Merhabalar. 19 yıldır çeşitli beyaz eşyalarından memnun olduğumuz için ve arıza vermediği için Beko markasının bir buzdolabını aldık. Perşembe günü buzdolabı geldi ve işler yolundaydı. Cumartesi günü dondurucu kısmını açtığımızda donuk olan şeyin erimeye başladığını gördük ve bir su koyup donup donmadığına baktık ve su donmuyordu. Servisi aradık, nöbetçi servise aktardığını söyledi ancak cumartesi ve pazar günü herhangi bir servis gelmedi. Bu sabah servis geldiğinde buzdolabının fabrika çıkışlı gazının basılmadığı ve bu durumun 10.000'de 1 olacağını söyledi. Ayrıca buzdolabının yan tarafında dalgalanmalar olduğunu ve teşhir ürün alıp almadığımızı sordular ve teşhir olmadığını söyledik. Bize tamir ve özür mahiyetinde 1 yıl daha garanti sundular ama kabul etmeyip sıfır buzdolabı istedik. Çarşamba veya perşembe sevkiyat olacağı ve bundan sonra buzdolabının bize ulaşacağı söylendi. Biz de mağdur olduğumuzu ve buzdolabını hemen istediğimizi söyledik. Eğer mağazadan sıfır alırsam yarın teslim edilebilirmiş ama ben değişim istediğim için çok uzun süre veriyorlar. Bunun yanında bize yedek buzdolabı teklif ediyorlar ve tedarik sürecini uzatmaya çalışıyorlar. Servis elemanı birinde yoksa diğerinde vardır size hemen ulaştırılır dedi ama müşteri hizmetleri müşteriye hizmet edemiyor şu anda. Ayrıca sıfır buzdolabı yerine teşhir ürünü gönderelim dediler ve ufak ta olsa para iadesi olmayacağını söylediler. Yazdan hazırlanan bütün kışlık ürünleri maalesef çöpe attık, bunun tazmin olup olmayacağını sorduğumuzda şikayet edebilirsiniz deniyor. Bu durumda sizce ne yapmalıyız? Eriyen ürünlerin videosu elimizde var. Buzdolabı içindeki zararlarımızı karşılamak için thh'ye başvurmak istiyoruz, bunun için elimizde hangi kanıtlar olmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30
 • Höşelek @benvaryaben

  gaz basılmadıysa belli bir süre nasıl çalıştı peki...
  bile bile lades olmuş. Geçmiş olsun. kışlıkları bozulmadan dağıtsaydınız bair sağa sola. gerçi israf yapmayı seviyorsunuz sanırım beko alarak 😀

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   Hocam, buzluğa koyduğumuz ürünlerin soğuk olması nedeniyle buzluğu ürünler soğuttu galiba ve biz çalışıyor zannettik. 2 Gün evde değildik, durumu gelince fark ettik. Ayrıca Beko size göre israf olabilir ama biz yıllardır beko ve arçelik kullanıyoruz ve bir sıkıntısını daha görmemiştik, evde Beko'nun 19 yıllık bulaşık makinesi var, ufak bir arıza bile yaşamadık bu zamana kadar. Bundan önce Vestel, Bosch, Samsung kullandık ama oldukça fazla sorunla karşılaştık ve artık illallah ettik. Bizim için en güvenilir marka Beko'ydu ve tercihimizi ona göre yaptık. Hele Vestel olunca, konuyu hiç düşünmüyorum bile. 19 Yıllık Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın tecrübesi sonrasında Beko bence en sağlam marka. Tek bulaşık makinesi geçenlerde tamir oldu o da evden taşınırken oluşan hasar nedeniyle.

  • Höşelek @benvaryaben

   @akaraoglu valla bilemicem artık. ne zaman arçelik beko alsak hep bi hüsran. bekonun pahalı bir süpürge makinasını almıştık zamanında. kullandıkça elimizde dağıldı. her gün bir yeri bozuldu...

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   @benvaryaben beyaz eşya şans işi diyorlar. Demek ki öyleymiş. Bende çok memnunum 🙂

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  1- Hangi marka olursa olsun buzdolabının üretim tarihini sorun.
  2- Yerli marka olarak ARÇELİK gerisi teferruat...:=)))

  BEKO'nun yan sanayi kendisinden daha kaliteli...:=))) Fırın kolu sıcaktan çatlayıp kırılır mı? Yan sanayisi ile Adam döversin o kadar sağlam...

