Merhabalar, Philips'in 3'Lü led (100w) ampüllerinden almıştım.
Dün akşam farkettim ki 4-5 saat çalıştıktan sonra garip bir ses çıkarmaya başlıyorlar. Hepsinde mi aynı sorun var emin değilim ama odanın her yerinden duyulacak kadar tize yakın kısık bir ses çıkartıyorlar.
Diğer led ampüllerde de böyle bir şey var mı yoksa normal olmayan bir durum mudur?

#Philips #LED #LEDAmpül

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arduino Nano yardımı ile 3 RGB ledi paralel bağlayıp 3'ünün de R bacaklarını paralel olarak tek analog pine aynı şekilde G ve B bacaklarını da paralel bir şekilde teker analog pinlere bağlasam bir sıkıntı çıkar mı yoksa her birinin bacaklarını ayrı ayrı mı bağlamam lazım?

#TeknoYardım #Arduino #elektrik #elektronik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HepsiBurada'dan bir şeyler satın almıştım bir tanesi eksik gelmişti iade talebi başlatmıştım şuan kargoya vermemi bekliyorlar fakat ben iadeden vazgeçtim bu iade talebini nasıl iptal edebilirim?
#iade #Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim izlenimime göre Adobe'un özellikle video alanında profesyonel bir alternatifi yok. Olanlarda Adobe'un yazılımları kadar özelliğe sahip değil. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, benim kaçırdığım profesyonel olarak alternatifleri varsa önerileriniz neler?
#Adobe #videodüzenleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux kullanan arkadaşlara güzel bir soru 🙂

Sizce Ubuntu mu Linux Mint mi Yoksa Arch mı?
Nedenleri ile yazarsanız güzel olur 😀

#Ubuntu #LinuxMint #ArchLinux #Linux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Sanal Firewall ile Donanımsal Firewall arasındaki farklar ne?
#Firewall #Sanal #Donanım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Access violation when executin @0x41414141

    Bir fark yok aslında. FW'nin donanımı sunucudan başka bir şey değil. İçinde OS var, management için web servis veya kendi yazılımının bağlandığı bir API var(Checkpointler mesela).

    Artık hepsi NGFW diye geçiyor. Ekstra özellikler koyuyor içine IDS, IPS, Load Balancer vs. ama sende yapabilirsin bunu kendin sunucu kurarak, yapmakta zorlanacağın şey belki SSL Decryption vs. olur NGFWlerde çok sık rastlanan bir özellik değil, zaten genelde şirketlerin iç networkünde trafik açık olur, Dışardan gelirken SSL decrypt edilir.

  • disaster @disaster

    Firewall donanımlarının mimarisi sunucu mimarisinden biraz farklı olur. Paralel işleme çok önemli olduğundan eskiden çok daha farklı olurlardı, paketleri farklı cpulara çoklamak işlemek sonuç alıp geri birleştirmek için gibi ama artık bu farklar azaldı.
    @0x41414141 belirttiği gibi NGFWlar paketleri artık L7de incelediğinden sanalda ya çok kaynak vermeniz gerekir ya da özelleşmiş donanımını almak zorunda kalabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 için güzel mod önerilerinizi bekliyorum 🙂

#eurotrucksimulator2 #mod #steam

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, basit bir fizik sorum var. 🤔
Bir boruya aynı anda en fazla 2 ucundan hortum ile su verebiliyorum. İçine su verdiğim bu boruda da eşit 4 delik var ve bu 4 deliğin uçlarında 4 ayrı hortum var. Peki ben borudan çıkan bu 4 hortuma aynı basınç ve tazyikte suyu nasıl verebilirim?

#Fizik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Computer screen neden 2 tarayıcıda farklı gözüküyor acaba 🤔
Üstteki Firefox alttaki Chrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap