Uygun fiyata Windows - Office key almak için tercih ettiğiniz ve patlamadığınız satıcı ve siteleri öğrenebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#XiaomiMiA3 parmak izini okurken çıkan animasyonu kaldırmak için yapmanız gerekenler. Root gerektirmiyor. Sanki daha hızlı açılıyormuş gibi oluyor 😉
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/guide-remove-fingerprint-animation-t3966514
- Uygulamayı indirin https://play.google.com/store/apps/details?id=by4a.setedit22
- "+ Add new setting"e tıklayın.
- "fod_animation_type" yazın.
- Değer olarak 4 girin.
- Kaydedin.
Artık uygulamayı silseniz bile ayarladığınız gibi kalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rockstar istemcisi ile verilen GTA San Andreas için SilentPatch güncellendi. Tam özelliklerine bakmadım ama mouse sorununu düzeltiyor.

İstemci oyun dosyalarında yapılan değişikliği anında orijinal dosya ile değiştiriyor. Bu yüzden Ultimate ASI Loader kullanmak gerekiyormuş. Denedim, mouse sorunu düzeldi.

Açıklama:
https://gtaforums.com/topic/669045-silentpatch/?do=findComment&comment=1070909406

Gereken Dosyalar:
https://cookieplmonster.github.io/mods/gta-sa/#silentpatch

https://github.com/ThirteenAG/Ultimate-ASI-Loader/releases

Toplam üç dosya. Oyunun kurulum dizinine kopyalanacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Mozilla ’dan geliştiricilere bir amme hizmeti daha: #SSL Configuration Generator. Kısaca seçtiğiniz sunucu uygulaması (nginx, apache vb.) ve verdiğiniz bilgiler ışında size o uygulamanın SSL ayarlarını oluşturan basit bir sayfa. https://ssl-config.mozilla.org/
#FaydalıSiteler #SunucuYönetimi #Güvenlik

Mozilla SSL Configuration Generator

An easy-to-use secure configuration generator for web, database, and mail software
BeğenFavori PaylaşYorum yap

0 (Sıfır) Kredi Notu ile Kredi Kartı Alabilme Rehberi

Herkese merhaba değerli güzel insanlar. Kabul etsek de etmesek de artık hayatımızın bir parçası haline geldi kredi kartları.Bazı web siteleri kredi kartı hariç izin vermeyebiliyor.Bir çok bankanın Debit (Banka kartı)  olanlara sanal kart olmayabiliyor. Sanal kart ile daha güvenli alışveriş imkânı sunuluyor. (Bazı bankalar da kredi kartı şart olamayabilir) Daha önce hiç kredi kartı kullanmamış ve Kredi notu olmayanlar için rehber olarak bu blog'u yazmaya karar verdim. 🙂
Enpara kredi kartı için başvuru yapıyorum,
"daha önceki kartlarınızın borcunuzu ödeyin,düzenli gelir"... v.b gibi cümleler... İyi de güzel kardeşim daha önce 1 Krş dahi kredi çekmedim kart kullanmadım. Açıkça desene kredi notun yok diye.
Enpara Kredi kartını incelemek için buradan:
E peki ne yapacağız kullanamayacak mıyız?
Elbette kullanabileceğiz. İşte detaylar. Sistem şöyle:siz bankaya teminat olarak belli meblağ veriyorsunuz ve ona göre kredi kartınız onaylanıyor. Çünkü puanınız olmadığı için banka kendisini garanti altına almak istiyor. Belli oran da meblağ bankaya ödeyerek garanti vermiş oluyoruz ve banka seve,seve kredi kartını onaylıyor.
Kredi kartımı nasıl aldığıma gelince. Araştırdım piyasayı ve Türkiye Finans Katılım Bankası olarak karar verdim.
Çünkü:
• Alt limit yok
•Şubeleri diğer bankalara göre sessiz ve sakin
Bu iki sebep ilgimi çekti.
Müşteri ilişkilerin de görevli oldukça nazik kibar ve ilgili idi. Tüm sorularıma içtenlikle ve samimi olarak tek,tek cevap verdi.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kartları için:

