıklı, OneDrive yerine OneNote kullanıyorum ben de. Ancak LastPass’ta zamanında oluşturduğum o kadar çok şifre var ki, bir de hepsini rasgele oluşturuyorum, ezberlemem imkansız, her oturum açmak istediğimde girip oradan bakmak falan… Yazarken bile içim şişti. 🙁

  • Krycek @krycek

   hem lastpass hacklenebilir diyorsunuz hem de diğer şifreleri onedrive da saklıyorsunuz. Ne değişti? 🙂

  • apistofoglu @apistofoglu

   @krycek Hocam hackerlar Lastpass’ı mı patlatır yoksa Microsoft’u mu? Önce Lastpass patlar. Daha güvenli olan yerde saklıyorum 🙂 Kendi NAS sunucum var orada da saklayabilirdim ama elektrik kesintilerinde ulaşamama durumu olmasın diye bulutta tutuyorum. Önemli üyeliklerimin çoğunda 2 adımlı doğrulama kullanıyorum zaten.

   Hayati şeyleri ise fiziksel olarak anlattığım yöntemle şifreleyip saklıyorum. OneDrive patlatılırsa TS şifrem uçar. TS şifrem uçarsa üzülürüm ama hayatım etkilenmez. O yüzden bu yöntemi tercih ediyorum. Lastpass sanırım zaten hacklendi. Şifreleri birkaç kez uçurmuştu. Yanılıyorsam düzeltin. Gündem Değerlendirmelerinden birisinde Levent Abi söylemişti.

   -- Buradan Google amcaya sesleniyorum. 2 adımlı doğrulama uygulamanızda neden yedekleme yok abi neden? (Authenticator Plus tavsiye ederim)

  • akkirhakan @akkirhakan

   @apistofoglu Bu plus uygulaması güvenli mi peki? Authenticator kullanıyorum ama telefonu sıfırlayınca zor duruma sokuyor insanı.

  • Krycek @krycek

   @apistofoglu Lastpassda bir kere kasa çalındı. Ama şifreli vs… olduğu için bir şey olmadı. İkincisinde mail ve bazı kişisel bilgiler gitti, ama gene sorun olmadı. Şifreyi değiştirmeye bile gerek olmadı.

  • apistofoglu @apistofoglu

   @akkirhakan Teorik olarak X sitesi şifrenizi çalan hacker bu uygulamayı da hackleyip oradan da doğrulama kodunuzu çalarsa bir şeyler olabilir ama bu her şey için geçerli. Ben yıllardır kullanıyorum. Senkronizasyon özelliği var. Apple ve Android uyumlu. Google’ın uygulaması leş. Telefon değiştirince sıfırlanıyor. İşkence oluyor tekrar hepsini kurmak. Ayrıca bu dediğim programda logo desteği var.

 • Mehmet Akif @mehmetakif

  Lastpass ile derdi olan varsa eğer, Keepass kullansın. Keepass ile şifrelerini kendi bilgisayarında, kendi istediği yerde, dilediği anahtar sistemi ve şifreleme algoritması ile korur. Ben onu da kullanıyorum. Lastpass rahatlıktır. Çalınan hesapları kurtarırız. Bir kaç saatimizi alır.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  10 yıl olmuştur roboform kullanıyorum.

 • ad33p @ad33p

  Lastpass kullanıyorum bayağı olmuştur, öncesinde de Roboform kullanıyordum. Lastpass içinde içeri aktarma özelliği var. Chrome eklentisini kurup oturum açın. Gelişmiş ayarlar içinden içeri aktar diyerek aktarabilirsiniz.
  Güvenlik için size tavsiyem iki adımlı doğrulamayı da kullanın. Google’nin de var authenticator programı ama onun yedekleme özelliği yoktur, telefon çalınırsa, bozulursa zor olabilir ama Lastpass’in kendi authenticator programında yedek de alabiliyorsunuz.

Kız arkadaşımın 5S’i bugün kulak mesafesinden betona düşmüş ve hoparlörü çalışmamaya başlamış. Başta şarkı çok az çalmış sonra komple kesilmiş ve ses gelmiyor. Yapılabilecek bir şey var mı acaba, telefoncuya götürsem en az 100 lira istemeye başlar eminim ve vermek istemiyorum.

#akış #5s #iphone #apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 dakikada 90 kelime ne demek ya! Görünce araştırdım ve gerçekten bu işi yapanlarda aranan kriter dakikada 30 kelime yazabilmekmiş. Yaptığı işin neredeyse tamamı klavye ile ilgili olan birini işe alırken dakikada sadece 30 kelime yazması yetiyor mu yani? Sonra devlet kurumları niye yavaş deriz. Klavyesi en önemli olan adamın bile kriterine bakın. Bir de dakikada 30 üstünde yazamayanlar varmış onlara uyarıda bulunmuş devlet.

Acaba ben mi abartıyorum deyip bilgisayarla pek arası olmayan kardeşime hız testi yaptım. Dakikada 60 kelime yazdı. Ben dakikada 120 falan yazıyorum.

#akış #klavye #onparmak #10parmak #memur #katip

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19