Öncelikle merhabalar, Asus'un WT425 modeline sahibim. Orta tuşta aksaklıklar olmaya başladı ve Asus'a ulaştım, bana garanti hizmeti veremediklerini söylediler. Kutuda Asus garantisi olduğuna dair ibare ve belge var ama bana hizmet veremiyorlar. Bu nasıl oluyor? Bu durumda ne yapmalıyım?
Edit: Satıcı ile görüştüm. Ürününe sahip çıktı ve sorunu çözeceğini belirtti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Garantisi devam mı ediyordu ? Ediyorsa zorunda, etmiyorsa o zaman da ücretli tamir bile olmuyorsa thh verip değişim veya bir üst modeliyle yenisini isteyebilirsiniz.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Yıllar önce WT465 mouse almıştım. Daha ilk kutu mağazada sorunlu çıktı hemen orada değiştirdim. Neyse 2 hafta geçti geçmedi bu da gitti. Ya canavar değiliz ya insan gibi kullanıyoruz. Servise göndereyim dedim. Göndermeden evvel kayıt oluşturmak için 50 yerle yazıştım. Topu o ona öbürü diğerine atıyor. En sonunda beni asıl ithalatçısına yönlendirdiler. Her şeyi 51. kez bir de onlara anlattım. Benden fotoğraflarını istediler. Oradan arızasına bakıp gönderip gönderemeyeceğime karar vereceklermiş. Bu konuşmalarla 1 ay öyle geçti. Sonunda lütfedip onay verdiler adres kargo vs kodlarını yazdılar. 1 ay da servisde geçti. Sonra ne mi oldu? Hiç bir arızası giderilmeden olduğu gibi geri gönderdiler. O günden sonra bedava olsa Asus marka çevre birimiymiş telefonmuş bilmem ne almam hepsinde pişman etti. Anakart-grafik kartı yapmaya devam etsinler eyvallah. Her şeyi asıl anlayanından almak lazım.

Arkadaşım KVK garantili Redmi Note 5 cihazını 12 Aralık'ta mağazaya, oradan da servise gitmesi için kargoya verdi. Servise ürünün ne zaman gittiğini bilmiyor. KVK zaten telefonları bir türlü açmıyor, müzik çalıyormuş. KVK'ya online sohbetten yazdığında ise Şengüller Elektronik ile görüşün denmiş. Şengüller ise, uzun bir bekleme süreci sonunda yazdığı sorunlardan biri için Genpa'ya gönderdiklerini söylemiş. Arkadaşımın ürünü KVK garantili, Genpa ne alaka? Genpa'dan sorgulama yapıldığında ise telefon garantisiz gözüküyor. Telefon 2 kere genpaya gidip hiç işlem görmeden kargoya verilmiş gözüküyor. Nereye gittiği ise meçhul. Şengüller ise şu gün kargoda olacak derken 10 Ocak oldu hala telefon ortada yok. Bugün arkadaşımın görüşmasinde pazartesi kargoya verilecek denmiş ama inanmıyorum verileceğine. Yasal sınır olan 20 iş gününü geçti ve arkadaşım para iadesi talep etmek istiyor. Şimdi ne yapabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sunbeam @sunbeam

  Bunları gördükçe iyi ki garantisiz daha ucuza almışım diyorum.

 • ScKn @scknn

  1- Cihaz gelse de teslim almayacak.
  2- Kendisine verilen servis formunda tamire verildiği tarih bellidir bu belge ve faturası ile THH başvuracak.

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   Kısacası ürün geldiği gibi ellemeden tüketici hakem heyetine gidece değil mi?
   Garanti firmasına herhangi bir başvuruda bulunması gerekiyor mu?

  • ScKn @scknn

   @akaraoglu Hayır teknik servise sadece THH başvurusu yaptığını bu yüzden teslim almayacağını belirtmesi yeterli. Ürünü teslim almaması çok önemli teslim alıp imza attığı an durumu kabul etmiş sayılıyor. Bugüne kadar 6 adet THH başvurumun hepsini kazandım. Bunda da kazanacaktır arkadaşınız. Önemli olan diğer bir husus teknik servisi vs değil faturada bahsi geçen firmayı dava edeceksiniz ve fatura sahibi başvurusu şart diğer türlü kaybedersiniz.

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   @scknn Hocam herhangi bir servis formu verilmemiş arkadaşıma. Aldığı yere götürmüş, mağaza da ürünü kargolayıp servise yollamış. KVK sitesinden kontrol edilince ne zaman vardığına dair hiçbir şey yok. Tahminimizce en kötü ihtimal 14 Aralıkta vardı. 14 Aralıkta vardığını varsayarsak 20 iş günü çoktan geçti. Ayrıca cihazın faturasını istemiş KVK, fotokopisi olmaz demişler o yüzden elinde şuan sadece takip kodu ile faturanın fotokopisi var. Herhangi bir servis formu falan elinde yok.

  • ScKn @scknn

   @akaraoglu elinde servise yada verdiği yere ait bir belge kesinlikle olmalı ve üzerinde tarih bilgisi bulunmalı.

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   @scknn hocam sıkıntı orada işte aldığı yer çok kurumsal bir yer değil. Cihazını oraya vermiş orası da cihazı firma ile görüşüp kargolamış. Yani herhangi bir belge verilmemiş.

 • Dr. Mahmut Sami Uçar @mahia-ucar

  Ben de bugün redmi note 5 cihazımı garantiye verdim. Garanti firmasından yurtiçi kargo anlaşmalı kodunu aldım sadece. Gidip telefonu teslim ettim. Bir sorun çıkarsa garantiye gönderdiğime dair geçerli bir kanıt sunabilir miyim bilmiyorum. Nasıl işliyor bu işler? Her firmada böyle mi, teslim ettiğime dair bir belge falan almama gerek yok mu? THH kargo bilgisini kabul ediyor mu?

  • ScKn @scknn

   @mahia-ucar Tabiki geçerli. Kargo firmasının takip kodu üzerinden teslim ettiğiniz tarih değil ama kargonun teknik servise teslim ettiği tarih esastır. Ayrıca resmi tatil olmaması koşuluyla 20 iş günü içerisinde Cumartesi de dahildir.

Merhabalar, bir ürün alacağım internetten ama ürünün kargo şubesinde beklemesi gerekiyor, adres bölümüne şube adını yazsam şube de kalır mı? Adamların telefonunu arıyorum açmıyorlar, mail atıyorum cevap vermiyorlar. Buraya sorayım dedim.
Edit: Kargo firması MNG Kargo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Alperen KARAOĞLU paylaştı.

PlayStation 5'ten sonra gelecek sonraki dört PlayStation neslinin logoları sızdırılmış. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Merhabalar, yakınımın kullandığı Vodafone hat'ta hiç internete bakmamasına rağmen 1 saat arayla internetinizin %80'ini ve %100'ünü kullandınız diye mesaj geldi. Ve her 5 dk de 5mb yediğini gördüm hattın, müşteri hizmetlerini aradım herhangi bir sıkıntı olmadığını ve benim harcadığımı söylediler, ben kullanmadım diyince de cihaz ile alakalı sorun dediler. Sizce cihazım ne yapıyor arka planda. Başka telefona takınca hattı sıkıntı olmuyor. Cihaz LG.
Edit: Veri kullanımında gözükmüyor.
Edit2: Sorun Kendi Kendine Çözülmüş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Böyle bir şey kullanan var mı? Kullanan biri varsa pratikte nasıldır, ömrü ne kadardır gibi sorulara cevap verebilirse memnun olurum. Sizce bu fiyatta alınabilir bir pil mi?

https://www.trendyol.com/smartoools/aa4---micro-usb-ile-sarj-edilebilir-pil-p-6401010?boutiqueId=340643&gclid=Cj0KCQiAr8bwBRD4ARIsAHa4YyLQJrK0PiXnsEHEkhcWNKCwkw6_kEI6QrB86YM1UAt9kWWCoCoDxCAaAvaxEALw_wcB

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Alperen KARAOĞLU paylaştı.

OnePlus CEO'su Pete Lau, katıldığı bir programda telefonları topladığı kutuyu gösterirken talihsizlik eseri yeni ürünleri OnePlus 8 Lite modelini göstermiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Alperen KARAOĞLU paylaştı.

@leventp'in doğum günü, nice mutlu senelere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu 16th'nin bu listede olmaması şaşırttı. Bence en üstlerde olmalıydı ama oy kullananlar hiç düşünmemişler Meizu 16th'yi 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • emrekaragol6 @emrekaragol94

  İphone 11 3. sırada o fiyatına göre bence çok iyi .

