Ahmeturan paylaştı.

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : orcun89@outlook.com üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Ben kefilim arkadaşa, Gönül rahatlığıyla cihazınızı teslim edebilirsiniz

 • hkurtoglu @hkurtoglu

  Notumu aldım. @orcun Macbook pil değişimi yapabilir misin?

 • Papa Emeritus @pope

  İngilizceniz nasıl acaba? Apple’dan online olarak ACMT ve ACiT kursu alırsanız Türkiye’de sayılı insanlardan biri olarak KoçSistem, Pupa, Troy vs... gibi yerlerde iyi olanaklarla iş bulabilirsiniz. ACMT Apple tarafından size verilen Mac tamir edebileceğinizi gösteren bir belge, ACiT ise iOS cihazlar için verilen belge. Apple bu sene itibariyle ufak mağazalara da orijinal parça erişimi verecek fakat o mağazalarda bu sertifikalara sahip birilerini arıyor doğal olarak. Bu sertifikalara sahip kişiler için talep daha da artacak. Yanlış bilmiyorsam kurs içeriği bedava fakat sınav ücreti 200 USD. Bence bu yol denenebilir. TR’de bulunmaz hint kumaşı olursunuz sınavı geçerseniz.

 • revenge @revenge

  Kardeşim, inşallah işine kavuşursun. İnşallah daha iyi bir işin olsun. Senin gibi çalışkan adamın böyle harcanması beni üzüyor.

Spotify'da üniversitelere göre en çok dinlenen şarkıların playlisti yayınlanmış. Bu linkten inceleyebilirsiniz. https://everynoise.com/everyschool.cgi?vector=activity&scope=TR

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2002 senesinde bir eğitim uçuşu sırasında 2 Türk pilotu ufo ile karşılaşmış. Süreli link: https://youtu.be/oNahHEF0Ww4?t=2590 43:10 dakikada muhabbet başlıyor.

Hem F-4 hem de A330 ile Atlantik Okyanusu'nu geçen pilot: Beliğ Okkalıoğlu...

Kaptan Pilot Beliğ Okkalıoğlu, uzun yıllar Türk Hava Kuvvetleri'nde görev yaptı. Değişim pilotu olarak Alman Hava Kuvvetleri'nde uçtu. F-4 uçağı ile Atlantik...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Okulumuzdan bir hoca Teams üzerinden bir ders videosu yüklemiş. Ekran kartı driverine hata verdirtiyor. Böyle bir şey mümkün mü sizce? Karşılaştığım hata ile ilk defa bugün karşılaştım ve videoyu oynattığım zaman haricinde gerçekleşmedi. Zaten videonun kendisi de bozuk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kendim kullanmayacağım için 3 tane Yolcu360 %65 indirim kodu veriyorum. Kodları kullanmak için https://yolcu360.com/tr/kampanya/trendyola-ozel-efsane-bahar-indirimi/ adresine gidip kodu girmeniz yeterlidir. Kodlar toplam 3 tl değerindedir 😁
Kodlar:
9L30R1
78NYN2
EO7VGC
Kullanan arkadaş kullandım yazarsa diğer kişiler boş yere denememiş olur. En ucuz araba fiyatları en kısa sürede(1 ile 3 gün arası sanırım) günlük benzinli 60 dizel 80 tl civarında. Ayrıca papara'da %8 cashback var kombo yapabilirsiniz. 29 günden fazla kiralama yapamıyorsunuz.
#sıcakfırsatlar

Yolcu360 - Araç Kiralamak Ne Kolaymış!

Yolcu 360’ta tüm araç kiralama şirketlerini karşılaştırarak en uygun aracı kiralamanızı sağlıyoruz. %60’a varan indirimlerle 1 dakikada online araç kiralayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hem hd hem de 480p yeni teknoloji. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

https://bit.ly/rosettadeneme
Rosetta Stone isimli dil öğrenme sitesi bazı üniversite öğrencilerine 2 aylığına ücretsiz olmuş. Yayınlanan listede bizim okulun ismi yok ama ben kaydolabildim. Sanırım öğrencisi olduğunuz okulun kütüphanesinde EBSCO firmasının yazılımının kullanılması yeterli. Analşmalı okul listesi:

1. Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Universitesi
2. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
3. Ankara Üniversitesi
4. Bartın Üniversitesi
5. Boğaziçi Üniversitesi
6. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi
7. Ege Üniversitesi
8. Galatasaray Üniversitesi
9. Hacettepe Üniversitesi
10. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)
11. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE)
12. Kadir Has Üniversitesi
13. Kırıkkale Üniversitesi
14. Kırklareli Üniversitesi
15. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
16. Manisa Celal Bayar Üniversitesi
17. Mersin Üniversitesi
18. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
19. Ordu Üniversitesi
20. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
21. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ Kıbrıs)
22. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
23. Özyeğin Üniversitesi
24. Robert Koleji
25. Sakarya Üniversitesi
26. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
27. Ticaret Bakanlığı
28. Yıldız Teknik Üniversitesi

Tam metin:

Rosetta Stone, 30 farklı dili içeren, dünyanın 1 numaralı dil eğitim setidir. EBSCO Information Services firması olarak, Rosetta Stone dil eğitim setini Türkiye’de kullanıma sunma hakkını yakın zaman önce almış bulunuyoruz. Bu eşsiz kaynağa yıllık bazda kurumsal abone yapabilirsiniz.

Rosetta Stone Library Solution veritabanı; araştırmacılarınızın, öğrencilerinizin ve kurum çalışanlarınızın kullanabileceği, ister başlangıç seviyesi olsun, isterse orta seviyede, farklı seviyedeki kullanıcıların istifade edebileceği, 30 dil içeren dünyanın en popüler dil eğitim setidir.

Dünya üzerindeki her türlü eğitim kademesinden 22,000’den fazla okul, 8,000’den fazla özel şirket (Vodafone, Siemens, EasyJet, Tripadvisor, TDK, Hitachi gibi) ve 9,000’den fazla ulusal/uluslararası kâr amacı gütmeyen organizasyonun kullanmakta olduğu, dünyanın bir numaralı online dil eğitimi ve öğretimi setidir. 1,000’in üzerindeki değerlendirmeye göre, 5 yıldız üzerinden 4.7 puan alarak bu alanda en yüksek puana sahip dil öğrenme aracıdır.

Kültürler arası etkileşim arttıkça dil öğrenmeye olan ilgi ve ihtiyaç da artmaktadır. Bu yenilikçi dil çözümü de bu ihtiyacı karşılamaktadır. Rosetta Stone’un başarısı “patentli ve ödüllü” Dynamic Immersion yöntemine dayanmaktadır. 22,000’den fazla okul tarafından 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ofis 'in bana 1 ay önce önerdiği Philips 24E2FA/00 monitorü aldım.
( https://teknoseyir.com/durum/1372643#comment-4894286) İlk izlenimlerim olumlu yönde. Herhangi bir ölü pikselle karşılaşmadım. Malzeme kalitesi tatmin edici. Oturaklı bir yapısı var. Şu anda tek eksiğim harici klavye ve laptop standı.
#benimmasaüstüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8