Limit olarak ne kadar isterseniz o kadar parayı hesabınız açılıp yatırıyorsunuz.
Sonra o para teminat olarak el konuluyor. Ta ki puanınız belli seviyeye gelene kadar ya da komple hesabınızı kapatana kadar dokunamıyorsunuz. O yüzden tüm nakdinizi yatırmayın. Tamam yatırdığınız kadar kredi limitiniz oluyor ama siz yine de hepsini yatırmayın. Kullandıkça zaten ilerde limit arttırımı yaparsınız gerekirse. Ayıp değil isterseniz ₺100 ile limitli kredi kartınız olabilir. Kendinizi zorlamayın!
Gerekli imzalar atılıp onaylanması için merkez müdürlüğe bilgileriniz gidiyor. Gün için de onaylanma durumu yüksek. Benim kartım 3 saatte onaylandı ve kartımın  hazırlandığı sistem de gözüküyor idi. 1 günde kart basılıp dağıtıma çıktı.
Son olarak,düzenli kullanarak kredi notunuzu bu sayede arttırabilirsiniz. Ne olur ne olmaz puanınız yüksek olsun hep. Kimseye eyvallah etmeden ihtiyacınız olunca evraksız,kefilsiz borç alabilirsiniz.(O an ki banka prosedürüne göre değişebilir durumunuz.)
Şöyle bir şey var zaten, evli olan yada ailesi ile olanlar,fatura ödeme,TL yükleme,market alışverişi derken kredi kartını aktif olarak kullanırlar. Öğrenci kardeşlerimiz, TL yükleme,yeme içme gibi aktif olarak kullanırlar ve kredi notları yükselir.
Kıymetli dostlar daha fazla uzatıp sıkmadan buradan noktalıyorum. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
Eklemek istediğiniz görüş/düşüncenizi lütfen yazınız. Çünkü hiç bilmeyen kardeşlerimize rehber olur yol gösterir.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR...

Hepinizi seviyorum. ♥
Kendinize iyi bakınız lütfen. 🙂
Not: Yukarıda verdiğim bilgiler ilerde güncellenebilir banka politikası çerçevesin de. İlgili banka ile görüşürseniz yeni gelişmeleri söylerler.

#Enpara #TürkiyeFinansKatılımBankası #EnparaKredikartı #KrediKartı #TürkiyeFinansKrediKartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 21

ASELSAN 1920 CEP TELEFONU (YERLİ CEP TELEFONU)

Arkadaşlar Merhaba,

Bugün gene #tozluraflar tadında bir gecikmiş inceleme yayınlayacağım.Bu bir inceleme olması yanında ülkemizde kaçırılmış bir fırsata ait bir değerlendirme olacak.
#ASELSAN1920ceptelefonu
İnceleme konuğumuz ASELSAN 1920 cep telefonu :Bu telefon “ #İLKYERLİTÜRKTELEFONU” değil ama benim için incelemede özelliği daha öncelikli.

Ülkemizde üretilen gerçek anlamda ilk yerli telefon yine ASELSAN tarafından üretilmiş olan Aselsan 1919 telefonu idi.Bu telefon dönemindeki muadil telefonlar ile her konuda eşdeğer, sağlam ve gerçekten kaliteli bir telefondu.Bu telefon hakkında da verilerimi topladığımda ayrıca bir inceleme hazırlayacağım.

Peki bu yerli telefon olayı ne zaman nasıl başladı?
1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrası ülkemize uygulanan silah ambargosu üzerine savunma sanayiinin geliştirilmesi için yeni bir girişim başlatıldı. Önce “askeri vakıflar” daha sonra da “Devlet”, değişik uygulamalarla yeni şirketler kurdu veya kurulmasını destekledi. Aselsan, Havelsan, İşbir, Aspilsan bu dönemde kurulan askeri vakıf şirketleridir.
Ancak, bu girişimler belirlenmiş herhangi bir politika veya stratejiye dayanmıyordu.Kısa dönemdeki amaçları ülkede gerekli olan teknolojik ürünlerin ülke kaynakları çerçevesinde ivedilikle üretilmesi amaçlanmıştı.

Bu süreçte karşımıza önemli bir isim çıkıyor. #HACİMKAMOY…

Aselsan, Genel Müdürü M. Hacim Kamoy’un önderliğiyle, SSM’nin izlediği teknoloji edinme politikasından farklı, 1923-1950 döneminde uygulanan politikaya benzer bir, “ulusal
teknolojiye dayanma” politikası izledi. Hacim Kamoy’un teknoloji politikası, askeri vakıfların “silahlı kuvvetlerimizi dışa bağımlılıktan kurtarmak” olan ilkesine uygun olarak;
- Savunma sanayiinde tasarım ve teknolojisinin önemli olduğu,
- Kimsenin, kendisine rekabet üstünlüğü, gizlilik, güvenilirlik vb. özellikleri sağlayan bir teknolojiyi başkasına vermeyeceği ve
- Kritik teknolojilerin devletlerin kontrolünde oluşu nedeniyle transferlerinin mümkün olmayacağı, dolayısıyla teknolojiyi "ulusal olarak üretmek" gerektiği ilkelerine dayanmaktadır.
Aselsanın benimsemiş olduğu bu ilkeler doğrultusunda Hacim Kamoy, Aselsan’da, tamamıyla bir Ulusal Teknoloji Politikası izledi.

ASELSAN, Hacim Kamoy yönetiminde, ilk üretimini gerçekleştirdiği 1980 yılından
itibaren geçen 20 yıl içinde 115 dolayında cihaz ve sistem üretti. Bu ürünlerin 95 adedi
tamamen ASELSAN'da Türk mühendisleri tarafından, üniversitelerle de işbirliği
yapılarak tasarlanmış ve geliştirilmiş, ileri teknolojili özgün ürünlerdir.
Türk Savunma Sanayii Politikası ve Stratejisi Esasları 1975–1988 yılları arasında sürdürülen savunma sanayiini geliştirme çalışmalarından edinilen deneyimlerin ışığı altında geliştirilmiş birdokümandır.

VE İLK TELEFON…

Dünyadaki ve ülkemizdeki iletişim alanındaki gelişmeler takip edildiğinde tüm iletişim sektörünün mobil iletişim alanına geçmekte olduğu görülmüştü.Bu kapsamda Aselsan bünyesinde 1994 yılında bir proje ekibi oluşturularak 1997 yılında ilk telefonun piyasaya sürülmesi hedeflenmişti.
Ülkemizdeki ilk GSM şebekesinin 1993 yılında devreye alındığında oldukça ileri görüşlü bir yaklaşım ile hareket edilmiş.

Aktif tasarım süresi iki yılı geçen projede otuzun üzerinde tasarımcı doğrudan görev almış (yaklaşık 80 mühendis/yıl), ayrıca, ASELSAN bünyesi içinde yer alan bütün birimler proje tasarımına dolaylı destek sağlamışlardır.

Aselsan'ın üç yıllık çalışması ve 5 milyon dolar harcamayla ortaya çıkan "1919" Danimarka'da test edildi, İngiltere'den "onay" aldı. Böylece Türkiye, dünyada cep telefonu üreten 9 ülkeden biri oldu.

ASELSAN GSM EL TERMİNALİ GELİŞTİRME GURUBU

Bu ekip Ayşın ZAİM hanımefendinin öncülüğünde tüm tasarım , test, üretim, kontrol süreçlerini kendi bünyelerinde gerçekleştirerek 1997 yılında ASELSAN 1919 MODELİNİ ÜRETTİLER.
(Bu model ile ilgili ayrıca bir inceleme yayınlayacağım.Önemli birkaç dökümana ulaşamadım bunları temin ettiğimde –özellikle telefonun 3d tasarımında alınmış olan üretim katmanlarını gösteren bir render resmi –bu incelemeyi paylaşacağım.)

Üretilen bu ilk telefon tamamen yerli tasarım, yazılım ve üretim süreçlerinden geçerek üretilmesi nedeniyle gerçek anlamda yerli ünvanını taşır.

VE 1920 MACERASI…

1919 modeli üretildiğinde beklenen rakamların üzerinde bir talep geldi.
Bu nedenle Aselsan, 1919 Modelin dağıtımını kendisi üstlendi. Ancak yeterli reklam ve dağıtım sağlanamadığı için pekçok noktada bu telefon bulunamadı.
Bu nedenle 1920 telefonunun dağıtımı, o dönemde ülkedeki en yaygın dağıtım ağına sahip firmanın (KVK) firmasına verildi.Ancak nedense firmanın biraz “isteksizliği” nedeniyle telefon genel anlamda bulunabilir olamadı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

117 gram ağırlığında, ince ve zarif görünümlü, titreşim özelliğinin yanı sıra, önce titreyip sonra sesli çalma, 24 çeşit çalma sesi / melodisi, ajanda, tarih, saat ve alarm, konferans kurma, rehberdeki ilk on numarayı tek tuşla arama, çağrı ücretlendirme, numara gizleme, kısa mesaj yollama ve alma vb. kullanım kolaylığı sağlayan özellikleri de bulunuyor.
Standart olarak kullanılan Lityum İon batarya'nın bekleme süresi, şebeke yayınlarına bağlı olarak 70-120 saati buluyor.
Araç içi konuşma için geliştirilen Araç Kiti'nin sesli arama özelliği var. Araba kullanırken söylenen rakamları algılayıp, istenen numarayı arayabiliyor. Ayrıca, daha önceden öğretilen 32 adet ismi ve bunlarla ilgili telefon numaralarını hafızasında tutarak, bu isimlerden herhangi biri söylendiğinde, ona ait numarayı arayabiliyor.
Standart koyu gri olarak piyasaya sunulan ASELSAN 1920'nin koyu mavi ve açık gri renkleri de var.
Çağrı Özellikleri
• Rehber'den (Kısaltmalı Arama Listesi) Çağrı
• Otomatik Tekrar Arama
• Tek Tuşla Acil Çağrı
• Tek Tuşla Çağrı
• Son Aranan Numaralar Listesi
• Son Çağrı Sayacı (çağrının ücreti ve süresini görme imkanı)
• Gerçek Çağrı Ücretlendirmesi Fonksiyonu
• Gelen Çağrıların Engellenmesi
• Aramanın Engellenmesi
• Çağrı Yönlendirme
• Çağrı Bekletme ve Tutma Fonksiyonları
• Konferans Çağrı Fonksiyonu
• Sabit Numaralara Çağrı Fonksiyonu
Güvenlik Özellikleri
• PIN Değiştirme
• Programlanabilir Hafıza Şifresi, PIN2 (hafızaya kayıtlı rehber bilgilerini korumak amacıyla)
• Programlanabilir Tamamlayıcı Servis Şifresi
• Programlanabilir Telefon Güvenlik Şifresi
Dil Seçimi
• Türkçe, İngilizce, Almanca,Fransızca
"Kısa Mesaj" Özellikleri
• Kısa Mesaj Alma
• Kısa Mesaj Gönderme
• Alınan ve Gönderilen Kısa Mesajların Saklanması
• Kısa Mesaj Hafızası Dolu Uyarısı
• Hücre Yayınlarını İzleyebilme
Diğer Özellikler
• Kulaklık Ses Ayarı
• Değişik Çalma Tipi Seçenekleri
• Çalma Şiddeti Seviye Ayarı
• Çalma Modu Seçenekleri
• Titreşimli Uyarı Seçeneği
• Tuştakımını Kilitleme
• Gelen Çağrıların Otomatik Kabulü
• Gelen Çağrıların Herhangi Bir Tuşla Kabulü
• Şebeke Yayını Uyarı LED'i
• Mikrofon Susturma
• Alınan Yayın Şiddetinin Gösterilmesi
• Batarya Seviyesinin Gösterilmesi
• Ana Menü Yapısını Değiştirebilme Yeteneği
• Kullanıcı Logo'su Girme İmkanı
• Kullancının Kendi Telefon Numarasını SIM'e Kaydedebilme Özelliği
• Ajanda
• Alarm, Saat ve Tarih Fonksiyonları
Network Seçme Özellikleri
• Evre 2 GSM standartlarına uyumlu Otomatik olarak ya da elle şebeke seçme imkanı
AKSESUARLAR
• Yedek Batarya ve Terminali şarj edebilen Masa Üstü Şarj Cihazı
• Araç İçi Terminal Yuvası
• Araç Çakmak Adaptörü (araç içi kullanımda bataryanın şarj edilmesi amacıyla)
• Harici Araç Anteni
• Sözcük Tanımalı Araç Kiti (mikrofon ve hoparlör dahil)
• Sözcük Tanımalı Araç Kiti (mikrofon, hoparlör, anten ve tutucu dahil)