 • Orcun @orcun

  Bilen adamın telefonu aslında, meizu'u ben taaa mp4 playerlarından beri biliyorum hatta satın alıp kullanan birisiydim next ile vs ortak gelen ürünüydü falan. Ama işte telefonları ile bilen adamını çevir sor bu detayı bilmez. Aslında ses odaklı bir firma telefona girdi vs. vs. birde bir diğer sorunu yazılımsal destek mühim. Kullanıcı topluluğu ülkemizde pek yok, tabi ki alanlar var kullanıyorlar ama xiaomi gibi isim yapamadı. Rom olayları root olayları gibi oyuncakları da olmadığından böyle meraklı kurcalamayı seven tayfayı da meizu cihazlar pek çekmiyor.

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   Aslında düşündüğümde dedikleriniz çok doğru. Meizu Türkiye'de bir algı yaratamadı henüz. Bu yıl içerisinde ülkeye giren Oppo iyi reklam stratejileriyle şuan Türkiye'de en çok bilinen markalardan biri.

  • Orcun @orcun

   @akaraoglu Meizu'nun birde başka bir sorunu daha vardı. Tedarik aşaması sorunluydu. 16 th modeli bir stoğa geliyordu sonra aylarca stok yoktu. Telefona ihtiyacı olan adam onun stoğunu mu bekler ? mecbur gidecek başka cihaz alacak vs. böyle de bir sorunu oluyordu bir geliyor sonra aylarca yok sanki 50 60 tane geliyor başka getirtemiyor gibilerdi. Oppo iyi reklam yapıyor ama ben görüyorum baya da dönüyor yani metro duraklar vs. vs. ama kimde görsem a5 modeli vs var, öyle reno serisi falan hiç kimsede görmedim. Alan vardır tabi ama onun bile o kadar reklama rağmen ki operatörlere falan da girdi satılıyor ama gene de pek gitmiyor demek.

  • Orcun @orcun

   @x-slymnyldrm Birtane rus abinin şeysi var o kadar. Rom olayları vs zaten yok, hani felaket kısıtlı o konularda.

  • Süleyman @x-slymnyldrm

   @orcun ilk çıktığında almak istedim rakiplere göre pahalıydı şimdi ucuz ama eskidi. Stoklarda da kalmamıştır.

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   @orcun Meizu 16th bildiğim kadarıyla çok stok sıkıntısı yaşandığı için türkiyeye özel bi parti daha üretildi ama şu sıralar çok satmıyor gibi. Ben rom sıkıntısının olacağını hiç düşünmemiştim çünkü çinli üreticilerin neredeyse her modeline birsürü rom bulunmakta. Bu durumda Meizu 16th'nin çok bir esprisi kalmıyor. Meizu 16th'de beni cezbeden şey Snapdragon 845'ti ama rom olmadıktan sonra benim için Snapdragon 845'in pek te anlamı kalmıyor.

  • Orcun @orcun

   @x-slymnyldrm Öyle biraz pahallıydı sonra düştü düştü ama bir geliyordu sonra 1 ay ortalıkta yok. @akaroglu Aslında onun da işleri karışık markadan türkiye'e tedarik sorunu vs oluyordu. Meizu flyme güncellemesini veriyor, ama google'ın güvenlik yaması işi karışık onu 3 ayda bir 3 ay önceki yamayı veriyor vs. android sürümü neredeyse hiç değişmiyor hep aynı kalıyor falan. Bootloader kilidi olduğu için e marka da o öyle kurcalanmasını istemediğinden rom root işleri xda geliştirici kısmı da neredeyse yok sayılır. E adam ibelki dümdüz rom istiyor stock android vs işlemci snapdragon ama işte marka sağolsun kitliyor, e topluluğu böyle uğraşanı edeni de o yüzden olmuyor. Biri mesela çıkıp amoled ekranını 60 hz'i 75 yapsın 90 yapsın vs öyle modlar var, benim mi 9t için bile böyle acaip modlar var. İşte stereo hem alt hoparlör hem de üst ahizeden ses gelmesini sağlayan root araçları tonla şeyler var. E bunlar malum meizu'da olmuyor.

 • Batuhan @achfighter

  16th'nın bunların arasına girecek bir özelliği yok. Yani hiç yok değil bir tanesi yok. O da çok para ediyor.