PHP Yardım: #teknoyardım

echo $row['isim'];
echo "(" . $row['soyisim'] . ")";

şeklinde veritabanından verileri çekiyorum. Soy isim değeri boş ise koyduğum parantezler görünmesin istiyorum. ne yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Libreoffice'de 8192 karakterlik formül yazma limitini kırmanın bir yolu varmı. Yazdığım formül çok uzun. Bu yüzden kabul etmiyor. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Laptobun kasasında ritim tutarken şak diye bilgisayar kapanıp yeniden başladı. Siz siz olun harddisk'iniz gidici ise laptopun yanında nefes alırken bile 2 kere düşünün. O bilgisayarın yeniden başlama süresince olan, açılmayacak korkusunu anlatamam... 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=o6uO7SAYAHw

Şehir hayatından bunaldığı halde kendi kurduğu sınırlar yüzünden şehirden çıkamayanlar için 10 dakikalık hayal kurma seansı.

(+90 yeni bir kanal, belki görmeyenleriniz vardır.)

Şehirden kaçanlar: İş insanlığından çobanlığa

Şehir hayatından kaçarak köye yerleşenlerin sayısı çoğalıyor. Mersinli Hayrettin Çağrı Ezerer de iş insanlığından çobanlığa geçiş yapanlardan. Yüksek eğitimi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Ahmet Güler @ahmetguler

   DW türkçe diye zaten yayın yapıyorlardı ilaveten Bbc'de var kanalda. Ortak bir proje kanalı bu. İktidarı zayıflatmak gibi uzun vadeli planları var görünüyor.

   Bold medya denen fetö kanalı gibi agresif davranıp kimden olduklarını belli etmek yerine, önce gönüllere sızacaklar. (paranoyak olduğumu düşünen çıkarsa daha detaylı da açıklayabilirim.)

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   @ahmetguler İktidar çok mu şişman da zayıflatmaya çalışsınlar azizim :))

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @maximtsigalko iktidar derken şöyle iktidar, iktidarı çoğu televizyon kanalları ve haber macreları övüyor. Karşıt görüşteki insanların izleyebileceği şuan için pek içerik yok. Şuan açığı farkettiler farklı projelerle kitle topluyor. Belli güce ulaştıktan iktidar veya muhalefet parayı kim verirse onu överler. 😀 (İlla parayı bizden alacaklar diye bir şey de yok. Elin gavuru basar parayı türk ekonomisine şekil verir. Kar eder.)

 • ersoy @ersoy

  Peki şöyle demiş olamaz mı? Yıllardan beri varız, ama tek başına yeterli içerik üretip sağlam bir izleyici kitlesi oluşturamadık. Birleşirsek daha iyi olur. Mesela ben sadece BBC'ye bakardım, DW bakmak istesem de hep arada kaynardı.. şimdi hepsini izliyorum ve böyle daha derli toplu oldu diye düşünüyorum. Bunu oralarda biri de düşünmüştür herhalde..

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   Medya patronları ülkelere yön veriyor. Uzağa gitmeden türkiye örneklerine bakılabilir. Bunun için mini belgeseller bile olması lazım youtube'da.

   Ben art niyet vardır diyorum. Bu fikrimi en çok desteklediğini düşündüğüm şey ise, açılan böyle kanallara arada kendi ülkelerini kötüleyen türkiye izleyicisinin hoşuna gidecek video atıyorlar. Yok macron yönetimi düşüyor. Şu ülke uyuşturucu batağında. Diğer ülkeleri öven niye haber var yok. Tek amaçları kitle oluşturup. Kriz zamanlarında veya alttan alttan sürekli yönlendirmek.

   Şimdiden 100bin abone olmular. 1 milyona kadar yolu var. Seçim öncesi veya kriz döneminde atacakları ve trende girecek video milyon izlenecek demek buda. Bu izleyenlerde çevresindekilere videoyu anlatacak. Bunu alttan alttan yapıp beyin yıkadıkları için etkili olacak. Parti kurup baraj bile geçerler.

Dolar cinsinden ülkelere göre "iphone xs" fiyatları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

:')

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

La casa de papel 4. sezon kaç ay sonra gelir. Tahmini olan varmı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Çakma Matrix mi bu yav?

https://www.youtube.com/watch?v=zBAjrCc_6ws

"Klip, insanlar anlam çıkartmaya çalışırken tekrar tekrar tekrar izlensin diye kurban olarak matrix seçilmiş. Malum derin anlamları ve görselleri ile matrixten daha iyisi yok. Derin anlam yok bu klipte ama görselliği çalmışlar işte. 🙂"

Reynmen - Ela (Official Video)

Merhaba arkadaşlar ben Yusuf Aktaş nam-ı diğer Reynmen! İkinci single klibim Ela ile sizlerleyim! Karakterimiz Reynmen, gizemli bir şekilde kendisini deney a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

  Reynmen senin kadar detaylı düşünmemiştir emin ol 😀

 • Gio @gio

  Allah kahretsin, Matrix referansını görmek için klibi izledim. İzlemez olaydım, söz yok, müzik yok, şarkıcıda ses yok.

 • Ahmet Güler @ahmetguler

  @gio @yalinindisindakiadam az çok tespitlerim doğruymuş. Şarkının açıklamasına şu hikayeyi yazmışlar.

  "Karakterimiz Reynmen, gizemli bir şekilde kendisini deney akvaryumunda simülasyona dahil edilmişken bulur. Bu simülasyonun amacı, insanları duygularından alıkoyarak onları tamamen yaşayabilecekleri bir sanal dünyaya hapsetmektir. Karakterimizin öfke, korku, eğlence, üzüntü gibi duyguları sanal gerçeklikte kolayca taklit edilmiş ve Reynmen simülasyona tamamen hapsolmuştur. Deney başarılı bir şekilde ilerlerken doktorun hesaba katmadığı taklit edilemez bir gerçeklik ortaya çıkar."

  Matrix'in açığa çıkmasını sağlayan şey, hiç bir şekilde bastırılamayan her şeyi sorgulama iç güdüsü. Bunda da sorgulama iç güdüsü olmuş aşk. 😀

Bu açıklamayı kafamdan nasıl silebilirim. İnternette dolanan bir geyik sanıyordum, benim aksime ciddiye alanlar var diye "coca cola" diyanete isimlerini incellettirip imzalı açıklama almışlar. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap