Reklam SMS'leri ile ilgili yönetmelikte değişiklşk yapılmış. Artık özel okullardan, kolejlerden, liselerden gelen mesajlar reklam sayılmıyor. #HaftalıkGündemeMalzeme
Yönetmelik cumartesi günkü resmi gazete(sayı:30998) yayımlanmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://chng.it/njJdsMCH
Change org'da kampanya başlattım. Geçtiğimiz günlerde iyice ayyuka çıkan kargo sorunlarını gündemde dillendirebilirseniz iyi olur. Bu konuda yeterince ses getirilmezse bu rezaletler artarak devam edecek.
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gün Geçmiyor ki bir Yurtiçi Kargo rezilliği yaşanmasın. Trendyol'dan aldığım ürüne ait olan, 15.11.2019 21.46'da transfer sürecinde diye bilgi girilen kargo gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Bu güne kadar çoktan varış gelmiş olması gereken kargo henüz varış transfer merkezine(Adana) bile varmamış. Trendyol'u arayıp, bir kargonun bu kadar uzun zamanda varış transfer merkezine gelmemesi normal bir durum değil, kargo şirketine sorun diye aradığımda da tahmini teslim tarihinde(yarın) teslim etmezlerse bizi arayın diyor, şimdi bir şey yapamayız diyor. #YurtiçiKargoPişmanlıktır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • afmha @afmha

  Teslim tarihi gelip geçmeden bir yaptırım uygulayamazlar diye düşünüyorum. Belki de henüz son durumunu güncellememişlerdir, yarını bekleyin.

 • Emmi @emmi

  ekonomik kriz kargo şirketlerini ciddi etkiliyor giderleri %100 artarken onlar %100 zam yapamadı lojistik krizi gelirse şaşmayın

 • Ahmet aykök @systemnet

  ptt kargo gibi si olamaz 1 hafta boyunca kargom gelmedi dolandı durdu bekledi falan.

 • Paheli @paheli

  Benim kargom da 3-4 gün civarı gecikti Trendyol'dan almıştım ve Yurtiçi ile geldi. Kargo illa ki gelir de benim kızdığım kargoların bu huyunu bilen satıcıların güvenli paketleme yapmaması. Ben bir yere bir şey göndereceğim zaman tabiri caizse o paket basketbol topu olarak kullanılsa bile, içindekine bir şey olmayacak düzeyde paketleme yapıyorum bu paşalar bir kargo zarfına katıp gönderiyor sinir olmamak elde değil.

  • Adem Gdk @aguduk33

   Resmen kepazelik. Kargo firmasını aradığımda trendyol indirimden dolayı yoğunluk var gecikmeli geliyor cevabını aldım. Bu yoğunluğu tek bir kargo firması kaldıramıyorsa ikinici bir firma ile anlaşın değil mi. Resmen paramızla rezil oluyoruz. Zorda kalmadıkça Yurtiçi kargo ile gönderim yapan firmalarla iş yapmamakl lazım. Paranla nasıl rezil olursun çok güzel anlatıyorlar.
   Milletin yerden yere vurduğu PTT bile bunlardan daha seri çalışıyor.

  • afmha @afmha

   @aguduk33 bence yarın tekrar Trendyol ile görüşün. Bakalım onlar ne diyecek. Onlara da iletin böyle dediler diye.

  • Adem Gdk @aguduk33

   @afmha Yarın konuşacağım. Çok fazla şikayet alıyorlar. Sipariş iptalleri yağmur gibi gelmeye başlamıştır. Yaptıkları 11.11 indirimi bir yerlerinde patladı sayılır. O geri gelen ürünleri ellerinden çıkarmak in tekrar indirim yapmak zorunda kalacaklar. Pusuya yatın bekleyin.

When will we see the EU flag instead of the inspection stamp on the registration plate of the vehicles?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

A brain-burning question:
Brussels is the capital of Belgium, and also the capital of EU. What happens if Belgium leaves the EU? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Bu diski i865 çipsetli Pentium 4 kasaya bir türlü gördüremedim. SATA girişlerini kabloları SATA DVD-RW ile kontrol ettim. Çalışıyor. Diski neden görmedi bir türlü anlamadım. Disk güncel sistemlerde tanınıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam.
Seagate 3.5" disklerinde green tabir ettiğimiz serilerde 5900 RPM değerini kullanıyor. Neden endüstrinin kabul ettiği 5400 RPM değerini kullanmayıp 5900 RPM'de karar kılmışlar? Mantıklı bir açıklaması var mı? Bildiğim kadarıyla sadece Seagate disklerde var bu değer.
@leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Green'in çıkış amacı az güç tüketsin işte pek ısınmasın ona göre sadece yedek diski olsun diye öyle bir seri yaptı wd üretiyor. Genelde 3.5'' olduğu için 5400 rpm az geliyor olabilir, zaten intellipower deniyor yani 5900 rpm'de doğru olmayabilir. Çünkü dönüş hızı değişken, açıldığı andan itibaren aynı hızda dönmüyor.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Bahsettiğim Barracuda Green serisi. Ayrıca NAS ve Güvenlik disklerinden bazılarında da 5900 RPM seçeneği var.

 • lterlemez @lterlemez

  5400 3.5" için çok yavaş kalıyor. SATA 3 ile de performansı düşüyor, çünkü protokolün değil, diskin hızına bağımlı kalınıyor. 3.5" te disk plakaları büyük hem de tek disk, bu da performansı etkiliyor, 2.5" olsa neyse, çünkü plaka daha küçük. 3900 rpm hem performanstan kazanıyor hem de tasarruftan.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Ek 500 RPM çok farkeder mi ki? Bende pipeline serisinden 500 GB var. 5900 RPM 2 plakalı. Hızı çok kötü değil. 5400 RPM olsa idi hissedilir fark olur muydu?

Merhabalar. Bu upload hızları ile ratio çok zor artıyor. Şimdi PC'de bir filmi seed etsem. Aynı yerel ağdaki laptopta torrent'i açıp seed'e koyduğum filmi download etsem hıza bir katkısı olur mu?
Mantıken iki cihaz da aynı ağda olduğu için veri internete çıkmadan direkt yerel ağ üzerinden gidecek ve upload hızı sorun olmaktan çıkacak. Gerçekte işler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Levent Abinin odasındaki tozlu raflar ürünlerinden (çalışıyorlarsa) tozlu raflar PC'si toplayıp bir nostalji bölümü yalılabilir aslında. İçerisinde Windows 3.1, Windows 95 gibi sistemler kurulup nostaljinin dibine vurulabilir. Güzel olur aslında.@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap