16. Katından yazıyorum. 🙂
Mersin'deki gökdelenin takriben 30' uncu katları civarında 1.5 2 kat yüksekliğinde penceresiz bir bölüm var. Otel kısmının yukarısında da benzer bir kısım var. Buralar nedir bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

Jaluzinin arkasında ne var??

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Perşembe günü yarın kargoda(Normalde bugün kargoda yazıyor, ama ben saat 5'ten sonra aldığımdan yarın kargoda yazıyordu) diye aldığım 3 adet zebra perde halen kargoya verilmedi. Orada yazana güvenip perde almayın. Gidin bir perdeciye, üç beş lira fazla verin. Getirip taksınlar, kargo bekleyeceğim diye kanser olmayın.

Şu anda camda perde yok. Güneş çok fena vuruyor. Tepemden duman çıkmak üzere

Adamakıllı zamanında kargoya verseler sorun yok.
Hadi anlarım ürün hazır yoktur, siparişe özel yapılıyordur. O zaman bugün kargoda/yarın kargoda diye yazmayacaksın...

Mal bu:
Ürün 100x200x 3 adet zebra stor perde, satıcı fiyatgaranti
https://www.hepsiburada.com/brillant-duz-ekru-zebra-perde-100-x-200-cm-p-EAKSZBR200210020?magaza=fiyatgaranti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Robotistan'dan usb ttl çevirici aldım. Pl-2303 yongalı. Test etmek için internette dendiği gibi alıcı ve verici pinlerini (tx ve rx) jumper ile birleştirip terminal uygulamaları ile döngü testi yaptım. Girdiğim veriler gidiyor görünüyor, ama dönüş alamıyorum. Normalde bu döngü testlerinde ekrana yazdığımız şeylerin geri dönmesi gerekir.
O kadar şey yazıyorum, tx sürekli artarken rx 0 da kaldı.
Alet bozuk mu? Yoksa sürücü kaynaklı bir problem mi? Ona göre gerekir ise ürünü iade edeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Tx ve Rx'i birleştirince çalışacağının garantisi var mı emin değilim.

  • Adem Gdk @aguduk33

   @cemkoc Cihaz bu şekilde test edilir. Youtube platformunda bunun nasıl yapılacağını gösteren videolar var. Tx ile Rx pinlerini jumper takarak birleştiriyorsun. Aletin com portuna terminalden bağlanıp bir şeyler yolluyorsun. Alet çalışıyorsa yolladığın şeyler aynen ger gelip received alanına düşüyor.
   Daha güzel başka bir yöntem ise bundan iki tane alıyorsun. Tx-Rx Rx-Tx karşılıklı çapraz bağlıyorsun. Cable Tester uygulaması var. Uygulamada aletlerin com portlarını seçiyorsun. Program sıra ile farklı baud hızlarında veri gönderip alıyor. En sonda yeşil Pass yazısını gördüğünde aletlerin ikisi de sağlam demektir.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @aguduk33 Anladım demek istediğinizi. Benim de işlerimden birisi bu fakat devreye bu bağlantılar pull-up mı pull-down mı yoksa boşta olarak mı bağlanmış hayati öneme sahip bu bilgiler. Tek direnç yoksunluğu devreyi çalıştırmıyor olabilir. Devreyi görmeden cevaplamak zor.

Windows Update'den 775 MB'lık bir güncelleştirme indiriyorum. Güncelleştirme başladığında veri sayacı 2,21GB'ı gösteriyordu. Güncelleştirme %82 inmiş görünüyor ve veri sayacı şimdi 2,45GB'ı gösteriyor. Bir yandan internette geziniyorum.
Burada bir gariplik yok mu? 775 MB'ın %82'si 0,60 GB falan yapar. Fakat indirme sırasında sayaç sadece 0,24GB arttı. İşte bu fark nereden geliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle bir şey olamaz
Panoramio kapandı. Ben normalde panoramio ile google maps'e her gittiğim yerde çektiğim fotoğrafları yükleyen birisiyim. Bir sürü fotoğrafım vardı orada.
Google ne halt yemeye yaptıysa düzgün çalışan servisi kapattı, yerine localguides diye bir ucube sistemi getirdi.
Şimdi bu sistemde fotoğraf yükleyebilmek için telefonunda google maps ve google photos uygulamaları yüklü olacak. Cihazında google'ın otomatik fotoğraf yedekleme servisi açık olacak. Bu yetmiyor.
Fotoğrafların meta verisinde konum bilgisi olacak. Konumsuz fotoğrafı kabul etmem diyor.
Ben şimdi fotoğraf paylaşabilmek için telefonumdaki tüm fotoğrafları google'a servis edecem. Bu da yetmedi, fotoğraf çekerim diye sürekli konum açık gezecem her gittiğim yeri google'a Apple'a izletecem. Bir başka yöntem ise fotoları PC'ye atıp meta datasına konum ekleyip tekrar Telefona atmak. Kısacası amelelik.

Fotoğraf çekeceğinde konum aç sonra kapa diyenler olacak, bu meretler anında konum bulmuyo ki, tam konum bulması 1 2 dakika sürebiliyor. (internet yoksa 5 10 dakikayı buluyor.) Dolayısı ile insanı konum açık gezmeye mecbur bırakıyorlar.

Google Maps'te fotoğraf paylaşma benim için bitmiştir. Bu şartlarda yapamam kimse kusura bakmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi denk getirdim. Fiyatların nereden nereye geldiğini gösteriyor. Ofis bilgisayarı için mouse araken...
https://www.vatanbilgisayar.com/logitech-m105-mouse-blue.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap