When will we see the EU flag instead of the inspection stamp on the registration plate of the vehicles?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

A brain-burning question:
Brussels is the capital of Belgium, and also the capital of EU. What happens if Belgium leaves the EU? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Bu diski i865 çipsetli Pentium 4 kasaya bir türlü gördüremedim. SATA girişlerini kabloları SATA DVD-RW ile kontrol ettim. Çalışıyor. Diski neden görmedi bir türlü anlamadım. Disk güncel sistemlerde tanınıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam.
Seagate 3.5" disklerinde green tabir ettiğimiz serilerde 5900 RPM değerini kullanıyor. Neden endüstrinin kabul ettiği 5400 RPM değerini kullanmayıp 5900 RPM'de karar kılmışlar? Mantıklı bir açıklaması var mı? Bildiğim kadarıyla sadece Seagate disklerde var bu değer.
@leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Green'in çıkış amacı az güç tüketsin işte pek ısınmasın ona göre sadece yedek diski olsun diye öyle bir seri yaptı wd üretiyor. Genelde 3.5'' olduğu için 5400 rpm az geliyor olabilir, zaten intellipower deniyor yani 5900 rpm'de doğru olmayabilir. Çünkü dönüş hızı değişken, açıldığı andan itibaren aynı hızda dönmüyor.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Bahsettiğim Barracuda Green serisi. Ayrıca NAS ve Güvenlik disklerinden bazılarında da 5900 RPM seçeneği var.

 • lterlemez @lterlemez

  5400 3.5" için çok yavaş kalıyor. SATA 3 ile de performansı düşüyor, çünkü protokolün değil, diskin hızına bağımlı kalınıyor. 3.5" te disk plakaları büyük hem de tek disk, bu da performansı etkiliyor, 2.5" olsa neyse, çünkü plaka daha küçük. 3900 rpm hem performanstan kazanıyor hem de tasarruftan.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Ek 500 RPM çok farkeder mi ki? Bende pipeline serisinden 500 GB var. 5900 RPM 2 plakalı. Hızı çok kötü değil. 5400 RPM olsa idi hissedilir fark olur muydu?

Merhabalar. Bu upload hızları ile ratio çok zor artıyor. Şimdi PC'de bir filmi seed etsem. Aynı yerel ağdaki laptopta torrent'i açıp seed'e koyduğum filmi download etsem hıza bir katkısı olur mu?
Mantıken iki cihaz da aynı ağda olduğu için veri internete çıkmadan direkt yerel ağ üzerinden gidecek ve upload hızı sorun olmaktan çıkacak. Gerçekte işler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

Levent Abinin odasındaki tozlu raflar ürünlerinden (çalışıyorlarsa) tozlu raflar PC'si toplayıp bir nostalji bölümü yalılabilir aslında. İçerisinde Windows 3.1, Windows 95 gibi sistemler kurulup nostaljinin dibine vurulabilir. Güzel olur aslında.@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Av. Selime Gökçen Güneş yazan tabelanın ölçüleri ne kadardır? Tahminler lütfen... Aynı ebatlarda tabela yaptırmak için lazım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir hakimle yaşadığım sorun. Linki geçici olarak kaldırıyorum. Duruma göre tekrar koyacağım.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nostromo @nostromo

  Tebrik ettiniz diye mi kızdı ? Olayı pek açık anlatmamışsınız

 • Mustafa @mkyb

  Karşı tarafı dinlemeden olayda hüküm vermek yanlış olur. Kimse kimseye durduk yere bağırıp kovmaz.

  • Adem Gdk @aguduk33

   Hakim olunca kendilerini şey sanıyorlar. Çoğu zaman ufak sorunlar olur pek yansıtmayız. Ancak olaylar çizgiyi aşarsa kimse kusura bakmasın sesimizi çıkarırız. Bir avukat katibinin benimle ilgili söylediği bir şeye kızmış. Neymiş onun dosyalarımdan ben çekilecekmişim. Çekilmezsem beni şikayet edecekmiş.. Aklınca bana Av. K. 13'ü öğretiyor. Bak hele... Avukat ancak hakimle arasında yakın akrabalık varsa dosyadan çekilir. Arkadaşlık ancak şartları varsa hakimin çekinme nedenidir, avukatın değil. Hakim kendine güvenmiyorsa kendisi çekilir.

   Dosyalardan çekilmiyorum..Barodan gözlemci isteyeceğim, onun dosyalarına gözlemci ile beraber gireceğim. Hodri meydan!!

   Bir sorun varsa düzgünce uyarılır. Özür dilenir tatlıya bağlanır. Tamam haklı da olabilir , ancak bunun yolu böyle olmaz. Sonuçta onun bi itibarı varsa bizim de var, ben şimdi o kalemde nasıl iş yaptırırım? Bana ayak diremezler mi?

 • Adem Gdk @aguduk33

  Hakimin ismini açık etmemek için gizledim. HSK ve BAROLAR BİRLİĞİNE şikayette bulundum. Tatil bitince kendi baroma da resmi olarak şikayette bulunacağım. Duruşmalarda da bana benzer ithamlarda bulunmaya devam ederse o kürsüyü ona dar ederim çok net!!!

  Özellikle feto olaylarından sonra atanan hakimler mesleğin seviyesini oldukça düşürdü. Kanunu bilmeyen mi dersin, duruşma adabını bilmeyen mi dersin, avukata nasıl davranılır bilmeyen mi dersin, kendi dosyası hakkında yorum yapmaması gerektiğini bilmeyen mi dersin... Ne ararsan var. Düzgün olan, işini düzgün yapan var mı var? Elbette var. Ancak çölde su bulmak gibi bir şey.

Türkiye'nin en pahalı toplu taşıma tarifesi. Hayal ürünü değildir tamamen gerçektir.
Tekeli-Anamur(~40 Km) 8.00₺(7.00₺)
Tekeli-Bozyazı(~16 Km) 5.00₺(4.00₺)
Tekmen-Anamur(~25 Km) 6.00₺(5.00₺)
Tekmen-Bozyazı(~9 Km) 4.00₺(3.00₺)
Bozyazı-Anamur(~14 Km) 5.00₺(4.00₺)
Kısa mesafe in bi 3.00₺ (2.50₺)
(Öğrenci)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25