Köprü Açılınca Amazon'un Bug'a girmesi.

Başlık, Amazon'dan sipariş verememem üzerine geliştirdiğim tahmindir, çünkü Gelibolu'da yaşıyorum ve son 10 gündür 3 kere amazonla görüşmeme rağmen hala çözemediler prime satışı olan hiç bir şeyi sipariş edemiyorum.

Öncelikle "bu ürün bulunduğunuz adrese gönderilemez" diye bir uyarıyla karşılamaya başladım. Bir çok şey denedim olmayınca amazonla konuştum sohbet desteğindeki arkadaşın tavsiyelerini uyguladım olmayınca durumu özetleyen şöyle bir mail yolladım.

"Ne uygulamadan ne de bilgisayardan hiçbir şekilde sipariş veremiyorum son bir haftadır bu şekilde. Adresimi yeniledim ki zaten hali hazırda bir senedir kullandığım hiçbir sıkıntısı olmayan adresti Tarayıcının geçmişini de temizledim bir şey fark etmedi. Daha önce beş kere aldığım ürünü dahi alamıyorum, yani ürün fark etmiyor."

Sonra telefonla almanya desteğinden biri aradı 20 dk falan konuştuk yine bir çözüm olmadı.

Daha sonra şöyle bir mail daha attım ama henüz cevap gelmedi.

"1- Gelibolu adresime amazondaki diğer satıcılardan normal kargo ile gönderilen ürünleri sipariş edebiliyorum, Fakat amazonun agt kurye ile yolladığı hiç bir şeyi sipariş edemiyorum
2-Gelibolunun  boğazdan dolayı özel bir konumu var. Boğazın tam karşında Lapseki ilçesinde adres oluşturduğumda buraya amazon ve pazar yeri dahil herşeyi sipariş edebiliyorum.
Bu sorun Çanakkale boğaz köprüsünün açılmasından sonra olmaya başladı. Tahmin ediyorum ki amazonun kargo güzergahlarını oluşturan algoritması var ve boğaza yeni bir yol eklenmesinden sonra hataya düştü. Yani kesinlikle sistemsel bir hata var. iyi günler."

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14