NOT:ASELSAN Bataryası yine Aselsan iştiraki olan ASPİLSAN tarafından üretilmişti.

GENEL DEĞERLENDİRME
Bu telefonu 2003 yılında üniversite öğrencisi olduğum dönemde kullandım.”Yerli Mali yurdun malı , herkes onu kullanmalı” kalıbının dışında olarak rahatlıkla üretildiği dönemdeki telefonlar ile kıyaslandığında
Çok daha iyi tasarım ve teknik özellikleri bulunuyordu. Görüştüğüm bir Aselsan mühendisi 1920 telefonunu ilk başta antensiz üretmek istediklerini ancak antensiz telefonun halk arasında iyi çekmeyeceği izlenimi olabileceğinden son anda anten ilave ettiklerini söylemişti. Yine bu mühendis bana telefonun toplam 19 tasarım katmanından oluştuğunu anlatmıştı.

Genel Kullanım Değerlendirmesi,

Telefonun şarjı ortalama 4-5 gün rahatlıkla yetiyordu, Telefonda yine o dönem Türkiyede hiçbir telefonda olmayan bir özellik vardı TİTREŞİM  evet bu telefon ile ilk defa titreşim özelliğini görmüş olduk.
Yine telefonun masaüstü şart ünitesi (DOCK) ve kulaklık mikrofon seti vardı.Kulaklık mikrofonda o dönemin en iyi yeniliklerinden birisiydi.Ve telefon açılırken İzmir Marşı ile açılması , menüsünde melodi olarak , aralarında "9'ncu Senfoni", "Dağ Başını Duman Almış", "Türk Marşı", "Ceylan" ve "Üsküdar'a Giderken"in ve "Harbiye Marşı" vardı.
SON DEĞERLENDİRME

ASELSAN 1920 telefonundan sonra yeni bir telefon üretimi için hazırlığa başlanıldı.Ancak dağıtıcı firmanın “isteksizliği” nedeniyle üretilen telefonlar uzun bir süre ülke geneline dağıtılamadı.Ve telefon ile yaptığım bir görüşmede ; Aselsan satış yetkilisi; “elimizde olan tüm telefonlar şimdi KVK da “ onlardan bulabilirsiniz” demişti.KVK ile telefonda görüştüğümde ise bana Nokia telefon satmaya çalışmışlardı.

Yine görüştüğüm birkaç aselsan mühendisinden telefon üretiminin durmasına ilişkin iki bilgi aldım.Birincisi 1920 modelinde çalışan bir yabancı personelin, daha önce çalıştığı şirkette ürettikleir telefona ait bazı tasarımları Aselsan 1920 ve sonraki modelde kullanmak istediği, bu nedenle lisans konusunda sorunlar çıktığı için o dönemlik geçici olarak üretimin durdurulduğuydu. Ancak bu bilgiyi bana veren mühendis (kendisi GSM ekibi içerisinde çalışmıştı) asıl nedenin NOKİA ve ERİCSONN firmalarının naskısı oldugolduğunuedi.
Özellikle NOKIA nın KVK üzerinde “Aselsan ürünlerini al ama satma “ yönünde bir baskısı olduğu, ve ERICSONN un ise baz istasyonu ürettiği o dönemki operatörler üzerinden bir baskı oluşturduğunu söyledi.Ve son olarak üzerinde son çalışılan modelin büyük ihtimalle dünyanın ilk renkli ekran telefonu olabileceğini söylemişti.

SON SÖZ
Senaryolar çok.Ama sonuçta ülkemiz kendi GSM cihazını üretebilen ilk 9 firma arasında iken bugün bağzı! Yerli! Firmaların ilginç vergi taleplerini görüyoruz.Burda aklıma uzun zaman önce tanıştığım Sanayi bakanlığında çalışmış bir emekli müsteşarın anlattıkları geldi.

“80-90 lı yıllarda Türkiye’de üretilen tv lerin üretiminde %60 ı yerli malzemeler kullanılıyordu. Nasıl mı? TV nin dış tahta kasası büyük olduğundan %40 kanul ediliyor, arkasındaki plastik kapak ta %20 kabul ediliyordu. Geri kalan tüp devre kartı elektrik düzenleyici devreler küçük olduğundan %40 oluyordu “
Düşününce o dönemki yerlilik hesaplaması şimdiye göre gene mantıklıymış!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 26

Borcum olmadığı halde 570.000 liralık icra geldi. Bakalım sonunda ne çıkacak... #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Teknoseyir Ailesi merhaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Bu rehberde Windows OS için kullanabileceğiniz güvenilir, ücretsiz programları/araçları ve çeşitli ayarları aşağıda belirttim. Bu araçları ve ayarları kullanarak, ücretsiz bir şekilde Win. sisteminizin güvenlik düzeyini artırabilirsiniz. Yazdığım açıklama kısımlarını mutlaka okuyunuz, hepsini kullanmanız şart değil.

Öncelikle Web korumasını, tarayıcıları güvenlik açısından sertleştirmek için önerilerim;

Google Chrome için Windows Defender Browser eklentisi.
Açıklama: Microsoft Edge tarayıcısı bu korumayı built-in olarak içeriyor. Microsoft, aynı korumayı Google Chrome içinde sunuyor. İsterseniz Chrome Web Store eklentilerini destekleyen Chromium tabanlı tarayıcılar içinde kullanabilirsiniz. Testlerde başarılı sonuçlar veriyor.
https://browserprotection.microsoft.com/learn.html

Mozilla Firefox için Netcraft Anti-Phishing (Oltalama koruması) eklentisi.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/netcraft-toolbar/
Web sitesi: https://www.netcraft.com/
Şirket hakkında: https://en.wikipedia.org/wiki/Netcraft

HTTPS Everywhere Eklentisi (İsteğe bağlı)
Açıklama: Siteleri şifreli bağlantıya yani, HTTPS'e yükseltmeye çalışıyor. Girdiğiniz siteler şifreli bağlantı kullansa bile, arka planda sunduğu 3. parti domainler, reklam ajansları vs. şifreli bağlantı kullanmayabiliyor.
https://www.eff.org/https-everywhere

Google Chrome veya Chromium tabanlı tarayıcılar için uygulayabileceğiniz flags'ler.
(Uygularken zaten İngilizce olarak bütün açıklamaları mevcut. Bir daha yazmaya gerek duymadım, açıkçası biraz da üşendim.
chrome://flags

Güvenlik
#enable-appcontainer (enabled)
#enable-gpu-appcontainer (enabled)
#allow-sxg-certs-without-extension (disabled)
#disallow-doc-written-script-loads (enabled)
#disallow-unsafe-http-downloads (enabled)
#enable-framebusting-needs-sameorigin-or-usergesture (enabled)
#enable-mark-http-as (enabled: non secure warning and passwords ...)
#enable-site-per-process (enabled)
#extension-content-verification (enforce strict ...)
#pdf-isolation (enabled)

Gizlilik
#disable-hyperlink-auditing (disabled)
#reduced-referrer-granularity (enabled)

Performans
#autoplay-policy (user gesture is required ...)
#enable-gpu-rasterization (enabled)
#enable-lazy-frame-loading (enabled)
#enable-lazy-image-loading (enabled)
#enable-parallel-downloading (enabled)
#enable-tcp-fast-open (enabled)
#enable-hdr (enabled)

İşletim sistemini güvenlik açısından sertleştirmek için önerilerim;

ConfigureDefender
Açıklama: Windows 10 içerisinde ki güvenlik aracı Windows Defender'ı konfigüre etmek için kullanabileceğiniz bir araç. Aracı çalıştırdıktan sonra, üst taraftan "Defender high settings" e tıklayın daha sonra Close'a çift tıklayın ve sistemi yeniden başlatın. Daha sonra dosyayı sisteminizden silebilirsiniz.
GitHub Sayfası: https://github.com/AndyFul/ConfigureDefender
64-bit için indirme bağlantısı: https://github.com/AndyFul/ConfigureDefender/blob/master/ConfigureDefender_x64.exe
VirusTotal Sonuçları: https://www.virustotal.com/#/file/112366df0ddc6102c5d7efe9e59ca37ff2abb03cc3b70516e6767dc0a29157af/detection
VT'de iki güvenlik yazılımı yanlış alarm vermiş. Araç açık kodlu ve Microsoft, Symantec, Kaspersky Lab tarafından kontrol edilmiştir. Rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Ayrıca Windows Defender'ı sandbox içerisinde çalıştırma seçeneğini aktif ederek daha fazla güvenlik elde edebilirsiniz. Microsoft, yakın zamanda Windows Defender'a kendini koruma modülüde ekleyecek.
Resmi rehber: https://cloudblogs.microsoft.com/microsoftsecure/2018/10/26/windows-defender-antivirus-can-now-run-in-a-sandbox/

SysHardener v1.5
Açıklama: Windows Script Host gibi çoğu son kullanıcının işine yaramayan/kullanmadığı, açıklar oluşturabilecek servisleri kapatıyor. CryptoLocker (Fidye) zararlıları bu yöntemi çok fazla kullanmaya başladı. Portable versiyonunu indirdikten sonra, varsayılan ayarlarda uygulama yapın ve sistemi yeniden başlatın. Daha sonra dosyayı sisteminizden silebilirsiniz.
Web sitesi: https://www.novirusthanks.org/products/syshardener/
Portable Version (Direk indirme bağlantısı): https://www.novirusthanks.org/get-file/?post_id=302&file_type=portable
Dijital imzalı ve güvenilirdir.

Windows Firewall Control (İsteğe bağlı)
Açıklama: Windows Güvenlik Duvarını kontrol etmeye ve kural oluşturmaya yarayan program. İhtiyaç duyarsanız, Türkçe dil dosyasını da sitesinden indirebilirsiniz.
Web sitesi: https://www.binisoft.org/wfc
Malwarebytes tarafından dijital imzalı ve güvenilirdir. Malwarebytes, BiniSoft şirketini kurumsal alanda ki çözümlerine Firewall modülü oluşturması için satın almıştır. Son kullanıcılar için güncel versiyonlar çıkmaya devam ediyor.

Emsisoft Emergency Kit Portable (İsteğe bağlı)
Açıklama: Kurulum istemeyen, içerisinde Bitdefender ve Emsisoft (Kendi) motorunu barındıran zararlı tarama/kaldırma aracı. Kontrol için kullanabilirsiniz.
İndirme adresi: https://portableapps.com/apps/security/emsisoft-emergency-kit-portable

Rehberi TeknoSeyir.com için hazırladım. Önerdiğim ayarlarıda kendim uyguladım. Takıldığınız yerler olursa veya farklı özelleştirmeler yapmak isterseniz danışabilirsiniz.

#Windows
#Windows10
#antivirüs
#windowsdefender

BeğenFavori PaylaşYorum yap