abdullahazad paylaştı.

Apple almayın, X alın denilecek seviyeye gelmemiz için önce insanların 24 ay taksitle değil peşin parayla telefon alabileceği seviyeleri görmemiz gerek. O telefonu ev alır gibi alabilen adam tabii ki de iPhone alır. Mesela ben telefona 7000 lira verecek olsam gider Xiaomi yada OnePlus almam. Ben kendi alım gücüm için o kadar büyük paralar verdiğim bir telefonu en az 3-4 yıl kullanıp sonra satmak isterim. Bu sebeple gider iPhone 11 alırım. Niye Xiaomi Mi 10’a 2 yıl taksit ödeyeyimki? 24 ay taksit ödeyeceksem çok daha uzun süreler satabileceğim ve servis hizmeti daha iyi olan bir markaya yönelirim. Çünkü telefon benim için lüks tüketime dönüşecek.

Senaryo ikiye gelelim. 1 aylık gelirimin 6’da 1’ine Redmi Note 9 Pro, 6’da 2’sine de iPhone 11 alabilsem gider Redmi Note 9 Pro alırım. Çünkü telefonların ikinci el fiyatlarını umursamam ve ayrıca uzun kullanım ve servis beklentim olmaz. 2 yıl içinde o telefon bozulsa da umrumda olmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yutup, mesut cevik'in kanalini bana onermeyi sectigimden beri cok daha guzel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

54 dakikalık laptop inceleme videosu mu olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

ekşisözlük'te bir editörün başlığına yazılan şu cümle bence resmen Türk teknoloji basının bir özeti.
"bilim ve teknoloji yazarlığı yapmak sizi maalesef bilim insanı veya mühendis yapmaz."
o kadar doğru bir cümle ki editörlerin büyük çoğunluğu kendilerini kanaat önderi zannedip teknoloji ile ilgili her konuda ahkam kesebiliyorlar, en doğrusunu ben bilirim diyebiliyor ve maalesef büyük bir kesim tarafından da bu hareketleri alkışlanıp poh pohlanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

No RGB and ABSOLUTELY SILENT - Ryzen 3950X Workstation for Fritz Meinecke

Support me on Patreon: https://www.patreon.com/der8auer --------------------------------------------------------- Find my products at Caseking: Delid Die Mat...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

var bi hayalimiz...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

youtube'da 720p sectiginizde HD simgesi artik cikmiyor. (bana ozel bir sorun degilse) bitrate'i dusurmeye baslamislar. sadece 1080p sectiginizde HD simdigesi cikiyor. #akış #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu nasıl bir fiyat düşüşüdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap