https://twitter.com/RareButHappens/status/1441020715310858255?s=20 ETS2'de milimetrik yanaşınca hissettiğim. 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ankara'da mouse switch'i değiştiren bir yer bilen var mı? Steelseries Rival 110 mousemin sağ tık arada basmıyor bastığı zamanda çift tıklıyor. Sanırım switch değişmesi lazım. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Askeri kargo uçakları çoğu insanın düşündüğünün aksine çevik uçaklardır. Beast. #boeing #C-17

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

#kitaptavsiyesi Özden Örnek'in Milgem kitabını sonunda okumaya fırsatım oldu. Bu ülkede kalıp bir şeyler başarmak isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Yazarın edebiyat yeteneği pek olmasa da askeri disiplinden gelen bir raporlama ve arşivleme yeteneği olduğuna inanıyorum. Bu kitabı okuyunca bir kere daha şunu anladım ki "bürokratlar" sizin başarılı olabileceğinize hiçbir zaman inanmıyorlar. Sizin onları ikna etmeniz lazım. Türkiye'de her olayda olduğu gibi Özden Örnek'te bu başarılarının bedelini ödemek zorunda kalmış. Önce "darbe günlükleri" ve sonra balyoz ve ergenekon davası ile uğraşmış. Bu kitabında bu konulardan tamamen uzak Milgem'i anlatsa da "Sözde Darbe Günlükleri" adlı kitabını da bir gün okuyacağım. Ruhu şaad olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Noisecash @noisecash

  Bu ülkede hâlâ daha kalmak istiyen varsa okusun

 • Johan @johan28

  Gitmeyi düşündükçe, insanin aklına Atamın vatanı bize emanet ettiği geliyor.

 • Johan @johan28

  Ey Türk gençliği!
  Birinci vazifen, Türk İstiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini, düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyaya emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şeraitten dahi elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerini siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen;
  Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!

#tskalemcileri 0.5 versatil kalem önerebilecek var mı? Şu ana kadar sürekli Faber-castell grip plus kullandım. 40-50 liraya kadar geçmeye değer diyebileceğiniz bir kalem var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtube.com/shorts/Z1cSzWYBRiw Teknoseyir tiktok hesabı ne zaman açılıyor? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap