Dikkat:Aras Kargo içerir!

Merhabalar. Bu kargo ne zaman gelir? Varış yeri Anamur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Bana dolap önerebilir misiniz?
Ofiste dosyalama için kullanacağım.
Dolap olması şart değil, kitaplık gibi bir şey de olabilir. Derinliği ve raf yüksekliği klasörü* dik şekilde alabilecek kadar olmalı.
Demonte olması tercihimdir.

*Standart geniş A4 klasör 28,5*32*7cm ölçülerinde

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google arama sonuçlarında alışveriş sekmesini kaldıracak. #HaftalıkGündemeMalzeme
http://turkiye.googleblog.com/2020/07/google-alisveris-reklamlari-ile-ilgili29.html?m=1

Google Alışveriş reklamları ile ilgili bir güncelleme

İnternetten bir alışveriş yaptığınızda, aradığınız ürünlere hızlı ve kolay biçimde ulaşmak istersiniz. Reklamverenler de aynı ürünleri tanıt...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone 12'nin kutusundan sadece iPhone 12 çıkacakmış. Başka herhangi bir şey olmayacakmış.
https://www.theverge.com/2020/6/30/21307463/apple-iphone-12-power-adapter-charger-rumor-usb-c

@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

direnç.net'ten iki gün önce alışveriş yaptım. Sipariş numarası TS180****580. Sipariş sistemde iki saat içinde sipariş kargo hazır durumuna geçti. İki gündür kargo hazır modunda çakıldı kaldı. Bu saatten sonra kargoya veremeyecekleri için kısaca 4 gün desem yalan olmaz.

Telefonlarını arıyorum kapı duvar, sesli mesaj verip kapanıyor. Yazıcıoğlu'ndaki yerlerini arıyorum ora da kapı duvar. Mail attım tınlamadılar.

Aynı ürünleri başka bir siteden aldım ben de. Direnç.net'inkiler gelirse paketi acmadan iade edeceğim. Allah'tan 14 gün iade süremiz var.

Ertesi gün gelen edit: Sanırım MNG Kargo patlamış.
Ekleme:
Kargo dün geldi. Baktığımda geçen cuma günü verildiğini gördüm. direnc.net kargo bilgisini sistemine işlemediği için böyle bir aksaklık olmuş. Oysa ki direnc.net'in sayfasında kargo bilgisinin sisteme kargo firması ile entegrasyon kapsamında otomatik düştüğünü yazıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

@umtk @gamsizm Müjdemi isterim. 😀
Dün yayımlanan yönetmelikle senetle yapılan taksitli satışlara yeni bir düzenleme geldi. Daha önce yönetmelik ile senetle yapılan satışlara da taksit sınırı gelmişti biliyorsunuz.
Yeni düzenleme ile 3500+ TL'lik cep telefonlarında taksit 6 aydan 3 aya indirildi.

Ayrıca havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama hizmetlerinde 18 taksit sınırı geldi.

Kuyum satışlarında sadece takı olarak kullanılanlar için 4 taksit sınır getirildi.

Gündeme malzeme çıktı, yine iyisiniz. 😀
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200618-1.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kredi kartı ekstreleri temmuz ayından itibaren mail ve SMS yolu ile gönderilemeyecek. Ekstrelere internet bankacılığından ulaşılabilecek. Veya isteyenler ek ücreti karşılığında posta ile alacak.

Ben bu değişiklikten İş Bankasının tarafıma gönderdiği mail sayesinde haberdar oldum.

Değişikliğin gerekçesi BDDK tarafından çıkarılan
Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğin 37. maddesinin son fıkrası ile ekstre, dekont, hesap özeti gibi bilgilerin sadece dijital bankacılık kanalları ile yapılabileceğinin hükme bağlanması. Dolayısı ile e posta ve SMs gibi geleneksel yöntemlerle bu belgeler gönderilemeyecek.
#haftalikgundememalzemehttp
@leventp @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

  Dijital bankacılık yöntemlerine e-posta ve SMS girer bence. Burada yapılmak istenen eski tip posta yoluyla alınan ekstreleri seçeneğe bağlı olmaksızın tamamen bitirmektir. Öteki türlü çok saçma bir hareket olur.

  • Adem Gdk @aguduk33

   Bankanın elektronik ortamda müşterilerine ileteceği hassas veri veya sır niteliğinde veri içeren her türlü ekstre, dekont, hesap özeti gibi bilgilerin elektronik bankacılık hizmeti sunulan kanallar üzerinden gönderilmesi esastır. Banka, bu gibi bilgilerin sunulmasında elektronik dağıtım kanallarının kullanılması için müşterilerine gerekli yönlendirmeleri yapmakla yükümlüdür.

   ...Elektronik bankacılık hizmet sunulan kanallar... İnternet bankacılığı diyor, ATM'ler diyor kısaca.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Evet, bugün bana da geldi bilgilendirme. Gerçekten de e-posta'yı seçeneklerden kaldırıyorlar. Ben oradan takip ediyordum açıkçası ödemeleri falan. İşimi zorlaştıracağı kesin. Ben özellikle talimat verdikten sonra e-posta'nın neden olmadığını açıkçası anlamıyorum. Acaba veriler yurt dışına gidiyor falan mantığı mı var?

  • Adem Gdk @aguduk33

   @hkellecioglu Sebebini tam bilemiyorum. Ancak SMS gönderimi de yapılmayacak dendiğine göre başka bir sebebi olmalı. 🤔

 • makesome @makesome

  Ekstre görmesin borç binsin, insanların ceplerini daha çok boşaltmak için düzen kuruyorlar. Hırsızlar!

 • Seco @seco

  Bana da geldi, ama dijital kanalı şubeden açtırabilirsiniz, açtırmazsanız e-posta ile göndermeyeceğiz yazıyor. Benim anladığım kadarıyla izin verdiğimiz sürece gelecek.

  @hkellecioglu Hamdi Abi konuyla alakasız 😀 ben yine siteye girmekte zorlanıyorum, geçen sefer sunuculara bakayım demiştin düzelmişti 🙂 6-7 aydır düzgün bir şekilde girebiliyordum, yine sıkıntı yapmaya başladı :(, neden böyle oluyor bilmiyorum. Tek bildiğim kablonete geçtiğimden beri böyle bir sorun yaşıyorum.

 • okanaytimur @okanaytimur

  Aynen bende geçen gün Yapı Krediden benzer bir bildirim aldım. Her gün başka bir saçmalık çıkarıyorlar. Birde bahane olarak KVKK yı gösteriyorlar ya ona ayrı ayar oluyorum.
  Devlet kurumları ellerindeki kimlik verilerini çaldırmış, piyasa da şu kadar milyon kişi ve şu şehire özel paketler halinde satılıyor. Oraya müdahale edeceklerine kalkmışlar böyle saçmalıklarla uğraşıyorlar.

Merhaba.
Çift simli telefonlarda iki IMEI oluyor malum. Benim telefon da çift simli bir model. Ama tek hattım var.
Boşta duran ikinci yuvanın IMEI'si kapanmasın diye arada bir sim kartı yer değiştirmek gerekiyor. Ki ikinci IMEI de aktif gözüksün, kapanmasın.
Bu yer değiştirme işini sanal olarak, yazılımdan yapmanın yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Niye kapansın ki ? yasa şöyle olması lazımdı. 7 yıl içinde hiçbir şekilde sim kart takılmamış iletişimi olmayan imei numaraları kapatılacak. Yani diyelim takmadınız, aradan 7 yıl geçti o zaman ancak kapanacak. Hani bu dediğin fiziki birşey çünkü yazılımla olacak birşey değil.

  • Adem Gdk @aguduk33

   Tesekkurler. Olması gereken dediğiniz gibi olması idi. Ancak telefon firmaları bu sürenin iki yıla indirilmesi için sürekli bastırıyor. Tüketici tepkisini koymazsa iki yıla indirmeleri işten bile değil.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Bu hususu BTK'ya sordum.
  19/07/2019 tarihli ve 30836 sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7186 sayılı “Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un (Kanun) 23 üncü maddesi ile, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun “Teknik uyumluluk” başlıklı 57 nci maddesine üçüncü fıkra eklenerek;

  “Kurumun MCKS’sinde kayıtlı iken kesintisiz yedi yıl süreyle elektronik haberleşme şebekelerinden hizmet almayan cihazların elektronik kimlik bilgileri kayıtlı olmaktan çıkarılır. Bu yedi yıllık sürenin hesaplanmasında bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki süre de dikkate alınır. Bu suretle elektronik kimlik bilgileri kayıtlı olmaktan çıkarılan cihazların kullanıcılarının, Kurum düzenlemeleri çerçevesinde başvuru yapmaları hâlinde cihazların elektronik kimlik bilgileri tekrar kayıtlı hâle getirilir.” hükmü düzenlenmiştir. Söz konusu hükmün uygulanmasında yedi yıl süreyle elektronik haberleşme şebekelerinden hizmet almayan cihazlara ilişkin IMEI listesi hazırlanırken; analiz tarihinden geriye dönük olarak son yedi yıl boyunca ses ve veri trafiği olmayan IMEI'ler esas alınmıştır. Bu çerçevede söz konusu bilgi edinme başvurusunda bahsi geçen SIM yuvasının kullanılıp kullanılmaması değil cihazın elektronik haberleşme hizmeti alıp almaması önem arz etmektedir. Başvuru sahibi iki IMEI’li bir cihaza sahip ise; yedi yıl süre ile kullanılmamış olan IMEI’nin MCKS’den kayıtlı olmaktan çıkarılması söz konusu olmakla birlikte Kanun kapsamında düzenlenen tekrar kayıtlı hale getirme hakkından yararlanabileceği değerlendirilmektedir.” şeklindedir.

  Bilgilerinizi rica ederiz.
  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
  Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

  Kısacası şey diyor. Çift hatlı cihazınız varsa, sim girişlerinin birini 7 yıl kullanmazsan (şimdilik böyle, ileride kısaltılabilir) o girişin IMEI num arasını iptal ederiz, cihazınız tek hata düşer. Biraz uğraşırsanız geri açarız diyor.

  Hukuki olarak sorunlu bir uygulama. Zira kanun "cihaz" diyor. Cihaza ait birden fazla IMEI numarasının birinin aktif olmaması o IMEI'nin kapatılmasını gerektirmez.
  @orcun @hk @tozluraflar

  Kısacası anladığım, çift simli cihazınız varsa ve tek hatla kullanıyorsanız ara sıra sim kartın yerini değiştirmekte fayda var. Ki diğer IMEI pasife düşmesin.

Yurtiçi Kargo avukat indirimi için göndericinin avukatın kendisi olması zorunluluğu var mı? Kafa karıştırıcı oldu sanırım. Derdimi şöyle anlatayım. Bir dostum bana kargo yollayacak. Mal büyük olduğu için kargo fazla tutuyor. Ben arkadaşa avukat kimliğinin numarasını versem olur mu? İndirim geçer mi?
Avukatlar için %45 indirim var. Az da değil yani. Neredeyse yarı parasına geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap