Linux altında Opera sürümlerinde Twitter da video oynatmama sorununa çözüm.

1-) https://repo.herecura.eu/herecura/x86_64 bu adresten opera-beta-ffmpeg-codecs-*****-x86_64.pkg.tar.zst isimli dosyayı indiriyoruz.
2-) İndirdiğimiz sıkıştırılmış dosya içindeki /usr/lib/opera-beta/lib_extra/ yolundaki libggmpeg.so dosyasını masaüstüne çıkarıyoruz.
3-) /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera klasörünü root haklarıyla açıp masaüstüne çıkardığımız libggmpeg.so dosyasını buraya kopyalıyoruz. (Sorduğunda dosyayı değiştir diyoruz.)
4-) Opera'yı yeniden başlatıp Twitter da video keyfimize devam ediyoruz.

#Linux #Opera #Twitter #Çözüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet. O an geldi. TurHiLL Live CD 2022 sürümünü hazırlıyorum. Bu sefer tam set hazırlıyorum. Baya dolu bir paket olacak. Windows 10 sürümü ile hazırlayacağım.
Not: Fava alanları konuyu sunumu hazırladığım an etiketleyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu fotoğrafla beraber TeknoSeyir'in meşhur çekim odası tarih oldu. Saklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 48

yiğidim bugün rekor kırmış, niye söylemiyorsunuz? aşkolsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
View this post on Instagram

Tutmayın küçük enişteyi! #kartcross

A post shared by BİLMEMEN AYIP (@bilmemenayip) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Simsiyah, Ledsiz, en azından boştayken sessiz. Bir kasadan daha ne istenebilir ki. Öndeki USB portlarım çalışmıyordu. USB 2.0 kablosunu anakarttaki diğer porta taktım. USB 3.0 kablosunu da çıkarıp sağlam oturttum. Garip bir şekilde şimdilik sorunsuz çalışıyor. Herhangi bir temassızlık veya veri aktarımı esnasında kesinti olmadı. Umarım nazar değdirmeyiz 🙂 #Maşallah

Bu arada sessizliği sağlamak için çok uğraştım ama değdini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Yatarken bilgisayarla aramda 1-1.5 metre kadar mesafe var öncesinde açıkken uyuyamazken şuan duymuyorum bile.

Kasa fanlarını komple söküp, iki adet PWM fan taktım sadece.(Fanları 35 lira gibi bir fiyata almıştım birkaç ay önce. Şuan muadilleri 60-70 liraya satılıyor 🙁 ) Kule tipi soğutucu aldım ama kasa için aldığım PWM destekli 12cm fanı modladım plastik kelepçeyle. Boştayken fan çalıştırmayan bir PSU edindim.(Bu baya pahalıya maloldu ama ikinci elden düştü en azından) HDD'yi söküp SSD'ye geçtim tamamen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

Vermeyince mabud, neylesin mahmut? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #Dr.X

https://www.youtube.com/watch?v=ZJVg_k8kzMo

Bilen bilir. Teknolojitelevizyonun da Dr X olarak program yapan abi yine yayına başlamış gözüküyor. Tek eksiği su. 🙂

Dr X

Dr. X canlı yayında teknoloji ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

rsync ile Thunderbird profilimi bir makineden diğerine aktarmak bakalım ne kadar akıllıca bir iş. Tarihleri korusa kafi.

rsync en sevdiğim komutlardan. Kullanımı da aşırı basit sadece hedef adresi yazınca sonuna bölü işaretini doğru koyacaksın. En basit kullanımı:

rsync -av kaynak hedef

Kaynak adresin sonuna bölü işareti koyarsan içindeki her şey hedef'e gider. Koymazsan hedefte kaynak adında bir klasör oluşturulur içine kopyalanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap