şayomi dışında sağlık bandı/bilekliği/saati önerebilecek var mı? hanıma alacağım ama şayomi’nin tasarımını pek beğenmiyor, kocaman yüzü var ama minnacık ekranı var diyor. halbuki şarj konusunda açık ara önde olmasını sağlayan şey bu. neyse 200 lirayı geçmeyen hatta 100-150 lirası arası bir şey önerebilir misiniz, var mı kullanan memnun olan? şarjı bir hafta civarı olsa iyi olur, kalp atışından çok adım sayarı düzgün çalışması daha önemli.

bir de bu konudan ayrı olarak vücut sıcaklığını ölçüp takip eden grafik olarak çıkaran sağlık bandı var mı bildiğiniz? hastayken sıcaklık değişimini izlemek çok işe yarıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

herkesin aklında doların yükselişi var, boşverin şimdi doları ve şu grafiklere bakın. bu grafiklerde suriye parasının ve pakistan rupisinin tl karşısında son üç ayda %20-25 değer kazanması var. bununla ilgili bir yorumda bulunmayacağım, sadece bilin istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15
 • unlucky88 @unlucky88

  goreceli olarak deger kazandi gibi gorunse de, aslinda turk lirasi deger kaybetti. gunlerce dolar karsisinda, diger para birimlerine gore, en cok negatif ayrisan turk lirasiydi. yani gun gectikce tr deger kaybetti ve kaybediyor.

 • Agah @agah_bagrik

  anlatamadım galiba, belki de grafikleri açıklamam gerekiyordu. bu grafiklerde tl kıtıpiyoz para birimleri karşısında kıtıpiyoz bir yükselme göstermiyor. tam tersi en kıtıpiyoz para birimi karşısında bile değer kaybediyor. yani dolar çok güçlü o yüzden bizim paramız onun karşısında düşüyor gibi bir durum yok. dünyadaki belki de tüm para birimleri karşısında bizim paramız değer kaybediyor.

  • Agah @agah_bagrik

   @iaiauu doların küresel olarak değer kazanması TL’nin tüm para birimleri karşısında değer kaybını açıklamaz. Dolar dünyada sabit olsaydı da tl değer kaybeder ve dolar ülkemizde yükselirdi çünkü tl değer kaybediyor. eğer böyle bir değer kaybı olmasa, durum doların küresel yükselişinin bizi biraz fazladan etkilemesi olsa bazı para birimleri karşısından paramızın güçlü durabilmesi gerekirdi.

  • turker @turker

   @iaiauu geçen hafta gelişmekte olan ülke para birimlerinin neredeyse tamamı $ karşısında değer kazandı. tek kayıp yaşan para birimi TL.

   yine geçen hafta dolar aniden zıpladığında, ter bir grubun 300M$ satış yapmasının etkili olduğu defalarca söylendi ekonomi yayını yapılan kanallarda, programlarda…

   yani bizim paramızın değeri, doğrudan yabancının gelip burada yatırım yapmasıyla bağlantılı. yatırım denince aklınıza sadece fabrika gelmesin. adam gelip 300M$ döviz(TL), tahvil, bono, senet vs. alıyor. bakıyor durum kötü, satıp gidiyor ve onun çekip gitmesi parana 3 günde neredeyse %1 değer kaybı yaşatıyor ve ne acı ki senin bunu kompanse edebilecek bir durumun yok.

   Gelelim asıl can alıcı noktaya.

   Yanlış hatırlıyor olabilirim ama TRnin bu sene ödemesi gereken borcu 200 MİLYAR $ civarında. Yine yanlış hatırlamıyorsam toplam geliri 700 MİLYAR $ civarında. Yani gelirin %30u cebimize girmeden gidecek. Üstelik biz daha cebimizden 300 MİLYON dolar gittiğinde bu duruma düşüyorsak bunun 7 katı gidince ne olacağız merak ediyorum…

 • arsenik @dgncn

  6 aylık grafiğe bakılırsa 29 eylül günü syp %70lik bir kayıp yaşadı. Aslında oran 0.013’lerde. Son 3 ay grafiği yanlış yorumlamalara sebep olur.

  http://freecurrencyrates.com/en/convert-SYP-TRY
  http://suriye-poundu.tlkur.com/turk-lirasi/1yil

  • Agah @agah_bagrik

   O eylül ayındaki kırılma Suriye’nin kendi iç meselesi, tl o dönemde öyle bir değer kazanmadı. TL’nin tüm para birimleri karşısındaki birbiriyle uyumlu değer kaybı ise bizim paramızın halini ortaya koyuyor.

  • arsenik @dgncn

   @agah_bagrik İç mesele diyorsanız çözülen iç mesele tıpkı bizdeki 3.55 lerden 3.40lara düşen zamanki iç mesele gibi düşünmek gerekir. @iaiauu ya katılıyorum. Son 6 aydı dolar ile diğer ünlü kağıtlardaki yükseliş düşüşü incelerseniz doların değer kazandığını göreceksiniz. Ama bizim siyasi yönden değer kaybetmiş olmamız da bizim iç meselelerimizden kaynaklanıyor.

  • turker @turker

   doğru bir sonuç elde etmek istiyorsanız önce gelişmekte olan ülkelerin(bizim etrafımızdan 2-3 tane, türki cumhuriyetlerden 2-3 tane, avrupadan, latin amerikadan vs. toplamda 10-15 tane yeterli) yıllık bazda $ özelinde durumlarını bir not edin. birisi 1 sene sonunda $ karşısında %1 değer kazanmış öteki %2 değer kaybetmiş vs. Sonra hepsinin ortalamasını alın. Diyelim ki ortalamayı +3 bulduk. yani gelişmekte olan ülkelerin para birimi 1 yıl sonunda %3 değer kazanmış. (10-15 ülkeden bir kaç tanesi negatifte olabilir ama ortalama bizim için önemli olan.)

   Sonra bir de TRyi ele alın.
   1) Eğer ortalama negatif, TR de negatifse tüm dünya fakirleşmiş demektir.
   2) Eğer ortlama pozitif, TR de pozitifse, tüm dünya zenginleşirken TR de zenginleşmiş demektir.
   3) Eğer ortlama negatif TR pozitif ile tüm dünya fakirleşirken TR zenginleşmiş demektir.
   4) Eğer ortalama pozitif, TR negatif ise tüm dünya zenginleşirken TR fakirleşmiş demektir.

   Tabi ki her zaman ortalamanın üzerinde kalabilmek iyidir. Yani zenginleşirken herkesten(çoğundan) daha çok zenginleşebilmek, fakirleşirken de herkesten az fakirleşebilmek. Bunu durumu ekonomi politikasıyla filan kotarabilirsiniz.

   Ama herkes zenginleşirken fakirleşiyorsanız bunu ekonomi politikasıyla filan kotaramazsınız.

#OtoSeyir
geçen hafta arabaya hırsız girdi ve dokunmatik ekranlı teybi çalmıştı, hadi navigasyon neyse de geri görüş kamerasını kullanıyordum. gerçi kamera ve sensörler duruyor, bu durumda nasıl bir çözüm önerirsiniz? şu dikiz aynası çözümleri ilgimi çekiyor, ne dersiniz? veya başka bir öneriniz var mı?
https://www.youtube.com/watch?v=xNxCB5pu-hg

FORD FOCUS 5'' DİKİZ AYNA EKRAN GERİ GÖRÜŞ KAMERA UYGULAMA...

www.unluotomotiv.com.tr Her marka araca dikiz aynasından geri kamerası park sensörü uygulaması yapmaktayız. diger ugulamalarımızı görmek için web sitemizi zi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  benim Lancer´da sensör yok ama dikiz aynasinda kamera var, ve cok cok memnunum.
  yerinde olsam, eger giden ekranin yenisini almayacaksan ozaman sensörlerle uyumlu bir dikiz aynasi taktir, ordan geri görus kamerasini görursun.
  Aliexpress´te var ama ne kdar uyumlu olur bilemem, o nedenle bir ustaya götur iki kurus fazla olsun ama basin agrimaz.

  • Agah @agah_bagrik

   aynı şekilde dokunmatik navigasyonlu bir teyp alsam onu da çalacaklar (benle aynı gece soyulan bir arabaya 1 ayda 2. kere girmişler) kasko falan var ama uğraşması bile bir dert. o yüzden standart teyp + geri görüş kamerası şeklinde bir çözüm düşünüyorum. aliexpress işine girmem, hem o kadar beklemek istemem hem de o kadar bekledikten sonra uyumsuz çıkmasını istemem. 150-200 lira arasında dikiz aynalı çözümler var gördüğüm kadarıyla. sen ne zaman kaça aldın? taktırması pratik ve hızlı miydi? uğraştırmasın ve fiyatı montajı vs. pahalı olmasın istiyorum.

  • Recai @recai

   @agah_bagrik
   benim arabada standart olarak vardi, ama zaten sistem hazir oldugu icin sadece kablo cekilecek.
   Kalitesine göre fiyati degisir, 2-3 saatte halledilir.

 • BraVe @brave

  Evet hırsızlar için dikkat çekmez. Alıştıktan sonra kullanması kolay oluyor.

dolar bey ne yapıyorsunuz?
sahi bu dolar ne yapıyor? niye zıpladı bu gene? enflasyon oranları açıklandı ondan deniyor ama enflasyon oranlarının yüksek çıkacağını sokaktaki çocuk bile bilmiyor muydu zaten?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

boğaz köprülerine %48 zam gelmiş hiç söylemiyorsunuz. 30-40 yıllık köprülere %48 zam nedir arkadaş? bu köprüler o yokluk zamanında yeni yapıldığında bile bu kadar pahalı değilmiş.
http://www.hurriyet.com.tr/otoyol-yuzde-15-bogaz-kopruleri-yuzde-48-zamlandi-40323019

Otoyol yüzde 15, Boğaz köprüleri yüzde 48 zamlandı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2017’den itibaren otoyolları geçişleri yüzde 15, Boğaz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

kardeşimin dizüstü bilgisayarı (şu tabletimsi olanlardan) bozulmuş, hiç bir yaşam belirtisi göstermiyor. servise gidecek ama içini açıp harddiski sökmeden içindeki dosyaları alamayız herhalde. peki servis ücreti karşılığında da olsa dosyaları alır mı yoksa “içindeki verilerden sorumlu değiliz” deyip cart diye basar mı formatı? veriler bilgisayarın içinde kuzu kuzu yatıyor ama yetkili servislerin umursamazlığı yüzünden gidecek gibi duruyor sanki. buna benzer bir durumu yaşayıp da sonuç alan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19
 • Agah @agah_bagrik

  harddisk klonlamak konusunda zor bir şeyden bahsetmiyorum, servislerde şöyle aletlerin olduğu standlar olacak, isteyenin harddiskini takacaksın, 1-2 saat içinde kendi kendine kopyalayacak, ücretini alacaksın. hem servis para kazanacak hem vatandaşın işi görülecek. şu anda ne makineyi açmana izin veririm ne de içindeki verileri veririm diyorlar, bu çok saçma. müşteriye bir çözüm sunmak, derdini çözmek yok.

 • eaydogan @eaydogan

  Hangi marka? Servis tutumu bu konuda önemli. Ben benzer durumda Asus servisini arayıp sormuştum, alt kapağı sökebilirsiniz sıkıntı olmaz, iz falan bırakıp zarar vermediğiniz sürece dendi bana. RAM eklerken de aradım sıkıntı olmaz garanti konusunda demişlerdi. Servise kalmış bir iş yani. E tabi bilgisayarın yapısı da önemli, HDD çıksın diye tüm kasayı dağıtmak gerekiyorsa kullanıcı müdahalesi haliyle sıkıntı…

 • Recai @recai

  tabletimsi ise, sdd vardir icinde ve buyuk ihtimalle gömulu lehimlidir, ozaman sökemezsin.
  degilse normal sekilde ssd varsa icinde tekrar duzgunce kapatabilecegin surece, acarsin verileri kopyalarsin, özellikle vidalarda, tornavida izi kalmamali.
  bir diger secenek ise, servise gittigin zaman, yanina ikinci bir pc alirsin, onlar iki dakika da diski söker verirler, sende dosyalari kopyalar geri verirsin (zor ihtimal…)
  ama her servis ucreti karsligi veri kopyalar ki bu ucret biraz fazla olur.

  • Agah @agah_bagrik

   en temizi bir ay sonra memlekete gittiğimde ben bilgisayarı alıp servise götüreyim, orada direkt tamiri yapacak kişiyle konuşayım bu durumu. gerekirse harddisk terfisi yapıp içindeki harddiski alayım.

 • eaydogan @eaydogan

  Cihaz hangi marka hangi model hocam? içinde ne var yani ona bakmak lazım. Belki msata ssd vardır, belki anakarta lehimlidir…

halkı mağdur etmemek için taksimetre açılış ücretine zam yapmışlar. ne kadar halkı düşünen bir hareket.
http://www.milliyet.com.tr/istanbul-da-taksi-icin-ekonomi-2369413/

İstanbul'da taksi için 'indi-bindi' ücreti geliyor

İstanbul'da dolmuşta olduğu gibi taksiye de indi bindi ücreti uygulaması getiriliyor. Takside en kısa mesafe ücreti 8.75 lira olarak belirlendi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  ” Burada 5 liralık mesafeye gidecek yolcu artık minimum ücret olan 8.75 TL’yi ödemek zorunda. Avrupa’da bu ücret 11 TL seviyesinde. Uygulama 15 gün içinde başlayacak.”
  Ne kadar güzel ya, bak bak zam olduğunda konu hemen ” e avrupada böyle ” tabi asgari ücret peki ? almanyada asgari ücret 1400 küsür euro avru yüro yada nasıl teleffuz ediyorsanız. Bizde 1300 tl 1 tl = 3.68 euro denk. Yani bu hesaba göre 353 euro bizdeki asgari ücret. Mantığa gel çay demle.

  • Agah @agah_bagrik

   11 lira (yani 3 euro) avrupalı için 3 lira gibi (2-3 tane bozuk para) yani bizde de 3 lira olması gerekir, mesafe beğenmeyip yolcu almayan taksilerin de men edilmesi gerek ama onun yerine taksicilere 10 liradan kapıyı açmaları sağlanıyor. üstelik havaalanı gibi bu mesafenin sorun olduğu yerlerde 10 lira tartışmaları da bitirmez çünkü oradaki taksiciler 10 lira ile dadmin olmaz.

  • Orcun @orcun

   @agah_bagrik Ben taksiyi her ay 5 defa min kullanırım. Ha lazım vs. diye bazen arabayla gitmek istemiyorum falan. 1 tane bak 1 tane yazı ile bir adam gibisini görmedim. Bozuk yok abicim. İşte bozuk var mı ? taksimetre 13.50 falan diyor eleman 14 diyor. Yada kafan kıyaksa 20 falanda diyor. Koca izmirde yok yani hele öyle marketten çıktın bekliyorsun ya herif bagajını açmaz inip ohoo ne terbiyesizlikler gördüm de neyse yazmak istemiyorum. Bu olaylardan sonra ya arabayla gidiyorum ya da toplu taşıma 1 kuruş kazandırmıyorum artık. Ha arada 1 tane dürüst yapanı vardır helalinden kazananı ama ya öyle birşey ki bu örneğim için kusurabakmayın. Genel evde bakire kadın aramaya benziyor.

  • Agah @agah_bagrik

   @orcun benim de araba almamda taksiciler çok etkilidir, aylık market alışverişinden çıkınca taksi kullanıyordum, avm taksisi olduğu için almam diyemiyordu ama bir afralar tafralar falan. sanki bayrampaşadaki içinden metro geçen avm’ye kadıköyden taksiyle gelip gidecek olan varmış gibi mesafe beğenmiyor. zaten arabası olmayan başka ilçelerden metro haricinde gelmez, sen bizim muhite çalışacaksın işte, ne hayal ediyorlar acaba çok merak ediyorum.

  • likeable @likeable1

   @orcun Kesinlikle çok haklısın. Ne tutturursam kârdır mantığı var adamlarda. Vicdan,merhamet,kul hakkı çook uzak öylesilere.

  • Orcun @orcun

   @likeable1 Birde dertleşiyor seninle, abi para kazanamıyoruz ya bu arabanın masrafı şu şu falan. e 2 km yola 20-30lira alıyorsun. Araba 1.3 birde lpg li dacia boşunamı alıyorlar. Yazın klima açmazlar falan. Emniyet kemerini takarsın akabinde abi birşey olmaz korkma falan. Trafikte bak bak … evladına bak nasıl sürüyor vs. demeler. Artık binmiyorum rahatım alacağım varsada marketten yükleneceksem arabamla gider gelirim. Derdim o trafikte sürünmemek birde sürmek istemiyorum bazen üşeniyorum derken yoksa niye bineyim zaten ama artık hep arabayla git gel yapıyorum ne ya bu adamın kahrını çekiyoruz birde. 😀

  • likeable @likeable1

   @orcun Acımıyorum öylesilere. Çok güzel lafım var: “Madem kazanamıyorsun çek git yapma. Başka iş yap.” Bu lafı deyince zınk kesiliyor sesleri. Müşteriye acıma,ne koparırsam kârdır düşüncesi ile bakıp da benimle dertleşip acımamı beklemesin.

  • Orcun @orcun

   @likeable1 Kafa kıyakken öyle kavga ediyordum. Hep gittiğim mesafe içmişim az kıyak yani gittiğim yerede arabayla gitmedim. Neyse ben 30 u geçmez diyorum mesafe şu hep gittiğim yer ya evden çağırıp gittim zaten taksiyle,falan herif alkollüyken dolaştırıyor. Kapıya geldik 50 lira diyor. E abi niye gezdirdin 30 liralık yola 50 istedin dedim. Ver paramı falan demeye başladı 30 lira verdim indim ama arkamdan nasıl saydırıyor. İndi arabadan üstüme geliyor falan ya kafam hafif kıyak hele sağım solumda belli olmuyor yaşlı başlı adamdı. Senin gibi adama zehir zıkkım olsun deyip eve girdim herif ama nasıl sövüyor. Sanki karısını kızını kaçırdım tecavüz ettim falan.

  • likeable @likeable1

   @orcun 😀 😀 Sende az değilmişsin varya. 😀 Adam tam çakal demek ki. “Dur şunun kafası güzel voleyi bulalım” demiş ki öylesi yola başvurmuş 😀 Ne garip (insanlar) var şaşırmamak elde değil.

  • Orcun @orcun

   @likeable1 Kafa kıyakta bir ufak içmişim ya öyle ölümüne kendimi kaybedecek kadar içmem ben. 😀 Ama işte anlaşılıyor yüzden falan bunlarda zaten meyhanede karşıda bekliyor. Bana yutturamadı boşa gezdirdi 😀 ha ama başkasından alır onun hıncını.

  • likeable @likeable1

   @orcun O kesin çıkarır acısını. 😀

 • lterlemez @lterlemez

  Taksi ve dolmuş olayı, plaka sorunu çözülmeden düzelmeyecek bir konu. Devlet plaka işine el atmadan böyle devam eder.

  • Agah @agah_bagrik

   çok doğru. a noktasından b noktasına ulaşmak istiyoruz ama bunun için önce trilyonluk yatırım sahiplerini tatmin etmemiz, yatırımlarının karşılığını ödememiz gerekiyor. öyle ki taksi, şoför ve yakıt giderleri bunun yanında teferruat olarak kalıyor. bu plaka lobisi olmasa vatandaş daha az araba alıp daha çok taksi kullanacak, hem daha çok kişi bu işten para kazanacak hem de vatandaşın işi ucuza görülecek ama devlet baba birkaç bin plaka sahibinin gönlünü hoş etmeyi tercih ediyor.

hırsızlara dikkat! dün gece benim araçla birlikte mahallede 5 araca, 1 de eve girilmiş. bunlar ben karakoldayken şikayete gelenler, belki o ana kadar haberi olmayan başkaları da vardır. hadi araba neyse cana geleceğine mala gelsin dersin de eve girilmesi kötü, ne olacağını kimse bilemez. benle birlikte ifade verenlerin ailesi evdeyken girmiş bir de, evin küçük kızı hırsızı görmüş, öyle kaçmış hırsız.

özellikle son 1 aydır hırsızlık olayları almış başını gitmiş. bunun sebebi hapishanelerde yer açmak için cezası az olanların salıverilmesi ve bu küçük olayları işleyenlerin mümkün olduğunca tutuklanmaması politikası olduğunu düşünüyorum. o yüzden geceleri kapıyı pencereyi kilitlediğinizden emin olun, mümkünse kilitleri güçlendirin. hırsız istedikten sonra açamayacağı kilit yoktur ama hiç olmazsa hevesini kırabiliriz belki.

https://youtu.be/anl-OXdzPQI

oto teyp hırsızlığı

oto teyp hırsızları aynı anda iki aracı soyuyor. o gece en az 5 araba ve 1 eve hırsız girmiş, bunlar sabahtan ben oradayken karakola gelenler.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

tam olarak aradığım ürün bu (hem mıknatıslı hem de iki farklı ucuyla tek kablo ile ipad ve andoridli telefonu şarj etmek mümkün) yalnız ürünü fotoğrafları hiç güven vermedi. fotoğrafların birisi hanyada diğeri konyadan. farklı farklı bağlantılar, kablolar, uçlar vs. ne bulduysa koymuş gibi duruyor. bu şekilde ama doğru düzgün bir şarj aleti bilen alan kullanan var mıdır?
http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/manyetik-miknatisli-android-micro-usb-hizli-sarj-data-kablosu-tum-modeller-icin-257145038

Manyetik Mıknatıslı Android Micro Usb Hızlı Şarj Data Kablosu Tüm...

Manyetik Mıknatıslı Android Micro Usb Hızlı Şarj Data Kablosu Tüm Modeller İçin GittiGidiyor'da. Ürün özellikleri ve uygun fiyatları ile Manyetik Mıknatıslı Android Micro Usb Hızlı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap