İnsanların bazıları çok garip gerçekten. Bana da hep denk geliyor nedense.
Genelde karaktersiz insanlar denk geliyor şansıma mı artık ben de mi öyleyim bilmiyorum, objektif olamaz kişi kendine. En azından bunlar kadar kadar olamam herhalde diye de düşünüyorum, bu tarz şeyler yapmadım kimseye, düşünmedim bile kimse hakkında.
Arkadaşım diyorsun, yıllardır tanıdığın insan. Kendi yapamayacağı bir işi/durumu senin de yapmaman için seni ikna etmeye çalışıyor, sonra kendisi yapabilecek duruma gelince sanki yapamayacağı iş/durum hakkında beni de yapmamaya ikna ederkenki söylediklerini başkası söylemiş gibi hemen dönüp, yapacağım diyebiliyor 😀 Yani çok mu zor karşındakinin de iyiliğini düşünmek, destek olmaya çalışmak, kendi seviyesine çekmeye çalışıyorlar sürekli olarak, çok şaşırıyorum. Sanki yarışıyoruz, anlam veremiyorum gerçekten.
Burası da olmasaydı herhalde hayatımda konuşacağım insan sayısı 5 ile sınırlı kalacaktı 😀 En azından online ortamda iyi insanlar olunabiliyor/bulunabiliyor, sözüm meclisten dışarı.
Kitap yazayım diyorum, en azından kendi işimi yapar insanlarla az muhattap olurum. En kötü bi nilgün bodur ya da hikmet anıl öztekin olurum herhalde, onlardan da kötü yazabilirsem zaten... 😀 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Ispartaya iş başvurusuna geldim. İnsanlar 25 yaşını çocuk olarak mı görüyor, ne yapıyor anlamadım. Adam sürekli olarak "ailen gel derse, ailen çağırırsa, ailenin yanına gidersen" gibi sorular sorup durdu. Ailenin yanında 40ına kadar kalma zorunluluğu mu var da ben bilmiyorum 😀 Bu yaşta ailenden izin mi istemek şart her şey için onu da anlamadım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • JohnSmith @johnsmith

  O şekilde tecrübesi olmuştur, işe aldığı bir 'genç' ailem çağırıyor bahanesiyle işi bırakmıştır, hatta işi bırakıyorum deyip anında gitmiştir.

 • ofis @ofis

  Bunu soranın dedesi ninesi 15-16 sında evlenip yuva kurmuş en zor müsseseyi çocuk yaşta idare etmiş şimdi 25 yaşı mı beğenmiyorlar nese daha deşmiyeyim.

 • Erman @ermanyurdakann

  Oralarda insanlar fazla evcimek yaşarlar, öyle alışmışlar, çocukların aileden bağımsız olabileceğini anlamıyorlar. Onlara göre evleninceye kadar ailenle yaşamalısın. 25 yaş "tamam, ben oldum" denecek kadar büyük bir yaş değil ama çocuk muamelesi yapılacak yaş da değil kesinlikle. Hele aile yanına dönülecek yaş hiç değil, depresyon sebebi olur.

  • ae86 @ae86

   Bu gidişle en az 26 27 yaşıma kadar aile yanındayım gayet de mutluyum. Ayrılıp dönmeyi bilemem ama aile serbest olduktan sonra aile ile yaşamak bayağı avantajlı bence, yani öyle depresyon sebebi değil diye düşünüyorum. Siz kaç yaşında birisi olarak bu yorumu yaptınız ki?

  • protego @protego

   @ae86 Hocam bunu ancak ayrı eve çıkıp sonra aile evine dönenler anlar 🙂 Üniversiteyi şehir dışında okuyup iş bulamayınca aile evine dönen insanlara sorun 🙂 Çok var çevremde. Veya okurken yaz tatili için aile evine dönenleri. Tabiki her aile aynı değildir ancak denklem hep aynı, kendi düzenini bir kez kurduktan sonra geri dönüş yok 🙂

  • ahmet bilge kaan akın @ahmetbilgekaanakin

   @ae86 Mezun olduktan sonra aile çok darlıyor ne kadar serbest olursan ol. Ben de serbestimdir, kimse karışamaz evde ama illa konuşuluyor ve bu durum çok sinir bozucu oluyor.

  • Erman @ermanyurdakann

   @ae86 Aileye göre değişir, denilebilir ama benim bahsettiğim bunalım farklı bir şey, bu yüzden aileye göre değişmez. Tabii ki istisnaları olur, genelleme yapıyorum. protego da demiş, evden bir kez ayrılıp sonra dönenler için yazdım ben. Ailenin serbestliği de bu konuda pek yardımcı olmuyor, benim ailem süper serbesttir, 15-16 yaşımda dışarıda sabahlayabiliyordum ben, karışma etme hiçbir zaman olmamıştı ama mesele o değil zaten. Rahat davranamazsın ailenin evinde, her istediğinde kız ya da erkek arkadaşını getiremezsin mesela en basitinden. Akşam yemeği saatinin belli olması bile büyük bir huzursuzluk yaratır ayrı yaşamaya alışmış insanda, ille o sofraya oturmak zorunda olmasa bile insan huzursuz olur. O evde sensiz bir düzen kurulmuştur ve sen lönk diye girmişsindir, o insanlar yıllardır alışmışlardır sensiz yaşamaya o evde, sen de onlarsız yaşamışsındır yıllardır, yeniden uyum sağlamak zor olur, zor olmasının da ötesinde uyum sağlamak istemez insan, ayrı yaşamaya devam etmek ister.

