Herkes ChatGPT'den bahsediyor ama aramızda "karabasan.exe"yi hatırlayan var mı? 😀

#akış #TozluRaflar #chatgpt #YapayZeka #teknomizah

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

#kurpagiribanzarşi'ci arkadaşlar. Bunu da ekleyebiliriz sanırım. 🙂
"dont dead open inside"

İçini merak edenler için
https://twitter.com/ThisOldTech2/status/1594490859286056961?t=ufSn1fG7WxJjbZOOvIwaUg&s=19

#akış #teknomizah #TozluRaflar #PcKasa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arşiv sitesinde eski dergi cd'lerini kurcalarken Levent abinin "Kendi Pc'ni Kendin Topla" videosunun tamamını buldum. 🙂 Burdan upload eden arkadaşa selamlar.
#akış #LP #TozluRaflar #PCExtra

https://archive.org/details/kendi-pcni-kendin-yap-pc-extra

PC Extra - Kendi PC'ni Kendin Yap : Free Download, Borrow, and Streaming :...

PC Extra Dergisi - Kendi PC'ni Kendin Yap Videosu (2003)
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

https://youtu.be/-KspNLO9i9g

Son disket bükücü. 😀
Ben de hala kullanıyorum. Eski disketlerim durduğu gibi yenisi denk gelirse alıyorum. Aramızda da kullanan vardır muhakkak.

#TozluRaflar #disket #akış #retroseyir

Floppy disk supplier says business is booming

It’s been decades since we relied on them but the iconic 3.5-inch floppy disk is still in demand, according to one man, who is believed to be the world’s las...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@aliytrklkmz Allah Allah. Bir kaç saat önce gönül işleri üzerine konuştuğumuz gönderi uçmuş. Bir sıkıntı mı oldu anlamadım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Airfryer almak istemeyen ama akışta sürekli buna maruz kalan TS'li. 🙂

#akış #AirFryer

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • deathline @deathline

  Nereden baksan 15 yıldır mevcut olan bir ürün nolduda bu kadar popüler oldu anlamak mümkün değil.ülkemizde bir ürün herkesin alamayacağı fiyata çıkınca popüler oluyor , çok tuhaf.

  • Coppermine @coppermine

   Sonrasında ekmek yapma makineleri tekrar moda olacak, birkaç yıl sonra da robot süpürgeler, daha sonrada airfryerlar yine çıkacak. Kırılmaz bir döngü bu...

  • DK3 @daralik

   Zaman az, kalabalık aile ve ev hanımı gibi durumlar yok oluyor, böyle olunca 3 tencere yemek yaptım 3 gün yedik diye birşey yok artık. Dışarıda yemek yemek çok pahalı oldu, ayrıca kalitesi vs sorgulanır durumda. İnsanlar kısacık zamanda 1-2 kişilik yemek yapmak istiyorlar. Netice bu. Dahasına ayıracak ne para ne zaman ne de emek var. Hayatın çarklarında hızlıca koşturan hamsterlar gibiyiz.

  • DK3 @daralik

   @daralik Tabi 4 kişilik ailelerde zamandan tasarruf sağladığı için tercih ediyor.

  • Orcun @orcun

   Popüler olmasının sebebi sosyal medya ve internet bunu da firmalar kendi aralarında çözüyorlar. Reklama ayırdıkları bütçelere bir bakın tabi üstü kapalı değilse. 🙂 Bir ara sulu süpürgeler modaydı öldü, işte tür kahve makineleri modaydı öldü, curved tvler modaydı yok oldu. 3d tvler modaydı yok oldu. O teknosalarda mediamarktlarda böyel koca koca kabinler vardı tv kabinleri gözlükleri vardı karşı da koltuk falan samsung bilmemne serisi quantum cart curt tvlerin reklamı dönüyor deneyebiliyorsun falan avatar filmi etkisiydi hep vs. bu sektör yani tamamen reklam pazarlama üstüne kurulu. Bir ara denge bilekliği vardı bilenler bilir 😀 o dönemin basketbolcularına ünlü futbolculara kaç milyar dolar akıtıldı allah bilir. 😀

 • Alpi Ironside @alpi350

  Ne oluyor ne bu çılgınlık anlamadım .Yahu bu yeni mi icat edildi? Niye herkes buna saldırıyor?
  Ne değişti, biz mi bir şeyler kaçırıyoruz?

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   En azından kendi açımdan cevaplayayım. 10 sene önce evde 5 kişiydik. Daha kapsamlı yemekler yapılıyordu. Böyle bir aletin bize yetmesi zordu. Yeme alışkanlıklarımızda farklıydı. Şuan annemle yaşıyoruz. Daha az vaktimiz var. Annem yaşlandı. Daha pratik ama daha sağlıklı yemekler yiyoruz. Bulaşıkla daha az uğraşıyoruz. Alma sebeplerimiz bunlar. Çoğu insanın da bunlar.

   1- Çalışan sayısı arttı. Zaman kısıtlı . Daha hızlı pratik yemekler istiyor insanlar..
   2- Yağsız / az yağlı olduğu için sağlıklı yemekler. Sosyal medya sayesinde sağlıklı yemek yeme kendine bakma daha yaygınlaştı. (Fast foodta öyle. Orta kısım yok oldu gibi . 2'ye bölündü insanlar)
   3- 1. sıradaki maddeyle aynı sebepten insanlar daha az bulaşıkla uğraşmak istiyorlar artık.
   4- 10 sene önce bu kadar kişiye ulaşmıyordu incelemeler yayınlar. Sosyal medya çok daha geniş kitlelere erişti, yeni insalarında haberi oldu.

 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Görsel çok güzel olmuş. 🙂 🙂

4 sene önce 1.500₺'ye aldığım lastiğe 5.200₺ ödedim. Lastikler da zamlardan nasibini almış. Lastiklerini değiştirmeyi düşünen varsa zam gelmeden değiştirsin diyemiyorum her ay düzenli olarak zam geliyor zaten. Benim lastiklerin hem ömrü bitmişti hem de hepsinde çivi, vida batması yüzünden yamalar vardı. Güvenli olmadığı için değiştirmeye mecburdum. Siz de lastiklerinizi risk teşkil etmeden zamanında değiştirmeye çalışın.
#akış #otoseyir #otolastik

BeğenFavori PaylaşYorum yap