Youtube yorumlarıyla ünlü firmadan bir adet monitör alıp iade etmek istemiştim. Yok teknik servis vs. diyince direkt THH başvurusu yaptım. Firma savunmasında, bilgisayar ekranalına bu sarf malzemesidir diyip, mesafeli satış sözleşmelesinin 15. maddesi 1. fıkra e bendini öne sürmüş. THH de bu savunmayı kabul edip red vermiş. Daha önce bununla ilgili paylaşımım oldu, profilimden bakabilirsiniz.

Şimdi karara itiraz için firmayı mahkemeye verdim. Direkt karara itiraz şeklinde bir başvuru olmuyormuş, ürünün 4/1 bedeli kadar da dava açma bedeli ödedim.(Ürün bedeline göre hesaplanmıyor.) Dosya tahmini bitiş süresi 490 gün olarak gözükmesi ise ayrı bir problem.

Sarf malzemesi savunması büyük ihtimalle firmaların veya bu firma özelinde geliştirilmiş bir çakallık olduğunu düşünüyorum, sonuçta kaybedecek bir şeyleri yok ya tutarsa diye yapıyor olma ihtimalleri yüksek.

Sonuç olarak herhangi bir THH başvurusunda bu sarf malzemesi olayı aklınızda olsun, açıklamalarınızda ürünün dayanıklı tüketim malzemesi olduğunu belirtmenizde fayda var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Bilgisayar ekranı (Monitör) sarf malzemesi midir? Değil bence ama emin olmam gerekiyor. Bilen var mı? THH başvurum red edilmiş bu yüzden, firma bilgisayar ekranına sarf malzemesi diyerek, kanunda belirtilen sarf malzemelerinin paketinin açılması vs. maddesini öne sürmüş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

😂😂 #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

#VodafoneRezaleti Clouddaki sunucuma SSH ile baglanamiyorum. Tel ve evden denedim.(her ikiside vodafone) VPN ile baglanti kurabiliyorum. Pingleyebiliyorum ve tracerouteda basarili oluyor. Baska bir ISP'den baglanti saglanabiliyor.(Turk Telekom)

Destek yetkiliside bana cmdden "ipconfig" yazmami istiyor ve internet IP'min orada gorunmesi gerektigini soyluyor. 😂 Sinirlerim bozuldu ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir THH basvurusu yapacagim. Firmaya e-posta yoluyla 14 gun icindeki cayma/iade hakkimi kullanarak urunu iade etmek istedigimi soyledim. Onlarda teknik servis vs. birseyler soyleyip kabul etmediler.

Simdi THH basvurusu yapacagim ama urunu firmaya gondermeliyim oncesinde?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme https://netblocks.org/reports/internet-disrupted-in-iran-amid-fuel-protests-in-multiple-cities-pA25L18b

Keske hepsini tek baslik altina alsaydim ama sirayla goruyorum. 🙂

Internet disrupted in Iran amid fuel protests in multiple cities - NetBlocks

Network data from the NetBlocks internet observatory confirm disruptions with multiple fixed-line and mobile providers in Iran, amid protests against rising fuel prices. The outages have partial...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Thousands of hacked Disney+ accounts are already for sale on hacking forums |...

Hackers began hijacking accounts hours after Disney+ launched earlier this week.
BeğenFavori PaylaşYorum yap