   Ben tatillerde ziyaret için gittiğimde bile darlanıyorum üçüncü gün. 30 yaşındayım, 17 yaşımda evden ayrıldım, yaptığım en doğru işti. İlk üniversite bittiğinde ailem eve geri dönmemi istedi, dönmedim, bu da yaptığım ikinci en doğru işti.

Şehirlerarası otobüslerde emniyet kemeri takılması zorunlu yapılmış, birkaç seferdir anonslar vs söyleniyor, taktırıyorlar hatta.
Ben her zaman takarım, takmışımdır takmasına da bu otobüslerde emniyet kemeri aşırı saçma yapılmış. Hiçbir şekilde koruma sağlayacak yapıda değiller.

Öncelikle aşırı gevşek.
Kaza anında önündeki koltuğa kafa atmanı hiçbir şekilde engellemeyecek kadar gevşek olmasının yanında, öndeki koltukta bir o kadar yakın.
Bu kemerin işe yaraması için iyice aşşağı kayıp oturmak gerekiyor resmen.
Çapraz emniyet kemerleri neden kullanılmıyor 😒😒

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24

Arkadaşlar merhaba.

Canlı yayın araçları ile ilgili bir sorunum var. Laptop kullanıcısıyım onu belirteyim belki sorunumla alakalıdır. ne OBS Stüdyo'da ne de Stream Labs'ta "Ekran Yakalama" kısmında herhangi bir şey gözüküyor.
Değiştirilecek hiçbir ayarı da yok bu durumun. Neden böyle oluyor biliyor musunuz?

Şu da görüntüsü, değiştirilecek hiçbir şey yok ekrandaki seçeneklerde de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apex Legends güzel olmuş, çok eğlenceli de tek başına oynanacak gibi değil 🙁 Adamlar hep ayrı yere atlayıp durdu neredeyse 5 oyunun 3 ünde durum buydu. Bu oyun oyuncu kaybederse sırf bu yüzden kaybeder gibime geliyor. Silahları da çözemedim daha 😀

@achfighter Hocam siz davet atmışsınız sonradan da bana bildirim gelmedi, göremedim ya. Hiç ses falan da duymadım, ayar yapmaya dalmışım iki saat 😀 Kusura bakmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 29
 • TeknoStil @teknostil

  İyilikten maraz doğar. Ben olsam kimsenin malını beleşe tamir etmem. Tamir edersin çalışır, kıymeti bilinmez. Tesadüf 15 gün sonra başka arızası çıkarsa senden bilirler.
  Herkes böyle değildir belki ama zaten hep de iyi niyetli insanlar bize denk gelecek değil mi? 😀
  İnternetten talimatla/ yazıyla yardım etmek başka, fiziksel olarak yardım etmek bambaşkadır. Paralı tamirde en azından para için bu çileyi çekmiş olacaksınız. Para bir motivasyon kaynağıdır.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Adamın tarifini yapmak isterseniz @orcun tarif edin.

  • Orcun @orcun

   Estağfurullah, oluyor öyle. Öğrenci eleman bana mail atıyor. Abi diyor elimde birtane tablet var işte şarj almıyor. Pekte param yok ama ne yaparız nasıl olur vs. Ne yapayım şimdi ? yapamam hacı kusurabakma mı diyeyim ? kargoların hatta birini de ben ödedim. Geldi açtım baktım ki tablette uygun fiyatlı 150 200 liralıklardandı, söktüm portunu yeni port lehimledim ekstra güçlendirdim şarjdayken kullanıyorsa gene atmasın kopmasın diye paketledim geri yolladım. Hani şimdi ne yapalım ? ha belki kandırdı beni veya oh beleşe yaptırdım diyordur bilemem ama ben yaptım, gerisi artık onun kendi vicdanıdır.
   Başkası yazıyor daha bak dün oldu olay, note 8'i varmış ekranı kırdım kaça olur. 70 lira işçilik istedik çok dedi. + nasıl güvenecekmiş ya telefonu çalarsam vs. ne diyeyim yani ? sen bilirsin iyi günler dedim bitti gitti.

Uygun fiyatlı mdf ve kanvas tablolar var sitede, çok güzel resimliler mevcut. Boyutları da çok iyi. Şuan sepette %20 indirim var, 6 lira da kargo çıkıyor. Odanıza renk katmak için birebir.

https://www.dekorazon.com/mdf-tablolar

Mdf Tablo, Parçalı Tablo Modelleri ve Fiyatları | Dekorazon

Mdf Tablo, Parçalı Tablo ürünlerinde birçok farklı marka ve modeli en uygun fiyatlarla Dekorazon.com'da bulabilirsin. Eviniz ve kendiniz için hemen alışverişe başlayın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Duyduğuma göre bugün benim günümmüş? - Martin 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba.

Evdeki neti laptopuma kabloyla bağlayayım diyorum.

1) Hız farkı olur mu?
2) Kablodan kabloya fark eder mi?
3) Ederse hangi kabloyu önerirsiniz?

@orcun Hocam siz de görmezsiniz belki diye etiketledim, bilgilisiniz bu konuda 🙂
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler herkese şimdiden 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 32

Dünyanın en kötü oyunlarından birisi 😀
PS2 oynadığım sıralarda bir yerde görüp, hevesle almıştım.
Eve geçip açtığımda 15 dk dayanamayıp kapatmıştım. Oyunun ismi ve resmi süper, kendisi berbat 😀

https://youtu.be/ZToP8H4tspU

Underworld: The Eternal War (PS2) - Stage 1

Some gameplay of the Underworld game for ps2.
BeğenFavori PaylaşYorum yap