2017 referandumuna benzer bir sonuç çıkmış.

#seçim #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@lterlemez ne yaptın yine? 😀

#akış #konudışı #ban

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vay be. İslamiyetten bu kadar da korktuklarını bilmiyordum. İslamfobi gerçekten de varmış. Şarkının "la ilahe illallah" dediği bölüme "whooo ahha hey la la" diye saçma sapan bir şey yazmışlar. Çok komikler. 😀

#akış #KonuDışı #islamofobi #lyric

BeğenFavori PaylaşYorum yap

509₺ iyi fiyat.

https://ty.gl/f6x8gbu1q6
#akış #UygunFiyat #ssd

HP S650 345m9aa 560/490 480 Gb Dahili 2.5 Sata Ssd Harddisk Fiyatı, Yorumları...

HP S650 345m9aa 560/490 480 Gb Dahili 2.5 Sata Ssd Harddisk yorumlarını inceleyin, Trendyol'a özel indirimli fiyata satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi CNN Türk huhabirine saldırdılar. Ne alaka anlamadım. Rütin haber sunuyor, son durumu anlatıyordu.

https://twitter.com/FDogaUrundul/status/1624356439778070528?t=Mp0EAc5ZiyFrTHPQlXmP-A&s=19

#deprem #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://teknoseyir.com/durum/1611477
Burada konusu geçen haber geyik değilmiş, gerçekmiş. 2 gün sonra gelmiş aracın sahibi. 😬

https://www.mynet.com/cope-atilan-arac-turkiye-nin-gundemine-oturdu-aracin-sahibi-ilk-kez-konustu-beynimden-vurulmusa-dondum-110107093339

#akış #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yılbaşı için çam ağacı alıp süsleyen var mı aramızda? Bazı arkadaşlarımın evinde gördüm, küçük de olsa temsili alıp süslemişler. Zevk meselesi ama bana özentilik gibi geliyor. Amacım yargılamak değil, merak ettim.

#akış #yılbaşı #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Bundan yıllar önce harici diskim bozulduğunda çok üzülmüştüm. Ta 56k zamanında 6-7 saatte indirdiğim klipler, 128kbps mp3'ler, 640*480 divx-xvid filmler hepsi birden yok olunca bunalıma girmiştim. Şimdi hepsi kat kat daha iyi formatta ve anında erişilebilecek platformlarda bulunuyor. Bunca zaman sonra dönüp baktığımda zamanında saatlerimi, günlerimi, o kadar emek ve değer verdiğim şeylerin şimdi hiç bir değeri yokmuş hissi, arşiv yapma hevesimi de kırdı. Tamamen anlık içerik tüketen birine dönüştüm. Acaba ileride bu teknoloji hangi alışkanlıklarımı değiştirecek çok merak ediyorum.

#akış #birazdert #divx #arşivcilik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Bende öyle bir hal alı ki. Yedeğin yedeğini aldığım için ve sistematik listeler tuttuğum içn arşiv kaybım kısmi oldu 2 TB samsung diskim giti. 9 ayda tamamladım hemen hemen. Ama bir kaç film kaldı.
  Heleki Kore, İngiltere ve ABD eski filmleri. VHS ye kayıt etmiler ordan divx yapmışlar vs...
  DVDnin üstüne divx gelmesi muhteşem bir şeydi. Maltepe PTT pasajında ki dükkanda gördüğüm an 6 film almıştım. Peeeehhh heyecanla izledim tek tek defalarca.
  Bu iş tutkudur. Aynı kıza duyulan tutku gibi.

 • Batuhan @achfighter

  DVDlere yazıyordum. Hepsini çöpe attım.

 • Orcun @orcun

  Çok eskiden cdlere yazdırıyorum sonra dvdlere yazdırır oldum derken hddler devreye girdi 16 tb falan yedeklerim oldu derken birgün hepsini silip diskleri de sattım. Niye dersen ? şimdi eskiden internet hızları belliydi, 2 mgbit 1 mgbit 8 mgbit adsl falan, bunlarda şimdi kaliteli içeriği stream edip tüketmek zaten imkansızdı. E şimdi hal böyle olunca kaliteli içeriği download etmek zorunda kalıyordun. + zaten stream diye bir kavramda çok yaygınlaşmamıştı. Derken işte stream işi uçtu internetler fiberler 20 25 50 100 mgbitler standart hallere geldi derken e şimdi pek gereği kalmadı. Tabi ki hala core bir arşivim var müzik olarak ama video olarak artık yok. Müziği de şundan saklıyorum alternatifi yok çünkü, spotify da orada burada remaster sürümleri var işte sansürlüsü var vs. bunlar benim için büyük sorun. Elimde 1980 lerden plaktan çekilmiş kayıpsız albümler var. E şimdi bunu ben internette zaten güç bela bulmuşum indirmişim vs spotify da orada burada zaten kolay kolay yok. Yani tüketemiyorum da istesem bile kaliteden ödün vermem gerekiyor. Video da da böyle aslında ama o artık eşiği aştık. Yani tabi ki 4k hdr 10bit h265 bilmemne codecli video ile 1080p h264 dandik codecli vs. bir değil. Ama gene de tüketilebilir içerik oluyor. Ve bunu da 80 90 gb indirmeden anında stream ile tüketiyorsunuz. Bu durumda tabi indirmek pek mantıklı değil. Tabi ki evimde 8k hdr oled tv vardır özel sinema setup'ım vardı tamam keyfine indiririm o ayrı bir konu ama anlık tüketimde artık indirip tüketmenin manası kalmadı.