Bizim millette belediye otobüsü kültürü yokmuş. İnmek için arkadan müsait bir yer! diye seslenen, şoförün yanına gidip ineceğim diye şurda dur diye tarif eden. Butona bassalar zaten şoför ilk durakta durup kapıyı açacak. Neden butona basak yerine böyle yaparlar anlayamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Speed-Step @mesutcevik TeknoSeyir ofisini geziyor.
https://m.youtube.com/watch?v=udkY_B9pEbs
#TeknoSeyir #akış @teknoseyir

TeknoSeyir'deyim! | Ofis turu ve fazlası

TeknoSeyir'in hiç görmediğiniz yüzü bu videoda :D https://www.youtube.com/user/teknoseyir #mesutcevik #teknoseyir Desteğiniz çok önemli. Sosyal medya hesapla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba @can bey. Bir konu var. Şimdi;
Çok silindirli motorlarda pistonların bir kısmı inerken bir kısmı çıkıyor. Mantıken piston işini bitirdikten sonra diğer pistonların yardımı ile yukarı çıkıp yeni çevrime başlıyor. Ama her şeyi tek başına yapan tek silindirli motordaki zavallı piston bunu nasıl hallediyor? Bu aradaki ölü zamanı nasıl atlatıyor?
#OtoSeyir #MotoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam.
Dozerlerde bir şey dikkatim çekti. Bazılarının paleti normal şekilde önde ve arkada birer dişli olacak şekilde düz paletken, bazılarının üç dişli olan üçgen şeklinde bir paleti var. Niçin böyle bir ayrıma gidilmiş? Gerçekten mantıklı bir sebebi var mı, firmaların değişik birşeyler yapma arayışı mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

16. Katından yazıyorum. 🙂
Mersin'deki gökdelenin takriben 30' uncu katları civarında 1.5 2 kat yüksekliğinde penceresiz bir bölüm var. Otel kısmının yukarısında da benzer bir kısım var. Buralar nedir bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

Jaluzinin arkasında ne var??

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Perşembe günü yarın kargoda(Normalde bugün kargoda yazıyor, ama ben saat 5'ten sonra aldığımdan yarın kargoda yazıyordu) diye aldığım 3 adet zebra perde halen kargoya verilmedi. Orada yazana güvenip perde almayın. Gidin bir perdeciye, üç beş lira fazla verin. Getirip taksınlar, kargo bekleyeceğim diye kanser olmayın.

Şu anda camda perde yok. Güneş çok fena vuruyor. Tepemden duman çıkmak üzere

Adamakıllı zamanında kargoya verseler sorun yok.
Hadi anlarım ürün hazır yoktur, siparişe özel yapılıyordur. O zaman bugün kargoda/yarın kargoda diye yazmayacaksın...

Mal bu:
Ürün 100x200x 3 adet zebra stor perde, satıcı fiyatgaranti
https://www.hepsiburada.com/brillant-duz-ekru-zebra-perde-100-x-200-cm-p-EAKSZBR200210020?magaza=fiyatgaranti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Robotistan'dan usb ttl çevirici aldım. Pl-2303 yongalı. Test etmek için internette dendiği gibi alıcı ve verici pinlerini (tx ve rx) jumper ile birleştirip terminal uygulamaları ile döngü testi yaptım. Girdiğim veriler gidiyor görünüyor, ama dönüş alamıyorum. Normalde bu döngü testlerinde ekrana yazdığımız şeylerin geri dönmesi gerekir.
O kadar şey yazıyorum, tx sürekli artarken rx 0 da kaldı.
Alet bozuk mu? Yoksa sürücü kaynaklı bir problem mi? Ona göre gerekir ise ürünü iade edeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Tx ve Rx'i birleştirince çalışacağının garantisi var mı emin değilim.

  • Adem Gdk @aguduk33

   @cemkoc Cihaz bu şekilde test edilir. Youtube platformunda bunun nasıl yapılacağını gösteren videolar var. Tx ile Rx pinlerini jumper takarak birleştiriyorsun. Aletin com portuna terminalden bağlanıp bir şeyler yolluyorsun. Alet çalışıyorsa yolladığın şeyler aynen ger gelip received alanına düşüyor.
   Daha güzel başka bir yöntem ise bundan iki tane alıyorsun. Tx-Rx Rx-Tx karşılıklı çapraz bağlıyorsun. Cable Tester uygulaması var. Uygulamada aletlerin com portlarını seçiyorsun. Program sıra ile farklı baud hızlarında veri gönderip alıyor. En sonda yeşil Pass yazısını gördüğünde aletlerin ikisi de sağlam demektir.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @aguduk33 Anladım demek istediğinizi. Benim de işlerimden birisi bu fakat devreye bu bağlantılar pull-up mı pull-down mı yoksa boşta olarak mı bağlanmış hayati öneme sahip bu bilgiler. Tek direnç yoksunluğu devreyi çalıştırmıyor olabilir. Devreyi görmeden cevaplamak zor.