  • Höşelek @benvaryaben

   arçeliğin ocağı vardı bizde. sıcaktan düğmeleri erimişti. arçelikte aynı şeyin laciverti hahaha 😀

  • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

   Hocam Arçelik ile Beko zaten aynı modellere sahip ve aynı fabrikada üretiliyor. Biz yıllardır beko ve arçelik kullanıyoruz ve bir sıkıntısını daha görmemiştik, evde Beko'nun 19 yıllık bulaşık makinesi var, ufak bir arıza bile yaşamadık bu zamana kadar. Bundan önce Vestel, Bosch, Samsung kullandık ama oldukça fazla sorunla karşılaştık ve artık illallah ettik. Bizim için en güvenilir marka Beko'ydu ve tercihimizi ona göre yaptık. Hele Vestel olunca, konuyu hiç düşünmüyorum bile. 19 Yıllık Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın tecrübesi sonrasında Beko bence en sağlam marka. Tek, bulaşık makinesi geçenlerde tamir oldu o da evden taşınırken oluşan hasar nedeniyle. Belkide ürünlerin ucuzuna kaçmamamız ürünlerin ömrünü uzattı bilemiyorum ama dediğim gibi benim için beyaz eşyada uzun ömürlülük Beko ve Arçelikte. Uzun yıllardır kullanıyoruz sıkıntısı yok hiçbirinin.

  • lterlemez @lterlemez

   Aynen, gıda ile ilgili ürünlerde Arçelik; diğer ürünlerde Beko falan bakılabilir. Temizlikte Bosch, özellikle çamaşır. Benim buzdolabım Arçelik, bulaşık Beko, çamaşır Bosch...

 • Alim Bozkayalar @sqn

  geçmiş olsun, yerli markadan neden uzak durmak gerektiğine örnek olmuş. ben de BSH ürünlerini tavsiye ederim ev elektroniği konusunda.

 • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

  Olayı Twitter Hesabımda Paylaşmamın Sonrasında Telefonla Aranıp Bizden Özür Dilendi ve Buzdolabını Yarın Sabahtan Teslim Edip Yanında Bir Hediye Vereceklerini Söylediler.

Alperen KARAOĞLU paylaştı.

Ciğerimiz yanıyor sabahtan beri karnıma ağrılar giriyor yok yere ölen onlarca gencecik insan çok üzünttülüyüm. Başımız sağolsun.
Sınırlarıda açmışız bakan açıklamış artık mültecileri tutacak güçte değiliz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Bu (sansür) milleti yine akıllanmaz. Ne işimiz var orada? Sen ben de olabilirdik orada herhangi başka biri de. İşte bu yüzden şansa yaşıyoruz.

  Deprem olur biz araştırırız neler yapmamız gerek diye.
  Salgın olur yabancı kaynaklar, Çin'den makaleler hatim ederiz korunmak için.
  Askerimize saldırı yapılır, olay yerinden ses kayıtları, hastanede bulunan diğer insanlar ve yabancı gazetelerden öğreniriz durumu.

  Hangi konuda güven veriyor bu (sansür) devleti?
  Ona rağmen köpek gibi çalışıp paramızın yarısı direkt veya dolaylı yoldan devletimiz(!)e veriyoruz.

  Bu millet bunun gibi hepsini unutacak. Hiç birşey yokmuş gibi aynı tutumu sergileyecek yine.
  Yazık.

 • Totenkopf @totenkopf

  Şuanda savaş cıkmıs olsa, bir savaşın içinde olsak haberleri en son bu memleketin çocukları biz öğreneceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • alaria @alaria

  Bu taksiciler malum kişilerin gazlamasiyla gittikçe mafyavari bir oluşuma evriliyor. Umarım iyice azmadan gereken önlemler alinir ( evet kendi yqzdigima inanmadım)

 • Doğa @doga

  Yine cehalet ve hırs ön planda. Gerçekten beğenmiyorlarsa yapmasınlar bu işi. Sürekli birilerine düşman olup ortamı kendi istedikleri gibi ayarlama çabaları iğrenç. İnsanı koca bir meslek grubundan soğuttular.

  Bu martı benzeri bir uygulamayı yaşadığım şehre getirmeye uğraşan bir ekip var. Yaşadıkları zorluklar, ödemek zorunda oldukları paralar ve ihtiyaçları olan evrakları çıkartmak için girdiği diyaloglar adamları bezdirdi. Bir de üstüne yapacakları iş komple çalındı ve hazırladıkları zeminden faydalanan bir uyanık işin üzerine kondu. Tıpkı havadan parayla taksi plakası alıp bu işin fiyatını yükselten ve sonra bir emekçiyi köle gibi çalıştıran uyanıklar gibi.

 • Yusuf Kaprel @limbesh

  "Biz bir plakaya 20 araba parası veriyoruz" diyor :p

 • Kesb-i @kesb-i

  Ticari plaka sınırını kaldırın. İsteyen istediği kadar ücretsiz alsın olay çözülür. Bi süre sayıları artar. Sonra bi kısmı zarar eder bırakır ve dengeye kendi kendine gelir. Plaka alım satımı bu şekilde biterse sorun kalmaz. Sadece yeterli denetim gerekir.

Merhabalar. 2 hafta önce Redmi Note 8 aldım, 2 gündür, 1 veya 2 saatte bir aşağıdaki hata geliyor ve kullanımını etkilemiyor. Bunun nedeni nedir ve neyi etkiliyor bu bilemedim. Bundan önce yine Xiaomi kullanıcısıydım ama hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Yardım ederseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Redmi Note 8 cihazımda VoLTE açmak istiyorum ama böyle bir hata ile karşılaşıyorum. SMS attım cevap gelmiyor. Türk Telekom'un sitesinde cihazım VoLTE destekli gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Bugün MediaMarkt'a gittim ve Redmi Note 8'in 1800 TL'ye satıldığını gördüm. Görevliye "Migros'ta daha ucuz ve yine Xiaomi Türkiye garantisi var" dedim. Görevli bana, "Migrostakileri Evofone getiriyor ve Evofone Paralel İthalatçı, Bizimkileri Win Telekom getiriyor ve Türkiye garantili" dedi. Adama Evofone'un da Resmi Distrübütorlerden olduğunu açıklama çalıştım ve onda da Xiaomi Türkiye garantisi yazdığını söyledim. Adam bana "Xiaomi Türkiye Garantisi yazar çünkü Evofone Türk markası o yüzden" dedi. Adama bir şey anlatamayacağımı anlayınca aynen dedim gittim. Ben mi yanlış biliyorum, Evofone Resmi Distiribütör değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

5 Yıllık Mi 4'üme talihsiz bir Ekran Kırılması sonucu tamir masrafı nedeniyle veda ediyorum. 1550 TL üst limitim var. Redmi Note 8 sizce iyi bir tercih mi? O fiyatta önerebileceğiniz (Samsung Dışında) model var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Kafayı yemek üzereyim. Dün bir batarya aldığımızdan ve bilgisayarda çarpı simgesi gözüktüğünden bahsetmiştim. Bugün o bilgisayar ve aynı model başka bir bilgisayar elime geçti. Bataryayı diğer bilgisayara taktım ve batarya aslanlar gibi çalışıyordu. Asıl bilgisayara geçtiğimde batarya çalışmıyordu. Driver'ları sildim yükledim, temiz kurulum windows 10 kurdum, batarya giriş çıkışlarını kontrol ettim ve hiçbirşey olmadı. Sizin bir tavsiyeniz var mı? Bilgisayar Sony'nin Vaio sve151g17m modeli.

Edit: Satıcı firma ile görüştüm, batarya içinde devre olduğunu söyledi. Eski bataryayla birlikte yeni bataryayı göndermemiz durumunda eski bataryanın devresini yeniye takarak sorunu çözeceğini söyledi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • Orcun @orcun

  Bataryanın oturduğu portlar var pc'de o portları diş fırçası ve alkol ile temizle, baktın gene olmuyor o zaman o portun içerde kontrolcüsü var onda sıkıntı vardır. Belki basit bir diyot vs atmıştır bozulmuştur vs. vs.

 • Pablo Vader @definitive

  Sony Vaio'da benzeri başıma geldi. Anakart üzerindeki power girişi arızalanmıştı onu değiştirdiler. 2 yıl oldu hala sorunsuz çalışıyor.

 • homosapien @biggestliar

  2009-2010 'lu yıllarda bende mailler için kullandığım ve yanımda taşıdığım 13,3" vaio vardı
  ve aynı sorunu yaşadım. Kimse bana yardımcı olamayınca (Türkiye sony de dahil) japonya'ya mail attım. Birkaç yazışmadan sonra, ve cevap" parmak izi okuyucusu yüzünden , pil kontrol çipi var sizin modelde................., bu yüzden muadil pilleri kabul etmeyecektir" diye bir ecvap.
  Kısaca; Sizin bilgisayarınızda kuvvetle muhtemelen "PİL KONTROL" çipi var ve pilin orijinalliğini kontrol ediyor; orijinal olmadığı için devreyi açık tutup, doğrudan şebekeden besleme yapıyor. Bu tip çipler her seri ve/veya modelde olmaz; aynı serinin bir modelinde/ülke sürümünde vardır ama her şeyi aynı gibi görünen bir modelinde yoktur.
  Ya sizin bilgisayarınızda farklı ve hassas bir donanım var ve piyasadaki muadil pilllerin akım değerlerine ya da dalgalanmalarına karşı risk almak istemiyor ya da bu çip bozuldu maalesef.
  Umarım bu sinir bozucu durumdan (en azından belirsizlikten) kurtulursunuz.

 • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

  Sorun çözüldü: Satıcı firma ile görüştüm, batarya içinde devre olduğunu söyledi. Eski bataryayla birlikte yeni bataryayı göndermemiz durumunda eski bataryanın devresini yeniye takarak sorunu çözeceğini söyledi.

iPhone için kaliteli bozulmayacak kablo önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün arkadaşın bilgisayarına Pil aldık, eve gelip bataryayı bilgisayarına taktığında Çarpı işareti çıkıyormuş batarya simgesinin orada. Nedeni ve Çözümü nedir, bilen var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15