Merhabalar, Geçen ay Turkcell'den yeni bir numara satın aldım farklı birinin üzerine kayıtlıymış sanırım SMS'ler, abonelik mesajları vs. Bugün Babam'da yeni bir numara satın aldı WhatsApp kaydettiği anda farklı kişilerden mesaj yine. Sıfır, tertemiz bir numara almanın yolu nedir? Farklı bir operatör mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube'un arama algoritmasında ki ilginç bir keşfim: Örneğin Komedi Dükkanı'nda bir bölüm aklıma geliyor, ama Video'nun açıklamalarında vs bir şey yazmıyor, "Komedi Dükkanı Ev Bakma" diyorum, tak "Komedi Dükkanı 71. Bölüm" diye önüme getiriyor.

Başlıkta yazmıyor, keyword olduğunu da düşünmüyorum meta-tag yani, bir ton bölüm var hangisine girecekler? Yorumlardan mı bu kesinlikle buluyor acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Seversin, sevmezsin. Zaten paylaştığım durumun konusu da bu değil. İyi bir kriz yönetimi. Alkan’ın Shiftdelete’i 15 yıldan fazladır nasıl açık tutabildiğini ve günceli yakalayıp, nasıl sektörün en zengilerinden biri olabildiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Bir çok sebebi vardır (YouTuber’larla işbirliği yapması, ofis-içi video altında advertorial yapması, klasik perakende mağazacılarıyla ortak işler yapması vb) yorum infiali yaratmak istemiyorum ama bunlardan birisi de, benim gördüğüm: Çok iyi bir kriz yönetimi yapıyor.

Tolga’nın shiftdelete.net canlı yayınında “-Avea iyi çekmiy.....” derken arkadaşına (sözde gizliden) dirsek vurarak, lafını tamamlamamasını hissettirdi ve tabi tepki almıştı. Haklı olarak. Bende en sert eleştirenlerdenim, ama Hakkı Alkan, sadece bu video’da değil, diğer bir çok yerde de bunun komik olduğunu dillendirerek artık sıradanlaştırıp, takipçilerine ve diğer olayı uzaktan izleyenlere “Dersi aldık” mesajını veriyor. Bir kriz çözüyor. Forum’unda bir ara şarkılar paylaşıldığında, MUYAP mafyasına boyun eğebilirdi ancak yine bir kriz yönetimi yaparak Twitter’da destek TT’si aldı, Müyap’ta babayı tabii. O olay, siteyi kapattırmaya gidebilirdi. Burda da, güven kazanmanın, hele kaybetmişken, zorluğunu anlayıp zamana yaydı, ki hayatına kadar girmiş Tolga’nın! Yorumlarda ne söylersiniz bilmiyorum ama Shiftdelete’in bilinçli takipçilerinden birine bu olayı hatırlatıp, “Nasıl güvenip takip ediyorsun o siteyi” desek, herhalde, o konu şaka malzemesi oldu bizim için deyip geçecektir, çünkü Alkan planı böyle yaptı belli ki.

Üzerine giderek çözmek. Sanırım Alkan’da bunu yapıyor. Halının altına süpürmek yerine, yada “IP kameralarımızda açık var, kataloglardan kaldırıyoruz” Örneği gibi LP’nin, böyle şeyler yapmadan üzerine giderek bu krizi iyi savuşturdu gibime geliyor. Üzerine uzun yazılacak bir şey değildi belki ama “Dirsekçi orda mı?” tabirini en çok kullananlardan biriydim ve burdan çok tepki aldığını biliyorum, ki TS varken, yaklaşık (2011’den beri) TS üyesiyim. Başka hiçbir yayını aramıyorum. Diğerleri sadece çeşit oluyor. :))

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Selamlar, Klima Montajı'yla ilgili bir şey soracağım. Daha önce sıfır klima alıp hiç taktırtmadım. Örneğin Baymak'tan satın aldım, ücretsiz servisi geldi, ama taktıracağım yer 2. katta, Merdiven-Vinç vs. gibi şeyleri ben mi ayarlıyorum karşılıyorum nedir olayı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9